Motocikl pregazio staricu

A kaj se tiče babe, nadam se da buš i ti jednog dana bil tak star, pa buš onda videl kaj znači kad si skratiš put za 200-300 metri.
Malo tolerancije prema drugima, i svi bi lepše živeli.

(y)
nepoznanica u 'rvata
 
sid said:
A kaj se tiče babe, nadam se da buš i ti jednog dana bil tak star, pa buš onda videl kaj znači kad si skratiš put za 200-300 metri.
Malo tolerancije prema drugima, i svi bi lepše živeli.

(y)
nepoznanica u 'rvata

Dobro si napisao  (y)
Ali mi Hrvati smo zato tolerantni  (y)  :mrgreen:

BTW,ta bolonja je fakat u kikiju,kad ujutro ideš u grad,pa ti sunce piči u oči...voziš se ko ćorava kokoš  :palacdolje:
 
Ja sam stresao starca od 75 godina koji pretrčavao cestu debelo izvan zebre. Rekao je policiji da je mislio da je on brži.  :mrgreen:
Ugl. dedici ništa, meni ništa, na motoru par hiljada štete(otklizao u parkirani auto).
Dobio kaznu od 1500 kn za izazivanje nesreće i 365 kuna za troškove očevida.
Nakon konzultacija sa odvjetnikom, odustao od privatne tužbe jer sudovi u debelom postotku slučajeva presuđuju u korist pješaka.
 
- ako može jedan crnjak za DJ  :mrgreen:

  :misli: bolje i to, nego da je tema: Motocikl pregazio djevojku


... ova se bar naživila i ode u stilu  :LOL:
 
ADAM said:
...
BTW,ta bolonja je fakat u kikiju,kad ujutro ideš u grad,pa ti sunce piči u oči...voziš se ko ćorava kokoš  :palacdolje:
E da, sad je i sunce krivo!  :mrgreen:
Pa nek vam Bandić montira kakve tende (imamo mi na Rivi viška, možda se može šta iskompenzirat).
 
Shepa said:
E da, sad je i sunce krivo!  :mrgreen:
Pa nek vam Bandić montira kakve tende (imamo mi na Rivi viška, možda se može šta iskompenzirat).

Njima  :wink:
Ali stvarno je,mi sa zapada kad idemo ujutro u metropolu i poslije kad se vraćamo doma zurimo u sunce  :palacdolje:
 
ADAM said:
Njima  :wink:
Ali stvarno je,mi sa zapada kad idemo ujutro u metropolu i poslije kad se vraćamo doma zurimo u sunce  :palacdolje:
Veliki debeli lažov :mrgreen:
 
Bandit said:
Jedno je gotovo sigurno, a naslušao sam se toga...dakle starica je prelazila cestu, pješački je bil više od 100 metara udaljen (pretpostavka, jer ne znam gdi se to točno desilo). Ona prelazi cestu kad kolona u jednom smjeru stoji, uvjeri se da iz drugog smjera nema vozila i kreče...no, iz kontra smjera dolazi motociklist.
Da je motociklist poštovao prometne propise i vozio sukladno ZOSPC, do nezgode ne bi došlo. Ovo sam čuo ne jednom...i kad tako postaviš stvari, jasno je tko je kriv. Nema tu kaj.

nema veze ko je vozio pravim krivim smjerom, baba je trebala propustit sva vozila koja se kreću prometnicom  :0648: :0648:, čist slučaj oduzimanja prednosti, dečku kazna za vožnju krivim smjerom  (y) (y) (y) 
 
PacicLittle said:
ADAMeeee, tamni vizir?  :LOL:

(y)
Eto ga doma na ormaru  :mrgreen:
Stavim ga ponekad,ali ne stalno...jbga danas nisam stigao a muž mi isto pretrčaval na bolonji...jedva ga vidio  :palacdolje:
 
svjetli said:
nema veze ko je vozio pravim krivim smjerom, baba je trebala propustit sva vozila koja se kreću prometnicom  :0648: :0648:, čist slučaj oduzimanja prednosti, dečku kazna za vožnju krivim smjerom  (y) (y) (y)


Tumacenje je ma temelju logike ili struke (fiskal, vjestak, prometna murja) ?
 
Bandit said:
Jedno je gotovo sigurno, a naslušao sam se toga...dakle starica je prelazila cestu, pješački je bil više od 100 metara udaljen (pretpostavka, jer ne znam gdi se to točno desilo). Ona prelazi cestu kad kolona u jednom smjeru stoji, uvjeri se da iz drugog smjera nema vozila i kreče...no, iz kontra smjera dolazi motociklist.
Da je motociklist poštovao prometne propise i vozio sukladno ZOSPC, do nezgode ne bi došlo. Ovo sam čuo ne jednom...i kad tako postaviš stvari, jasno je tko je kriv. Nema tu kaj.
Pitanje je samo koliko je starica imala do zebre. Tu se situacija može malo promijeniti, ali nanošenje tjelesnih ozljeda nikako ne zvuči dobro.
Ovo kaj ti pišem, pišem iz prakse kao mogući razvoj situacije, tek toliko da vidite kako je lako najebati.

U ovom predmetnom slučaju, koliko ja poznam taj dio ceste, tam nema pothodnika, samo zebra tu i tamo.
Nitko tu ne krivi momka koji je vozio u suprotnom smjeru, nego se piše o posljedicama.
Možda netko nešto nauči.
A kaj se tiče babe, nadam se da buš i ti jednog dana bil tak star, pa buš onda videl kaj znači kad si skratiš put za 200-300 metri.
Malo tolerancije prema drugima, i svi bi lepše živeli.


(y)

Prvi pothodnik je više od 500 metara dalje,
sve si im lijepo napisal, to je isto nečija mati ili baka,
ali neki pojedinci su me tu tolko iznenadili pa ih nisam
ni komentiral da nebi opet cmizdrili.

Svakakve gluposti sam u životu radil, ali prema nekim stvarima
se uvijek treba odnosit s poštovanjem i tolerirat ih,
a kad se nekaj zajebe onda to i priznat ...
 
    ...ja bum dedu podržal  (y). Ta je baba bila nečija baka. I nije joj svejedno delat dodatnih 300 m da prejde ulicu. A moguće ju je unuk poslal po novine, jer je još mamuran, i baka mu tumara po kući besposlena zveckajući loncima  :mrgreen:

      BTW, znate kad ste stari? Kad vam svi stanu ak pretrčavate cestu (ko meni kad danas pretrčavam Maksimirsku  :mrgreen:). A nekad nije bilo tak. Možda su ljudi fakat postali kulturniji neg prije trideset godina, i imaju više razumijevanja za pješake. Il sam ja to nekad u pet duljih koraka na vrhovima prstiju prelazil, il im se čini da sam stari šlampavec koji pod normalno može iz čista mira zveknut na asfalt njima pod ketače? Nikad to ne bum saznal... 
 
svjetli said:
nema veze ko je vozio pravim krivim smjerom, baba je trebala propustit sva vozila koja se kreću prometnicom  :0648: :0648:, čist slučaj oduzimanja prednosti, dečku kazna za vožnju krivim smjerom  (y) (y) (y)
Ti si sam sebi napisal zakon?
Ja ti pisem iz iskustva. I iz sudske prakse.

Ovo tvoje o oduzimanju prednosti prolazi samo kad potplatis nekoga  :mrgreen:
 
Bandit said:
Ti si sam sebi napisal zakon?
Ja ti pisem iz iskustva. I iz sudske prakse.

Ovo tvoje o oduzimanju prednosti prolazi samo kad potplatis nekoga :mrgreen:

Ili ak je iz društveno prihvatljive obitelji ;) :mrgreen: :mrgreen:
 
Bandit said:
Jedno je gotovo sigurno, a naslušao sam se toga...dakle starica je prelazila cestu, pješački je bil više od 100 metara udaljen (pretpostavka, jer ne znam gdi se to točno desilo). Ona prelazi cestu kad kolona u jednom smjeru stoji, uvjeri se da iz drugog smjera nema vozila i kreče...no, iz kontra smjera dolazi motociklist.
Da je motociklist poštovao prometne propise i vozio sukladno ZOSPC, do nezgode ne bi došlo. Ovo sam čuo ne jednom...i kad tako postaviš stvari, jasno je tko je kriv. Nema tu kaj.
Pitanje je samo koliko je starica imala do zebre. Tu se situacija može malo promijeniti, ali nanošenje tjelesnih ozljeda nikako ne zvuči dobro.
Ovo kaj ti pišem, pišem iz prakse kao mogući razvoj situacije, tek toliko da vidite kako je lako najebati.
U ovom predmetnom slučaju, koliko ja poznam taj dio ceste, tam nema pothodnika, samo zebra tu i tamo.
Nitko tu ne krivi momka koji je vozio u suprotnom smjeru, nego se piše o posljedicama.
Možda netko nešto nauči.
A kaj se tiče babe, nadam se da buš i ti jednog dana bil tak star, pa buš onda videl kaj znači kad si skratiš put za 200-300 metri.
Malo tolerancije prema drugima, i svi bi lepše živeli.

Pa naravno da mi je žao babe...ok čitaj bakice, pa kojoj normalnoj osobi ne bi bilo??

Misliim da nema veze što je semafor/pješački prelaz  bio udaljen 200 metara, 100 ili 500...Koliko takvih ili sličnih ljudi ima u Zg, pa ne vidim da čekaju u redu da "pretrčavaju" tam gdje ne smiju samo da si skrate put...
Uostalom to vrijedi za sve, ne samo za penziće...

Tolerancija što se bakice tiče, više suosječanje jer i ona je nečija mama, baka ili slično ali tolerancija na to što ona i drugi čine, mogu učiniti, nesmotreno prelazeći cestu ili slično NE!!

Moj je prijatelj stradao u nesreći pokušavajući izbjeći takvu jednu bakicu koja je pretrčavala u sličnoj situaciji, uspilo mu je, izbjeći bakicu, ali nažalost on je teško stradao...a nije prelazio preko duple crte...
Hoću reći da u ovom slučaju, dao Bog da s bakicom bude sve ok i ona nosi dio odgovornosti za nesreću al svi znamo da neće...

Motorist je primjerice mogao ići brže, pokušavajući izbjeći bakicu, mogao naletiti na neku treću, ničim krivu osobu/osobe... jel bi tko tada imao tolerancije prema bakici?
Ali to su sve nagađanja...

Njemu kazna, opravdano, slažem se ali i sukrivcu, bakici...po mome mišljenju oboje su krivi...





 
SPARTANIUS-ZG said:
Pa naravno da mi je žao babe...ok čitaj bakice, pa kojoj normalnoj osobi ne bi bilo??

Misliim da nema veze što je semafor/pješački prelaz  bio udaljen 200 metara, 100 ili 500...Koliko takvih ili sličnih ljudi ima u Zg, pa ne vidim da čekaju u redu da "pretrčavaju" tam gdje ne smiju samo da si skrate put...
Uostalom to vrijedi za sve, ne samo za penziće...

Tolerancija što se bakice tiče, više suosječanje jer i ona je nečija mama, baka ili slično ali tolerancija na to što ona i drugi čine, mogu učiniti, nesmotreno prelazeći cestu ili slično NE!!

Moj je prijatelj stradao u nesreći pokušavajući izbjeći takvu jednu bakicu koja je pretrčavala u sličnoj situaciji, uspilo mu je, izbjeći bakicu, ali nažalost on je teško stradao...a nije prelazio preko duple crte...
Hoću reći da u ovom slučaju, dao Bog da s bakicom bude sve ok i ona nosi dio odgovornosti za nesreću al svi znamo da neće...

Motorist je primjerice mogao ići brže, pokušavajući izbjeći bakicu, mogao naletiti na neku treću, ničim krivu osobu/osobe... jel bi tko tada imao tolerancije prema bakici?
Ali to su sve nagađanja...

Njemu kazna, opravdano, slažem se ali i sukrivcu, bakici...po mome mišljenju oboje su krivi...
Nije samo išlo bakice iz priče nego općenito.
Kaj se tiče prelaženja preko ceste gdje nema obilježenog pješačkog prijelaza bliže od 100 metara, pročitaj zakon o sigurnosti prommeta na cestama.
Onda ponovno komentiraj.
Isto i za tvoje pitanje:Motorist je primjerice mogao ići brže...
Mogao je, i opet bi bio u prekršaju - u ovom slučaju. A možda i u nekom drugom, ukoliko vozi brže od dopuštenoga.
Ne mogu svi odrediti brzinu kojom se vozila kreču...mala djeca i starci npr.
No ne treba ih zbog toga isključiti iz prometa.

Da  se sad ne jave lokalni dušebriznici...boli me kurac ko se kak vozi, i kojom brzinom. Ali ako napraviš nekaj di si kriv, ondaa treba snosit posljedice na  isti način naa koji odvrčemo ručicu gasa - bez razmišljanja.