Novi Kymco Xciting 400

milanche said:
djenka kad mogu doletiti malo na Krk probati novi XC i platiti kavu  :021: :021:

Hello, sad nam je testni u djiru kod dilera, negdje pocetkom kolovoza se vraca u Krk... Bit ce ti kod MArcela drugi tjedan ako se ne varam :)

 
dannyghost said:
to je i bilo vezano za tekst u Motoreviji.
na dnu je bio dodatak o nedolasku Kymca na test  :mrgreen:

Ma, i meni je zao da nije izasao u novinama, kome ne bi bilo, no na zalost to nismo mogli izvesti, posto smatram da je najbolji PR da dileri imaju probne voznje za svoje kupce... Skuter je toliko dobar da se mora vidjeti uzivo i isprobati ukoliko je moguce... Seeing is believing :)

Motoreviji svako dobro zelim, zao mi je da su nas prozvali, mislim da nije u redu da su isli ispod pojasa s takvim komentarom... Vec drugi put u kratko vrijeme Kymco u Motoreviji između redaka dobija po prstima, na zalost ne mogu skuziti zbog cega.

Osim po Kymcu, mogli su tako pecnuti i po Hondi, SYM-u, Peugeotu, Suzukiju, BMW-u i sta ja znam kome jos tko isto ima maxi skuter a nije izašao u tom broju...
 
doms said:
Malo glupo pitanje, ali eto možda ima tko sa više iskustva od mene.  Dali bi xc400 bio u stanju služiti kao svakodnevni motocikl za na posao i natrag par kilometara, ali i po želji ponekad napraviti vikend turu do alpskih prijevoja ili neke od susjednih država? 
Mislim znam ja da on to može i ne tražim sportsku vožnju niti ciklistiku, no zanima me ako je imao netko slično iskutvo. Doista sam oduševljen viđenim nekidan, možda samo malo da je veći prtljažni prostor.  Lomim se između motocikla npr. honda nc700x  i jednog takvog skutera. Možda da sam u dogledno vrijeme spreman izdvojiti više novca išao bih na integru ili nešto u toj klasi, no to mi je već previše novca.
Imaš moj post od neki dan.Sa xc400 možeš bez problema po gradu ali i na dalje ture.Mi smo jučer bili po autoputu Pula-Rijeka bez ikakvih problema pun gas,jedino se mora vjetrobran promijeniti jer je prenizak.
 
djenka said:
Hello, sad nam je testni u djiru kod dilera, negdje pocetkom kolovoza se vraca u Krk... Bit ce ti kod MArcela drugi tjedan ako se ne varam :)
na nije meni do testne vožnje koliko do kave koju jos nismo popili :mrgreen: uglavnom na Krku sam onda u kolovozu
 
doms said:
Malo glupo pitanje, ali eto možda ima tko sa više iskustva od mene.  Dali bi xc400 bio u stanju služiti kao svakodnevni motocikl za na posao i natrag par kilometara, ali i po želji ponekad napraviti vikend turu do alpskih prijevoja ili neke od susjednih država? 
Mislim znam ja da on to može i ne tražim sportsku vožnju niti ciklistiku, no zanima me ako je imao netko slično iskutvo. Doista sam oduševljen viđenim nekidan, možda samo malo da je veći prtljažni prostor.  Lomim se između motocikla npr. honda nc700x  i jednog takvog skutera. Možda da sam u dogledno vrijeme spreman izdvojiti više novca išao bih na integru ili nešto u toj klasi, no to mi je već previše novca.
Uzmi Hondu Forzu
 
Alex33 said:
Imaš moj post od neki dan.Sa xc400 možeš bez problema po gradu ali i na dalje ture.Mi smo jučer bili po autoputu Pula-Rijeka bez ikakvih problema pun gas,jedino se mora vjetrobran promijeniti jer je prenizak.


Baš sam našao neki video na youtube gdje čovjek ide sa kymco downtownom po alpama bez problema. Napravio je veliku kilometražu. Onda mora i ovaj moći. Nisam sada već dugo vidio downtown uživo ali koliko se sjećam bio sam podjednako oduševljen. Biti će nedoumice kad skupim lovu :)
 
nije pitanje da li on može nego da li ti možeš

Srki
 
djenka said:
Hello, sad nam je testni u djiru kod dilera, negdje pocetkom kolovoza se vraca u Krk... Bit ce ti kod MArcela drugi tjedan ako se ne varam :)

Jel bio mozda na testu u Osijeku ili ce biti...i kada?  :mrgreen: (y)
 
Chorbakis said:
Jel bio mozda na testu u Osijeku ili ce biti...i kada?  :mrgreen: (y)

hello, ne znam napamet... mozes nazvati Škaru ili Škosa najbolje pa vidjeti... ja javim kad saznam :)
 
djenka said:
posto smatram da je najbolji PR da dileri imaju probne voznje za svoje kupce...

(y)
ospice dobim kad kupujem motor i na trazenje probne voznje modela za koj se interesiram dobim odgovor da nemoze jer je nazalost kod novinara...

...onda nek ti ga novinar i kupi a ja idem kod drugog proizvođaca

najjaca fora mi je doc sa vrecicom novaca u kineskoj trenirki sa placa na starom biciklu kupiti novog R-a.
 
Ninja said:
(y)
ospice dobim kad kupujem motor i na trazenje probne voznje modela za koj se interesiram dobim odgovor da nemoze jer je nazalost kod novinara...
...onda nek ti ga novinar i kupi a ja idem kod drugog proizvođaca
najjaca fora mi je doc sa vrecicom novaca u kineskoj trenirki sa placa na starom biciklu kupiti novog R-a.


Oh yeah, slažem se s tobom, ali čuj, nije lako ni imati testne modele, iskreno, nitko si ne moze priustiti da ima svaki mdoel motora ili skutera registriranog za probne voznje...

S druge strane, kad ides kupiti auto, nema gotovo nikakve sanse dobiti nekakvu probnu voznju, eventualno mozes po parkingu se malo profurati, ali da uzmes auto na deset minuta barem, nema sanse :) I to je normalno, a kod motora se uvijek ocekuje da dodjes u salon, odvezes se na probnu voznju malo mu izvaditi mast da istestiras krajnje mogucnosti :)
 
To je živa istina.. od zadnja 3 nova automobila niti jednom nismo mogli dobiti probnu vožnju pa čak ni malo. Teoretski je postojala mogućnost, ali praktično puno bi se toga moralo posložiti da bi to uspjeli. I što je najbolje, poslije su nas zvali iz salona da nam sugeriraju da kažemo da smo dobili probnu vožnju ako nas slučajno nazove generalni zastupnik.. :)  Iako ja sam mišljenja da se malo toga može procijeniti u 10 minuta. Većinom smo svi onda pod dojmom novoga automobila ili motora i ne vidimo nedostatke u vožnji koje i inače ne vidimo dok ga gledamo. Tako da ja općenito smatram da probna vožnja i nije pretjerano bitna. I kad dobiješ probnu vožnju ne možeš ga ganjati, već se vozi laganini.
 
Držimo se teme topica.Dakle ukoliko ima netko da je zainteresiran za kupnju XC-400 slobodno neka mi se javi i može se provozati.Nije problem ni najmanji. :021:
 
Alex33 said:
Imaš moj post od neki dan.Sa xc400 možeš bez problema po gradu ali i na dalje ture.Mi smo jučer bili po autoputu Pula-Rijeka bez ikakvih problema pun gas,jedino se mora vjetrobran promijeniti jer je prenizak.


Pročitao sam sve postove.. Ispada prema vašem iskustvu da je downtown u većini situacija tu negdje kao i xciting 400. Pogotovo jer sam se pronašao u tipu vozača koji bi većinu vremena radio kraće relacije po selu iliti manjem gradu, a tu i tamo bi se okušao u dužim rutama. Moram priznati da je xciting 400 meni osobno ljepši, iako ima i downtown nekih meni ljepših detalja. Poput instrument table, a tu je i prtljažni prostor koji je kod xcitinga 400 znatno manji.  U svakom slučaju težak odabir s obzirom da je i downtown znatno jeftiniji.
 
doms said:
Pročitao sam sve postove.. Ispada prema vašem iskustvu da je downtown u većini situacija tu negdje kao i xciting 400. Pogotovo jer sam se pronašao u tipu vozača koji bi većinu vremena radio kraće relacije po selu iliti manjem gradu, a tu i tamo bi se okušao u dužim rutama. Moram priznati da je xciting 400 meni osobno ljepši, iako ima i downtown nekih meni ljepših detalja. Poput instrument table, a tu je i prtljažni prostor koji je kod xcitinga 400 znatno manji.  U svakom slučaju težak odabir s obzirom da je i downtown znatno jeftiniji.
Upravo tako  (y)
 
500 km u 4 dana nije neka kilometraza ali mogu rec da je to odlican skuter , sta mi se svidilo ? Masina i prenos su ugladjeni nema cimanja vozili 20-50-100-150 km skuter pegla ravnomjerno , tabla pregledna danju pod udarom sunca brojke se vide normlno , balans cilog skutera vozika se kroz grad ili na otvorenom , kocnice su stvarno dobre , potrosnja umjerena sta znaci prosjek od 4.7 vise peglanja nego laganini tako da 4.3-5.0 moze se uzet za neki prosjek , preglednost u retrovizorima je takva da ti je slika potpuna , sami retrovizori su mi detalj koji mi se jako svidio . Sta mi se nije svidilo ? Vitar priko 70 tuce dosta i kome to smeta triba bi razmislit o drugacijem viziru , za moj ukus tvrd , ako sam ima kamenca posli ovih 500 km nemam ga vise  :mrgreen: , ovo vridi za losiju podlogu di se dosta toga prenosi na vozaca po magistrali nisam ima tih problema , naslon ledja nekako mi nije pasa . Opcenito skuter je vise sportivo orjentiran , ukratko toliko od mene .
 
Trazim novi skuter, sutra Cruiser 250 ide novom vlasniku. Novi Beverly me razocarao, pa sam nekidan bio pogledat Xcitinga 400 kod Jokera u ST, ali nazalost mogao sam samo sjediti na njemu. Nemaju testnog. Svidja mi se ovaj Kymco masu, ali bi ga svakako voilo prije kupnje probat. Nacuo sam i da slijedeci tjedan krece zimski popust od nekih 2000-3000kn, pa bi mozda cak odmah i uzeo. Jel zna ko ima di u blizini jos koji Kymco ducan, a da imaju testnog?
 
Bilo je prilike probati Xc 400 ali si zakasnio, a koliko znam ostalo ih je još svega par komada. Zato ne čekaj predugo  :D