Novi GS/GSA

Opoziv (MOTORRAD 04/2023):

Otprilike četvrt miliona R 1250 GS (uključujući Adventure) i nekoliko hiljada R 1250 RT (samo verzija za policiju) prve godine modela širom svijeta mora otići u ovlašteni servis. Razlog: Zbog ponavljanih naglih ekstremnih razlika u brzini između motora i pogona, može doći do loma na mjenjaču (strelica) i blokade pogon, što može dovesti do pada. Protivmjera koju planira BMW zvuči jednostavno, ali efikasno: 1250 dobija ažuriranje softvera koje utiče na kontrolu protiv trzanja. Ovo ima za cilj da isključi iznenadno povećanje broja obrtaja i posljedično nagle skokove brzine, koji se, prema BMW-u, ne mogu dogoditi kod modela prethodnika serije 1200. U Njemačkoj će za oko 39.000 R 1250 GS/Adventure vlasnici biti obaviješteni poštom o opozivu u narednih nekoliko sedmica.


Screenshot_10.jpg
 
Isti takav imam ja.Kad je šoferšajba u poziciji skroz gore tuče mi taman u oči i ne mogu imat vizir otvoren.ovako baca taman preko i super je.
uzmeš ovaj da ne moraš bušit šoferšajbu.samo pritegneš i gas
 
  • Like
Reactions: pbc250
Isti takav imam ja.Kad je šoferšajba u poziciji skroz gore tuče mi taman u oči i ne mogu imat vizir otvoren.ovako baca taman preko i super je.
uzmeš ovaj da ne moraš bušit šoferšajbu.samo pritegneš i gas
Super tenks, ajde jos 2 informacije:
Kolko si visok?
I koji je to flap? di uzmem louis/aliexpress?
 
kolega, koliku razliku radi ovaj flap gore na šoferšajbi?
koliko ste visoki te dali je osjetno bolje?

190cm. Vizir je preporod. Nema turbulencija na kacigi i puno je tise. :)

Kod mene je Puigov clip-on model (https://puig.tv/en/tuning-motos/visors-and-deflectors/multiregulable-visor-quotclip-onquot?bike=23761#responsivetab4). Super se drzi i drazi mi je od modela koji se sarafe i za koje moras busiti rupe na vjetrobranu. Kupio sam ga u Novema nova (https://novema-nova.hr).


I Wunderlich ima interesantan deflektor: https://www.wunderlich.de/shop/en/wunderlich-windshield-extension-vario-ergo-3d-m42350-101.html.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: DacMan
To je sve zato jer divljate sa tim motorima.
 
Ptanje za vlasnike R1250GS i R1250GSA… Jeste odradili onu servisnu akciju na kardanu i ugradili ventile protiv vlage? Jel ima ekipe koja nije dozvolila da im to odrade na motoru?
 
Ja imam ventil na kardanu več serijsko, a elektroniku za zaštitu kardana će napraviti ovaj tjedan. Ili misliš kontrolu zračnosti kardana?

A šta te muči?
 
  • Like
Reactions: pbc250
Ja idem sljedeći tjedan u sklopu redovnog servisa, obzirom da je u garanciji motor nek rade šta misle da treba, njihov problem ako nešto krepa :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: pbc250
Ja imam ventil na kardanu več serijsko, a elektroniku za zaštitu kardana će napraviti ovaj tjedan. Ili misliš kontrolu zračnosti kardana?

A šta te muči?
Dao sam motor na servis i za sad rekao da samo azuriraju softver. Nekak sam nesklon busenju kardana i ugradnji tog smijesnog ventila koji malo stisnes s prstom i upadne u kardan. Imam garanciju 5 godina s neogranicenom kilometrazom, ali mi se ovo nikak ne svidja.