Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

Možda on je, ali ja sam prošao puno preciznije i bolje... :mrgreen: kada frend nije jalnuš i bolesnik, onda da koristan savjet. Nije "ako sam se zajebo ja, onda neka i svi ostali..."... i ispalo dobro.
 
jel imate neku dobru preporuku (trilobite kvalitete) za neku casual ljetnu jaknu, da ide uz hlace (preferirao bi koznu, al moze bilo kakva sugestija)
Ja sam naručio ovu: https://www.fc-moto.de/epages/fcm.s...ts/RST-S1-Mesh-Motorcycle-Textile-Jacket-0006

A imaš i kožni model: https://www.fc-moto.de/epages/fcm.s...ts/RST-S-1-Mesh/SubProducts/RST-S-1-Mesh-0001

Još se nisam uspio voziti po najvećim vrućinama ali s obzirom da je skroz mesh osim kritičnih djelova vjerujem da bude puno bolja nego kožna za lokalne vožnje.

Ima i testova na Youtube-u i dosta ju hvale:

Ima i u Zg za probati.
 
nije sve ni u tim protektorima, ili đabe ti protektori ako se hlače/gače poderu kod klizanja pa onda odereš dupe
ne znam dal se baš slažem, ali ....
 
meni isto smrdi, moguće aliexpress sa logom (mislim da ipak šalju jer navode paypal, iako nisam probao platit)
 
Ja da nisam imao prorektore prošao bih gore kad sam pao. Ovako sam na podlaktici i kuku imao otisak mreže iz odjeće.
 
kao što rekoh,nije da se baš slažem s njim..
ali odjeća ti se nije rasparala prilikom pada (valjda?), a to je ono što je bitno.
 

Attachments

  • IMG_0867.png
    IMG_0867.png
    269.6 KB · Views: 0
Evo ih,... 187€
Nedaj Bože pada, šalju nove.
Ali kome je do trapki kad završi i bolnici na šarafanju.
IMG_8772.jpeg
 
Najjači podatak mi je ovaj s etikete.Ak ljosneš sa 75 km/h,moreš se klizati 5 sekundi da se ne poderu.Znači 150 cijele dvije i pol sekunde.To vredi za asfalt.🤣🤣👍Žal mi je kaj sam hitil etiketu od mojih ,točno bi si ju dal povećati i uramiti kak sliku za na zid f garaži. 👍😎
 
Inače ,vrede te hlače svakog centa .Po čvrstoći me zapravo podsjećaju na Levis 501,ali onaj sirovi ,neomekšani traper.U njima kad sam po kiši prije 35 let dokazil doma,nisam ih sam mogel skinuti sa sebe da se postavim na glavu.😎
 
  • Haha
Reactions: Spori
Osim privjeska za ključeve ili tako nekih "đinđi" ne bi naručivao ništa sa Alija ili slično.
Ništa što zahtjeva neki faktor sigurnosti, pa pun je net videa sa testiranjima tih proizvoda...
npr. (na Talijanskom je ,ali se kuži bit)
Kupio sam bar 6-7 pari rukavica s Ali express a i zadovoljan sam vec godinama iste kupujem.
Moje iskustvo s laganim ljetnim rukavicama iz Moto ducana - isti k. Samo 5x skuplje.
 
Evo i tocnog modela Komine koje sam bio spomenuo da sam imao, trajale su mi pol godine - oko 40 eura je cijena bila.
1717270280580.png


Evo i modela koje kupujem s ali expresa .. a nema neke razlike nikakve u kvaliteti od ovih gore na slici..osim cijene naravno.
1717270520540.png



A zimske moto rukavice koje su naravno kvalitetnije deblje itd. sam uzeo u Novema nova.. njih jedino nosim kad je vani ispod 15C inace se skuham..
Mozda netko ima neke ljetne kvalitetne rukavice za preporuciti? ono sto vidim da mi se svidja su tipa revit sand 4 ali nisu bas ni jeftine .
 
Probao sam ih jedno 10-ak (i skupljih i jeftinijih) i ove su mi najviše pasale. Nosim ih tek zadnjih mjesec dana kako je zatoplilo pa ne znam dugoročno kakve budu.

 
Probao sam ih jedno 10-ak (i skupljih i jeftinijih) i ove su mi najviše pasale. Nosim ih tek zadnjih mjesec dana kako je zatoplilo pa ne znam dugoročno kakve budu.

ove ne mozes ni usporediti s ovim jeftinim ljetnim s ali expresa ni po cijeni ni kvaliteti.. to je to., koliko para toliko muzike.