Novi Dunlop GP 212 / PRO

antefz6

Member
Čuo sam od jednog dobavljača guma da krajem prvog mjeseca dobivaju novu gumu gp 212 i gp 212 pro, koliko sam shvatio pro je prava trkača guma, a ova bez pro je kao racer.
Guma (pro) je moto 2 dunlop guma koja se vozila na moto 2 svjestkom prvenstvu ali nije slick varijanta već ima narez
da li netko zna nešto više?

cijena navodno ide gore u odnosu na 211, ali se nezna koliko
 
antefz6 said:
Čuo sam od jednog dobavljača guma da krajem prvog mjeseca dobivaju novu gumu gp 212 i gp 212 pro, koliko sam shvatio pro je prava trkača guma, a ova bez pro je kao racer.
Guma (pro) je moto 2 dunlop guma koja se vozila na moto 2 svjestkom prvenstvu ali nije slick varijanta već ima narez
da li netko zna nešto više?

cijena navodno ide gore u odnosu na 211, ali se nezna koliko

Eto ga na :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

Vec sad u siroj okolici ima samo par ljudi koji su si mogli priustiti 211 i umjesto da bude jeftinije ono skluplje :?
 
Sip said:
Eto ga na :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

Vec sad u siroj okolici ima samo par ljudi koji su si mogli priustiti 211 i umjesto da bude jeftinije ono skluplje :?

Želiš li biti brži...onda i plati  :mrgreen:
Po tvojoj logici bi za desetak godina gume bile đabe jer sve što se proizvede novo bilo bi jeftinije od starog proizvoda.  :mrgreen: :mrgreen:
 
Svaka nova guma koja se pojavi na tržištu je u svojoj domeni "najbolja na svijetu" pa je i normalno da dobije takvu cijenu .... dok se ne pojavi "još bolja" a ova ode na akcije .... još se nisi naučio??? :LOL: :LOL:
 
baxy said:
Svaka nova guma koja se pojavi na tržištu je u svojoj domeni "najbolja na svijetu" pa je i normalno da dobije takvu cijenu .... dok se ne pojavi "još bolja" a ova ode na akcije .... još se nisi naučio??? :LOL: :LOL:
ja sam imao priliku probati prednju dunlop gumu sa moto2 prvenstva i mogu reći da je nejvjerovatna količina gripa i dužina trajanja odnosno trošenja iste tako da očekujem popravak glede trajnosti guma tako da možda cijena nebude realan udar 
 
Biiiimba daj nam okvirnu cijenu, po mogucnosti prije Verone (20.01.) pa da narucim odmah kao sto sam i Power Pure uzimao prije nego sto je izasla, uz popust naravno  :mrgreen: (y) (y) (y) (y)
 
antefz6 said:
ja sam imao priliku probati prednju dunlop gumu sa moto2 prvenstva i mogu reći da je nejvjerovatna količina gripa i dužina trajanja odnosno trošenja iste tako da očekujem popravak glede trajnosti guma tako da možda cijena nebude realan udar

jel nam možeš reći di si je proba,na nekoj stazi,cesti ili na grobniku ?
 
mitaker said:
jel nam možeš reći di si je proba,na nekoj stazi,cesti ili na grobniku ?
na grobniku, napravio nekih 40ak krugova s njom, nisam forsirao niti rušio rekorde,  laganih 41-42, ali svejedno znakovi trošenja jedva da se vide
 
Mozda je i do motora  :wink:

Ja sam za prvi odlazak na grobnik uzeo rabljene Metzeler Racetec Slikove... vozio taj dan (koliko sam mogao) i na drugom odlasku iste gume gulio... ali ovaj put jedan motor 2 vozaca (kolega i ja).. krugovi u prosjeku oko 1:49-50 ali ja napravim 6-7 krugova i van, motor ne stoji ni 10min i vec ide kolega... on se vrati i vec ja skacem na motor.. i tako stalno u krug.

Napravili smo sigurno 60-70 krugova taj dan sa vec rabljenom gumom i kad smo vidjeli na kraju dana da se skoro nista nije potrosila zapalili ju..

 
antefz6 said:
na grobniku, napravio nekih 40ak krugova s njom, nisam forsirao niti rušio rekorde, laganih 41-42, ali svejedno znakovi trošenja jedva da se vide

Kad dodjem na tvojih laganih 41-42 pucam iz puske hahaha
 
cRuNk said:
Kad dodjem na tvojih laganih 41-42 pucam iz puske hahaha


:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: stari da bi dosel na to vrijeme laganih 41-42 moras samo onu rucicu na desnoj strani volana koja se da po osi okretat , okrenut barem malo vise od tvojih 25 % i tu si inace decki vec jure laganh 36-37 sto je daleko jos uvjek od 31-32 kad se juri .......jel ako bus pucal vec na 41-42 pazi da ne rokas bas po tribini jel ja sam tam gore  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:



btw.......a mozes i onu rucicu na desnoj strani volana malo manje koristit .....vjeruj mi nebus ziher opal  :jesus: :jesus: :jesus: :jesus: :jesus:
 
brzi1 said:
:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: stari da bi dosel na to vrijeme laganih 41-42 moras samo onu rucicu na desnoj strani volana koja se da po osi okretat , okrenut barem malo vise od tvojih 25 % i tu si inace decki vec jure laganh 36-37 sto je daleko jos uvjek od 31-32 kad se juri .......jel ako bus pucal vec na 41-42 pazi da ne rokas bas po tribini jel ja sam tam gore  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:



btw.......a mozes i onu rucicu na desnoj strani volana malo manje koristit .....vjeruj mi nebus ziher opal  :jesus: :jesus: :jesus: :jesus: :jesus:

Budem probao, hvala na savjetu... tek sam bio 2 puta ali ove godine cu malo ozbiljnije. U svakom slucaju, manje kocnice - vise gasa :)
 
(y) (y) (y) moze.....i ako uspijes slucajno doc dolaganih 41-42 pazi di pucas  :shock: :shock: :shock: :shock:
 
cRuNk said:
Biiiimba daj nam okvirnu cijenu, po mogucnosti prije Verone (20.01.) pa da narucim odmah kao sto sam i Power Pure uzimao prije nego sto je izasla, uz popust naravno  :mrgreen: (y) (y) (y) (y)

U Italiji postoji Dunlop Cup, njihov štand će ti biti u Veroni na sajmu. Imaju više klasa, i po pravilniku je za dvije najavljen D212 GP.
To je jedina informacija koja javno u ovom trenutku postoji, u kojoj se spominje D212 GP. Sve ostalo su priče. Do pojave službenog cijenika za ovu godinu ( kroz 10-tak dana nadam se ), ništa drugo ne mogu reći.
 
Dobil sam novi cjenik trkacih guma 2012. i nigdje se ne spominje 212...jos uvijek 211 samo se neke oznake smjesa mjenjale  :wink: