Nova Honda Africa Twin

Ovako nešto:


Nije loša ideja.
E sada koja opcija je najbolja...sa senzorima unutra ili na čepu?
Imas ih kakve oces…
Za senzore ne bi zna
Ja iman vanjske…neko kineski sranje….radi odlicno
Cak se mislin uzet FUBO2
Kao najbolje na trzistu…..100 eura ili tako nekako
Samo je caka da nema display nego radi preko aplikacije na mobitelu…..
Uglsvnom ako ides na konverziju TPMS je MUST…..jer nikad neznas jel pusta ili ne…..
Meni prika ucinia konverziju tamo negdi 2016 god…..na prvoj Africi….sa Outex kitom……jos drzi perfektno….nema straja….
 
Nije mi ovo danas trebalo. Kako zovu kišu odlučih se na izlet to Ivanšćice tj Milen grad. I tako nakon što sam obaša ruševine, sjednem upalim malo Google maps I vidim da ubiti ispod Milen grada imaju neki "putevi" koji bi me vodili na istočnu stranu Ivanšćice. Imam adventure motor što ne 😅
Kako sam se fino zaj..... Uđem tim traktorskim drumovima u šumu početak ko početak je izgledao ok. Mic po mic putevi prestaju biti utabani, mix ilovače red blata, pa opet ilovača s finim slojem prašine na vrhu. Usponi puni kanala gdje vjerovatno voda šiba zimi. Na momente je to već bio hard Enduro. Više puta se izgubio, silazio s motora izviđao, čistio put od većih balvana. Obzirom da me muče neke ozljede pad si nisam mogao dozvoliti nikako. S druge strane nizbrdice pune kamenje veličine glave kupusa i jače s opet kanalima pokojim kolotragom. U par navrata sam gasio motor i spuštao se na kvačilu koliko je to bilo strmo i porozno. Gume su strava ovo je danas bio odličan ispit za MotoZ čista 5 s moje strane. Provele su me kroz takve probleme bez da smo ja i kravica pali. Na momente mi je palo na pamet da se nebi ni s sxf-om upuštao u ovo. Na povratku preko laza naletio na malog Adv-a i zavaljao motor po Laz-u. Zadnja teško da će vidjeti rub prednja jako blizu jednostavno nije guma za junačenje ali sasvim ok se može na cesti zavoziti. E sad ono pitanje jesu li ove krave za Enduro. Definitivno da 😃
Ruke i noge su mi opale imam osjećaj da sam Grobnik vozio a ne kravu
 

Attachments

  • IMG_20211005_171316.jpg
    IMG_20211005_171316.jpg
    7.2 MB · Views: 0
  • IMG_20211005_171435.jpg
    IMG_20211005_171435.jpg
    7 MB · Views: 0
  • IMG_20211005_171530.jpg
    IMG_20211005_171530.jpg
    7.4 MB · Views: 0
  • IMG_20211005_171628.jpg
    IMG_20211005_171628.jpg
    6.4 MB · Views: 0
  • IMG_20211005_171705.jpg
    IMG_20211005_171705.jpg
    6.4 MB · Views: 0
  • IMG_20211005_171755.jpg
    IMG_20211005_171755.jpg
    7.1 MB · Views: 0
  • IMG_20211005_171912.jpg
    IMG_20211005_171912.jpg
    6.1 MB · Views: 0
  • IMG_20211005_170550.jpg
    IMG_20211005_170550.jpg
    1.6 MB · Views: 0
  • IMG_20211005_170534.jpg
    IMG_20211005_170534.jpg
    1.3 MB · Views: 0
Last edited:
Baš sam vas videl u prolazu sparkane pred bircem kod skretanja za Moravče, da sam znal tko je stal bi na cugu. Ja sam prije znal s KLE-om po tim putevima do Milengrada i kroz šumu na Ivanščicu, pa više puta sam sebe pital jel mi to treba, kad si solo a nema signala na mobu i da se nekaj dogodi bilo bi sranja. Pogotovo kad ti kreneš s ovim kioskom Tiska (šalim se), da te negdje poklopi možeš ležati i plakati.
 
  • Like
Reactions: Švabo
Baš sam vas videl u prolazu sparkane pred bircem kod skretanja za Moravče, da sam znal tko je stal bi na cugu. Ja sam prije znal s KLE-om po tim putevima do Milengrada i kroz šumu na Ivanščicu, pa više puta sam sebe pital jel mi to treba, kad si solo a nema signala na mobu i da se nekaj dogodi bilo bi sranja. Pogotovo kad ti kreneš s ovim kioskom Tiska (šalim se), da te negdje poklopi možeš ležati i plakati.

Trebao si stati, tu nam je lokacija za cugu a @DiAbLeRo je češće gore od ophodnje ceste :D. Da baš to veliš nema signala neka se izvrne prase koga zvati u pomoć. Nije pametno ovo izvoditi solo. Al vrag neda mir ohrabris se kako savladas neku prepreku za koju si mislio da nećeš i samo te povuče dublje u problem
 
Skroz simpatican izlet.
Ima pristupacnih mjesta di se ne zaleces u planinare?

Edit: glupo formulirano pitanje. Amo ovako, jeli za ocekivat da cu nac adekvatan put prvi put kad dodem do tamo?
 
Do Milengrada je ok cesta, a za na Ivanščicu je meni s Dunlop Trailmax bila idealna cesta od Lobora odmah poslije nogometnog igrališta desno prema vrhu, većinom dobar šoder, nešto izlokane ceste s kanalima od vode i na mjestima je na mokroj zemlji kroz šumu falilo gripa na uzbrdici, ali s boljom gumom nema straha.
 
  • Like
Reactions: Švabo and Spin
Švabo, slijedeci put u istom kraju na soft makadam do planinarske kuce Grebengrad!
Imam negdje fotku s ex benvejom od tamo, ali necu to u ovu temu:mrgreen:
 
Švabo, slijedeci put u istom kraju na soft makadam do planinarske kuce Grebengrad!
Imam negdje fotku s ex benvejom od tamo, ali necu to u ovu temu:mrgreen:

Može, ako budeš išao javi. Ovo sam u zadnji čas izabrao di šta i izabrao sam najgore. Završio sam u drugom domu na kraju Lujcekova hiža sreća u nesreći je što su imali školski izlet pa sam uspio nešto pojesti inače da uopće ne rade ti domovi.
 
Došla danas zadnja Mitas E10. Prednju ostavljam K60. Čisto jer prednja e10 u traženoj dimenziji nije bila dostupna, a ova na motoru je poprilično nepotrošena. Kontam da će za mene trenutno biti zadovoljavajuće.
Čim vrijeme dozvoli, idem i ja na tu Ivanšćicu. Di svi Turci.... :)
Moram neke hlače i čizme pribaviti ovih dana. Vozim u Dainese rebama i patikama. Ispod svakog standarda.
 
  • Like
Reactions: Švabo
Došla danas zadnja Mitas E10. Prednju ostavljam K60. Čisto jer prednja e10 u traženoj dimenziji nije bila dostupna, a ova na motoru je poprilično nepotrošena. Kontam da će za mene trenutno biti zadovoljavajuće.
Čim vrijeme dozvoli, idem i ja na tu Ivanšćicu. Di svi Turci.... :)
Moram neke hlače i čizme pribaviti ovih dana. Vozim u Dainese rebama i patikama. Ispod svakog standarda.
Neozbiljno izgledaš tako
 
Cizme najprije al nemoj radne cipele ili neke turisticke ka sta mozgov savjetuje 🤣
 
Da, to ste mi svi koji kužite materiju i rekli već (da su dobre čizme najbitnije).
Hebiga, imam tu nabavu na pameti već neko vrijeme, ali ovaj odrasli život me sjebe...dođem doma relativno kasno, lokalni običaji zahtijevaju da neko vrijeme provedem sa obitelji i ni ne okrenem se, već je kasno za otić probat i kupit nešto opreme.
Onda uhvatim nešto vremena svako drugi vikend, pa sjednem na motor u opremi koja mi je dostupna pa tako u krug...
Sad sam odlučio naručiti sve online. Tj. kacigu, čizme i hlače. Za hlače me zaboli kuki, a ovo drugo dvoje se nadam da će pasati.
 
Sad sam odlučio naručiti sve online. Tj. kacigu, čizme i hlače. Za hlače me zaboli kuki, a ovo drugo dvoje se nadam da će pasati.

Ja sam proveo mjesec dana u bolnici + još jedan na štakama jer sam bio u riflama, a imao čizme. ;)
 
Ok...amatersko pitanje, ali nameće mi se nekako: kako bi obične moto hlače (bez bracesa, kako već se zovu te ortoze na HR) spriječile taj kuršlus?