MUP ponovno apelira na vozače, osobito na mlade motocikliste

-MV-AGUSTA-

New member
U POVODU dvije prometne nesreće u kojima su danas poginula dvojica 19-godišnjih motociklista, Ministarstvo unutarnjih poslova ponovno je večeras pozvalo vozače da se strogo pridržavaju propisa, a osobito mlade vozače motocikala da ne voze bez kaciga.

Ponovno apeliramo, poglavito na mlade vozače motocikala, jer unatoč svih kazni, poziva i upozorenja da ne voze bez zaštitnih kaciga, oni to ipak čine, priopćio je večeras glasnogovornik MUP-a Zlatko Mehun.

Nažalost, dvojica 19-godišnjaka danas su smrtno stradali. U Bušetini u Virovitičko-podravskoj županiji, Josip Jagić (1986.) je, upravljajući neregistriranim motocikom bez zaštitne kacige, zbog neprilagođene brzine sletio s ceste i poginuo. U Sukošanu kod Zadra, večeras oko 19 sati u sudaru s vozilom koje je skretalo, poginuo je Marko Grginović (1986.), koji je također vozio neregistrirani motocikl i bez zaštitne kacige.

Policija apelira i na roditelje da, koliko i gdje god mogu, vode računa kako se njihova djeca uključuju u promet, priopćio je glasnogovornik MUP-a.
 
Samo mi nije jasno zašto je toj mami/tati tak teško dat za kacigu, a nije za motor, šta se dešava u jako puno slučajeva, koje sam i sama vidjela. A i koji je značaj ne nošenja kacige!? Mislim da to neću nikad skužit! :(

R.I.P.
 
cyber_g said:
Samo mi nije jasno zašto je toj mami/tati tak teško dat za kacigu, a nije za motor, šta se dešava u jako puno slučajeva, koje sam i sama vidjela. A i koji je značaj ne nošenja kacige!? Mislim da to neću nikad skužit! :(

R.I.P.

A čuj kod večine 19-godišnjaka starci više nemaju utjecaj! Tak da si fino klinci nađu neki poslić, kupe neki trulex i gađaju bandere...

Što se kaciga tiče, mislim da je krajnje vrijeme da se naprave prozirne, tak da ti šminkeri zadovolje svoj ego i potrebu da budu viđeni...valjda će ih onda nositi..
 
Ma znate sto je najveci problem kod kaciga, ljudi jednostavno neznaju sta bude sa glavom kad padnes sa motora, nisu svjesni kako je glava krhka. Takvi su roditelji sminkera. A oni sami mozda i znaju al ih boli kita.
 
Žikum o čem pričaš, da ima i toga da si nađu nešt jeftino i da vozi i ajmo....misle da je to to! Ali mislim da ni policija neće previše napravit sa kaznama ogromnim! Iskreno rečeno! Na kraju ispada da je 80% sve stvar odgoja...koliko toga pokupiš od kuće! :|

A šta se tiče kacige i prozirnog dizajna, s tim se slažem u potpunosti, samo kakav bi to bio materijal i koliko bi to došlo je pravo pitanje?! Ali valjda ako se mogu ku****, onda mogu i kupit kacigu za to by Dolce i Bagana! :wink:
 
Treba im samo priskrbit da vide nekog od svojih kad pada s motora.
I još ako ima priliku vidit lijepo smrskanu kacigu u kojoj glava nije niti ogrebana...
Shvatili bi istog trena!

Ja sam imao priliku vidit tako nešto,i do tada sve one kacige koje sam imao,završile su u nekom ćošku,a drugo jutro sam našao negdje neku lovu i kupio novu Nolanicu!

RIP dečki!
 
meni je bez kacige strasno neugodno. kao da se gol vozim... prilicno sam se naviknuo.

a svi znamo zasto ju neki ne nose... da ih curice vide, jer su sigurni da nece pasti, njah, njah...
 
cyber_g said:
Žikum o čem pričaš, da ima i toga da si nađu nešt jeftino i da vozi i ajmo....misle da je to to! Ali mislim da ni policija neće previše napravit sa kaznama ogromnim! Iskreno rečeno! Na kraju ispada da je 80% sve stvar odgoja...koliko toga pokupiš od kuće! :|

Toćno tako i je sve ovisi o kućnom odgoju....
 
Čini mi se da nikad nije bilo smrti ko ove godine. Stvarno mi je užasno ovo čitati, a jedno dobro iz ovog zla je da me konstantno podsjeća koliko smo ranjivi i neki dan sam čak umjesto da odem (s autom) u papučama, što mi je normala, obukao tenisice...
 
..a ljudi moji kad voziš 200 na sat što si drugo nego ranjiv....i nema te opreme koja može pomoči.
 
voznja bez kacige je jednosatvno ovo



a odgovor nije "doba teta"

Š http://bettieboner.deviantart.com/
 
pak said:
..a ljudi moji kad voziš 200 na sat što si drugo nego ranjiv....i nema te opreme koja može pomoči.

ne govorim ja o 200 na sat, ja govorim o tome da je dovoljno da padneš sa 30 km/h nezgodno i bez sreće i pozdravi se...ili da te neko pokupi, ne mora biti velikom brzinom, dovoljno je da te sruši...
 
Da dokazano je da ako udaris pri brzini od 20 kmh glavom u rinzol mrtav si na mjestu i nema ti spasa a za to ti je dovoljno da padnes sa motora ili skutera i pogodis ga!!!
A sto se tice kupnje kaciga, mislim da svi oni imaju kacige i da su im starci kupili skupu opremu ali ju je tesko nosit!!! Jer ako je obuku nece ih se prepoznat
 
bruno said:
pak said:
..a ljudi moji kad voziš 200 na sat što si drugo nego ranjiv....i nema te opreme koja može pomoči.

ne govorim ja o 200 na sat, ja govorim o tome da je dovoljno da padneš sa 30 km/h nezgodno i bez sreće i pozdravi se...ili da te neko pokupi, ne mora biti velikom brzinom, dovoljno je da te sruši...

Jer bolje se roditi bez kurca, nego bez sreče...
 
Ja sam inace sitan i imam 65 kila ali kad obucem koznjak i cizme i rukavice izgledam ko terminator i zato ih nosim jer niko nesme da me dira :mrgreen:
 
Zlatni2001 said:
Da dokazano je da ako udaris pri brzini od 20 kmh glavom u rinzol mrtav si na mjestu i nema ti spasa a za to ti je dovoljno da padnes sa motora ili skutera i pogodis ga!!!
A sto se tice kupnje kaciga, mislim da svi oni imaju kacige i da su im starci kupili skupu opremu ali ju je tesko nosit!!! Jer ako je obuku nece ih se prepoznat

tesko je takvima i suplju glavu na ramenima nosit
 
Što se kaciga tiče, mislim da je krajnje vrijeme da se naprave prozirne, tak da ti šminkeri zadovolje svoj ego i potrebu da budu viđeni...valjda će ih onda nositi

Bravo care.
 
Da, da, ali policija je zaboravila apelirati i na mađare koji voze u koloni, tj prate se kao priljepljeni i kad jedan nekud krene svi za njim kao glista, ne jebu što se okolo događa i da još ima vozača na cesti. Ukratko, danas sam se vraćao s mora i mađar mi se zabio u mercedesa i razbio mo cijeli zadnji kraj i pomoto zadnji ovjes, pa nek se ja sad jebem s osiguranjima i bacim mercedesa u smeće jer više nije nizašto. Jebavo sam ih!!!!!!
 
Baš se danas vraćam s mora i kod Sukošana mi iz zavoja paralelno s auto izlazi tip na Banditu -S ili na zr7-s plave boje . Bez kacige samo suncane i fura komada iza sva sreca pa s kacigom. Nisam bas siguran da je skuzio koliko sam kocio i micao se u stranu ali da nisam pobrao bi ga jer nije bilo mjesta za dva auta i motor na cesti.
Zena kaze nece dugo... nazalost mislim da je u pravu..
Kud im se zuri ?

Mađari, cesi, slovaci, i poljaci su posebna priča, a svi još natovareni sa ostacima hrane koju su ponjeli na jadran, pa da se ne baci nose kući.
Voze tak da drugi put idem starom cestom.
BTW trebalo mi je skoro 6 sati od Zadra do ZG.