MUP ponovno apelira na vozače, osobito na mlade motocikliste

niksa said:
ma opet ste sad svi pametni, a osim toga tu smo raspravu prosli prije kojih mjesec dana :evil:

kao sta svaka kaciga nije kaciga, tako za smrt nije uvijek krivo nenošenje kacige nego brzina 4 PUTA veća od dopuštene.

Dobro veliš - ali još jedna stvar, sad sam bio u Budapest, i moram reć da tamo niti jedna od njihovih vozača motora nije bio bez full opreme na sebi, ali ono totalka, od glave do pete.
 
Ja pokušavam već nekoliko puta naglasiti(kao i James1100) da je kaciga samo izgovor policije, da postroži mjere i namakne više love za državu.
Da je bilo ko od ovih koji su poginuli imao braincap i ine nekacige, isto bi mu bilo, a u izvješču policije bi stajalo "nosio je zaštitnu kacigu"

Stoga se svima vama čudim kad se hvatate za ove policijske floskule i povlađujete im raspravama o nošenju kacige.

Ako ste za kacigu onda utuvite u glavu sebi i drugima da mislite na INTEGRALNU KACIGU S ZAKOPČANIM REMENOM, jer sve ostalo je doskočica zakonu(primjera radi u Italiji je braincap zabranjen prije nekoliko godina i kazna se naplačuje ako nemaš zakopčanu kacigu)
 
To stoji da se iza toga krije namicanje novca za državu, ali ne vidim tu niš loše i problematično.
Za razliku od ostalih poreza i nameta raznih ovog je najlakše izbjeć - nošenjem kacige ;)
I kod nas u PGŽ puno više ljudi nose kacigu od kad su masne kazne
Kad je bila 50 kn kazna postotak gologlavih je bio puno veći
Ako počmu naplaćivat za ove nazovi kacige bit će više integralki na glavama.
Ne može se kod nas edukacijom postić ni blizu onoga šta strahom od gubitka kešovine
 
Dražen said:
To sa kacigom nikad necu skontat - ali ima jedan da MUP ima vece ovlasti od ovih što ih ima, i da može rebnut kaznu od jedno 15.000 Kn za nenošenje kacige, pa da vidiš - odma bude postala modni trend.

e da, da malo ozbiljnije podebljaju tu kaznu ne bi više niko, ali NIKO vozio bez kacige...jedini put do mozga je preko džepa!
 
bruno said:
Dražen said:
To sa kacigom nikad necu skontat - ali ima jedan da MUP ima vece ovlasti od ovih što ih ima, i da može rebnut kaznu od jedno 15.000 Kn za nenošenje kacige, pa da vidiš - odma bude postala modni trend.

e da, da malo ozbiljnije podebljaju tu kaznu ne bi više niko, ali NIKO vozio bez kacige...jedini put do mozga je preko džepa!
A drugi opet tvrde da je i ovih 700 kuna preskupo. :neznam:
 
GussRadWixer said:
bruno said:
Dražen said:
To sa kacigom nikad necu skontat - ali ima jedan da MUP ima vece ovlasti od ovih što ih ima, i da može rebnut kaznu od jedno 15.000 Kn za nenošenje kacige, pa da vidiš - odma bude postala modni trend.

e da, da malo ozbiljnije podebljaju tu kaznu ne bi više niko, ali NIKO vozio bez kacige...jedini put do mozga je preko džepa!
A drugi opet tvrde da je i ovih 700 kuna preskupo. :neznam:

I opet ne nose kacige.....
Ma its ok, kako se ono kaže treba drop the subject jedanput za svagda
 
Ajmo konačno završit to s kacigama. Svako malo se ta tema ponavlja,i svako malo netko gine na motoru na istu foru. Već je rečeno mnogo puta:stvar je u glavi,a ne na glavi. Kupiš jet kacigu koja zadovoljava propise pa opet nije dobra na R1 pri 250kmh. Al je dobra na R1 sa 45kmh na putu do kafića. Trebamo upozoravat nama poznate,pa oni onda tako dalje i tako se stvar širi. Moje dijete (kao i kod mnogih na forumu koliko sam vidio) stalno prolazi taj trening i primjećuje svakog motoristu na cesti bez kacige i na to me upozorava. A nema još 2 godine. To je zato što mene stalno vidi s kacigom na motoru.

Naravno,doma u arhivi su slike sa svim mogućim kacigama.
 
GussRadWixer said:
bruno said:
Dražen said:
To sa kacigom nikad necu skontat - ali ima jedan da MUP ima vece ovlasti od ovih što ih ima, i da može rebnut kaznu od jedno 15.000 Kn za nenošenje kacige, pa da vidiš - odma bude postala modni trend.

e da, da malo ozbiljnije podebljaju tu kaznu ne bi više niko, ali NIKO vozio bez kacige...jedini put do mozga je preko džepa!
A drugi opet tvrde da je i ovih 700 kuna preskupo. :neznam:

meni je to jedino pametno što su stavili, odnosno povećali kaznu u novom zakonu...
 
Posto mi je motorce raskopano iskoristio sam jucer priliku da cipelcugom odem na cevape na jarun :wink:

U pola sata-sat u ulici kod Jarunskog placa proslo je kojih 7-8erova, sve mahom novi motori a od njih 7-8 niti jedan nije imao kacigu, jaknu a vecina je vozila i u kratkim hlacama. Nebi to bilo tolko ni lose da medjutim svi oni nisu od semafora do semafora razvili brzinu od preko 100-110kmh u naseljenom mjestu gdje je ogranicenje duplo manje.

Za razliku od njih pu to vrijeme prozujalo je duplo vise skuterasa i samo dva su bili bez kacige, ostali su imali kacige i to integralke a poneki je nosil cak i jaknu, za pohvalu :cool:
 
u ST-u rijetko tko nosi kacigu. pogotovo na R-ovima. j****, onda se ne bi vidila koja glavonja vozi. bitno je imat po kila zlata oko vrata, jaketu kričaviju što može biti i po mogućnosti SHOEI-ja ispod ruke. i još im se ne da čekat zeleno na semaforu. još mi nije jasno kako netko da 10000ojra za bajk i i nema tablicu. il mu je doma i fura se na MOTORS TV il nema novaca za regu, il očito misli da mu je nepotrebna.ajd dobro.
nije rijetkost vidjet dječake(16,17) na GSXR-ovima 1000, a o ninjama 6 da i ne govorim. nit sam zavidan, niti kome želim zlo i drago mi je da netko može imati, al očito njihovi roditelji iz krivih razloga ,za božje ime, za prvi bajk ove pile kupuju.
stari mi uvik govori, sve je dobro dok se nešto ne desi, a onda je kasno.davno davno, za prvi bajk mi je bila vespa i odma mi je reka:ako padne s nogara il lagano klizneš nema problema, al nek napravim koju pizdariju il što slomijem reka mi je da će mi slomit i mene i motor i da zaboravim na sve. taj dogovor i sad sa 23.g. neću zaboravit. i sad kad radim , kad mu nisam na grbači, to će mi uvik ostat. prije je bilo s 125-icom važno doć živ do makarske i ko će više spustit kolino.
sve dok mi ekipa nije izginila i s nikim se nisam ima vozit.
a danas želim motor koji ide 140, koji ima snage i k****, i da je stabilan za p*******. želim se lagano điravat i da znam, da ne daj bože zatriba, ima konja u štali u pričuvi. uvijek KACIGA i RUKAVICE, van grada JAKETA.i po meni motor bi trebao bit, ne primarno sredstvo, već jedan hobi i ljubav, koju ćeš nakon posla i nakon ljubavi i vrimena posvećenom ženi i dici moć se posvetit. za vikend, za slobodno vrijeme...
PORUKA SVIMA:
dok se vozite normalno il činite p*******e vi mlađi mislite na svoje roditelje i rodbinu, a svi stariji još i najviše na ženu i dicu.
unaprijed se ispričavam zbog dužine posta i pogrdnih izraza i svima nama želim što više kilometara i prije svega zadovoljstva.
 
mi smo na svojim greskama nesto naucili (nadam se) :(

a njih probajmo nauciti od najmanjih nogu :D

vito-kaciga.jpg
 
rega_st said:
.. još mi nije jasno kako netko da 10000ojra za bajk i i nema tablicu. il mu je doma i fura se na MOTORS TV il nema novaca za regu, il očito misli da mu je nepotrebna

Nemojte brkati nenošenje tablice (registarsku pločicu) sa neregistriranim motorima. Od 1990. godine imam uredno registrirane motore ali ne nosim tablicu iz vrlo jednostavnog razloga. Gotovo svaki manevar vožnje sam u prekršaju. Uzmi samo primjer po gradu: guranje među autima, prestrojavanje, brzina... Jednostavno, ne želim riskirati kazne i bodove zbog tih detalja koji čine sastavni dio moje vožnje i to se nikad neće promijeniti. Jebi ga, to je tako...
 
Ja vozim skuter pa nigdi bez kacige.
Prvo nisam još uspia izać iz kuće a da mi neko ne reće da stavim kacigu. Dosta mi je bilo vidit prijateljevu kacigu nakon pada sa 60 km/h (da je nije ima bia bi R.I.P.) i nedavno jedan prika izginia bez kacige... Puno se pizdarija desava i najboljima a ako mi kaciga daje i 1% sanse da ne izginem nosit cu je.
Ide mi samo na neku stvar šta se većina motorista prema skuterašima odnosi ka prema mačkama koje pretrčavaju cestu, kao mi za njih vozimo bicikle koje troše gorivo. A za aute neću ni govorit. Voziš 10 km i više od ogranićenja a oni te ka pritiću pa ti još poćmu zatvarat traku i sl. šta imaju alergiju na nas ili?
 
panduri bar ovdje meni nisu činili probleme. imao sam 2 puta bliski susret s radarom. jednom 120 i drugi put 140. oba puta sam mislio aj ća dozvola, al su štrumfovi bili samo takvi. kad nas vide(mene i bolja polovica) u jaketa, kacigama, rukavicama, marama, podkapama i zimi grijačima za koljena bili su iznenađeni s svim tim, te su zahvaljivali meni što sam tako shvatio ovo prijevozno sredstvo. jednino pitanje jel registrirano. ne pita ni dokumente nit išta. čak me je jednom zamolio u kaštelima da kad krenem jel mogu malo dić na kolo il dat bokom. nisam moga virovat.
želim samo reć i oni su ljudi. sve ovisi o nama kakvi smo prema njima, al istina imaju i oni "onih" dana u mjesecu. jel meni ovo bila srića il su inače takvi neznam.
pa jel normalno da panduri svaki j***** dan na radiju mole vozače auta da posebnu pažnju posvete motorima?????
pa zar smo djeca?
očito jesmo, jer pojedinci bacaju očajnu sliku na one savjesne, pristojne, i prije svega koje misle glavom za sebe i druge....
 
Tu se slažemo, moja iskustva s policijom su isto vrlo korektna, ali uvijek postoji ona mogućnost koju želim eskivirati. :mrgreen: .
Generalno, mislim da oni nemaju veze s događanjima koja nas okružuju (padovi, kacige...) i ne vidim poantu da ih se proziva. Oni mogu samo provoditi represiju koja ne daje nikakve rezultate. Po mom dubokom uvjerenju treba proći još dosta godina dok se te stvari ne ustale u našoj percepciji odgoja i kulture prometa. Na žalost, za neke stvari uz najbolju volju treba i vremena...
 
Evo opet isto sranje, mrtvi bez kaciga :evil: :evil: :evil:
Dobro jel ti ljudi misle da mi baš uživamo i naprosto jebeno iz pukog zadovoljstva nosimo jakne i kacige po vručinama, možda misle da se samo preseravamo sa opremom.. ili šta !?!

Treba poduzeti neke konkretnije mjere..
Za one koji kupuju motocikl kod zastupnika, bilo sami ili da im ga kupuju roditelji, predlažem slijedeće...
Neka motocikl i košta 1500 kn više ili 2000kn, al neka poklon uz njega bude jebena kaciga u toj cijeni + plus brošura u kojoj su slike razmrskanih glava i tijela + text da malo objasni poneku stvar. I to fino šutnuti i klincu i roditelju u ruke pa neka razmisle malo.
Mup da dijeli isto kod registracije i osiguravajuča društva isto, naravno to se odnosi na legalne.
A za one koji misle da su pametniji od ostalih i voze na divljaka, nema druge nego da ih murja skida i kažnjava maximalno, plus isti sistem edukacije. Već je netko predlagao da mi dijelimo letke ekipi bez kaciga.. neznam, možda bi i mogli, a klince na skuterima (13 god npr.), bez kaciga, možemo i sami zaustavljat. Bolje mi nego neki auto ili zid, a ako ga uhvati murjak, treba u zakonu napravit kaznu za roditelje takve dijece, bez obzira jel starci znaju ili neznaju da im se dijete vozi na motoru, starcima takva globa da će zapamtit kad si je klinca pustio da radi šta hoće.

Možda sad ovo sve zvući blesavo, al sad već stvrano pizdim, pitam se zasto uopće brinem za nekoga kome nije stalo do samoga sebe.. neznam, možda zato jer mislim da se ipak radi o mladim ljudima kojima treba pomoći, bar malo koliko se može.
 
rega_st said:
stari mi uvik govori, sve je dobro dok se nešto ne desi, a onda je kasno.davno davno, za prvi bajk mi je bila vespa i odma mi je reka:ako padne s nogara il lagano klizneš nema problema, al nek napravim koju pizdariju il što slomijem reka mi je da će mi slomit i mene i motor i da zaboravim na sve.
starom jedno neizmjerno hvala na ovomu. da je više ovakvih roditelje stvar bi DEFINITIVNO bila drugačija. s ZliZlikovcem se u potpunosti slažem.
malo van teme, cura mi je bila prije par godina na obdukciji(kao student medicine) one 2 cure iz makarske i nije joj bilo svejedno. rekla mi je da je doktorica što je vršila obdukciju cijelo vrijeme plakala dok ih je rezala.
goge mi je rekla da bi trebalo dovesti onog malog pedera i njegove roditelje, pa da vide što je njihov mali nedužni sinčić napravio. ma JEBEM ovu državu.

tako bi ove naše trebalo malo odvesti da iz prve ruke vide što je događa.

možda kroz par stoljeća evolucijom mozga u hrvata se promijeni stil vožnje, poštivanja prometnih propisa i pravila.
sad mi je došao poznanik englez u HR, čovik koji je vozio niz godina u britanskom prvenstvu dvotaktaša i pita me zašto dođe netko na semafor i turira motor i šara bokom. samo sam mu odgovorio da je to normalno.
samo se uvatija za glavu.
isto me pitao zašto se ne voze dvotakti od 125 i 250 kubika, to je u njih normalno da vozi i čovik od 40 godina. moj je odgovor bio da takvi motori u nas izdrže 4000-5000 km i da se razleti motor. tad je postao još bijelji i naračastiji i isčupao i ono kose što ima. nije moga virovat.
inače , napominjem čovik je profesionalac i to mu je bio kruv.
 
Neko je napisa' ovde ili na nekoj od sličnih tema nešto jako pametno. Triba uvik pretpostavit da će ti auto izletit iz sporedne ulice, da će auto kojeg pretječeš bez žmigavca skrenut u lijevo, da će neko prelazit cestu van obilježenog prijelaza.
Ako se tako stvari postave, puno se drugačije vozi. A brzina ubija više nego nenošenje kacige. Reka bi jedan moj frend s foruma.
 
-MV-AGUSTA- said:
U POVODU dvije prometne nesreće u kojima su danas poginula dvojica 19-godišnjih motociklista, Ministarstvo unutarnjih poslova ponovno je večeras pozvalo vozače da se strogo pridržavaju propisa, a osobito mlade vozače motocikala da ne voze bez kaciga.

Ponovno apeliramo, poglavito na mlade vozače motocikala, jer unatoč svih kazni, poziva i upozorenja da ne voze bez zaštitnih kaciga, oni to ipak čine, priopćio je večeras glasnogovornik MUP-a Zlatko Mehun.

Nažalost, dvojica 19-godišnjaka danas su smrtno stradali. U Bušetini u Virovitičko-podravskoj županiji, Josip Jagić (1986.) je, upravljajući neregistriranim motocikom bez zaštitne kacige, zbog neprilagođene brzine sletio s ceste i poginuo. U Sukošanu kod Zadra, večeras oko 19 sati u sudaru s vozilom koje je skretalo, poginuo je Marko Grginović (1986.), koji je također vozio neregistrirani motocikl i bez zaštitne kacige.

Policija apelira i na roditelje da, koliko i gdje god mogu, vode računa kako se njihova djeca uključuju u promet, priopćio je glasnogovornik MUP-a.

Apeliramo i mi pa nista, oni su ti koji trebaju nesto napraviti i stoga im jebem mater glupu i nesposobnu! Valjda treba poginuti svaki motorist u ovoj zemlji da bi oni mogli smanjiti brojke iz statistika nakon toga.

Debili, jebe im se zivo, cak su i Cesi na cesti vazniji od nas, nas koji placamo punu cestarinu, registraciju kao za auto, a opremu kesiramo u tisucama eura i nista ti to ne vrijedi...

:(
 
vlucic said:
Apeliramo i mi pa nista, oni su ti koji trebaju nesto napraviti i stoga im jebem mater glupu i nesposobnu! Valjda treba poginuti svaki motorist u ovoj zemlji da bi oni mogli smanjiti brojke iz statistika nakon toga.

Debili, jebe im se zivo, cak su i Cesi na cesti vazniji od nas, nas koji placamo punu cestarinu, registraciju kao za auto, a opremu kesiramo u tisucama eura i nista ti to ne vrijedi...

:(

Vjerojatno će naši pametni zakonodavci uvesti neku novu "krvarinu" na motore, tako da ponovo postanu nedostupni "običnim" ljudima, pa će se statistika popraviti. :evil: