Motorom po Hrvatskoj - Risnjak i Izvor Kupe

Hvala puno!
Hvala za feedback. Danas ljudi nemaju koncentraciju da gledaju nesto duze od 30 sek jer su bombardirani sa svih strana takivim instant stvarima.
Jasano mi je da i ovo sto radim nije za 90% ljudi, zato i nema puno pogleda, ali mi je drago da se svida barem ovih 10% sto gleda.
Sa druge strane ja osobno ne mogu skuzit zbog cega hprpetina ljudi gleda kanale od moto kanala koji su brutalno dosadni ( zena snimi 3 kadra sa gopro dok se vozi po cesti ), lose kadrirani, sa losim zvukom i bez ikakvog smisla, a imaju stotine tisuca pogleda. Tako da,...za svakog ponesto. Ja jedino mogu napravit ono sto se meni svida i sto je meni dobro.
Mislim da i sam znaš gdje su problemi a osnovni je što algoritam ne nudi video ljudima koji bi to gledali… na svakom videu u analitici imaš doseg, odnosno broj puta kada je tvoj video uopće ponuđen nekome i vjerujem da je to jako mali broj…. Jedini lijek je postupno razvijati kanal kako bi preko pretplatnika “prisilio” algoritam da sve više nudi video.
Ne znam jesi li se monetizirao a ako jesi u početku bi trebao biti zadovoljan da na godišnjoj razini izvučeš dio novca koji si uložio u opremu. Jbg da je lako svi bi to radili…
 
dobar ti je video, petica za trud 👍 ali čoviče, manje pričaj u kacigu...
 
  • Like
Reactions: Yield
Kod takovih videa ključna je dobra priprema teme i rute koja se obrađuje kako bi se ljudima prezentiralo što više korisnih informacija, sa naglaskom na minimiziranje privatnih i osobnih stavova, da ne bude neko influencersko sranje, već da ima puno korisnih podataka koji bi stimulirali ljude da odu i ponove to...
 
  • Like
Reactions: Yield and thommy
Vrh ti je video i foto produkcija vidi se da to radiš profi svaka čast. I sam snimam koješata s motorom i trpam na youtube ali čisto onak iz hobija i zafrkancije, ne opterečujem se tko će gledati i kome će se svidjeti niti dal ću imati neki broj pretplatnika ... just for fun :) ... sam sve snimam i montiram ali nemam baš nekog znanja i iskustva s tim pa onak kak ispadne ... Ti si baš jako u ovo zagrizao i kolko sam vidio imaš dobar broj pretplatnika pričaš na engleskom pucaš globalno (y).
Koliko sam skužio i po svojim videima treba skratiti maksimalno ove kadrove gdje se samo vozimo i komentiramo cestu ili okoliš to ljude ne zanima to se odmah preskače jer bude dostadno.
Još jedna stvar ovo gdje govoriš ljudima pretplatite se pretplatite se oprema me košta, treba zaraditi love, puno se trudim .... mislim da to postiže kontra efekt🤷‍♂️ Publiku treba privući zanimljivim sadržajem a ne nagovaranjem da se pretplate. (Imaš like i subscribe od mene ;) )
Meni je isto netko napisao previše pričaš ... neznam ja i na poslu moram stalno pričati pa valjda neka profesionalna deformacija ali iskreno briga me, ne zamaram se time, ako nekom ne odgovara jednostavno nemoj gledati :)
Meni se čini da si ti večinu svojih pretplatnika dobio na račun jako dobre i kvalitetne video produkcije a manje na sadržaju i temama koje obrađuješ u videima .. samo moja pretpostavka.
Za ovakav tip videa kakav ti radiš je vjerojatno dosta ograničen tip i broj publike, ovo siguno ne gledaju klinci koji najbrže i najlakše stisnu subscribe.
Treba pogoditi temu napraviti jedan viralan video ali kad bi to išlo tako lako svi bi zarađivali od društvenih mreža ;)
Ako pogledaš pretpostavljam najjačeg youtubera u Hrvatskoj "pozdrav gaseri i gaserke" ta video produkija nije ni približno na razini po kvaliteti kao tvoja ALI ima sadržaj koji želi gledati dobna skupina koja najviše koristi društvene mreže, najbrže i najlakše je valjda skupiti publiku i pretplatnike ako su ciljana skupina teenageri i ekipa do max 30 godina starosti.
Kako god sretno dalje i mislim da je bitno i dobro držati se nekog svog stila i načina snimanja ... gledam sve tvoje videe i skroz su zanimljive rute kojima voziš nadam se i sam nekad neku od tih odvoziti ... btw ovaj XSR je čudo ide po svuda i ne štediš ga ... zakon :)
Pozdrav.
 
Hvala svima na komentarima i gledanju!
Kanal je nedavno monetiziran ( nema nikakve zarade jer nema 4000 watch hours ).
Cilj mi je bio monetizirati kanal u godinu dana sa sadrzajem iz Hrvatske, te prikazati neke lijepe lokacije kojih kod nas ima stvarno puno, a koje nisu toliko poznate. Drugi glavni cilj mi je bio da se vise uhodam sa video editingom i napravim neki dobar tamplate-workflow za neke druge projeke. Nikakva zarada nije bila u planu jer za bilo kakvu zaradu na Youtube treba jako puno rada i vremena ( full time posao ) + totalno druga tematika ( recenzije, divljanja i padovi ) i stalni clickbait naslovi ( osim ako nisi zenska na motoru ).
Pricam na Engleskom jer 90% ljudi koji gleda je iz vana. Jebiga, nekome ne odgovara sto meljem i pricam, nekome da. Nekome je dosadno, nekome nije.
Jedno je definitivno...kanal nije za siroku publiku.

Imam jos 3-4 materijala da napravim koji video, pa mi je zao to ne iskoristit.

Hvala svima jos jednom koji ste pogledali koji video, stisnuli like ili subcribe!

Sretan vam Bozic i pazite se!

Novi video :

 
Last edited:
Vjerujem da dobro poznaješ što trebaš i što želiš, i da dobro znaš što ti sve treba i na koji način da to i postigneš. Podršku od mene imaš, drago mi je da kanal postoji, i samo ti i dalje odrađuj posao kako treba...
 
  • Like
Reactions: Yield
sto znaci da je kanal monetiziran al nema zarade? ne kuzim kak to funkcionira na YT
 
sto znaci da je kanal monetiziran al nema zarade? ne kuzim kak to funkcionira na YT
Da bi ti kanal bio monetiziran ( da ti youtube placa postotak od reklama ) glavni uvjet je bio da imas
1000 subscribera i 4000 watch hours u zadnjih godinu dana. Sad su smanjili na 1000 subscribera i 3000 watch hours, ali ne dobijas nikakvu lovu od reklama nego ti se otovre neke "pocetnicke mogucnosti" tipa, da ti ljudi doniraju ispod videa, ili da im das neki dodatan sadrzaj ako se pretplate novcano na kanal za neku sicu tipa 5€ mjesecno. Medutim, to je sve 0 bodova. Tek kad imas 4000 Watch hours na kanalu onda dobijes neku sicu od reklama ( ovisno o gledanosti i koliko ti je velik kanal )....tipa nekoliko eura mjesecno. Naravno moras ispunjavati sve uvjete za monetizaciju.
 
  • Like
Reactions: snake123
Sve pet, no prije ostavlja dojam kao enigmatika za bajkere jer bi čovjek trebao poznavati svaku cesticu u Hrvatskoj da zna gdje to je, inače ako je namjena videa da pozove bajkere na tu turu ili dionicu, neka pogađaju, ne bi pogodili ni da čekaju cijelu sezonu...

Hint - da se negdje pri dnu videa napiše gdje se nalazi pojedina dionica, ili koje je mjesto, nešto tog tipa kako se mijenjaju kadrovi...
 
Sve pet, no prije ostavlja dojam kao enigmatika za bajkere jer bi čovjek trebao poznavati svaku cesticu u Hrvatskoj da zna gdje to je, inače ako je namjena videa da pozove bajkere na tu turu ili dionicu, neka pogađaju, ne bi pogodili ni da čekaju cijelu sezonu...

Hint - da se negdje pri dnu videa napiše gdje se nalazi pojedina dionica, ili koje je mjesto, nešto tog tipa kako se mijenjaju kadrovi...
Istina, slazem se!

Jucer dok sam uplodao video, stavio sam u komentar tocne lokacije za svaku cestu i napisao gdje se nalaze ( linkano sa vremenima na videu ). Pisao sam jedno 40 min i onda sam idiot otisao na voznju bez da kliknem Save :) . Tako da mi se kasnije stvarno nije dalo.
 
  • Like
Reactions: prpa and Village
Malo voznje na Hasqvarna Norden-u 901. Uskoro ide video sa misljenjima o motoru od kolege koji ga vozi zadnje dvije godine.

koja je svrha rovanja i preseravanja motorom usred prirode? zbog jednih debila, drugi debili razapinju sajle po šumi..
 
Ako je motor sa tom gumicom unisti prirosu kad provrti malo kotač, šta onda tek npr. napravi jedan šumski traktor kad izvlači debla?
 
koja je svrha rovanja i preseravanja motorom usred prirode? zbog jednih debila, drugi debili razapinju sajle po šumi..

Opet se, kao što vidiš, jednim sranjem želi pravdati drugo sranje, a to ne prolazi... jer svatko misli da je njegov osobni interes ispravan i jedini dobar, svi drugi motori, marke, interesi, vožnje, što je kome bitno a što ne - nisu bitni... otprilike kao i "svi koji voze brže od mene su divljaci, svi koji voze sporije su debili".
 
koja je svrha rovanja i preseravanja motorom usred prirode? zbog jednih debila, drugi debili razapinju sajle po šumi..
Ajde daj ti nama svima objasni kakva je "šteta" napravljena na šumskoj cesti po kojoj dnevno prode 20 kamiona i ogromnih šumskih traktora za izvlacenje drva. Jel se vozilo mozda po nekoj planinarskoj stazi da se ugrozavaju ljudi?

Licemjerstvo na najvisoj razini. Kad ti je vec problem unistavanje prirode sto onda poduzimas oko svakodnevnog devastiranja šuma, uništavanja prirodnih stanista, nezakonite sjece i bacanja smeca? Jel isto ovako pises rvatskim sumama?
 
  • Like
Reactions: DiscoVolante