Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

Pozdrav svima.

Trebao bih preporuku za neku dobru Touring zimsku jaknu
Ili ako netko ima nekakvu preporuku za neku drugu jaknu ? Slobodno predložite.
Evo ja sam uzeo ovu:

Jakna je po meni ok za tu cijenu, kad je temp oko 0 i vozis malo brze i duze onda vise nije ok, nije da propuse nego jednostavno osjecam hladnocu. Vozio sam ove dane kad je bas jako puhalo, vozio sam daleko i nije propuhala. Druge jakne za motor nisam imao pa neznam kave su u tim uvjetima.
Hlace sam uzeo ove:
Stvar je ista kao i sa jaknom.
 
Jel tko narucivao opremu sa xlmoto stranice?

To je jedna od popularnijih.. Nemam nikakve primjedbe ali nikad nisam morao radit povrat/zamjenu veličine pa nemam kompletna iskustva, a naručivao sam jaknu, hlače, rukavice, štitnike.. ak piše da mogu poslat u roku 24h, poslat će, dhl će dopremit u ZG za dodatnih 2 dana, onda HP Express preuzima i dostavi kroz tjedan dana..
Za veličinu nemoj gledat samo size guide neg pročitaj i komentare, stranicu proizvođača, komentare na drugim stranicama ili youtube review ako ima.
 
  • Like
Reactions: Freesty
To je jedna od popularnijih.. Nemam nikakve primjedbe ali nikad nisam morao radit povrat/zamjenu veličine pa nemam kompletna iskustva, a naručivao sam jaknu, hlače, rukavice, štitnike.. ak piše da mogu poslat u roku 24h, poslat će, dhl će dopremit u ZG za dodatnih 2 dana, onda HP Express preuzima i dostavi kroz tjedan dana..
Za veličinu nemoj gledat samo size guide neg pročitaj i komentare, stranicu proizvođača, komentare na drugim stranicama ili youtube review ako ima.
Bas me to o velicinama i zabrinjava. Gledam cizme inace i po njihovom bi trebao cak za 2 broja manje, a naisao sam na post ovdje na forumu netko je prodavao cizme tog proizvodaca bas zbog toga jer mu bile pre velike. Radi se o Course marki.
 
Bas me to o velicinama i zabrinjava. Gledam cizme inace i po njihovom bi trebao cak za 2 broja manje, a naisao sam na post ovdje na forumu netko je prodavao cizme tog proizvodaca bas zbog toga jer mu bile pre velike. Radi se o Course marki.
Probaj poslat privatnu poruku tome na forumu koji ih je prodavao za detalje.. Sa Course je teže za pogodit kad to vjerojatno samo oni i prodaju pa je manje informacija..
Ili naruči po size guideu pa javi kakvi su sa povratom/zamjenom veličine ak do tog dođe..
 
Što se tiče Course-a, ja sam uzimao hlače i bile su broj koji inače i nosim. Da sam slušao njih uzeo bih premale. Ako nisi, pročitaj sve komentare pa ćeš dobiti neku bolju sliku.

Jel je netko možda probao Dainese sandstorm gore-tex jaknu ?
 
  • Like
Reactions: Freesty
Gledam po njihovom size guide trebao bi po tome cizme 40, inace nosim 42, a citao sam komentare za slican model al isti proizvodac da su ljudi uzimali za broj vece, tako da sam totalno u banani. Jucer sam bio u pro-bike, tamo sam probao druga dva razlicita proizvodaca i naravno da mi je odgovarao moj 42 broj, 41 me malo tiskalo. Jest da ima dosta razlika u kalupima, ali ovdje mi po svemu ispada za cak 3 broja.
Makar ako ljudi tvrde da su trebali broj vece, ja vjerujem da bi meni 42 odgovaralo jer mi taj broj komotan. Zadnje dvoje tenisice koje sam uzeo su 41 pa su taman. A sto se zamjena tice kod ovih nekako mi se cini da ne priznaju ako svojom greskom narucis pogresnu velicinu.
 
Gledam po njihovom size guide trebao bi po tome cizme 40, inace nosim 42, a citao sam komentare za slican model al isti proizvodac da su ljudi uzimali za broj vece, tako da sam totalno u banani. Jucer sam bio u pro-bike, tamo sam probao druga dva razlicita proizvodaca i naravno da mi je odgovarao moj 42 broj, 41 me malo tiskalo. Jest da ima dosta razlika u kalupima, ali ovdje mi po svemu ispada za cak 3 broja.
Makar ako ljudi tvrde da su trebali broj vece, ja vjerujem da bi meni 42 odgovaralo jer mi taj broj komotan. Zadnje dvoje tenisice koje sam uzeo su 41 pa su taman. A sto se zamjena tice kod ovih nekako mi se cini da ne priznaju ako svojom greskom narucis pogresnu velicinu.

Imaš pravo na return bez razloga u 2 tjedna il kak već, moraju ti vratit novce nakon što dobiju to nazad nekorišteno original zapakirano, a ti onda hoćeš ili nećeš naručit drugi broj. To je po zakonu, samo je pitanje što nisam nikad gledao tko plaća return shipping, tj. ti ga plaćaš sigurno, i koliko je.

Sad sam i ja prošao malo komentare od te course obuće, size chart im na svemu govori 1-2 broja manje neg se inače nosi, dok svi ostali brendovi su cca isto što se inače nosi. Komentari na course u manjini kažu da su naručili preveliko, slično ih kaže i da su naručili premalo, u oba slučaja većina spominje krivo za 1 broj, više ih kaže da su naručili broj koji inače nose i da paše. Rizik je.. pa kak hoćeš.. ja bi vjerojatno ipak naručio broj koji inače nosim i prihvatio činjenicu da ću možda radit povrat.

Tako sam po tim tablicama trebao kupit S-M za Alpinestars Venture XT hlače, kupio sam L, pašu, u struku se podese a duljina nogavica čak prema kraćoj strani.. Slično za Rev'it Eclipse jaknu iz druge narudžbe, kaže mjerenjem trebam S, maksimalno M, naručio L i nebi se bunio ni na XL jer mi ramena stanu u L na knap, a po vodiču za veličine L bi mi trebao bit prevelik, u realnosti ne postoji šansa da bi stao u manje...

Rizik, naruči nešto ako ti se sviđa i imaj u glavi odmah da ćeš možda slat nazad.. ili kupiš uživo u HR negdje pa u startu imaš nešto veći trošak obično al bar isprobaš.. shvati to kao da plaćaš za privilegiju da vidiš i probaš nešto prije kupnje, to košta tih 10-20% više..
 
Brojevi velicina variraju. Dainese odjeca (i tekstil i koža) mi odgovara po njihovoj tablici velicina, Sidi cizme moram imat broj vece, Suomi cizme u mom broju, RS Taichi mesh jakna ima najcudnije mjere: XXL je nazivno, a pored toga pise da je to EU velicina 52 (u EU bi 52 nazvali vjerojatno L), dok su inace jakne u velicini 54 ono sto nosim.

Ako nema mogucnosti probe prije kupovine, ono sto je napisano: gledat po forumima ili ocjenama sa opisom proizvoda kupaca na stranici gdje se kupuje i nadat se najboljem. Povrat ili zamjena je isto opcija, iako je gnjavaza
 
Last edited:
  • Like
Reactions: brmbo
Kolko sam citao, ako ih ne smatraju velikim paketom onda je postarina za povrat nesto manje od 5e.
Imaju jako puno modela koji mi se svidaju i trenutno dosta snizene. Kod nas bi eventualno u novemi nesto upecao, ima neke modeka pristojne cijene.
 
Kolko sam citao, ako ih ne smatraju velikim paketom onda je postarina za povrat nesto manje od 5e.
Imaju jako puno modela koji mi se svidaju i trenutno dosta snizene. Kod nas bi eventualno u novemi nesto upecao, ima neke modeka pristojne cijene.

To kod noveme treba provjerit od 9.1. da li su i dalje iste cijene, kod naših dućana to zna vrijedit samo do nove godine, zapravo i drugdje isto.. onda ostanu samo neki popusti ako je riječ o tome da dolazi novi model nečega pa ostalo još brojeva starog modela i slično. Provjeri.. Ali inače da, novema zna imat cijene konkurentne stranim cijenama nekad, kao i viktor, nekad čak i motorista za revit.. ovisi kak naletiš, na ovim njemačkim stranicama su popusti definitivno češći i obično veći, a i poštarina je besplatna iznad 100€ a sve je iznad 100€ ionak
 
nisam bas primjetio da je Novema konkurentna recimo Motocardu,koliko sam znao skicnut bude cak i duplo skuplja... a sigurno da i iz Spanjolske brze dodje narudzba nego lokalno kod nas :ROFLMAO:
 
Trenutno Novema ima neke cizme za cak 80eura, i daju se sasvim pristojne naci do 150e. Fora je u velicinama, nema bas brojeva pa su snizene. Isto je i na yogi stranici, trenutno imaju ixs jeftine modele isto po nekih 100-120e.
Al mene najvise kopaju ove course, jer su kozne, nemaju bas plastika po sebi a imaju remene i kostaju 100e
 
Ekipa od kojih materijala imate potkape, a da vam se ne magle kacige?
Jucer sam njuskao po netu i taman naletim na jednu koja mi je top i onda procitam u komemtarima ljudi koji su je kupili da im se jako magli kaciga od nje.
Kasnije na vecer idem s klincem na voznju, ja imam podkapu 100% pamuk i kad izdahnem zarosi mi se malo kaciga ali kroz dvije sekunde je cista, njegova je bila katastrofa, a ima podkapu 52pamuk 48polyester.
 
Ako kaciga zamagli, to je do kacige, kakve potkape... probao sam par vrsti potkapa, imam ih u kuferu uvjek, neku navucem cim je hladnije, a i marama jos oko vrata i dodatno ako treba...nikad mi kaciga nije zamaglila,/ HJC /možda ti ne dihta dobro vizir...pazi da ti od pola zavoja ne zamagli odjednom...to je hebeno...
 
Ako kaciga zamagli, to je do kacige, kakve potkape... probao sam par vrsti potkapa, imam ih u kuferu uvjek, neku navucem cim je hladnije, a i marama jos oko vrata i dodatno ako treba...nikad mi kaciga nije zamaglila,/ HJC /možda ti ne dihta dobro vizir...pazi da ti od pola zavoja ne zamagli odjednom...to je hebeno...
Imas pravo. Radili smo jucer zamjenu podkapa ja i zena, meni se i dalje nije maglilo sa njenom. Ne kuzim zakaj su onda oni pljuvali po onoj podkapi. I to ne da je samo jedan komentiral da mu se magli od kak ju ima.
 
Meni se od podkape koja prekriva nos naocale magle toliko da ju ne mogu koristit. Ako ju vec koristim, navucem taj dio podkape dolje ispod usta, rastezljiva je toliko da ne smeta.
 
Ja bi bas htio da mi cim vise prekrije, ova moja se brzo razvuce i tak ostane do pranja kad je pamuk, a ja bi sad htio elasticniju. Ovu imam skroz na ustima, a htio bi jos na nos al mi sklizne.
A ova sto gledam na netu ide preko nosa ali ispod ima prorez.
 
Kupio prije 2-3 godine paket od 8 ovih https://safishing.com/collections/face-shield , OK za ajmo reć 8-15 stupnjeva, rastezljivo a ne ostane rastegnuto, sve su još u odličnom stanju tj. kao nove... Navučem to prek glave do razine cca očiju, onda kaciga koja to naravno malo povuče dolje, onda namjestim da je preko nosa i to je to.. Smanjuje magljenje vizira za 50% barem, ako je hladno još jednu samo preko vrata dodam.
Inače kaciga mi nema pinlock, ne nosim naočale (ovo ne bi bilo dobro rješenje tko nosi naočale).

Problem kod ovog tko vozi "enduro" stil, i ima neki hyration pack, usta su prekrivena.. al dok ti zatreba voda najčešće si već na terenu, zagrijan i voziš sa vizirom blago otvorenim pa se ionako ne magli.