Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

Nadam se da nisam mašio temu, još se snalazim s organizacijom foruma.

Nego, za prvi post na forumu neka bude o onome s čime najviše ratujem - buka vjetra.
Imam HJC C70 kacigu, wind blocker na njoj i vizir na motoru (srednji), ali je buka vjetra i dalje poprilična. Koristim one pjenaste čepiće koji ju fino eliminiraju, ali mi začepe uši, pa nije baš nešto bajno iskustvo. Probao sam Alpine Partyplugs koje imam za koncerte (SNR 19 dBa) i nisu mi dobri na motoru, preglasno je i dalje.
Sada sam maloprije naletio na Earpeace Moto Original koje imaju tri filtera od kojih je najjači 26 dBa (ovi moji spužvasti su 30), pa me zanima jel netko ima iskustva sa njima?
Ili ako ima preporuku nekih čepića koji "dišu" :)
Mozes nekako to priblizit tu buku, koliko je to bucno i na kojim brzinama te najvise to smeta?
Pitam iz tog razloga sto sad imam prvi puta kvalitetniju kacigu, a po necijim tvrdnjama nebi trebala valjat jer nisu nikad culi za tu marku. A kad malo citam po netu vidim da ljudi imaju dosta prituzbi na neke poznate marke i prilicno skupe.
 
I ja mislim da neces bas u XL upasti. Ja recimo nosim Alpinestars 62, ali ja sam 195 i 120kg.
Tribalo bi provjerit jesu brojevi razlicitih marki slicne velicine
Recimo mislia san da ce mi Revit Eclipse bit dovoljna XL kad ono mala
Pa san uzea XXL……
Kao sto rekoh Dainese 58………
Da san 195 i 120 kg ka ti vjerojatno bi mi triba broj 70😎
 
Nadam se da nisam mašio temu, još se snalazim s organizacijom foruma.

Nego, za prvi post na forumu neka bude o onome s čime najviše ratujem - buka vjetra.
Imam HJC C70 kacigu, wind blocker na njoj i vizir na motoru (srednji), ali je buka vjetra i dalje poprilična. Koristim one pjenaste čepiće koji ju fino eliminiraju, ali mi začepe uši, pa nije baš nešto bajno iskustvo. Probao sam Alpine Partyplugs koje imam za koncerte (SNR 19 dBa) i nisu mi dobri na motoru, preglasno je i dalje.
Sada sam maloprije naletio na Earpeace Moto Original koje imaju tri filtera od kojih je najjači 26 dBa (ovi moji spužvasti su 30), pa me zanima jel netko ima iskustva sa njima?
Ili ako ima preporuku nekih čepića koji "dišu" :)
Samo da dodam svoje iskustvo. Ja sam na početku koristio pjenaste čepiće, mislim od 3M, ali su mi previše prikušili zvuk. Kasnije sam isprobao Bollsen višekratne. No nisu mi se sviđale. Bile su premale za moje uši i znali su upasti duboko u slušni kanal da nisu štitili od buke i jedva sam ih znao izaditi.
Onda sam si bio naručio Alpine Motosafe Tour i sasvim su mi dobre. Dobre legnu u uho, prigušavaju buku vjetra bez da prigušuju cijeli spektar zvukova. Bez problema mogu prčati s ljudima i čujem pod kacigom kada netko trubi ili druge zvukove prometa. Ako treba ima još i Race model koji ima veću zaštitu.
 
  • Like
Reactions: Tauren
Nadam se da nisam mašio temu, još se snalazim s organizacijom foruma.

Nego, za prvi post na forumu neka bude o onome s čime najviše ratujem - buka vjetra.
Imam HJC C70 kacigu, wind blocker na njoj i vizir na motoru (srednji), ali je buka vjetra i dalje poprilična. Koristim one pjenaste čepiće koji ju fino eliminiraju, ali mi začepe uši, pa nije baš nešto bajno iskustvo. Probao sam Alpine Partyplugs koje imam za koncerte (SNR 19 dBa) i nisu mi dobri na motoru, preglasno je i dalje.
Sada sam maloprije naletio na Earpeace Moto Original koje imaju tri filtera od kojih je najjači 26 dBa (ovi moji spužvasti su 30), pa me zanima jel netko ima iskustva sa njima?
Ili ako ima preporuku nekih čepića koji "dišu" :)
Za probu makni vizir sa motora, buka u kacigi se bude smanjila barem upola, vjetar ti više ne bude šibao direkt u kacigu nego u prsa.
Imam isto naked motor i nakon što sam stavio vizir gore, buka u kacigi se drastično povecala.
Mada ja nemam problema s bukom, vozim i bez DB kilera.
 
  • Like
Reactions: Nero
Najobicnije cepice…..
Iman razlicith vrsta….
 

Attachments

  • 2D198B48-9D05-464C-B93C-0F74165D6378.jpeg
    2D198B48-9D05-464C-B93C-0F74165D6378.jpeg
    3.4 MB · Views: 0
  • 8C902A9D-346C-4F27-BA0D-0C574D1CAAEC.jpeg
    8C902A9D-346C-4F27-BA0D-0C574D1CAAEC.jpeg
    4.1 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: Tauren
btw. Ja bi probao prije one što se montiraju na dva manja nosača lijevo-desno ne u sredini gdje možda češće pogledu smeta metalni nosač na toj visini..
Oni koji idu na volan ili na nosače vizira?

Ove, i premaonom što si napisao neće ti se svidjet jer su jako tihe (meni super odgovaraju) (y)
Ima ih negdje kod nas za uzeti?
Čak mi je opcija imati dva para, jedan za do 80 km/h, drugi za visoke brzine :mrgreen:


Mozes nekako to priblizit tu buku, koliko je to bucno i na kojim brzinama te najvise to smeta?
Znači trenutno (wind blocker + okomitiji nagib vizira) počinje negdje oko 50-60 km/h i radi se o zvuku vjetra (buffeting) i postaje sve glasniji s brzinom. A bučno je dovoljno da me je sa Alpine Partyplugs nakon cca. 30 km krenulo bolit desno uho. Sreća nije uzrokovalo oštećenja.

Pitam iz tog razloga sto sad imam prvi puta kvalitetniju kacigu,
E, tako za C70 kažu da je tiha, a meni nije. Jel do oblika glave, moje aerodinamike, motora, osobnog dojma buke, ne znam. Razmišljao sam o Schubertu C3 Pro, ali nemam ju kako probati, a 3 soma mi je previše za na blef.

Dobre legnu u uho, prigušavaju buku vjetra bez da prigušuju cijeli spektar zvukova. Bez problema mogu prčati s ljudima i čujem pod kacigom kada netko trubi ili druge zvukove prometa
E tako je meni na koncertima sa Alpine Partyplugs. Dovoljno glasno bude da bude doživljaj, ne smetaju mi npr. činele, a odlično čujem ljude oko sebe. Ali su mi slabi za motor.
Hvala na prijedlogu!

Za probu makni vizir sa motora, buka u kacigi se bude smanjila barem upola, vjetar ti više ne bude šibao direkt u kacigu nego u prsa.
Planirao sam to kad otopli kad krenem voziti opet. Zato sam promijenio nagib vizira da probam i to je isto dosta smanjilo buku. Ali prekratak je za daljnji napredak (opet... :) ).
 
Zato sam promijenio nagib vizira da probam i to je isto dosta smanjilo buku. Ali prekratak je za daljnji napredak (opet... :) ).

Kod vizira imas 2 solucije: da baca zrak do visine ramena (zapravo, ispod njih) kako bi glava bila u mirnoj struji zraka, ili da prebacuju preko kacige - sve izmedju je buka za popizdit uz veliku vjerojatnost da se na trocifrenim brzinama glava pocne nekontrolirano trest jer je struja zraka "prljava".

Sto se buke tice, najgori viziri su oni izmedju: koji bacaju zrak u visini vrata gdje ta buka onda ulazi u kacigu na najnezgodnijem mjesstu: tik ispod ušiju.

Ja vozim nakeda sa minimalno povisenim vizirom u odnosu na serijski, taman baca izmedju prsa i ramena, glava u mirnoj struji zraka. Kad sam vozio (niti 5km) Versys650 sa MRA vizirom, glava lelujala od turbulencija, buka nesnosljiva. Isti taj Versys sam vozio od ZG do Zaboka sa serijskim vizirom koji nije bacao zrak u glavu i sve bilo super. (visok sam 192cm)
 
Last edited:
Ou..., kuhac...citam...koji dodaci, pa kakvu vi to imate opremu, tee čepići , tee zrak ulazi ispod kacige kod usiju... tee zrak udara u prsa...tee im pogled smeta livo il desno... tee glavonje, velke glave pa smeta aerodinamika... aaajme... čitam dalje... možda gume nisu dobre...
 
Paa covice, onda ti kaciga ne valja.,ili ne odgovara,ili kako je neko napisa da je glava velika,pa aerodinamika nevalja,...znaš ti sta je GK... !
 
Ou..., kuhac...citam...koji dodaci, pa kakvu vi to imate opremu, tee čepići , tee zrak ulazi ispod kacige kod usiju... tee zrak udara u prsa...tee im pogled smeta livo il desno... tee glavonje, velke glave pa smeta aerodinamika... aaajme... čitam dalje... možda gume nisu dobre...
Pafe
Ovdi je ipak rijec o brzinama povise 50 kmh
Lako je tebi pricat
 
  • Haha
Reactions: Paf
Takve i ja koristim, 3m kričavo zelene, priguši zvuk dosta, ali i dalje sve čujem, svaki put kad vozim ih stavim.
Ja stavin pa se onda vozimo
Onda stanemo da se odmorimo
Pa krenemo opet i onda odjednom cujen buku, auspuh puca samo tako, komunikacija se dere….razmisljn koi kua….jesu mi se osjetila tako izostrila i onda svatin da san zaboravia stavit cepice….
Tako deboto svaki put
 
  • Haha
Reactions: Tauren
Pafe
Ovdi je ipak rijec o brzinama povise 50 kmh
Lako je tebi pricat
Voah...ka ste protutnjali zadnji put s druge strane ceste, nisam od brzine moga vas skuzit ,Strom je vodia sa nekih 52KM...a one dvi deve iza dime za njim...buka mi je bubnjice sjebala... :mrgreen:
 
Ima ih negdje kod nas za uzeti?
Čak mi je opcija imati dva para, jedan za do 80 km/h, drugi za visoke brzine :mrgreen:
Kupujem uvijek preko ebaya tako da ne znam:D

I kakve su ovo priče o nošenju čepića na koncertima!? Što ne možeš imat tinitus ko i svi mi normalni ljudi!?!? :mrgreen:
 
Kod vizira imas 2 solucije: da baca zrak do visine ramena (zapravo, ispod njih) kako bi glava bila u mirnoj struji zraka, ili da prebacuju preko kacige - sve izmedju je buka za popizdit uz veliku vjerojatnost da se na trocifrenim brzinama glava pocne nekontrolirano trest jer je struja zraka "prljava".

Sto se buke tice, najgori viziri su oni izmedju: koji bacaju zrak u visini vrata gdje ta buka onda ulazi u kacigu na najnezgodnijem mjesstu: tik ispod ušiju.

Ja vozim nakeda sa minimalno povisenim vizirom u odnosu na serijski, taman baca izmedju prsa i ramena, glava u mirnoj struji zraka. Kad sam vozio (niti 5km) Versys650 sa MRA vizirom, glava lelujala od turbulencija, buka nesnosljiva. Isti taj Versys sam vozio od ZG do Zaboka sa serijskim vizirom koji nije bacao zrak u glavu i sve bilo super. (visok sam 192cm)
Upravo tako. Kad se vozim "normalnom" brzinom i u položaju koji ne odgovara motoru upravo to -- buka uazi u kacigu .... ali, kad se spustiš preko tanka, sve nestaje :ROFLMAO:
 
meni na istom motoru bilo bolje bez vizira......
tuče u prsa (junačka), a ne u kacigu.........
Jedva čekam da otopli da probam :mrgreen:

kaciga ne valja.,ili ne odgovara
Ne znam baš, na MT-07 mislim da je bilo bolje.

Kupujem uvijek preko ebaya tako da ne znam:D
:mrgreen:

Što ne možeš imat tinitus ko i svi mi normalni ljudi!?!? :mrgreen:
Hehe, to sam i ja mislio dok nisam bio na Sabatonu u Domu Sportova. Bilo je poprilično glasno i hrpa zvučnika je bila na stropu s desne strane dvorane pa sam nakon koncerta imao mjesec dana pošten tinitus u desnom uhu. Od tad imam čepiće :mrgreen:
Bolje se čuje, a prekrasno je kad izađeš bez ikakvog pištanja u ušima, a bio u prvom redu na Judas Priestu hehe

Probaj ti to skinut. Ja isto vozim horneta ali nemam nista napred i nema neke buke. Prije nego sam kupio ovu kacigu vozio sam neko vrijeme sa 15g starim kantama koje sam imao za skuter i nije bilo buke.
Budem probao pa javim.

Imam hjc c70 i meni je jako tiha, vozim bez cepica sa otvorenim akrapom i nemam problema
Pa da, većina to kaže, zato mi je ovo čudno. Probam bez vizira pa ćemo dalje mozgati ako ostane glasno :mrgreen: