piaggio medley 150 review by liberty

I ja sam razmišlja o njemu, ali bi bilo bolje (za mene) da ima 200 ccm! :wink:
 
liberty said:
zakucana u sredini kao kod auta i ne diže ni nakon 80 km u komadu
sistem ima samo 0,7 litara rashladne koja je iznad hladnjaka i nema ventilatora
nisam primjetio da posustaje kad je duže u uporabi
ja sam po G. Kotru vozio s 250 ccm, to mi djeluje bolje za zavojitu cestu
na ovom se voziš 80-100 kmh s time da po ravnom bez problema dolazi do 90 kmh, a iznad toga potraje

Kako se ponaša na startu , npr. semafor na srednjem usponu … ima li dobar start i pobjegne automobilima ili … ?
 
Sinna said:
I ja sam razmišlja o njemu, ali bi bilo bolje (za mene) da ima 200 ccm! :wink:
istina
pasalo bi mu 20-22 ks. tj, sve ostale komponente bi pratile tu snagu i onda bi to bio....usudio bi se reći idealan skuter
snaga vxr-a bi mu donijela bar 15 kmh veću krajnju i duge uspone bi držao 100 kmh
 
ivicaivica25 said:
Kako se ponaša na startu , npr. semafor na srednjem usponu … ima li dobar start i pobjegne automobilima ili … ?

nemam s čime usporediti
zadnji skuter sam imao cca 2013, godine
auti me po gradu ne uspiju pratiti, po puli ima dosta uspona ali su kraći nego u splitu i nisu tako brze ceste po gradu...uglavnom neke su stvari i do vozača jer vidim da medley voze i ljudi koji su početnici pa ne iskorištavaju njegov potencijal
mislim da veći grad zahtjeva veću kubikažu
 
Evo :)
Moram priznat da je ova mat boja uzivo jos ljepsa. Prvih 13km :)
987b2197624ee476837765d0872f694c.jpg


Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 
Hvala ti :)
Vidi sad, ne mogu ni spavat vise, a koma sam [emoji23]
E, ovo bezalnaserno paljenje je ludnica! Taknes gumb, a on necujno proradi [emoji3][emoji106]

Cekamo tvoje daljnje komentare i iskustva [emoji106][emoji6]

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 
manvuk said:
Hvala ti :)
Vidi sad, ne mogu ni spavat vise, a koma sam [emoji23]
E, ovo bezalnaserno paljenje je ludnica! Taknes gumb, a on necujno proradi [emoji3][emoji106]

Cekamo tvoje daljnje komentare i iskustva [emoji106][emoji6]

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

da odlično je to paljenje
sad sam (po meni) u 2. fazi razrade, a to je nakon zamljene ulja ga (nakon što se ugrije) vozim u visokim režimima i tamo gdje je dopušteno u maksimalnoj brzini. to će trajati još nekakvih idućih (ne u tom režimu, nego općenito) 200 km
sad je skuter negdje na oko 1.100 + km
jučer sam navečer u visokom ritmu odvezao cca 40 km - izuzetno oduševljava njegovo ponašanje na dobrom/novom asfaltu
tamo gdje ima dosta zakrpa i ulegnutih šahtova je drndavo

s obzirom da sam zadnje vozio motocikl
naviknuo sam na ne što viši tempo osobito u zavoju nego kad sam prije vozio skutere
pa me zato i osobito veseli što mu zavoji pašu
negdje za 2 dana izvijestim ponovno o potrošnji u tom visokom ritmu

 
Ide to tebi :)
32km iza mene, dosao s posla, mokro bilo, jos su i gume full nove i nisam isprobavao nista.
Zanimljivo mi je kako temperatura tekucine brzo dostigne sredinu :)
Takoder, odusevljava me ugodnost na rupama,di sam se prije drndao sad ni ne skuzim. A ako je veca, opet me odusevi kako bezbolno prođe, nema tresnji, nikakvih zvukova, sve kompaktno...stvarno je ovo miljama po izradi i tehnogiji u odnosu sta sam imao prije, tako da zapravo nemam sa cim posteno usporediti.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 
manvuk said:
Ide to tebi :)
32km iza mene, dosao s posla, mokro bilo, jos su i gume full nove i nisam isprobavao nista.
Zanimljivo mi je kako temperatura tekucine brzo dostigne sredinu :)
Takoder, odusevljava me ugodnost na rupama,di sam se prije drndao sad ni ne skuzim. A ako je veca, opet me odusevi kako bezbolno prođe, nema tresnji, nikakvih zvukova, sve kompaktno...stvarno je ovo miljama po izradi i tehnogiji u odnosu sta sam imao prije, tako da zapravo nemam sa cim posteno usporediti.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk


Je li ga voziš negdje po Rijeci? …. kako se ponaša na usponima, ima li dovoljno snage na startu?
 
xoox said:
Ja sam u dvoje odradio put zadar skradin preko benkovca cca ukupno 160 km ( da bude jasno dovje odraslih ne baš lakih ljudi :) ) Vožnja oko 80 sasvim ok, već sam ima osječaj da je na 90 u dvoje mučenje iako može i toliko bez problema, ali kažem nisam htio forsirati. Može se držati tok sa prometom po magistralama, ali pretjecanje je već li la. Sve u svemu za izlet sasvim ok, kako ej kolega gore opisa, sasvim se odlično ponaša na cesti i  jako je udoban, da ne kažem da je prosječna potrošnja bila 2,6 l/100 km (metoda čep-čep)

Koliku si mogao držati putnu brzinu na usponima ?
 
Ovako, nesto ozbiljno ne mogu reci. Sve je frisko, novo i stedim ga, prakticki sve na pola gasa. Danas sam napravio 94km takve laganini voznje. Kako ide na vise mogu malo pojacavati tempo, no kazu da tek tamo nakon 1000 se zapravo moze i smije vidjeti sto i kako moze. Do 80kmh sam danas nakratko i to bez nesto posebno gasa. Start takoder nisam probavao, no i ovo sta jesam osjecam da je jako agilan, poletan i tu ce sigurno biti odlican.
Ono sta me jos odusevilo je kocenje motorom. Ne po intezitetu, nego po duzini, prakticki ne ide u ler sve tamo do brzine brzeg hoda ili trka, sto je odlicno na klizavoj nizbrdici. Prosli skut mi je iskopcavao tamo vec na 20kmh otprilike.

@liberty, cekamo tvoje apdejte, imas razraden agregat [emoji3]

Slikica sa kraja danasnje voznje:
413b43498c02299de16e274fc3bf9f41.jpg


Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 
Danas dosad 84km
Drugi put tankao. Prvo mjerenje 2.56l. Top. S napomenom da je uglavnom sve otvorena cesta idealna za razradu, nista pun gas, brzina u peaku do 80 nakratko, ali uglavnom oko 60 i manje. Kako budem vise u gradu, a i pojacavao gas, ocekujem malo vise, ali ispod tri litre.
Neobican je indikator razine benzina, ima veliki hod i doslovno mjeri svaki decilitar, pa imam osjecaj da puno trosi. Uz to, osjetljiv je na nagibe, uzbrdo pokazuje vise i obrnuto. Rezerva me sokirala jer se upalila na cetvrtini na donjoj bijeloj vecoj crti i kazaljka je brzo padala na dole. Treba se naviknut.

Vezano za start i kvacilo, nadovezat cu se da kod njega nema turiranja da bi krenuo, jednostavno lovi odmah i krece, interesantno, nista ne vristi, koliko das gas, tako krece :)

Danas sam dobio jedan subjektivan dojam o poziciji sjedenja. U redu je, ispravno, mogu se i na nazad dati, i za noge ima....ali visina, sjedi se uzviseno, dosta iznad volana, imam osjecaj da u slucaju jaceg kocenja da bi se katapultirao i da ne bi ni stigao kociti. Mozda je stvar navike jer prije mi je volan bio u razini grudi, otprilike..

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 
sve si tocno napisao
ovo za volan ti je subjektivan dojam
odlicno koci i dobro se dozira u kocenju i ne bi bio u opasnosti
ja odradio djir pula-bale i natrag cca 40 km u punom gasu - tek tada kazaljka temperature dosegne 90 stupnjeva inaće je crticu manje od toga uvijek
vjerojatno će mi potrošnja biti oko 3,0 litre
sad sam na cca 1.200 km
otvorena cesta sve 80-100 kmh odrađuje bez problema, brzinu hvata neovisno jel uspon ili nije ali na dugim usponima od 3 + km pri tim brzinama daje do znanja da su veće kubikaže više predviđene za to
 
liberty said:
ja odradio djir pula-bale i natrag cca 40 km u punom gasu - tek tada kazaljka temperature dosegne 90 stupnjeva, inaće je crticu manje od toga uvijek
E tocno to! Dosad nije isla prekp, ali tu bude zakucana. Dakle, nema razlike i tolerancije u dva primjerka, odlicno :)

Ove situacije u kojima je jasno cemu sluze jazi agregati vecini kupaca treba biti jasno sto ocekivati. Osobno, uz toliku granicu i raspon sposobnosti agregata, ne bi imao nimalo straha putovati negdje! Samo van autoceste. Gustao bi jako, kao i dosad ovih preko 200km lagane uzivancije :)
Kome se zuri ili ocekuje extra dozu adrenalina, nadam se da nece kupovati taj i slicne skutere :)


Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Nesto struze po prednjem disku. Cuje se lagano kad kocim. Iza nista. Ima vec urez na disku. Prednje unutarnje plocice ne nalijezu jednako svojom povrsinom. Dosad nisam primijetio, a sigurno bi. Je li to neki cudan proces trosenja i uhodavanja ili se nesto poremetilo?
[emoji848]
ee20eb421532871d9b97d20ed48315e8.jpg
1ee856332d77677258067e352dd63143.jpg


Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 
Jbga, nije to Yamaha  :LOL:

Šalim se. Jel možeš to bolje snimit. Ovako mi izgleda kao da je desna pločica skroz potrošena.
 
Nemoj me..... :)
Dobar je [emoji106]

Mogu, sutra. Malo je tricky za okinut tu unutrasnju. Ali cudno stoji ta unutarnja, donji rub zijeva i kad pritisnem kocnicu se vidi da stisce. A crtice na disku su s vanjske strane. Bo....

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 
Bas budem pogledao kod sebe
Meni kad ga poguram lagano zna cviliri skripiti.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 
Pogledaj. I vidi ima li disk crtica. Ja kad guram nista se ne cuje i cvili i to je ok [emoji18]

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk