odzračivanje kočnica

boRRis929 said:
Jedan od tih problema je taj da kod R motora ručica stoji prema dolje, i događa se to da je vrh pumpe tamo gdje su zašarafljena crijeva najviša točka i tamo ostaje zrak koji ovim klasičnim postupkom ne možeš istjerati van. Znači, ili ti treba ona spravica iz luisa ili odpusti pumpu i zakreni ju te pumpaj kočnicu da sav zrak izađe. (y)
Bas sam gledao na svojoj Hondi,i pumpa na tom najvisem djelu ima odzracnik,koji nisam uopce primjetio prilikom izmjene ulja  :mrgreen: ,ali sam,nakon sta sam procitao tvoj post,otisao provjeriti,te napravio postupak odzracivanja i na samoj pumpi,ali nije izaslo nista zraka.
Mislim da je to iz razloga jer sam samo promjenio ulje,bez praznjenja sistema.

Nego,jedno pitanje i za sve ostale,koji se kuze u tematiku  :mrgreen: ,nakon izmjene ulja,i postupka odzracivanja,ako puhnem zrak u odzracnik pocme oko navoja odzracnika izlazit ulje van,ali prilikom stiskanja kocnice ulje ne izlazi van,tj.ne pusta,zasto je to tako??
I to sam primjetio sam na odzracnicima zadnjih kljesta,i pumpe,dok na prednjim kljestima nije taj slucaj,tj. puha jem u odzracnik ulje ne izlazi uz navoj van.
Ajd,neka me netko prosvijetli.  :mrgreen:
 
kad odzračiš našpricaj dobro s brake cleanerom i ispuši par puta komprimiranim zrakom pa više nebude :mrgreen:

uvjek malo ostane kako u ajnlihteru tako i uz navoj :wink:
 
tibor_zg said:
kad odzračiš našpricaj dobro s brake cleanerom i ispuši par puta komprimiranim zrakom pa više nebude :mrgreen:

uvjek malo ostane kako u ajnlihteru tako i uz navoj :wink:
Ok,ali kako je puhanjem u rupu odzracnika,moguce ispuhivati ulje iz navoja?  :?
Di je veza?
 
veza je u francuskoj :jesus:

TheFrenchConnection.jpg


ne ispuhuješ samo u nego i oko ... ajnlihter ne dihta navojem već konusom, samim time ti je valjda i jasno zašto kad odzračuješ može ostat ulja po navoju :wink:
 
tibor_zg said:
veza je u francuskoj :jesus:

TheFrenchConnection.jpg


ne ispuhuješ samo u nego i oko ... ajnlihter ne dihta navojem već konusom, samim time ti je valjda i jasno zašto kad odzračuješ može ostat ulja po navoju :wink:
O jebo ga ja  :mrgreen: ,kuzim da dihta konusom,i zato mi je i cudno,jer,nataknem prozirnu cijevcicu na odzracnik,i ustima puhnem u cijev,znaci,moze ici samu u rupu odzracnika,nikako naokolo,a svejedno iznacuje ulje van,kuzis.  Nije mi jasni kako.
Btw. Znas kako sam to skuzio,nakon sta sam nataknuo onaj gumeni cep,za zastitu,izaslo je malo ulja uz navoj.
Dakle,i onaj mali pritisak prilikom stavljanja gumene kapice uspije istjerat ulje van.  :?
 
Je!  :mrgreen:
Fala Tibore.  (y)  :mrgreen:

A kad sam tatu,automehanicara,pitao,da nemaju slucajno odzracnici koju rupicu na sebi ili sl. ,rekao mi je da nebi trebali imati,ili bar na autima nemaju.  :mrgreen:
 
poco loco said:
ak nemaju rupu, zakaj curi ulje kroz njih  :misli:
Mislio sam da imaju rupu dolje na sredini konusa,i da onda samo bridovi te rupe nekako brtve,sta ja znam.  :mrgreen:
Nisam znao kako taj konus uopce izgleda,pa sam mislio svasta.  :mrgreen:
 
čovjek uči dok je živ  8)
rupu na čeljusti brtvi špica (konus) na odzračniku, kad ga otpustiš, ulje ima put prema van kroz tijelo odzračnika  8) ...prosto ko pasulj  :mrgreen:
 
poco loco said:
čovjek uči dok je živ  8)
rupu na čeljusti brtvi špica (konus) na odzračniku, kad ga otpustiš, ulje ima put prema van kroz tijelo odzračnika  8) ...prosto ko pasulj  :mrgreen:
(y)
Ta rupa na celjusti,ima isto konusni dosjed? Ili je obicna rupa,pa dokle konus ide.
 
poco loco said:
išerafi odzračnik pa pogledaj  :LOL:
...da isto je konusna  :wink:
ma nemoj.  :mrgreen:

znaci,onda se taj konusni dosjed,i samo brtvljenje,ne moze ostetiti ako se malo jace pritegne odzracnik,ili ako se cesce radi odzracivanje?  :mrgreen:
Jbga,ponekad volim malo jace pritegnuti.  :LOL:
 
elektricar86 said:
ma nemoj.  :mrgreen:

znaci,onda se taj konusni dosjed,i samo brtvljenje,ne moze ostetiti ako se malo jace pritegne odzracnik,ili ako se cesce radi odzracivanje?  :mrgreen:
Jbga,ponekad volim malo jace pritegnuti.  :LOL:

moze taj navoj lako i abrajsovat..tj sjebat ga mozes zacas ako jako pretegnes :mrgreen:
 
uuuu Strujko  :LOL: probaj još koji put malo jače pritegnut pa češ vidjet kak se konusni dosjed nemre razjebat :mrgreen:

6nm ti je maltene samo da sjedne i da još malo puhneš prema njemu s lijeva na desno :rolleyes:
 
gastajbarter said:
moze taj navoj lako i abrajsovat..tj sjebat ga mozes zacas ako jako pretegnes :mrgreen:
Znam.  :mrgreen:
tibor_zg said:
uuuu Strujko  :LOL: probaj još koji put malo jače pritegnut pa češ vidjet kak se konusni dosjed nemre razjebat :mrgreen:

6nm ti je maltene samo da sjedne i da još malo puhneš prema njemu s lijeva na desno :rolleyes:
Ok,ok,nisam nista sjebao(zasada  :mrgreen: ) ,to pitam za sljedeci put.  :mrgreen:
 
kažu da obično pametniji prije popušta :shock:

:LOL: :mrgreen: