piaggio medley 150 review by liberty

@liberty me je natira da se regam na forum, i moran ga još jednom pohvalit da je umjetnik u potrošnji goriva, no ja ionako nisan nikad pazija na kojim ću đirima minjat brzine, bitno je samo bilo da dan gasa a da ne spalin radilicu. Moja žena u prosjeku uvik troši 10% manje benge od mene, na istom autu, tako da bi se moglo reć da je @liberty pomalo ka feministički tip.  :LOL:
Nego, da prijeđen na Medleya, Prva, i prilično velika zamjerka je svitlo, iebo vas dizajn talijani da vas iebo, mislin onakvu blentavu kocku iz koje ništa ne svitli samo redikuli talijani mogu smislit. BMW je još tamo devedesetih stavlja leće na kratka svitla a posli su ga svi kopirali, dok se piaggio sa ovin svitlon vratija negdi u 80-te, pet puta bolje svitli moja vega podvodna lampadina od ove pi*darije od svitla. Dugo još nešto i posvitli, ali kratko svitlo na neosvijetljenim cestama je koma. Druga velika zamjerka je ovjes, ako dvoje ljudi sidnu na medleya naiebat će in bubrizi na svakoj rupi na cesti. Utvrdija san zadnje amortizere za dva zuba, ali i dalje se moran ka one face na krosevima svaki put pridignit na noge da amortizeri ne bi opi*dili u plafon. Podizanje na četvrti zub mi se ne da jer bi skuter u tom slučaju posta pretvrd za jednu osobu i brijen da bi puno prije prokliza sa zadnjim krajem. Treća primjedba je nestabilnost na "obrušenom" asfaltu, kao i na valovitim nanosima na rubnim dijelovima ceste. Pari mi se da je tome razlog ne samo ovjes nego i relativno uske gume, dodirna površina maxis guma sa asfaltom je prilično mala tako da kad dopilotaš na obrušeni asfalt guma upada u te kanale ka u šine. Neiskusni vozači skutera ka od šale padnu na takvim mistima jer se medley lipo zaleluja. Četvrti, i relativno nebitni prigovor je veličina. Skuter je malo sitan za face od 1,90m pa naviše, izgleda cuclavo ispod njih kad ga gledaš s leđa. Da pokojni Rakija sidne na njega nesta bi Medley, parija bi mini romobil. Ali, ako je medley sitan zato je dinamitan, lipo potiže, ujednačeno i učas dođe do 80kmh. Od 80 pa naviše je već problem. Na malo ozbiljnijim uzbrdicama teško ćete ga potirat priko 90kmh. To me ipak pomalo čudi jer medley 150 ima skoro 15 konja šta nije malo za motorić od 135kg. Za pohvalu je stabilnost motora na lipom i ravnom asfaltu, i ABS lipo vata (mada triba dobro stisnit kočnicu da se uključi), tako da dosad još nisan uspija proklizat ni sa prednjim ni sa zadnjim krajem a natuka san nekih 8.000 km u godinu dana. Ispod sica definitivno ima mista za dvi integralne kacige mada kad ih se smješta triba pripazit da se kurdile uvuku ispod kacige jer će se u protivnom sic nategnuto zaključat pa ga se ne može iz prve otvorit, zna škljocat u prazno. Potrošnja....  e iebiga, ja ne mogu ispod 3 litre, jednostavno nisan taj penzionerski tip, ako neko iza mene da gasa dan ga i ja, a preticanje san oduvik volija. Za kraj, servisi nisu baš jeftini, pogotovo veliki, na 10.000 km dođe od 1500 kn pa naviše. Čisto iz znatiželje nazva san nekoliko servisa i jedan mi je lik reka da će servis izać oko 2200 kn.  :misli:

p.s. u slavu libertyju odabra san nick brotherhood. još nam fali equality :LOL:
 
:mrgreen: btw. nemojmo zaboraviti da moj nick potiče od mog prvog skutera o kojem imate isto review tu na forumu
a ne od mojih slobodarskih svjetonazora ili nedajbože feminiziranog izgleda/ophođenja :LOL:

u svakom slučaju brotherhood svaka čast na osvrtu (y)
 
Cek cek, jel nas je sada 4? :)

Dobar osvrt. Ja ne mogu jos nis reci ozbiljno, nista vise od dosada napisanog. Upravo napunio tek 366km i upravo ga odvezao na odmor od dva tjedna u zatvoren prostor i pokrio ga. On mi je razlog zasto se veseliti povratku s GO-a :)

Jedino cu se nadovezati na svijetlo, tu ruznjikavu retro kocku, meni svijetli odlicno i skroz je upotrebljivo. Mozda se razlikuju zarulje ili visina. Inace je H4 55/60 kao za auto i ima puno izbora. Ne smeta mi ni dizajn, osim u smislu da, ponavljam, gledam u njega kako bljesti dok vozim, tu cu jos vidjeti kako doskociti ovom zalogu za dizajn :)

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 
manvuk said:
Cek cek, jel nas je sada 4? :)

Dobar osvrt. Ja ne mogu jos nis reci ozbiljno, nista vise od dosada napisanog. Upravo napunio tek 366km i upravo ga odvezao na odmor od dva tjedna u zatvoren prostor i pokrio ga. On mi je razlog zasto se veseliti povratku s GO-a :)

Jedino cu se nadovezati na svijetlo, tu ruznjikavu retro kocku, meni svijetli odlicno i skroz je upotrebljivo. Mozda se razlikuju zarulje ili visina. Inace je H4 55/60 kao za auto i ima puno izbora. Ne smeta mi ni dizajn, osim u smislu da, ponavljam, gledam u njega kako bljesti dok vozim, tu cu jos vidjeti kako doskociti ovom zalogu za dizajn :)

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
meni je t blještenje u prvih 200-400 km "upadalo" u oči
sad uopće ne idem za time
evo danas opet u noćni đir...moram obaviti neke stvari pa će me medley odvesti na par lokacija :)
 
Ja se sad vratio iz grada i iskreno od kacige ne vidim to svijetlo. Tj ne primjećujem ga, al da se vidi vidi se. Čim ga budem vozio na servis planiram staviti bijelu za rulju.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 
manvuk said:
Cek cek, jel nas je sada 4? :)

Jedino cu se nadovezati na svijetlo, tu ruznjikavu retro kocku, meni svijetli odlicno i skroz je upotrebljivo. Mozda se razlikuju zarulje ili visina. Inace je H4 55/60 kao za auto i ima puno izbora. Ne smeta mi ni dizajn, osim u smislu da, ponavljam, gledam u njega kako bljesti dok vozim, tu cu jos vidjeti kako doskociti ovom zalogu za dizajn :)

Možda san ja osjetljiv na dobra svitla, jer ko voli vozit brzo mora ima odlična svitla na vozilu, a ako ćeš diplit 50 na sat iebe ti se kakva su svitla. Nema dileme da je primjerice moja gilera runner 180 sp imala bolja svitla od medleya, šta je ako se mene pita sramota za piaggio da 15 godina kasnije napravi lošije prednje svitlo. U gradu i na osvijetljenim prigradskim cestama se to ne primjećuje, ali kad uđeš u mračinu neosvijetljene ceste kratko svjetlo je predisperzirano i prisiljava te da usporiš ako želiš sačuvat kontrolu nad situacijom. Uostalom, poznato je da se talijani desetljećima nisu mogli sastavit sa dobrin svitlima, a princip dobrog svitla ne može bit jednostavniji, cirkularna refleksna površina i leća za usmjeravanje snopa. mogli su pitat inženjere bmw-a da in poklone njihovu zastarjelu tehnologiju kad in već zapinje projektiranje svitala. btw, blještanje mi ne smeta čini mi se da ga kaciga zaklanja ili sam se navika pa me boli kuki, ali ovako slabo svitlo za noćnu vožnju im ne mogu oprostit, nije to baotian od 6000 kn.  :palacdolje:
 
Ima istine u tome sigurno. Ovako mi se cini ok, ali dobro, s obzirom sta sam imao....nisam referenca [emoji23]
Ovdje se bar izgleda lagamo dolszi do zarulje i ima izbora. Ne znam koja je serijska, ali i ja bi je volio apgrejdat, bar da bude u skladu s pozicijom, ali ne ako bude losije svijetlo. Treba testirat s nekom boljom bez obzira na tehnologiju, ima i halogenki odlicnih. Na autu imam Night Breaker, nije bas bijela bijela, ali odlicno svijetle i vjerujem da je bolja od serijske.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 
j3st3r said:
Nakon čitanja ovog topica, sve san bliži odluci da i ja kupin Medleya...
XD
Ajmo, bit ces peti :)
Ovaj topic je odlican. Moram priznat da smo malo poremetili fabulu s obzirom na njegov naziv, nadam se da se Liberty kao autor slaze da je sve ovo nadopuna i da sve dosad napisano puno znaci za nekoga da li ce mu odgovarati ili ne, to i je svrha, i bas zato sam ga i ja uzeo :)
Necu te pitati svrhu i sta ocekujes, znas sve. Samo cu pitati koju boju si gledas? :)

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 
nakon što pročitam da ni elementarnu stvar poput prednjeg svijetla ne mogu napravit kako treba onda jebeš takav skuter...
 
M12 said:
nakon što pročitam da ni elementarnu stvar poput prednjeg svijetla ne mogu napravit kako treba onda jebeš takav skuter...
Stvarno nemam primjedbi na svijetlo :)
Inicijalno razocarenje da je obicna H4 je brzo splasnulo kad sam vidio efikasnost, lakocu zamjene i sirok izbor vrhunskih H4 zarulja.
Skut koji sam takoder gledao, NMax, ima sve ledice i izgleda super, ali su razocarani neefikasnoscu glavnog svijetla. A tu nema upgredea. Sve ima svoje [emoji3577][emoji18]

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 
manvuk said:
XD
Ajmo, bit ces peti :)
Ovaj topic je odlican. Moram priznat da smo malo poremetili fabulu s obzirom na njegov naziv, nadam se da se Liberty kao autor slaze da je sve ovo nadopuna i da sve dosad napisano puno znaci za nekoga da li ce mu odgovarati ili ne, to i je svrha, i bas zato sam ga i ja uzeo :)
Necu te pitati svrhu i sta ocekujes, znas sve. Samo cu pitati koju boju si gledas? :)

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Zadnjh 10 godina živin u ZG i ne vozin ništa. Dok san odrasta i živija po Dalmaciji,najčešće sa vozija PX-icu (još je u garaži starome za korištenje).
Da buden iskren, kad san odlučija kupit skuter, gleda san nešto od 300 ccm, da mi ne bi falilo ako zapalin na neku dužu rutu.
Međutim, nakon malo razmišljanja, skužija san da zbog obaveza možda neću imat volje/vrimena iskoristit puni potencijal jačeg skutera i da ću na kraju se samo vozit po gradu i na posal.
Zato san krenija gledat manji i jeftiniji i onda mi je Medley upa u oko i to isključivo zahvaljujući ovon topicu.
E da, moran napomenit da san visok 198 i da stvarno triban pripazit na veličinu skutera.
Šta se tiče boje, sviđa mi se mat crna od 150S verzije. Bio sam ga baš danas vidit i sjest na njega i mogu reć da je puno lipši uživo nego na slici, te da mi odgovara veličinom i pozicijom sjedenja.
 
To je onda ova moja verzija.
Inicijalno sam htio Special Edition, ali nije bio dostupan, dok je ovaj mat bio kroz pet dana spreman. Iskreno, uzivo je puno efektniji. Ja sam ga slikao malo i tu postavio, ali slike su mi bzvz, nije to to.
Inace ja sam 178 i imam mjesta za noge napred tj stopala ako zelim se rastegnut


Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 
manvuk said:
To je onda ova moja verzija.
Inicijalno sam htio Special Edition, ali nije bio dostupan, dok je ovaj mat bio kroz pet dana spreman. Iskreno, uzivo je puno efektniji. Ja sam ga slikao malo i tu postavio, ali slike su mi bzvz, nije to to.
Inace ja sam 178 i imam mjesta za noge napred tj stopala ako zelim se rastegnut


Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Pričekat ću s kupnjom do početka 11 mj. kad počinje božićna akcija pa će cijene malo doli.
 
napravio jučer cca 100 km otvorene ceste s time da sam vozio cca 80 kmh na sat
skuter lijepo klizi, taman mu je, ne napreže se u rasponu 80-90 kmh
mislio sam napraviti i više, ali je po Istri jučer bilo dosta hladno (po noći iza 22 sata u Puli cca 19 stupnjeva, a negdje i 16-17 stupnjeva) što nisam očekivao
možda budem danas opet otišao u đir tim tempom pa izmjerim potrošnju čisto da imamo i taj podatak prilikom konstantne vožnje cca 80 kmh na sat (bez stajanja)

(y)

 
Taman dva iz pule I jedan rijeka. Jedan vikend se nadjemo na pola puta i popijemo kavu.
Ja jos koji dan i na 1000 sam pa lagano na servis.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 
liberty said:
napravio jučer cca 100 km otvorene ceste s time da sam vozio cca 80 kmh na sat
skuter lijepo klizi, taman mu je, ne napreže se u rasponu 80-90 kmh
mislio sam napraviti i više, ali je po Istri jučer bilo dosta hladno (po noći iza 22 sata u Puli cca 19 stupnjeva, a negdje i 16-17 stupnjeva) što nisam očekivao
možda budem danas opet otišao u đir tim tempom pa izmjerim potrošnju čisto da imamo i taj podatak prilikom konstantne vožnje cca 80 kmh na sat (bez stajanja)

(y)

ponesi roštilj sa sobom :? :mrgreen:

kolega streso divlju svinju neku noć sa x maxom :?
srećom bila je mala pa je razvalio samo pola skutera... :?
 
biker4life said:
ponesi roštilj sa sobom :? :mrgreen:

kolega streso divlju svinju neku noć sa x maxom :?
srećom bila je mala pa je razvalio samo pola skutera... :?
:? to nije tvoj kolega već naš kolega jer ti ne voziš skuter nego kozu :mrgreen:
posudi mi maglenke s koze da vidim kako svijetle na skuteru :mrgreen: