Motorom po Hrvatskoj - Risnjak i Izvor Kupe

odlicne fotke, al imam tehnicko pitanje. Kak si zadovoljan s gumama i kolko su glasne na cesti? :)
Hvala. Gume su mi vrh, barem za ono sto ja trebam. Mislim da su negdje 80% za cestu i 20% za laksi offroad. Na cesti se uopce ne cuju, ali ja se vozim na otvorenoj cesti ionak do 120 max jer nemam nikakvu zastitu od vjetra. Kupujem ponovo isti set kad ove potrosim. Ove su na kojih 9000 km i jos su ok.
 
  • Like
Reactions: Santerior
Pogledam tvoje videe na yt kad stignem, i mislim si onak zašto XSR a svako malo na nekom makadamu, onaj CBX iznad na slikama ima više smisla, Tenere 700 bi imao puno smisla, ali ima smisla i XSR.. nekog "apokaliptičnog" vizualnog smisla pogotovo na ovim nekim maglovitim šumskim slikama (y)
Hvala. Ovo mi je prvi motor i to mi je bas bila zelja zbog retro izgleda i velike mogucnosti da se modificira.. Za Tenere u to vrijeme nisam imao novaca a ovaj motor sam dobio skoro nov po super cijeni sa hrpom orpreme, pa nisam previse razmisljao.

U pravu si oko svega i Tenere mi je zelja jednog dana kad bude para. Ali iskreno ovaj motor je mali tenk...ide svugdje, a masina je nepoderiva...jedino sto je dosta nizak pa pazim kolko mogu :). Kolega iz Australije je nedavno napravio 100 000 km i vozi ga konstantno po Australskim divljimana, jedino sto je stavio vecu prednju gumu. Za to vrijeme je promjeno 2 puta lanac i lancanike, jednom svjecice , sajlu i kuplung...uz ulje i filter svakih 6000 km.

Inace ovu Hondu CB500x od kolege sam probao vozit ali nije me bas previse odusevila, vise mi odgovara CRF300 Rally .
 
Last edited:
  • Like
Reactions: prpa and BreakM

Stavio ih nedavno na SuperTenere... vrlo pozitivni utisci...

NWOchsXl.jpg
 
  • Like
Reactions: Yield
Gorski kotar uzduz i popreko provozas motorom za 5-6 sati ako stanes negdje pojest.sa fotkanjem uvrh glave 1 dan :p
 
  • Like
Reactions: Dene
Treba vremena za okinuti dobru fotku. I sam volim kombinirati motocikle, putovanje i fotografiju i to često iziskuje više vremena nego bi se dalo zaključiti, bar ako fotografije liče na nešto. Tako da, samo naprijed. (y)
Tak je...meni treba jedno 5-6 sati da dodem do Vrbovskog. Dok okines koju fotku, dignes dron, pojedes sendvic...pa do druge lokacije...ode par sati :mrgreen::mrgreen:

Inace po Gorskom kotaru ima tolko tih cestica i makadamskih puteva za istrazivat da bi se mogao jedno mjesec dana vozit okolo :)
 
Cesta i taj kraj 👍
 

Attachments

  • IMG_20230527_155205_0.jpg
    IMG_20230527_155205_0.jpg
    4.3 MB · Views: 0
  • IMG_20230527_155548_2.jpg
    IMG_20230527_155548_2.jpg
    4.4 MB · Views: 0
  • IMG_20230527_132109_8.jpg
    IMG_20230527_132109_8.jpg
    7 MB · Views: 0
  • IMG_20230527_164832_9.jpg
    IMG_20230527_164832_9.jpg
    4.2 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: Yield and Spori