NC750 X/S DCT

Naručio sam i dobio ove EBC semi sitered pločice po vrlo pristojnoj cijeni. S EBC pločicama do sada imam dobro iskustvo pa se nadam da nisam pogriješio.
 

Attachments

  • IMG_20221007_19186.jpg
    IMG_20221007_19186.jpg
    66.6 KB · Views: 0
U vrijeme kad se većina rijetko ili vozi a motori čekaju sljedeću sezonu, kod mene nema predaha. Uvijek se vozi i radi oko motora. Upravo je dobio mali ugrade u vidu mrežaste navlake za sjedala. Navlaka je tipska, namijenjena upravo Hondi NC i napravljena od plastične mrežice koja je 3D višeslojna i debljinom od 5-6 mm djeluje kao opruga pa osim prozračnosti za ljetne dane poboljšava i udobnost. Sjedeći na njoj imaš dojam kao da ispod sebe imaš sloj spužve ili nekog sličnog mekog materijala.
Kupljena je na Aliexpressa i plaćena oko 14$.
Tek je montirana i još nisam imao priliku prave vožnje s njom.
Na sjedala pristaje prilično čvrsto i nema nabora., posebno na stražnjem sjedalu. S vozačkim je malo drugačiji slučaj jer je oblik sjedala na djelu dodira sa stražnjim udubljen i tu treba mrežu nekako složiti da bude ravnomjerno zategnuta. Tek na bočnim dijelovima gdje dolaze bedra zbog udibljenog oblika mreža stoji malo odmaknuta od sjedala ali to se ne primjećuje previše.
Vidjet ćemo kako će se pokazati u praksi i koliku će trajnost imati. Jedina loša osobina je što se zbog povećane debljine sada stražnje sjedalo teže zatvara i otvara. Možda se s vremenom i upotrebom i to prilagodi obliku pa bude lakše ali nije potpuno nebitno jer stražnje sjedalo ipak treba otvarati barem svakom prigodom tankanja.
 

Attachments

  • IMG_20221111_14306.jpg
    IMG_20221111_14306.jpg
    107.5 KB · Views: 0
  • IMG_20221111_148.jpg
    IMG_20221111_148.jpg
    113.3 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: pikacu79
Od kad je stigla nisam baš bio aktivan na forumu, ali eto na cesti jesam pa je prije dvadesetak minuta pala jubilarka.
 

Attachments

  • IMG_20221222_072335.jpg
    IMG_20221222_072335.jpg
    2.6 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: stalker
Pozdrav ekipi ljubitelja Honde NC
Da se predstavim
Zovem se Dino i novi sam član foruma
U potrazi sam za motorom i izbor je uz dosta promišljanja (zahvaljujući vašim postovima) pao na Hondu NC750xd
Novi sam u toj priči mada imam položenu "A"klasu odavna ali nikako da krenem u te vode
Cilj je bio kupiti nov motor ali informacije s tržišta govore da se treba čekati do ljeta što mi ne odgovara
Htio bi ići u realizaciju što prije
Naišao sam trenutno na par prilika u Njuškalu :



Je li netko od vas ima kakvih informacija o ovim ponudama tj. je li poznajete te vozače?
Hvala puno
 
Oba dva motora su solidno opremljena tako da ne traže puno dodatnih ulaganja. Ovaj iz Splita nema centralnu nogaru što je dodatni izdatak od cca 2000 kn. Crveni ima bočne kufere ali je model sa prigušenom snagom da bi se mogao voziti sa A2 kategorijom što je premalo jer i sa normalnih 55 KS je NC mnogim vozačima anemičan. Vjerojatno ga se može odblokirati na standardnu snagu ali i taj zahvat vjerojatno neće biti gratis. Za oba dva motora bi se moglo omrvit cijenu jer su oba dva ipak malo kotiraju visoko.
Ne poznajem vlasnike pa ne mogu ništa više reći o motorima. Možda bi se ovom ST tablica moglo raspitati u ovlaštenom servisu Šago moto u Splitu ili u AMI moto Zadar jer je tamo kupljen...
 
Ovaj prvi bijeli iz Splita ti je moj bivši motor i mogu samo reći da se ne trebaš uopće misliti jer je motor 10/10.
Koliko vidim sadašnji vlasnik ga je kupio od mene i napravio skromnih 1000-2000km

Centralnu nogaru naručiš u motoexperta za cca 900kn.
 
Hvala na odgovorima
Ovaj bijeli mi je zapeo za oko ;)
Valjda čovjek nije zadovoljan kad ga prodaje za par mjeseci ??
Budem ga kontaktirao
Hvala još jednom
LP i sretno na cesti.
 
Koliko se da vidit iz vlasnikovih želja, očito bi minja za skuter neki.
 
damodar
Oba modela izgledaju dobro, fino su opremljeni.
Prednost bi dao belom nc-u jer je od kolege sa foruma tako da se neke informacije mogu dobiti iz prve ruke.

Beli ima 23K, crveni 30K sto je nikakva predjena km za NC.
Ono sto bi trebao znati, na toj km 30-35K (ako nije radjeno) treba uraditi servis prednjih amortizera, prestelovati ventile (gde se ujedno menja i antifriz) i lanac obicno bude za zamenu. Tako da, racunaj da ces imati dodatni trosak koji mozda nisi planirao pa da ne budes iznenadjen.
Na belom NC-u vidim da je vec menjan lanac, zlatni DID rekao bi da je stavljen, X-ring pojacan tako da ces tu najverovatnije biti postedjen tog troska + ako ne prelazis godisnje mnogo imas lufta km do 30-35K.
Glas definitivno ide za beli NC.
 
  • Like
Reactions: stalker and damodar
Danas sam svečano okrenuo punih 70000 km. Za šest i pol godina ni malo ni puno. Bogu hvala bez većih problema i neplaniranih izdataka. Osim goriva najviše novaca je otišlo na šest setova guma i upravo se spremam za nabavu sedmog seta. Tu su još dva akumulatora i set lanca s lančanicima, tri seta prednjih disk pločica... Neka ovako nastavi služiti i dalje, nitko sretniji od mene. 😍
 

Attachments

  • IMG_20230216_113445.jpg
    IMG_20230216_113445.jpg
    2.9 MB · Views: 0
Danas sam svečano okrenuo punih 70000 km. Za šest i pol godina ni malo ni puno. Bogu hvala bez većih problema i neplaniranih izdataka. Osim goriva najviše novaca je otišlo na šest setova guma i upravo se spremam za nabavu sedmog seta. Tu su još dva akumulatora i set lanca s lančanicima, tri seta prednjih disk pločica... Neka ovako nastavi služiti i dalje, nitko sretniji od mene. 😍
Super
Nek te i dalje ovako vjerno služi
Sretno
 
Pozz
Može jedna pod tema
Pošto sam novi u ovoj priči želim čuti vaše mišljenje.
Kupujem kacigu i opremu (jaknu i hlače),a u brdu mogučeg izbora teško mi se snalaziti.
Da li uzimat fullface ili modularnu kacigu?
Što vi preferirate?
Da li ići odmah na neki premium ili su dobre i budget?
Znam da je to sve individualna stvar ali ipak ste vi s dugogodišnjim iskustvom tako da to cijenim.
Isto tako za odjeću
Tekstil ili Gtx?
Sorry što vas gnjavim ali stekao sam čitajući vaše postove jako puno povjerenja u vas.
Lp
Sretno na cesti
Hvala vam još jednom
 
Pozdrav,
nije dct ali je honda nc750x.
Nemam veliko iskustvo s manualnim mjenjacima, ali sam se odlucio na to, cini mi se da motor malo teze salta iz prve u drugu, di je ler. Zanima me da li je moguce da je problem s mjenjacem, motor je 2018, prosao 13000km. Samo da napomenem sve ostalo ide glatko, i iz trece u drugu i sve ostalo.
Napraviti cu sad servis, mjenjat ulje i ostalo. Da li netko zna sta jos moze biti eventualni problrm?
Hvala i pozdrav!
 
Pozdrav ekipa,

dali neko zna dobrog moto elektricara ili auto elehtričara iz Zagreba?
Trebao bi na svoj NC750x ugraditi Barracuda dodatna svjetla,
a htio bi da se to napravi kako treba ne amaterski.
Hvala na informacijama!
 
Pozz
Može jedna pod tema
Pošto sam novi u ovoj priči želim čuti vaše mišljenje.
Kupujem kacigu i opremu (jaknu i hlače),a u brdu mogučeg izbora teško mi se snalaziti.
Da li uzimat fullface ili modularnu kacigu?
Što vi preferirate?
Da li ići odmah na neki premium ili su dobre i budget?
Znam da je to sve individualna stvar ali ipak ste vi s dugogodišnjim iskustvom tako da to cijenim.
Isto tako za odjeću
Tekstil ili Gtx?
Sorry što vas gnjavim ali stekao sam čitajući vaše postove jako puno povjerenja u vas.
Lp
Sretno na cesti
Hvala vam još jednom
Vrlo teško dati konkretan odgovor. Fullface su bez sumjnje sigurnije ali ja na uštrb veće sigurnosti preferiram flip-up iz više praktičnih razloga. Ali to je smao moj stav i ne bih volio s nikim polemizirati oko toga.
Što se moto odjeće tiče tu kupujem tekstilnu gdje mi je funkcionalnost osnovni i udobnost osnovni faktor. Ne kupujem premium brendove jer radije imam dva-tri seta odjeće za istu cijenu. Umjesto all season odjeće imam ljetnu i zimsku. Istu praksu imam i za moto obuću pa osim zimskih imam čizmice za suho vrijeme te lagane niske za kratke ljetne relacije. Ne moram napomenut da se isto odnosi i na rukavice 😁
Kacige također kupujem u srednjoj klasi, pročitam recenzije i sigunosne testove a najveći problem mi pravi izbor boje jer nosim isključivo čistu fluo žutu boju što mi často ostavlja vrlo uzak izbor.

Vjerojatno ti nisam pomogao mojim primjerom jer mnogi se neće složiti s njim. Meni je nabava moto opreme neprekidni proces u kojem nikad ne kažem - sad imam sve.
Pozdrav,
nije dct ali je honda nc750x.
Nemam veliko iskustvo s manualnim mjenjacima, ali sam se odlucio na to, cini mi se da motor malo teze salta iz prve u drugu, di je ler. Zanima me da li je moguce da je problem s mjenjacem, motor je 2018, prosao 13000km. Samo da napomenem sve ostalo ide glatko, i iz trece u drugu i sve ostalo.
Napraviti cu sad servis, mjenjat ulje i ostalo. Da li netko zna sta jos moze biti eventualni problrm?
Hvala i pozdrav!
Prije sadašnje DCT imao sam NC sa manualnim mjenjačem koja je skončala pod crnim Renault Cliom s nepunih 13000 km. Nisam imao problema sa šaltanjam prva - druga ni obratno. Koliko se mogu sjetiti, rijetko bi se dogodilo da od prvog pokušaja ne ušaltam u N ali svih šest brzina se šaltalo glatko.
Pozdrav ekipa,

dali neko zna dobrog moto elektricara ili auto elehtričara iz Zagreba?
Trebao bi na svoj NC750x ugraditi Barracuda dodatna svjetla,
a htio bi da se to napravi kako treba ne amaterski.
Hvala na informacijama!
Jesu li Barracuda spot ili fog svijetla? Jesi li odredio poziciju svjetala na koju ćeš ih montirati? Ja sam ih sebi prvo montirao dosta visoko na nosač ispod "kljuna" ali sam s vremenom zaključio da to nije najbolja pozicija pa sam ih spustio niže na crash bar jer su mod mene fog lights sa snopom oblika lepeze i pri naginanju u kvivinama visina snopa puno više oscilira kada su svijetla postavljena visoko. Praktično riješenje za priključenj edodatnih svjetal aje originalni Harness konektor ako je skup ko zlato. Jako je važno da se posao odradi stučno i kvalitetno kako bi se izbjegli dodatni problemi. Poželjno je da dodatna svjetla imaju svoj osigurač i relej koji će ih uključivati samo kad je dat kontakt. Ne znam nikog ali vjerujem d au ZG ima kvalitetnih auto električara.
 
  • Like
Reactions: damodar
Pozz
Može jedna pod tema
Pošto sam novi u ovoj priči želim čuti vaše mišljenje.
Kupujem kacigu i opremu (jaknu i hlače),a u brdu mogučeg izbora teško mi se snalaziti.
Da li uzimat fullface ili modularnu kacigu?
Što vi preferirate?
Da li ići odmah na neki premium ili su dobre i budget?
Znam da je to sve individualna stvar ali ipak ste vi s dugogodišnjim iskustvom tako da to cijenim.
Isto tako za odjeću
Tekstil ili Gtx?
Sorry što vas gnjavim ali stekao sam čitajući vaše postove jako puno povjerenja u vas.
Lp
Sretno na cesti
Hvala vam još jednom
Pozdrav,
što se kacige tiče promijenio sam ih dosta, full face i flip up. Sad imam Scorpion exo i super zadovoljan sam. Modularna je, ali se zaštita za bradu pomiče skroz otraga pa se tako može i brže voziti bez turbulencija. Jakna kožna ixs, hlače spidi 4season h2out. Vozim i zimi u ZG i nije mi hladno. Jedne rukavice za zimu i jedne za ostala godišnja doba. Kožne čizme Rage age i Replay visoke tenisice.
Ništa specijalno, a kako sam bio strpljiv prilikom kupnje i čekao dobre popuste mislim da sam dobro prošao kad čujem druge koliko su potrošili na opremu...
 
  • Like
Reactions: damodar
Danas sam svečano okrenuo punih 70000 km. Za šest i pol godina ni malo ni puno. Bogu hvala bez većih problema i neplaniranih izdataka. Osim goriva najviše novaca je otišlo na šest setova guma i upravo se spremam za nabavu sedmog seta. Tu su još dva akumulatora i set lanca s lančanicima, tri seta prednjih disk pločica... Neka ovako nastavi služiti i dalje, nitko sretniji od mene. 😍

Bezim ti za citavih 7.000km :)
- 1 zamenjen akumualtor
- trošim 3-ci set guma..... 2-gi set lanca + lancanici...... 2-gi set koc. pločica

 
  • Like
Reactions: stalker and damodar
Prilično si štedljiv, moram priznati. Meni rijetko koji set guma izdrži više od 10 kkm a to i potrošene kočnice pripisujem čestoj vožnji udvoje. Na većini putovanja sa mnom je supruga a onda i bočni kuferi u kojima nerijetko bude tereta kao jedna lakša osoba ☺️.
Prvi lanac sam zamijenio na otprilike 24 kkm i stavio D.I.D koji evo bez puno potrebe za zatezanjem još vozi. Ne znam je li to zasluga bolje kvalitete lanca ili ugrađenog uljnog podmazivača ali je činjenica da će izdržati više nego trostruko km od originalnog.
 
  • Like
Reactions: Satelis
Ja pak vozim sam jer se gospodja moja bavi decom, tu nam se ujedno javlja ta razilka u potrosnom materijalu sto je skroz OK.

Oem lanac trajao je 34K, sledi zamena




evo kakav je prednji lancanik bio, fino ukoseni zubi


dva prednja mogu se zameniti za jedan zadnji


ispostovati




Imam podmazivac lanca (Prooiler) ali na moju veliku zalost lanac je potrajao svega 12.500km.
Sve mi je bilo jasno zasto se to desilo. Jedna poznata moto radnja kod nas uvalila mi je kopiju pa otud tako malo predjenih km.
Precutao sam, platio skolu da nikad vise ne uzmem od njih.

servis mi je sledio


zlatni pojacan DID, X-ring narucen sa Louis-a






do sada tj tada, gospodja ide na operacioni sto


tu vec broji finih....


tad je dobila zamenu samo prednjeg lancanika






lanac gotovo da nije mrdnuo posle 27.000km


To bi bilo to u mome slucaju :)
 
  • Like
Reactions: stalker and damodar