NEW BEVERLY 300ie VS HONDA SH 300i 2011

DJM

Member
Sučeljavanje mišljena ,osobnih iskustava i uopće poznavanja ova dva skutera šta bi bio vaš odabir BEVERLY 300ie ili HONDA SH300 novi model.

Ono što nepobitno znamo ,a ide u prilog hondi je veća snaga veći obrtni moment kao i krajnja brzina i ubrzanje,ali i cijena
A u korist beverly-ja veće međuosovinsko rastojanje i uopće veći maxi skuter od honde, atraktivniji izgled (osobno mišljenje) ,niža cijena i možda bolja post prodaja.
A ostalo glede kvalitete dugotrajnoisti , udobnosti dostupnosti i cijeni servisiranja ostavljam vama za forumsko sučeljavanje mišljenja i iskustava i saznanja.
 
aprilliaaa said:
pa sve si skoro reka za i protiv jednoga i drugoga

Slazem se.

Nego, kolika je cijena (točna cijena) novog Beverlyja 300, a kolika Honde SH 300, oba modelno godište '11.? Govorim o redovnoj cijeni, ne cijeni na akciji.

Sto se postprodaje tice, moj dojam je da je bar u Istri Piaggio dosta jači od Honde (u segmentu skutera).
 
biker4life said:
Slazem se.

Nego, kolika je cijena (točna cijena) novog Beverlyja 300, a kolika Honde SH 300, oba modelno godište '11.? Govorim o redovnoj cijeni, ne cijeni na akciji.

Sto se postprodaje tice, moj dojam je da je bar u Istri Piaggio dosta jači od Honde (u segmentu skutera).

1958
Super Cub (inače poznat pod imenom C100, zvani CA100, zvanog jednostavno "Honda 50") hit na tržištu. Ona ima prešani čelični okvir, što vodi-link vilica, korak ispred ostalih i njihovog dizajna kao i 50cc četverotaktni motor. Te se prodaje pod raznim imenima, a kasnije će narasti do 70cc, 90cc. To će postati najpopularniji motor-zapravo, najpopularnija motorno vozilo bilo koje vrste.  :mrgreen:
 
ZLO said:
1958
Super Cub (inače poznat pod imenom C100, zvani CA100, zvanog jednostavno "Honda 50") hit na tržištu. Ona ima prešani čelični okvir, što vodi-link vilica, korak ispred ostalih i njihovog dizajna kao i 50cc četverotaktni motor. Te se prodaje pod raznim imenima, a kasnije će narasti do 70cc, 90cc. To će postati najpopularniji motor-zapravo, najpopularnija motorno vozilo bilo koje vrste.  :mrgreen:

Kakve veze ima Piaggiova postprodaja u Istri sa ovim oldtimerom?
 
ZLO said:
al ima u segmentu skutera :mrgreen:

Pročitaj ponovno tu moju zadnju rečenicu u onom postu. :wink:

Problem sa Hondom je, pogotovo u segmentu skutera, kod nas u (južnoj) Istri, neadekvatan servis.

To nema nikakve veze sa kvalitetom ili ponudom Honde na globalnoj razini, niti ima ikakve direktne veze sa aktualnim Hondinim skuterima, poput npr. SH300 koji je sjajan skuter, te u primjerice Italiji uvijek drzi sam vrh prodaje. Indirektne veze ima, a ta je manjak adekvatne postprodaje, zbog cega nerijetko pati i prodaja. Moje misljenje.
 
Beverly 300 je skoro 36 000kn,a honda SH 300 skoro 40 000kn.Honda sto se tice kvalitete je pouzdanija,mislim na duge staze(50 000km)manje sa njom problemcica,ali ja je nebi ni đabe,ruzna je.To je moj osobni stav.Novi beverly je lijep,mozda naj ljepsi u svojoj klasi,opet osobno misljenje.Veci,komotniji i kvalitetniji u odnosu na stari tip,sad su ga poslozili onako kak treba.Samo mi kod beverliya smeta auspuh,malo mi je ruzan,i po izgledu nekvalitetan,bar mi se tako cini.Moj izbor Beverly ali ne 300 nego ovaj novi kad izade sa motorom od 350ccm.Sto se tice vozni sposobnosti honda ga sije sa ubrzanjima i krajnjom brzinom,dok ovaj novi ce imat bar blizu 30ks i to ce bit onda prava konkurencija hondi... (y)
 
Sva mišljenja su dobrodošla,ali u biti se slažemo oko boljeg izgleda manje cijene i lakšeg održavanja i postprodaje,ali bitan segment je ,a to sam zaboravio što se HONDA SH 300 nudi sa ABS sustavom i sa koferom u toj cijeni, a BEVERLY nema ni kao opciju ABS sa doplatom,e sad taj dugo čekani 350 bi vjerojatno trebao da ima i tu mogućnost da se nadoplati ABS a veća snaga i obrtni moment su dobro došli jer onda je praznina između 500 i 300 pogođena  (y)
Znači ostaje mi da čekam i da svog BMW-a u međuvremenu prodam i konačno pređem na maxi skuter samo da taj 350 bude skoro.... :D
 
corluka said:
Beverly 300 je skoro 36 000kn,a honda SH 300 skoro 40 000kn.

Mislim da je Honda nešto više od 40 000kn. Ako je 40 onda se tih 4 000kn više za nju definitivno isplati naspram Beverlija...
 
držite se naslova teme
 
DJM said:
Sučeljavanje mišljena ,osobnih iskustava i uopće poznavanja ova dva skutera šta bi bio vaš odabir BEVERLY 300ie ili HONDA SH300 novi model.

Ono što nepobitno znamo ,a ide u prilog hondi je veća snaga veći obrtni moment kao i krajnja brzina i ubrzanje,ali i cijena
A u korist beverly-ja veće međuosovinsko rastojanje i uopće veći maxi skuter od honde, atraktivniji izgled (osobno mišljenje) ,niža cijena i možda bolja post prodaja.
A ostalo glede kvalitete dugotrajnoisti , udobnosti dostupnosti i cijeni servisiranja ostavljam vama za forumsko sučeljavanje mišljenja i iskustava i saznanja.

Ja bi izmedju ova 2 spomenuta Beverly-a iako ne sumnjam da je Honda bolja u nekim stvarima.. ali Bev-a ce
biti lakse i jeftinije odrzavat..

p.s. Kymco People GT300i bi tu mogao pomrsiti racune i jednom i drugom i da trazim skuter te vrste vjerojatno
bi mi People bio prvi na popisu za pogledati.. ima vise mjesta nego na BV-u, a jaci je od oba.. kofer gratis..
pametnom dosta!  :wink:

p.s. O kakvim vi to tu 350ccm agregatima pricate? Naklapanja ili neke provjerene informacije?
 
Cortez said:
Ja bi izmedju ova 2 spomenuta Beverly-a iako ne sumnjam da je Honda bolja u nekim stvarima.. ali Bev-a ce
biti lakse i jeftinije odrzavat..

p.s. Kymco People GT300i bi tu mogao pomrsiti racune i jednom i drugom

Mislim da je dugoročno održavanje Honde manji trošak od održavanja Beva

Koliko je servisni interval (zamjena ulja) kod novog Kymca People ?
 
Grangers said:
Mislim da je dugoročno održavanje Honde manji trošak od održavanja Beva

Koliko dugorocno i zasto?
Koliko potencijalnih kupaca ove klase skutera planira s njima napraviti 30, 40.000km?
2%?

Mislim da bi servis u rutingu bio sigurno bar 30-50% skuplji od vecine piaggio dilera
(kojih ima svuda), taman i da dijelovi kostaju isto.
 
dok nisan ima hondu nisan ni zna što to znaći :D
jednostavno su neuništive.
i kada bi SH gleda samo po slikama reka bi da je to jedan tako tako zanimljiv skuter
samo kada dođeš pored njega uživo druga je priča, kao da nije to onaj s papira nego nešto puno bilje

a cijena je sad druga priča...neznan cijene jednoga i drugoga ali ako je razlika 4-5 tkn odlučija bi se za SH.
 
Nova SH my11 košta 39900 s koferom serijski.
Puno bolje izgleda nakon ovog redizajna.
http://www.omnimoto.it/foto/popup/58975/honda-sh-300-2011
Mislim da nema dvojbe da je Honda za razliku od 4000 kuna puno bolji izbor od Beverlya, a pogotovo od Kymca
 
Koliko vidim Honda nema prednje stalo pa to odmah dodaj na cijenu..
Bverly ces lakse prodati, lakse servisirati, naci ces uvijek i polovnih dijelova ako se slupas...
Nisam siguran koliko si visok ali ja sam 191 i birno mi je da je skuter sto veci..
Honda je i dalje ruzna (osobno misljenje ali vjerojatno ce biti jos istomisljenika kada ga jednom stavis u oglas)..
Sve u svemu, kapa dolje Hondi ali meni bi razum (i srce) rekao Beverly.
 
A tu sam negdje 192cm ,a ima i težine okolo 110, dobri prijedlozi nego vidim da se spominje po drugim forumima KYMCO PEOPLE 300 novi model, pa sam možda trebao postaviti temu  PIAGGIO - HONDA - KYMCO klasa 300ccm pa bi možda bila i drugojačija.
Ma mene ipak sve vuče beverly-ju ,ali naučio sam iz iskustva od prije poslušaj mišljenja drugih i iskustva pa onda odluči pa zato su dobro došla sva mišljenja.