odgađanje plačanja god. poreza...

@Straš:

Zaglibio si malo ali opraštam ti  :mrgreen:
Evo još jedna poredba ako nisi shvatio prethodnu - jednako tako ti lijepo u Ustavu piše da svaki državljanim RH može postati predsjednik...no i ti i ja znamo da je u praksi drukčije...
 
goodie said:
@Straš:

Zaglibio si malo ali opraštam ti  :mrgreen:
Evo još jedna poredba ako nisi shvatio prethodnu - jednako tako ti lijepo u Ustavu piše da svaki državljanim RH može postati predsjednik...no i ti i ja znamo da je u praksi drukčije...

Daj mi sad to malo objasni ?!?!?

hoćeš reći da dosadašnji Hrvatski predsjednici nisu bili državljani RH ... ili ?  :misli:
 
hhehe kao da pričaju ćoravi i gluhi a ono ti i ja  :LOL:

Kao u filmovima s onim crncem i onim bijelcem rudlavim (Richard Pryor ja mislim a za bijelca ne znam kak se zove)

Ne, svi su državljani RH, ali sam se osvrtao na ono kaj si napisao da svatko od nas preko svojih zastupnika treba pokrenuti izmjene zakona ako misli da su oni nevaljani...a ja ti velim da to nije baš tak, iako je u teoriji moguće...

Isto  tako, svatko može u teoriji biti predsjednik, ali nije baš lako ostvarivo, ne?
 
Straša za predsjednika  :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie: :jiggie:
 
goodie said:
hhehe kao da pričaju ćoravi i gluhi a ono ti i ja  :LOL:

Kao u filmovima s onim crncem i onim bijelcem rudlavim (Richard Pryor ja mislim a za bijelca ne znam kak se zove)

Ne, svi su državljani RH, ali sam se osvrtao na ono kaj si napisao da svatko od nas preko svojih zastupnika treba pokrenuti izmjene zakona ako misli da su oni nevaljani...a ja ti velim da to nije baš tak, iako je u teoriji moguće...

Isto  tako, svatko može u teoriji biti predsjednik, ali nije baš lako ostvarivo, ne?

i do sad su se zakoni mijenjali (ove godine nešto više nego inače ..  :mrgreen: ) ... pa nema razloga da se ne mijenjaju i dalje...  :jesus:

A i ove postojeće zakone ne netko morao predložiti, pa izglasati, pa "donijeti" ..... a bit će ih još ...  (y)
 
e to te ja pitam ....  :jesus:

Smješno mi je kadnetko pljuje po nečemu na šta može utjecati, ali ćurcem nije mrdnuo da to i napravi ... :neznam:
 
KING RR said:
A jebiga straš, u pravu si i ti i ja, al generalno šta je previše previše je, to što navodiš za prosvjede u pravu si, al pajdo to je čista demonstracija sile i moći "ako se ne pokoriš i buniš naći ću načina da te zajebem.." u tom i je kvaka, dokle tako, pa sam znaš kakva nam je slavonija, ljudi su jadniji nego ikad, a sjeti se kakva je bila prije  :wink:
Obadvojica znamo da se pojedinac sa rogatima nemože bosti, al opet gajim nade da će jednom doći narodu iz dupeta u glavu pa će se ustat i reći "e sad je dosta".
Neizmišljam ja toplu vodu, niti tražim nemoguće, samo želim reći da više nemožeš ostat živ od računa, i postavljam si jednostavno pitanje : jel išta od tog što imamo i ja i ti ustvari naše  :misli: ili je njihovo bez obzira što smo to platili i izgradili svojim novcem pa zato sam im stalno za nešta dužan plaćat  :palacdolje:
neznam u ostalim gradovima,ali dođite u Vinkovce da vidite kako se živi...nikad se nisu vozili bolji auti,nikad nije bilo toliko motora u gradu nikad se nije bolje jelo i pilo,birtije i restorani su puni ko nikad,ljudi na kave idu sa odjecom od 5kila kuna,mobiteli od 3k kuna i sl...ja ne vidim recesiju kod nas u gradu ili se to meni samo čini..
 
ja jos nis nisam dobio za 2010....ali bas prije par dana dobio sam zuti papir za podici neku preporucenu...jel moguce da tako kasno salju oe godine... :misli: kraj 9 mjeseca..?
 
bmw m 5 said:
ja jos nis nisam dobio za 2010....ali bas prije par dana dobio sam zuti papir za podici neku preporucenu...jel moguce da tako kasno salju oe godine... :misli: kraj 9 mjeseca..?
:vidiga:
 
DANE~VK said:
neznam u ostalim gradovima,ali dođite u Vinkovce da vidite kako se živi...nikad se nisu vozili bolji auti,nikad nije bilo toliko motora u gradu nikad se nije bolje jelo i pilo,birtije i restorani su puni ko nikad,ljudi na kave idu sa odjecom od 5kila kuna,mobiteli od 3k kuna i sl...ja ne vidim recesiju kod nas u gradu ili se to meni samo čini..
troše se poticaji  :LOL: :LOL:
 
Ja dobio uplatnicu za porez na motor koji sam prodao u 4mj.
E bas cu otici u poreznu sa kupoprodajnim ugovorom da vidim da li ce teretiti sadasnjeg vlasnika kako je Dane rekao!!!!
Nije velika svota, ali mislim da ce i mene teretiti bivsi vlasnik mojeg buduceg motora!!!!  :D :D :D
 
gorank said:
Ja dobio uplatnicu za porez na motor koji sam prodao u 4mj.
E bas cu otici u poreznu sa kupoprodajnim ugovorom da vidim da li ce teretiti sadasnjeg vlasnika kako je Dane rekao!!!!
Nije velika svota, ali mislim da ce i mene teretiti bivsi vlasnik mojeg buduceg motora!!!!  :D :D :D
Evo stavci 17. 18. i 19. iz Zakona o financiranju jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave
2. Porez na cestovna motorna vozila

Članak 17.
(1) Porez na cestovna motorna vozila plaćaju pravne i fizičke osobe koje su vlasnici registriranih osobnih automobila i motocikla.
(2) Osobni automobil, u smislu ovoga Zakona, motorno je vozilo namijenjeno prijevozu osoba koje, osim sjedala za vozača, ima najviše osam sjedala i čija nosivost tereta ne prelazi 250 kilograma.
(3) Motocikl, u smislu ovoga Zakona, motorno je vozilo na dva kotača, s bočnom prikolicom ili bez nje i motorno vozilo na tri kotača, ako njegova masa nije veća od 400 kilograma.
(4) Porez na cestovna motorna vozila plaća se godišnje prema snazi motora iskazanoj u kW i godinama starosti vozila i to:

Članak 18.
(1) Porez na cestovna motorna vozila ne plaća se na vozila Republike Hrvatske i jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, na vozila tijela državne uprave i tijela jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, na vozila zdravstvenih ustanova, vatrogasnih jedinica, diplomatskih i konzularnih predstavništava i stranoga diplomatskog osoblja te na posebna vozila kojima vlasnici obavljaju registriranu djelatnosti za prijevoz umrlih i taksi službu.
(2) Porez na cestovna motorna vozila ne plaćaju osobe koje su u cijelosti bile oslobođene plaćanja carine i poreza na dodanu vrijednost (poreza na promet) pri nabavi vozila.

Članak 19.
(1) Porez na cestovna motorna vozila plaća se prema rješenju o utvrđivanju poreza koje donosi nadležno porezno tijelo.
(2) Pri promjeni vlasništva cestovnoga motornog vozila tijekom kalendarske godine novi vlasnik ne plaća porez na cestovna motorna vozila ako je taj porez bio utvrđen prijašnjem vlasniku.
(3) Ako je tijekom kalendarske godine nabavljeno novo motorno vozilo, vlasnik toga vozila plaća godišnji porez umanjen za dio godine prije nabave vozila.
(4) Porez na cestovna motorna vozila plaća se u roku od 15 dana od dana dostave rješenja o utvrđivanju toga poreza.
(5) Županija može svojom odlukom propisati da se porez na cestovna motorna vozila plaća pri registraciji vozila.
(6) Porez na cestovna motorna vozila prihod je županije u kojoj je sjedište ili prebivalište obveznika toga poreza.
 
gorank said:
Ja dobio uplatnicu za porez na motor koji sam prodao u 4mj.
E bas cu otici u poreznu sa kupoprodajnim ugovorom da vidim da li ce teretiti sadasnjeg vlasnika kako je Dane rekao!!!!
Nije velika svota, ali mislim da ce i mene teretiti bivsi vlasnik mojeg buduceg motora!!!!  :D :D :D

Otiđi u poreznu s tim ugovorom i ne bi trebalo biti problema...ali ako si sad dobio rješenje za ovogodišnji cmv, a u 4.mj. si prodao motor to samo znači da onaj kome si prodao motor nije prijavio kupnju i prenio na sebe motor... bojim se da ti neće odmah poništiti rješenje...
 
monstrum said:
Otiđi u poreznu s tim ugovorom i ne bi trebalo biti problema...ali ako si sad dobio rješenje za ovogodišnji cmv, a u 4.mj. si prodao motor to samo znači da onaj kome si prodao motor nije prijavio kupnju i prenio na sebe motor... bojim se da ti neće odmah poništiti rješenje...
Ma nema veze i nije neka svota, ali idem probati!!!
Hvala...
 
Imam ja pitanje u vezi ovog poreza...prije godinu dana sam kupio ninju zx10 r koja je punih 9 dana bila regana na moje ime i odma prodana...motor je prodan nakon znači 9 dana i sad meni dolazi porez da ja moram platit.... imam kupoprodajni jel mogu tu izvuć šta?
 
zadro_st said:
Imam ja pitanje u vezi ovog poreza...prije godinu dana sam kupio ninju zx10 r koja je punih 9 dana bila regana na moje ime i odma prodana...motor je prodan nakon znači 9 dana i sad meni dolazi porez da ja moram platit.... imam kupoprodajni jel mogu tu izvuć šta?
Ako ti je motor bio regan u razdoblju kada porezna skida podatke od MUP-a onda ti nema pomoći.
 
DADO PU said:
Ako ti je motor bio regan u razdoblju kada porezna skida podatke od MUP-a onda ti nema pomoći.

Pa zato je i dobio čestitku jer je bio tada regan na njegovo ime  :wink: može se žalit ko i svi mi, upravi vodovoda  :jesus: :LOL: ili ko naš Dane, probat zajebat kupca pa mu uvalit uplatnicu sa spikom "znaš po zakonu ti to moraš platit"    :LOL: :LOL: :LOL:
 
KING RR said:
Pa zato je i dobio čestitku jer je bio tada regan na njegovo ime  :wink: može se žalit ko i svi mi, upravi vodovoda  :jesus: :LOL: ili ko naš Dane, probat zajebat kupca pa mu uvalit uplatnicu sa spikom "znaš po zakonu ti to moraš platit"    :LOL: :LOL: :LOL:
:mrgreen: šta da ti kažem teška su vremena  :LOL: