Norton

Imaj obzira prema godini proizvodnje, kad gerijatrija otvara topice moraš biti fleksibilan. :mrgreen:
 
mate said:
Imaj obzira prema godini proizvodnje, kad gerijatrija otvara topice moraš biti fleksibilan. :mrgreen:

Molim za razumjevanje , ima u gerijatriji i mlađih od 50 .
Kao djete sam visio ispred dvorišta Bruna Svećaka u kojem je uvjek bilo nekoliko Nortona , Jaguara i Willisa . Tako da bi mi dječurlija samo čekali kad će to čudo upaliti , to je bilo u vrjeme kad su rokeri vozili APN s čoper volanom i kuferima a glavni frajeri CZ175 ili Mz televiziju , kad bi prošao Norton mislili smo da je svemirski brod , tako nešto ostane duboko memorirano .
Baš me zanima što bi danas izazvalo takvu senzaciju .
 
limit said:
NHF. Ne vidim smisao oživljavanja legende. Za te pare možeš kupiti original koji će uvijek držati cijenu.
Ovo će uvijek biti kopija, replika ili štajaznam...I što je netko rekao, gadljivo je vidjeti ovu hi-tech modernu
opremu na nečemu što nosi naziv Norton. Ko da John Wayne-u staviš u ruke laser umjesto kolta  :mrgreen:

E jesi me , a taman gledam Kawasaki W 800 . S tim pištoljem bi dobar kauboj pobio više indijanaca .
 
Ogi said:
:misli:
Pa kaj nije forum pun takvih tema, svako malo se pojavljuju , ak sam u krivu ispravite me, al kaj je ovo:
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,148217.0.html
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,13650.0.html
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,117738.0.html
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,11705.0.html
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,178705.0.html

Koliko puta si upalio i vozio svog ljubimca(motocikl)gotovo pa istog svaki put(jedino nije ista količina Benzina unutra).Pa to nije problem.To ti je kao da ponovo sretneš dobrog prijatelja i nečeš ga pozdraviti i pitat kako si.Iako si to učinio i prošli put.Javljaju se novi ljudi sa novim razmišljanjem na novom mjestu.
 
limit said:
NHF. Ne vidim smisao oživljavanja legende. Za te pare možeš kupiti original koji će uvijek držati cijenu.
Ovo će uvijek biti kopija, replika ili štajaznam...I što je netko rekao, gadljivo je vidjeti ovu hi-tech modernu
opremu na nečemu što nosi naziv Norton. Ko da John Wayne-u staviš u ruke laser umjesto kolta  :mrgreen:


Šiziš bez razloga.Smisao je vrlo sveobuhvatan pojam koji nadilazi tebe kao jedinku.Trebao bi znati da original samim tim što je to nije sebi priskrbio besmrtnost ili visoku cijenu na tržištu.Teoretski hipotetski pa i stvarno kopija može biti bolja od originala.To je eklatantna činjenica koju nemože oboriti ni patriot zaštita.Svi klimate glavom ako mate klima.Nemam ništa protiv ali sigurno je da se mati sviđa taj norton umjesto Kiše bilo bi Sunce.Vjerujem u to.Neće biti Sunca.
 
BABA OS said:
Šiziš bez razloga.Smisao je vrlo sveobuhvatan pojam koji nadilazi tebe kao jedinku.Trebao bi znati da original samim tim što je to nije sebi priskrbio besmrtnost ili visoku cijenu na tržištu.Teoretski hipotetski pa i stvarno kopija može biti bolja od originala.To je eklatantna činjenica koju nemože oboriti ni patriot zaštita.Svi klimate glavom ako mate klima.Nemam ništa protiv ali sigurno je da se mati sviđa taj norton umjesto Kiše bilo bi Sunce.Vjerujem u to.Neće biti Sunca.

Hoćeš reći da je kolt bolji od svjetlosne sablje?  :mrgreen:
 
Pogledao sam slike i sva tri motora izgledaju fenomenalno ,sa novim komponentama to je sigurno fantazija voziti i bio bi lud svatko ko kaže da nebi to imao u garaži.
 
makazica said:
Hoćeš reći da je kolt bolji od svjetlosne sablje?  :mrgreen:
  Ne,          :uzi:
 
za drzati u vitrini vrlo rado.
samo sta bih ja sve volio drzati u vitrini trebao bih imati cijeli muzej  :LOL:
 
U Vitrini !?
 
u vitrini. da niti prasina ne pada na motor  :D
 
kronik said:
u vitrini. da niti prasina ne pada na motor  :D


Pa napravljen je da se vozi.Nož je Nož tek kad reže...,
 
limit said:
NHF. Ne vidim smisao oživljavanja legende. Za te pare možeš kupiti original koji će uvijek držati cijenu.
Ovo će uvijek biti kopija, replika ili štajaznam...I što je netko rekao, gadljivo je vidjeti ovu hi-tech modernu
opremu na nečemu što nosi naziv Norton. Ko da John Wayne-u staviš u ruke laser umjesto kolta  :mrgreen:


s ovim se nebih složio - naravno, to je moj kut gledanja  8) ja sam htio oldtimera sa 0 km na satu pa kupio Guzzi.
da patim na cafe, ovo bi bio prvi izbor. zato što je Triumph postao "mainstream", a retro Ducati, da prostiš, seljačija, po meni lijep samo na slikama. Doduše, Nortona nisam vidio u živo, ali i na slikama mi je uspjeliji.

mislim da ima dovoljno kupaca za ovo (ne kod nas)

 
limit said:
I poremetio ravnotežu svemira. Što bi kauboj radio kad bi pobio sve indijance  :mrgreen: 

lovil pese po lovistima  :mrgreen:
 
limit said:
Definiraj oldtimer sa 0 km :misli:
Cafe je simbol jednog vremena koje više ne postoji.
Imati cafe iz tog vremena predstavlja nešto, imati modernu repliku cafe-a ne predstavlja ništa.
Samo glasno razmišljam  :mrgreen:

pa pogledaj kaj vozim  :LOL:

novo vozilo klasične linije i tehnike, stari tip ili model, ali ima dodatke kao što je ubrizgavanje ili bolje lajtunge. Guzzi California se kao model radi od 1972, ova linija cca 30-ak godina, ali sam svog kupio potpuno novog. Da nije bila bitna veličina i snaga, zadovoljio bi i Enfield.

I ne dijelim tvoje mišlljenje za cafe - to je vrsta motora koja je nekome lijepa, bez obzira na starost ili vrijeme iz kojeg je potekla. To je kao da kažeš da električnu gitaru treba izbaciti iz muzike, ili sviraj klasiku ili elektronikom.

Cafe iz onog vremena si, ili ta generacija ili kolekcionar.
 
BABA OS said:
Šiziš bez razloga.Smisao je vrlo sveobuhvatan pojam koji nadilazi tebe kao jedinku.Trebao bi znati da original samim tim što je to nije sebi priskrbio besmrtnost ili visoku cijenu na tržištu.Teoretski hipotetski pa i stvarno kopija može biti bolja od originala.To je eklatantna činjenica koju nemože oboriti ni patriot zaštita.Svi klimate glavom ako mate klima.Nemam ništa protiv ali sigurno je da se mati sviđa taj norton umjesto Kiše bilo bi Sunce.Vjerujem u to.Neće biti Sunca.

Krivo si shvatio, meni se retro jako sviđa a konkretno ovaj Norton 961SE mi je odličan. Moji komentari su bili općeniti i odnosili su se na razmišljanja šire publike prema retro motorima odnosno sportskom upotrebom istih. Definitivno sam mišljenja da bi svatko od nas morao imati doma bar jednu legendu u savršenom stanju, pa makar i novu s Ohlinsima i Brembom.
 
limit said:
Definiraj oldtimer sa 0 km  :misli:
Cafe je simbol jednog vremena koje više ne postoji.
Imati cafe iz tog vremena predstavlja nešto, imati modernu repliku cafe-a ne predstavlja ništa.
Samo glasno razmišljam  :mrgreen:

Cafe racer motocikl ili pojam svejedno bezvremenski je označen.Držati se samo originala i ničega više nema jednostavno smisla.Spoj starog dizajna i nove tehnologije naprosto je zanimljiv i ima smisla.To obogaćuje današnju ponudu u beskrajnim varijacijama modela.Ljudi su znatiželjni u razmaku između uzroka i posljedice ali zanima ih i uzročno posljedična povezanost.Novi takav motocikl nemožeš ignorirati svojim emocijama.Ljudi ga prave,neki drugi ga žele imati i voziti i tu  nema nesporazuma.Sve je jasno.Ti cafe raceri koje danas imamo na tržištu nastali su pod dojmom,utjecajem ili tržišnim razlozima svejedno i oni su tu među nama kao i ostali proizvodi koje ti voliš.Možeš ih mrziti i nevoliti ali nemožeš ih ignorirati i tvrditi da ne predstavljaju ništa.Jednostavno nemožeš.