Novi GS/GSA

Žive li u kakvoj kohabitaciji benvejaši i harlijevci?:unsure:
 
Rijesen je i moj kardan. :) Ugradjen je taj odusak, ali su decki kod Baumgartnera usput rastavili kardan i s unutarnje strane stavili brtvenu masu da taj vrazji odusak ne moze ispasti. :)






Kardan unutra ko novi. :)
 
ne lazite ovaj napaceni narod, zna sae da na gejsu kardan odlazi za 1700km
 
Nije mi bilo dosta samo jednu traku zauzet 😁
Ovo mi je kad se nakupi vode u kardanu da mu mogu pristupiti
IMG_20230520_190028_599.jpg
 
Ko pravi Čeh, dopotezao ga je na kamperu.
Sad ce advenchurasi rec da lazem.
AL kad sam svoje groblje isao vozit na Grobnik sto sam na odmoriste na auto cesti se odmorit i pobrisat ulje sa dekla....
Do mene parkirana kamp kucica, nazad advenchur zakeljen..
E to je next level.
 
Pa ok, razumijem i to. Covjek ide negdje na godisnji, hoce da ide sa kamp kucicom jer zeli koliko toliko komfor za sebe i obitelj, ali se zeli i provozati sa motorom kad recimo zena krene sa zvocanjem. Meni je i to ok.
 
  • Like
Reactions: Village
Dakle, dosao je i taj dan kad mi stomatolozi vise ne mogu prigovoriti da sam GS-a vidio samo na Youtube.
Danas sam spontano dobio na probu R1200GS LC iz 2015te. 😎
Stvarno nemam sta reći. Odlican motor, lijepo vuce u svim okretajima i lijepo lezi na cesti. Jedino na sto bih se jako tesko navikao su zvukovi motora. Namjerno sam napisao zvukovi, jer meni ono ne zvuci niti malo zdravo, a motor je 140% ispravan.
E sad, mozda sam ja od ove sve price tu puno ocekivao od tog famoznog GS-a, ali na mene nije ostavio nikakav „wow!“ efekat. Kazem opet, odlican motor, ali (sad ide pljuvanje po meni) ne toliko puno bolji od mog Versysa. Cak se i vlasnik ovog GS-a sa kojim sam se zamijenio na pola sata pozitivno iznenadio Versysom i kaze da mu je odlican i po njegovim rijecima nista losiji od GS-a. Sad se postavlja pitanje da li je onaj netko tko je gore napisao da je Versys govno od motora uopce vozio velikog Versysa ili je bilo pisanje napamet…
Vozili smo samo cestu po Schwarzwaldu i nije bilo nikakvog off-roada pa je bio ogranicen test ride, ali kako ja ni inace ne vozim off-road niti ga planiram voziti, meni dovoljno.
Odlican motor, ali kako sam i predpostavljao - nije za mene.
I da, pade mi na pamet dok sam vozio, ovamo GS-ovi nisu statusni simbol. Ovamo lovatori i pareše voze Harleye, tako da se sa GS-om ne mogu ni kurciti ispred kafane :mrgreen:
Naravno, ovo sve gore je subjektivno misljenje i neko moje razmisljanje te postoji mogucnost da sam u krivu. Nisam ni neki vozac niti imam neko veliko vozacko iskustvo, a na gumama imam 2cm pilecih strajpsa, tako da bi netko drugi vjerojatno puno bolje iskoristio tog GS-a, ali kao sto rekoh to nije motor za mene. Barem jos uvijek ne.
 
Last edited:
Moj kolega s posla ima gs iz 2009, nikakvih neobičnih zvukova ne daje iz sebe i šalta se ko japanac (90000 km) .
Još sam vozio i r ninet, ista stvar.
Pak, dođe jedan poznanik sa 2014 gs, klepti ko limena kanta puna vijaka. Ali ide, natukao je i on 60ak tisuća.
 
Dobro, necemo se sada na te zvukove hvatati. Radi on normalno i kako treba, ali meni se jednostavno ne svidja kako to zvuci. Rekli bi istocni susedi "ne radi me". :mrgreen:
 
Dakle, dosao je i taj dan kad mi stomatolozi vise ne mogu prigovoriti da sam GS-a vidio samo na Youtube.
Danas sam spontano dobio na probu R1200GS LC iz 2015te. 😎
Stvarno nemam sta reći. Odlican motor, lijepo vuce u svim okretajima i lijepo lezi na cesti. Jedino na sto bih se jako tesko navikao su zvukovi motora. Namjerno sam napisao zvukovi, jer meni ono ne zvuci niti malo zdravo, a motor je 140% ispravan.
E sad, mozda sam ja od ove sve price tu puno ocekivao od tog famoznog GS-a, ali na mene nije ostavio nikakav „wow!“ efekat. Kazem opet, odlican motor, ali (sad ide pljuvanje po meni) ne toliko puno bolji od mog Versysa. Cak se i vlasnik ovog GS-a sa kojim sam se zamijenio na pola sata pozitivno iznenadio Versysom i kaze da mu je odlican i po njegovim rijecima nista losiji od GS-a. Sad se postavlja pitanje da li je onaj netko tko je gore napisao da je Versys govno od motora uopce vozio velikog Versysa ili je bilo pisanje napamet…
Vozili smo samo cestu po Schwarzwaldu i nije bilo nikakvog off-roada pa je bio ogranicen test ride, ali kako ja ni inace ne vozim off-road niti ga planiram voziti, meni dovoljno.
Odlican motor, ali kako sam i predpostavljao - nije za mene.
I da, pade mi na pamet dok sam vozio, ovamo GS-ovi nisu statusni simbol. Ovamo lovatori i pareše voze Harleye, tako da se sa GS-om ne mogu ni kurciti ispred kafane :mrgreen:
Naravno, ovo sve gore je subjektivno misljenje i neko moje razmisljanje te postoji mogucnost da sam u krivu. Nisam ni neki vozac niti imam neko veliko vozacko iskustvo, a na gumama imam 2cm pilecih strajpsa, tako da bi netko drugi vjerojatno puno bolje iskoristio tog GS-a, ali kao sto rekoh to nije motor za mene. Barem jos uvijek ne.

To je to, slicno mom iskustvu kroz vlasnistvo R1200R 2016. Mada je on bio zabavniji i zivahniji za voziti od GS-a sa istim motorom. Previse cudnih zvukova iz masine, posebno lijevi cilindar… i mjenjac… Ako budes u prilici, probaj 1250 varijantu. Dosta tisi od 1200, malo su smeksali i mjenjac, ide puno bolje do blokade od 1200 (zahvaljujuci shift camu). Mada i njemu fali taj zabavni faktor za koji licno smatram da svaki motor mora imati. Siguran sam da za neke i ima, ali meni nema. Opet, samo licna opservacija, svi smo razliciti
 
  • Like
Reactions: WraGG