Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

jel ima neko windproof podtkapu? al da ne puse unutra?
iz nepoznatog razloga podpuhuje mi u kacigu i ravno u nos i sinusi kazu baj baj vrlo brzo
 
jel ima neko windproof podtkapu? al da ne puse unutra?
iz nepoznatog razloga podpuhuje mi u kacigu i ravno u nos i sinusi kazu baj baj vrlo brzo
jel imas chin curtain na kacigi? ako nemas onda malo potpuhujue
0817-921.png
 
Izgleda zanimljivo. Ja ionako potkapu ne skidam skroz nego skinem s glave na vrat jer mi se neda otkopcavat jaknu za svako stajanje.
A kako ti je kad stavljas kacigu, ne sklizne?
Stavim je do cca čela preko nosa i usta i kad nabiješ kacigu na glavu lijepo klizne put dole i ostane taman preko usta i nosa.
Ništa ne puše i nije hladno. Ja zadovoljan.
 
  • Like
Reactions: Freesty
I na kraju, sta će uopće potkapa.,samo smeta. Dovoljno je imati pravu maramu oko vrata...,,eno u Decathlona termo 35 kn, zakon... potkapa sluzi samo da ne bi šporkali unutrašnjost kacige...
 
  • Like
Reactions: Freesty
jel imas chin curtain na kacigi? ako nemas onda malo potpuhujue
0817-921.png
imam... i jos nisam skuzio kuda ulazi.
podbradak je mrezasti pa dal je do toga hjc is17 je kaciga
il ulazi negdje drugdje
 
I na kraju, sta će uopće potkapa.,samo smeta. Dovoljno je imati pravu maramu oko vrata...,,eno u Decathlona termo 35 kn, zakon... potkapa sluzi samo da ne bi šporkali unutrašnjost kacige...
Taman se jucer krenem spremat u Decathlon, pokazem zeni sliku, a kad ona da ima doma od klinci koje se ne koriste. Odmah je isla na probu i mogu rec da odlicna stvar. Ova je jako dugacka i mogu slozit preko glave i dva puta preko usta i nosa.
 
  • Haha
Reactions: Paf
Taman se jucer krenem spremat u Decathlon, pokazem zeni sliku, a kad ona da ima doma od klinci koje se ne koriste. Odmah je isla na probu i mogu rec da odlicna stvar. Ova je jako dugacka i mogu slozit preko glave i dva puta preko usta i nosa.
Skoro ka dobitak na loto
 
Skoro ka dobitak na loto
Tebi mozda zvuci smijesno, no stvar je u tome sto mi je ova ispala puno prakticnija jer je dio koji ide na vrat vuneni a drugi dio polyester i stvarno je jako dugacka i plus sto je ostalo 100kn u dzepu.
 
Pitanje u vezi veličine kožne jakne Highway 1 Light 2 iz louisa

Imam 185cm i cca 100kg - škemba postojana, ali trebalo bi smanjit malo...
inače nosim ljetnu L jaknu (seventy degrees) i drugu jesensku Revit XL.... obicnu koznu jaknu XL...
u EU brojevima bi to bilo da nosim cca 52/54.
al me zanima koja bi mi veličina vjerojatno trebala za ovu Louis moto jaknu..
Planiram uzet 54, ali nisam siguran...
Savjet poželjan :)
 
fakat ok cijena
javi dojmove
Evo dojmovi su ovakvi: cizme super drze noge, kao da imas gips. Po stepenicama katastrofa, za neke duze setnje isto nista. Sto se tice vjetra i hladnoce to je super, evo jucer po onom hladnom vjetru i sa vecom brzinom bez imalo propuhivanja. No saltanje je meni katastrofa iako sam dizao mjenjac.
 
Evo dojmovi su ovakvi: cizme super drze noge, kao da imas gips. Po stepenicama katastrofa, za neke duze setnje isto nista. Sto se tice vjetra i hladnoce to je super, evo jucer po onom hladnom vjetru i sa vecom brzinom bez imalo propuhivanja. No saltanje je meni katastrofa iako sam dizao mjenjac.


Zanimljivo, obicno se mjenjac spusta jer je veci problem saltat u visu i ako je mjenjac previsoko potrebno je vise radit sa skocnim zglobom. Jedino ako je obuca debela pa je problem zavuc nogu pod mjenjac.
 
Zanimljivo, obicno se mjenjac spusta jer je veci problem saltat u visu i ako je mjenjac previsoko potrebno je vise radit sa skocnim zglobom. Jedino ako je obuca debela pa je problem zavuc nogu pod mjenjac.
Prvo kad sam kupio motor onda sam malo spustio mjenjac, tako mi je odgovaralo na obicne tenisice i gleznjace, no sad na ove sam morao dizat, malo je bolje al neznam, i dalje se borim. Iako kad dobro namjestim i normalno vozim onda mjenjac ide lagano da ga jedva osjetim, jesu malo deblje, imaju jos i zastitu od mjenjaca, ali mi je bas tesko osobito kad se ocu malo ganjat pa na brzinu saltat.
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
nemam iskustva pa da pitam, koliko cizme (ne sportske) otezavaju voznju (saltanje) u odnosu na moto tenisice.
mislim na one MID modele ne full visoke... znace neke touring, city ...
 
nemam iskustva pa da pitam, koliko cizme (ne sportske) otezavaju voznju (saltanje) u odnosu na moto tenisice.
mislim na one MID modele ne full visoke... znace neke touring, city ...
Po mojem ti visina nebi trebala igrat ulogu za mjenjac nego izvedba, ove sportske imaju ukrucenja i to je problem kad treba savijat stopalo. Gleznjace koje sam do sada koristio bile su odlicne iako su dosta debele naprijed plus sto sam navlacio onu zastitu od mjenjaca.
A sad kad malo razmisljam, mislim da mene hebe sto imaju kao petu pa mi tamam nogara tu sjedne, a nije dobro uskladeno sa duzinom mjenjaca. Morat cu se obut i dobro to razmotrit.
 
Prvo kad sam kupio motor onda sam malo spustio mjenjac, tako mi je odgovaralo na obicne tenisice i gleznjace, no sad na ove sam morao dizat, malo je bolje al neznam, i dalje se borim. Iako kad dobro namjestim i normalno vozim onda mjenjac ide lagano da ga jedva osjetim, jesu malo deblje, imaju jos i zastitu od mjenjaca, ali mi je bas tesko osobito kad se ocu malo ganjat pa na brzinu saltat.

Davnih dana sam jednom i nikad vise u dr Martens cizmama otisao do grada motorom iako dr Martens cesto nosim vec preko 30 godina (ne iste :D ), ali na motoru nema sanse. Vozim ili u tenisicama (rijetko, ali ipak vozim i tako, jbg), ili moto cizmama koje su relativno tanke na tom dijelu (SIDI Vortice najcesce, a i Suomi koje imam nisu bitno drugacije) pa je feeling jako slican i polozaj mjenjaca djeluje vrlo slicno/isto kao i u tenisicama. I polozaj mjenjaca mi odgovara sto nize to bolje: na Z900 je zbog izvedbe mjenjaca limitirano koliko se moze spustit i drzim ga na najnizoj mogucoj poziciji koja mi srecom odgovara bez problema (prespusten onemogucuje ubacivanje u prvu brzinu jer poluga mjenjaca zapinje zadnjim dijelom gdje je njen zglob u nosac fuzera na Z900)
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Freesty