Nova Honda Africa Twin

Ja sam neki dan vozio GS, 105 konja i Tiger 900 GT.
Tiger ide kao sportski motor, a GSa bi moja mt07 stavila u džep, bar do 150 kmh, tako izgleda.
Mislim da se honda tu nije igrala sa kraćenjem prijenosa u prvih par brzina, kako radi ktm. (superduke 1290, prva brzina ide do 60). Već je vozljivost važnija od pumpanja adrenalina.
 
Nije Africa ali bi moglo biti od koristiti za vozače Afrike. Na papiru zvuči dobro


 
  • Like
Reactions: ivan_m
Imam 2020 AT DCT, i mogu reci da kada napucaš gas u prvoj, motor povuče nevjerojatno i na 200 si da niti ne trepneš. Treba se moći držati kako povuče, i obavezno elektronika uskače i pali TC i WC. Ali kad voziš 70 - 80 i napucaš gas, je ono...je ca je, ma da je i nije....
I motor definitivno nije za voziti 200 po autoputu, pogotovo ne sa 3 kofera. Naj ugodnije je oko 130km/h na autoputu. Nije pre glasna i ugodno je voziti. Sve vise je i sve vise neugodno. Van ceste nemam zamjerke. Niti na težinu niti na snagu niti na upravljivost. Meni pase. (Osim sica, njega cu prvom prilikom mijenjati za bilo sta sto nije tvrdo kao daska)
 
Imam 2020 AT DCT, i mogu reci da kada napucaš gas u prvoj, motor povuče nevjerojatno i na 200 si da niti ne trepneš. Treba se moći držati kako povuče, i obavezno elektronika uskače i pali TC i WC. Ali kad voziš 70 - 80 i napucaš gas, je ono...je ca je, ma da je i nije....
I motor definitivno nije za voziti 200 po autoputu, pogotovo ne sa 3 kofera. Naj ugodnije je oko 130km/h na autoputu. Nije pre glasna i ugodno je voziti. Sve vise je i sve vise neugodno. Van ceste nemam zamjerke. Niti na težinu niti na snagu niti na upravljivost. Meni pase. (Osim sica, njega cu prvom prilikom mijenjati za bilo sta sto nije tvrdo kao daska)
Zavisi kako ti je nastiman DCT
U gradu triba manual a van grada S3
Isto tako bez obzira na S3 kad sa 80 kmh dajes gasa ako oces prestic auto manualno udri nizu……moras malo intervenirat
Za tu vrstu motora ja neman zamjerke…..ide to OK
I da najbolje se ponasa na 100-130 kmh
Ide normalno i 150……..
Jos kad je ATAS……milina
 
  • Like
Reactions: Branko-ST
Zašto vi padate u trans o Africi 1100???
Ima 240 kg prazna, samo 100 ks, a cijene od 122000 do 155000 kn. A di je još dodatna oprema???!!!
 
Jer je kul motor s kojim se može svašta.
Može se i isprid kafića i isprid restorana i na Rivu i isprid kazališta i u Kaufland i svašta nešto.🤔
 
  • Haha
Reactions: Dene
Može se i isprid kafića i isprid restorana i na Rivu i isprid kazališta i u Kaufland i svašta nešto.🤔

A vidi se po Švabinim slikama da se može terat i po džombama.
Dakle, skroz svašta nešto.
 
  • Like
Reactions: Nero
Apsolutno, africa je prelijep motocikl.
Danas bi se reklo da je advenćur nosač zastave proizvođača, tu si gigant tipa honda ne ostavlja mjesta za zamjerku.
 
Zamjerki mora biti, ništa nije savršeno.
Ali AT je tip motora koji je u svemu što bi trebao raditi barem good enough.

ssim51.gif