NC750 X/S DCT

Cvitalo said:
Šteta, jer bobetku motor izgleda premoćno kad gledaš u retrovizor. Imaš se odma želju maknit jer misliš da dolazi neka mrcina.

Crash barove sam stavio da imam gdje montirati maglenke, a one mi isključivo da me ostali sudionici u prometu lakše uoče i dožive.
Razlika je drastična po tom pitanju - i po gradu i na otvorenoj cesti i danju i noću  (y)
 
Zog said:
Vidi člana Bobetko, prodaje odličan primjerak.

Hvala na preporuci!
Još nisam načisto s tom odlukom ... Evo što sam odgovorio kolegi na PP na upit za prodaju:

Bobetko said:
Pozdrav!
Razmišljam o prodaji. Ne vozim ga jer nemam vremena ... Nisam 100% odlučio
Uglavnom, kupio sam ga novog u 5/2017. Do sada prešao cca 4.500 km. Nadograđena  sva moguća oprema (nogare, vizir, crash bar, maglenke ...).
Prije par mjeseci sam na nekoj moto kavi rekao da bi ga možda prodao pa se glasina širi. Na toj istoj kavi je kolega rekao "kupujem!" tako da ima prednost ako stvarno tako odlučim.

LP iz Splita
 
Ja sam u potrazi za disk pločicama najprije u Novemi našao Carbone Lorraine za nekih 250 kn. Na kraju sam ipak otišao u Tokića i umjesto prvobitne namjere da kupim EBC, kući se vratio sa Ferodo Platinum [emoji16].
Cijena im je 260 kn ali s popustom 20 % sam ih platio 211 kn. Nisam ih još montirao jer sad Honda ionako miruje a stare mogu još koji kilometar [emoji6]
33606021cf63a4595740b673fc1d5437.jpg


Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk

 
Pitanje, mozda je ot...ako je, isprika.

Na motoru imam cca 900 km.

Je li pametnije servis na 1000 napraviti sada ili pricekati proljece?
Mislio sam iskreno pricekati prvi suhi dan i otici do Os u servis na izmjenu i prvi pecat.

Kako su u kod mene temperature pocele padati, nije bas situacija za lijepe voznje pa ce Honda u garazu do proljeca.

Takodjer sto je bolje, ostaviti pun tank ili isprazniti koliko se moze i ostaviti praznog?
Trenutno je na oko 4/5 tanka puno.

Za akumulator znam da treba otpojiti kleme i izvatiti van (ako je negrijana garaza)...

Citao sam dosta, ali za ove dvije stvari moram pitati.

Tnx

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ponukan primjerom nekolicine prijatelja koji su originalne bi-bii sirene na motorima zamijenili glasnim trubama kojima zvuk podsjeća na kamionsku odlučio sam i je nabaviti takvu
Na eBay u sam kupio "snail horn" za nekih 6-7$ i montirao je umjesto originalne.
Zamjena je skroz jednostavna i treba imati samo ključ 10. O dvoje se matica M6 i originalna sirena skine s metalnog nosača. Dvije žice koje dovode struju su prilično kratke pa treba oprezno iščupati stopice pazeći da se nešto ne potrga. Nova truba dolazi centralnom vijkom na isto mjesto gdje i originalna a prije toga se žice sa stopicama uključe na predviđena mjesta. Potom se stegne matica M6 i posao je gotov.
Ja sam prethodno prilagodio novu trubu tako što sam prije montaže odvio četiri vijka koji drže plastični dio u obliku puža zaokrenuo ga za 180 stupnjeva tako da izlaz trube bude okrenut prema stopicama na koje dolaze žice. Tako sam postigao da nakon montaže otvor trube bude okrenut prema tlu a ne prema gore kako je okrenut tvornički. Ovo sam napravio iz razloga što bi u tom slučaju u trubu ulazila voda I tamo se zadržavala jer ne bi imala kuda izaći van.
S ovako glasnom trubom koja još uz to zvuči poput kamiona, autobusa ili nekad popularnog "tristaća" pa ostali sudionici u prometu instinktivno reagiraju i ne ignoriraju vozače na dva kotača.
56ade44c2290c12c4297b19fb14f69d2.jpg
a6ca2e4706eeb93b0252d073d9d8444c.jpg


Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk

 
ja sam svome isto promijenio trubu. moja je na 2 vijka. valjda nije na svakom motoru isto?  :neznam:

 

Attachments

  • truba.jpg
    truba.jpg
    113 KB · Views: 95
https://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/honda-nc-750-dct-abs-oglas-30119090
Netko nešto zna o ovom motoru?
 
Crash said:
https://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/honda-nc-750-dct-abs-oglas-30119090
Netko nešto zna o ovom motoru?

Prepovoljno, iako je linija motora prije re-designa. Kupuj.
 
Pozdrav

bio sam danas do salona pogledati NC750 prvi put uživo. Pa to je IMPRESIVNA mašina  :misli: , veliki motor, ok ne osječa se neka težina kad sjediš ali onaj fejk tank je zaista wow.

Dajte mi objasnite kako se to reklamira kao motor za nekog poćetnika? Meni djeluje veliko iako mogu nogama bez problema do poda kad sjedim, pitam čisto za poćetnika...znam da ljudi voze razna čudovišta na dva kotača po cesti.

Osim toga znate li neku auto školu u ZG (zapad) koja ima NC750 DCT za A kategoriju?
Daaavno sam polagao i vozio pa bi svakako odradio nešto sati vožnje u školici prije kupnje.

 
Svi motori koji ne idu u visoke okretaje su praktički za početnike. Nc je težak i težina se osjeti u malom prostoru al ne vidim razloga zašto bi to predstavljalo neki velik problem bilo kome. U vožnji večina težih motora djeluje lagano.

Polaži sa brzinama jer triba sve probat i možda se predomisliš pri kupnji. Masu ljudi, uključujući i mene, kupe dct jer nisu probali brzine. Na taj način izbiješ sebi iz opcija veliku ponudu motora i primoran si robovat samo dct-u.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

 
Cvitalo said:
Svi motori koji ne idu u visoke okretaje su praktički za početnike. Nc je težak i težina se osjeti u malom prostoru al ne vidim razloga zašto bi to predstavljalo neki velik problem bilo kome. U vožnji večina težih motora djeluje lagano.

Polaži sa brzinama jer triba sve probat i možda se predomisliš pri kupnji. Masu ljudi, uključujući i mene, kupe dct jer nisu probali brzine. Na taj način izbiješ sebi iz opcija veliku ponudu motora i primoran si robovat samo dct-u.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
Pa piše da je već polagao i vozio.
Pretpostavljam da bi htio neke sate (kondicijske) u autoškoli za podsjetit se, pa usput i probati "budući" motor.
 
Ma i ne triba mu za dct prisjecat se. Sidni i vozi.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk