MUP ponovno apelira na vozače, osobito na mlade motocikliste

meni danas na kružnom toku (koji je maksimalno pregledan) doleti mađar (neznam koji motor) i za dlaku preleti pored mene, pola sata nakon toga na drugom kružnom uleti neka baba i ja jedva da sam se uspel zaustavit jer bi me s tom mazdom odgurala na sredinu (mislim travu) kružnog, i još mi se dere i trubi itd. :bonk: :zid: :uzi: toliko o kulturi. niko nas ne šljivi ni pola posto.
 
Bandit said:
bruno said:
pak said:
..a ljudi moji kad voziš 200 na sat što si drugo nego ranjiv....i nema te opreme koja može pomoči.

ne govorim ja o 200 na sat, ja govorim o tome da je dovoljno da padneš sa 30 km/h nezgodno i bez sreće i pozdravi se...ili da te neko pokupi, ne mora biti velikom brzinom, dovoljno je da te sruši...

Jer bolje se roditi bez kurca, nego bez sreče...


..jer ak imaš sreće sigurno bu ti nekaj prije il kasnije naraslo ( ne mora biti k.... ) ! :mrgreen:
 
aurellie said:
Ja sam inace sitan i imam 65 kila ali kad obucem koznjak i cizme i rukavice izgledam ko terminator i zato ih nosim jer niko nesme da me dira :mrgreen:

a kaj misliš kak izgledaju tek oni od 90kg na više pod opremom....kakvi terminatori ...ovi se hrane s takvima ! :D
 
V-TWIN said:
aurellie said:
Ja sam inace sitan i imam 65 kila ali kad obucem koznjak i cizme i rukavice izgledam ko terminator i zato ih nosim jer niko nesme da me dira :mrgreen:

a kaj misliš kak izgledaju tek oni od 90kg na više pod opremom....kakvi terminatori ...ovi se hrane s takvima ! :D

okrugli :mrgreen:
 
Ma ljudi moji nije baš sve u kacigama. Dobro ih je nositi ali one nisu svemoguća. Problem je da ta djeca imaju samo 19 godina nemaju iskustva, a na žalost ne razmišljaju o posljedicama. Naj zabrinjavajuće je da ta djeca(19 god) sigurno imaju još koju prijavu, a njihovi najbliži nisu reagirali.............
Šteta za mlade ljude :cry: :cry: :cry:
A mi možemo sada palamuduiti do mile volje :nasilni:
 
I ja sam imal 19. Nije to tako jednostavno.
Niko mi nije bio ravan kad sam počel legalno vozit auto i motor.
Sad kad se sjetim da sam znal i pripit sjest za volan auta i vozit razno razne tomose bez kacige i pameti - baš mi i nije drago

I opameti se čovjek (nažalost ne svi) s godinama (nisan penzić - imam 26 :mrgreen: ). Ja nasreću došao pameti bez ijednog udesa. Sada mi se neki i smiju šta sam skoro stalno i u jakni i rukavicama po ovom ljetu, a vozim ''samo maxi skuter''

Ma neznam
:neznam:
 
Ne moze biti toliko vruce, koliko moze biti sjebano.

Sam ti nosi to sve na sebi :cool:
 
Beeblebrox said:
Ne moze biti toliko vruce, koliko moze biti sjebano.

Sam ti nosi to sve na sebi :cool:
Ma znam sada, al nitko mi to nije mogao utuvit u glavu s 19 ;)
Sada jedino tu i tamo ratujem s curom, jer idemo samo par km dalje na kavu a ja inzistiram da se obuče kako spada
Al i tu je rezultat vidljiv :cool:

Stvar je u tome da puno ljudi uopće nije svjesno mogućih posljedica i najmanjeg pada, al treba djelovat edukativno na takve :mrgreen:
 
corky said:
Problem je da ta djeca imaju samo 19 godina nemaju iskustva, a na žalost ne razmišljaju o posljedicama.

dok se ljudi tih godina budu i dalje smatrali djecom u doslovnom smislu i dok im se bude toleriralo da se u tim godinama i dalje drže staroj za kilklju ( naravno u situacijama kad nešto zajebu) nema načina da se "opamete".

kakva djeca od 19g. ?!?!?!?!?! kaj vi brijete?
 
bool said:
corky said:
Problem je da ta djeca imaju samo 19 godina nemaju iskustva, a na žalost ne razmišljaju o posljedicama.
....kakva djeca od 19g. ?!?!?!?!?! kaj vi brijete?
Nisu djeca, al bome ih se ne može svest ni pod odrasle
Zašto je to tako je sasvim druga priča.

Ja znam da s 19 nisam bio ni blizu odraslom, a sam sam si kupio sve motorice do sada ( u tim godinama bili su tomosi - da ne bi bilo da sam bogataš :mrgreen: ) svojim novcima
Pametne savjete od doma sam slušao dok ne bi bio izvan vidokruga
 
Doduše ovo su neka drukčija vremena došla
Često piše da su ti mulci višestruki prekršitelji
Da sam ja dobio i s 19 ijednu kaznu doma ne bi se vozio na motoru jako-jako dugo vremena.
Ipak se znal red u kući.
Nekidan u Novom listu stari od jednog mulca iz Crikve opravdava sina koji se namjerno zaletio u pandura sa skuterom da ispadne faca
Mali ima već ne znam kolko prekršaja i ta jedna ekipa ima za glavni cilj sprdat se s štrumfovima jer im kao ništa ne mogu (i nije dugo od istine)
http://www.novilist.hr/Default.asp?...859285D2 859285B285E286028632863286328582863D
E tog starog treba tuć s nečim tvrdim :chainsaw:
 
hej pa necemo se vrijedati!
ima ovdje nekih od 20 godina koji nose kacigu:)
i kojima nisu roditelji kupili .
nosim kacigu i kad do trgovine idem!
kada sam imala skuter nekad nisam nosila al sada ne mogu bez nje!
sigurnije se osjecam i znam da bi gadno zavrsila da ju nemam a padnem!
a i policija kad vidi da imam opremu mogu projurit pored njih i nece me zaustaviti!
 
ja sam bas prije jedno tjedan dana otvori anketu na www.motocikli.com i zasad je situacija ovakva od 10 ljudi koji su glasalo (nije bas nesto, ali eto) 9 ima i regu i kacigu ,
a jedan nema nis.

Tako da izgleda da je vecina legalna i pametna, ali vrijeme ce pokazat svoje.
 
sanja0544 said:
hej pa necemo se vrijedati!
ima ovdje nekih od 20 godina koji nose kacigu:)
i kojima nisu roditelji kupili .
nosim kacigu i kad do trgovine idem!
kada sam imala skuter nekad nisam nosila al sada ne mogu bez nje!
sigurnije se osjecam i znam da bi gadno zavrsila da ju nemam a padnem!
a i policija kad vidi da imam opremu mogu projurit pored njih i nece me zaustaviti!

Same here
kacigu sam kupio nekoliko mjeseci prije nego sam kupio motor :)

Kad se samo sjetim kako je društvo reagiralo kad mi je stigla kaciga. Ni biciklu nisam imao a kupio trikompozitnu kacigu. Ali nije im bilo do smjeha kad je par mjeseci kasnije pred kuću došao kamion i iskrcao 2 metra dugačak i 200kila težak paket :cool:
 
RIP za dečke.
Sad sam s mora i vidio sam novu modu. Primjedba za RI područje (možda nije samo tamo,ali za sad sam samo tamo vidio), svi imaju kacige na glavi,one male kao Braincap,a remeni su zakopčani na vrhu glave preko kacige. I sad me interesira čemu to služi. Kod policije to nemože proći,ako su imalo zainteresirani,a zaštita nije. Svi su RI tablice. Bio sam u Selcu.
I naravno,kad sam došao u kvart,klasika:tip je uzeo malu negdje u bircu i sad se frajer vozi u koži i zdjela na glavi po pravilu,a ona iza od opreme ima majicu s bretelicama i japanke. Sreća pa ju poznam (i starce) pa imam načina da ju školujem. Samo čekam da ju sretnem.
 
James1100 said:
RIP za dečke.
Sad sam s mora i vidio sam novu modu. Primjedba za RI područje (možda nije samo tamo,ali za sad sam samo tamo vidio), svi imaju kacige na glavi,one male kao Braincap,a remeni su zakopčani na vrhu glave preko kacige. I sad me interesira čemu to služi. Kod policije to nemože proći,ako su imalo zainteresirani,a zaštita nije. Svi su RI tablice. Bio sam u Selcu......
Je - imaš pravo
To je sad hit tu kod nas u Crikvenici
Jednom rječju - debili
Ne znam kako im one kacigice ne odlete s glave još u vožnji. O padu ne želim ni pomislit. Ajd da ju bar svežu, al ni to. Čista budalaština
Kod pandura očito pali. Sad - je li to po zakonu ili ne nema veze
Nisam vidio ni jednog da su štopali zbog tih ''kaciga''
A ove bez ičega zaustavljaju
 
To sa kacigom nikad necu skontat - ali ima jedan da MUP ima vece ovlasti od ovih što ih ima, i da može rebnut kaznu od jedno 15.000 Kn za nenošenje kacige, pa da vidiš - odma bude postala modni trend.