odgađanje plačanja god. poreza...

Bollocks!! said:
Ja neznam koji se kurac jebete s tim zavrzlamama, platite i vozite se cijele godine.

Dodji malo u kontinentalni dio HR pa se vozi sa lancima  :mrgreen:
 
3alfa3 said:
Dodji malo u kontinentalni dio HR pa se vozi sa lancima  :mrgreen:

imam ga reganog cijelu godinu i to na kontinentu ... ne zeza mi se sa cekanjima u ZG policiji od 3 sata da bi ga odjavio i onda na proljece opet tako za prijavu ... nije vrijedno toga ...

a porez za 2011 dosao u iznosu od 100 kuna (taman biljezi sto moras platiti za odjavu i prijavu  :LOL: )
 
Chimpa said:
imam ga reganog cijelu godinu i to na kontinentu ... ne zeza mi se sa cekanjima u ZG policiji od 3 sata da bi ga odjavio i onda na proljece opet tako za prijavu ... nije vrijedno toga ...

a porez za 2011 dosao u iznosu od 100 kuna (taman biljezi sto moras platiti za odjavu i prijavu  :LOL: )

Ma i moj je regan stalno jer i u 1. mjesecu se uhvati pokoji lijepi dan za voznju.
Al bude rupa i od 3-5 tjedana da ga ne palim
 
3alfa3 said:
Al bude rupa i od 3-5 tjedana da ga ne palim


nemoj mislit da je kod nas bolje... sad kad bura krene nemoš glavu provirit van kuće a kamoli na motor... :wink:
 
puskacbr said:
Prošle g. sam kasnio sam uplatom nekih 1.5-2mj. pa mi je došao porez za ovu g. 836.88kn (umjesto 800kn) sa valjda uračunatim kamatama od prošle godine. Motor je ove g. odjavljen od 7mj. i neću ga prijavljivati niti regati do proljeća... Dali će mi onda iduće g. umanjiti iznos poreza za tu razliku kada je odjavljen?
Umanjiti će.

3alfa3 said:
Kaj se ne gleda uplaceni iznos umanjen za broj dana koji se polica nece koristiti?
+ sto se ne dobiva narednih 5% kod slijedeceg osiguranja (ako osiguranik vec nema 50% pa mu to ne igra nista)?
Gleda se.
Ne znam da li se dobiva, ali znam da se ne smanjuje. Čak niti nakon 3 godine (rok u kojem se inače gubi komletan bonus ako polica nije obnavljana). Jedino što se ne vraća je proporcionalni dio iznosa od poreza od 15% na vrijednost sklopljene police.

markookram said:
ja sam jednom probao uzeti prostali dio po polici nakon odjave ... pa su mi rekli da oni ne isplacuju ako je ostalo manje od 6 mj.  ... jadransko ...
neznam jel to politika kuce ili samo poslovnice ... nije mi se to dalo ganjat dalje...
Gluposti. Za sva osiguranja vrijede ista pravila. Samo je eurohercegbosna koncern (u kojem je jadransko) malo lopovskiji od drugih.


Usput: može se tražiti i povrat dijela naknade za ceste, tj. cestarine :wink:

I da, za ove porezne anđele, moralne vertikale, koji tvrde da se treba sve plaćati ako već imam motor. Ne treba se plaćati ništa za što ne postoji zakonska obveza. To mi daje za pravo čl. 17 govori o registriranim vozilima, a ne vozilima u vlasništvu. Zakonsko, moralno i svekoliko drugo. A ako se taj argument ne priznaje onda se ne smije niti državi priznati pravo da se npr. plaća rtv pristojba ako ne postoji digitalni TV signal ili da se u litri goriva plaća naknada za održavanje i izgradnju prometnica ako je ta litra ulivena u nešto što se vozi po moru.  :mrgreen:

I za kraj: samo čekam kada će se netko u državi dosjetiti da porez, a koji je predmet ove nadasve interesantne rasprave, počne naplaćivati prilikom godišnje registracije vozila. Naime, pred par godina donesena je izmjena zakona u kojoj je predviđena i ta mogućnost :mrgreen: :mrgreen:
 
Hrvoje said:
I da, za ove porezne anđele, moralne vertikale, koji tvrde da se treba sve plaćati ako već imam motor. Ne treba se plaćati ništa za što ne postoji zakonska obveza. To mi daje za pravo čl. 17 govori o registriranim vozilima, a ne vozilima u vlasništvu. Zakonsko, moralno i svekoliko drugo. A ako se taj argument ne priznaje onda se ne smije niti državi priznati pravo da se npr. plaća rtv pristojba ako ne postoji digitalni TV signal ili da se u litri goriva plaća naknada za održavanje i izgradnju prometnica ako je ta litra ulivena u nešto što se vozi po moru.  :mrgreen:

I za kraj: samo čekam kada će se netko u državi dosjetiti da porez, a koji je predmet ove nadasve interesantne rasprave, počne naplaćivati prilikom godišnje registracije vozila. Naime, pred par godina donesena je izmjena zakona u kojoj je predviđena i ta mogućnost :mrgreen: :mrgreen:
sačekaj 01.01. ...  :LOL: :LOL:
 
Hrvoje said:
...opet se napij,klin se klinom izbija  :wink:
 
Tko nema da plati neka proda i amen, a boze filozofije oko placanja poreza jebote.
 
U ovoj najvećoj skupini ako se ne varam pred koju g. za starost 5-10g. je bila cijena 500kn a sad je 800... ili se varam?  :mrgreen:
 
puskacbr said:
U ovoj najvećoj skupini ako se ne varam pred koju g. za starost 5-10g. je bila cijena 500kn a sad je 800... ili se varam?  :mrgreen:

Sad je 800, a kak je bilo - neznam... :shock:
 
Hrvoje said:
nešto se "šuška" da će se plaćati na vlasništvo, bez obzira na registraciju ...

dajbože da ostane samo na "šuškanju" ...  :LOL:
 
strasilo said:
nešto se "šuška" da će se plaćati na vlasništvo, bez obzira na registraciju ...

dajbože da ostane samo na "šuškanju" ...  :LOL:

A da, još nam sam to fali... :palacdolje:
 
Upravo stiglo 350 kn za platiti 250 kn auto i 100kn motor ,
platiti se mora u roku 15 dana jer porezna ne prašta kamatu  :sad:  .
Pošto se mislim i dalje voziti :021: izbora nema... :palacdolje:
 
Neizmjerno smo radosni što si to podijelio sa nama! (y)
 
ivan001 said:
Upravo stiglo 350 kn za platiti 250 kn auto i 100kn motor ,
platiti se mora u roku 15 dana jer porezna ne prašta kamatu  :sad:  .
Pošto se mislim i dalje voziti :021: izbora nema... :palacdolje:

a neš ti kamate nakon 15 dana :LOL:
 
Ja redovito odjavljujem motor i ne dolazi mi nista za porez bit je da se odjavi do kraja godine i da se prijavi posle 01.04. ...i još uzmem pare od osiguranja jer se vozim samo 6 mjeseci,po hladnoci mi se neda zato zguštaš ljeto kak treba  (y)