PC tema

Interesira me kvaliteta i pouzdanost njihovih AP-ova iz serije UniFi u odnosu na ostale marke.
Zanima me još kakav im je UniFi Controller software ?
 
MA-Zvone said:
Interesira me kvaliteta i pouzdanost njihovih AP-ova iz serije UniFi u odnosu na ostale marke.
Zanima me još kakav im je UniFi Controller software ?
samo preporuka  (y)

antene aktiva i pasiva (y) naspram mikrotika koji je isto super i ima prednost naspram ostalih zbok cijene i otvorenosti rutera
Ubiquiti antena i mikrotik ruteri (y)

sve linkove imamo uglavnom na mikrotiku, 2,4 i 5M, mreza je kompletno slozena layer3,nadzor 24/7, ima linkova i po 10km (i preko) signala 50-60dB , 30-50Mbps u/d, 10-15ms
npr, program dude za nadzor mreze  (y)
 
zapru, jel ima di za kupiti one plastične antene kaj vire iz rutera
 
fala (y) to sam napisal laički za tu antenu od rutera.Trebam podebljat domet kod rc igračke pa vele da s tim hoda stvar
 
Imam i ja problem sa Wi-Fi signalom u stanu. Valjda je router upao u "crnu rupu" ali mi ga se neda micat jer se dobro uklopio tu gdje je.

Pronašao sam zanimljivo rješenje koje bi moglo bit od koristi nekome, a zove se

Limenka wireless antena

https://www.cujanovic.com/kako-pojacati-wifi-signal-windsurfer-vs-limenka-wireless-antena/
 
Zapru said:
samo preporuka  (y)

antene aktiva i pasiva (y) naspram mikrotika koji je isto super i ima prednost naspram ostalih zbok cijene i otvorenosti rutera
Ubiquiti antena i mikrotik ruteri (y)

sve linkove imamo uglavnom na mikrotiku, 2,4 i 5M, mreza je kompletno slozena layer3,nadzor 24/7, ima linkova i po 10km (i preko) signala 50-60dB , 30-50Mbps u/d, 10-15ms
npr, program dude za nadzor mreze  (y)

Hvala ti, imaš li kakvu preporuku za switch koji ima mogućnost PoE ? Vidim da Ubiquiti imaju i to u ponudi...
 
b0du1 said:
Imam i ja problem sa Wi-Fi signalom u stanu. Valjda je router upao u "crnu rupu" ali mi ga se neda micat jer se dobro uklopio tu gdje je.

Pronašao sam zanimljivo rješenje koje bi moglo bit od koristi nekome, a zove se

Limenka wireless antena


https://www.cujanovic.com/kako-pojacati-wifi-signal-windsurfer-vs-limenka-wireless-antena/

Ne pratiš na satu, bilo neki dan ;) :mrgreen:

Shepa said:
Daj link (ne na stranicu, već baš na model kojeg preporučaš).
Hoću wifi signal od kojeg ispada kosa po ciloj kući, da mogu normalno streamat full hd na WDTV Live.

TP-Link kojeg sam koristija ka pojačivač signala mi je prnija u latu, pa sam oko rutera (koji naravno nema settings za snagu signala) napravija deflektor signala od limenke radi usmjeravanja prema tv-u.
Dobija sam par dB, ali nikad dosta.

:LOL:



Sent from my toilet seat using HTC FartPhone


 
MA-Zvone said:
Hvala ti, imaš li kakvu preporuku za switch koji ima mogućnost PoE ? Vidim da Ubiquiti imaju i to u ponudi...
http://www.lost.hr/hr/izdvajamo/itemlist/category/456

tu imas za kikiriki, tplink, planet, dlink, ...
 
b0du1 said:
Imam i ja problem sa Wi-Fi signalom u stanu. Valjda je router upao u "crnu rupu" ali mi ga se neda micat jer se dobro uklopio tu gdje je.

Pronašao sam zanimljivo rješenje koje bi moglo bit od koristi nekome, a zove se

Limenka wireless antena

https://www.cujanovic.com/kako-pojacati-wifi-signal-windsurfer-vs-limenka-wireless-antena/
to ce ti pomoci ako nemas unutar stana neku reflekciju, kao sto imam ja  :LOL:

nemam signal u djecijoj sobi, 5 m od rutera a izmedu nema armiranog betona vec siporeks. 5godina sam cupao kosu jer mi nije bilo jasno kak to dok nisam skuzio da ugradbeni ormar u hodniku ima ogledalo koje ubija signal. s pojacavanjem signala na ruteru sam je bilo gore  :LOL:

ili mici ruter, ili extender kroz 220V naponsku mrezu. najbezbolnije :wink:
 
Zapru said:
to ce ti pomoci ako nemas unutar stana neku reflekciju, kao sto imam ja  :LOL:

nemam signal u djecijoj sobi, 5 m od rutera a izmedu nema armiranog betona vec siporeks. 5godina sam cupao kosu jer mi nije bilo jasno kak to dok nisam skuzio da ugradbeni ormar u hodniku ima ogledalo koje ubija signal. s pojacavanjem signala na ruteru sam je bilo gore  :LOL:

ili mici ruter, ili extender kroz 220V naponsku mrezu. najbezbolnije :wink:
Mislim da je u mene identična situacija. Također imam ugradbeni ormar sa ogledalima, a iza njega je prolaz do radne sobe gdje je desktop s Wi-Fi antenom.
Iza routera; s desne strane TV-a; je kuhinja tj. metalno posuđe pa mu valjda to smeta za sobu koja se nalazi dijagonalno iza TV-a.
Nosivi zid (stup s armaturom) je lijevo tako da to najvjerovatnije nije smetnja.
Možda bi bilo idealno postavit router poviše TV-a na šank uz ovaj nosivi stup  :misli: mada bi onda bilo pre blizu armature pa bi moglo biti smetnji, a i vidili bi se kabeli pa mi ne odgovara.  :misli:
Zasad sam stavio dužu antenu koja je bila u radnoj sobi na desktopu (prije pola sata) pa ću baš isprobat prije nego zaboravim i dok još imam volje.  :mrgreen:

P.S. Koliki domet imaju extenderi?
 
b0du1 said:
Mislim da je u mene identična situacija. Također imam ugradbeni ormar sa ogledalima, a iza njega je prolaz do radne sobe gdje je desktop s Wi-Fi antenom.
Iza routera; s desne strane TV-a; je kuhinja tj. metalno posuđe pa mu valjda to smeta za sobu koja se nalazi dijagonalno iza TV-a.
Nosivi zid (stup s armaturom) je lijevo tako da to najvjerovatnije nije smetnja.
Možda bi bilo idealno postavit router poviše TV-a na šank uz ovaj nosivi stup  :misli: mada bi onda bilo pre blizu armature pa bi moglo biti smetnji, a i vidili bi se kabeli pa mi ne odgovara.  :misli:
Zasad sam stavio dužu antenu koja je bila u radnoj sobi na desktopu (prije pola sata) pa ću baš isprobat prije nego zaboravim i dok još imam volje.  :mrgreen:

P.S. Koliki domet imaju extenderi?
pa extender stavljas u prostoriju u kojoj nemas sibnal, a do njega nolazis naponskom mrezom unutar stana-kuce
 
Zapru said:
pa extender stavljas u prostoriju u kojoj nemas sibnal, a do njega nolazis naponskom mrezom unutar stana-kuce

Pa to bi bio powerline, a extenderu treba minimum signala da bi ga proslijedio i pojacao . Imam i jedno i drugo. :mrgreen:
 
Da preformuliram pitanje.

Može li se powerline koristit van stana preko naponske mreže tj. koja su mu ograničenja (dometi unutar mreže)?

Nemam vremena sad tražit po webu pa bi jedan kratak i jasan (argumentiran) odgovor bio poželjan.

Hvala  (y)

 
b0du1 said:
Da preformuliram pitanje.

Može li se powerline koristit van stana preko naponske mreže tj. koja su mu ograničenja (dometi unutar mreže).
unutar tarifnog brojila, i do 200-300m
 
Eh... slučajno flešavanje eproma:

https://gigaom.com/2015/02/08/camera-shy-xenon-flash-photos-freeze-up-the-raspberry-pi-2/

:mrgreen:
 
Trebam pomoć-savjet!
Kupio bi djetetu tablet za igrice i slične gluposti, na njuškalu ima more toga pa ne znam šta da tražim. Mislio sam potrošit stotinjak €.

Šta da kupim?