Picnic.Špek,pivo i carsko meso "ISLE OF MAN TT 2016"

rodorodo said:
Plan je definitivno pao (u vodu) ma jok, zbilja se ide.
Ovako: kolega "dugi" drugi kolega "autralijanac" i normalno ja 03.06.2016 pravac na ISLE OF MAN TT 2016. Krenuli bi ranije pošto je 26.05. Tijelovo ali australijanac je rezervirao avionsku kartu malo kasno tako da je u Zagrebu tek 01.06. (grom ga ubio) jedan dan da se odmori pa 03.06. ravno prema Grossglockner, Schwarzwaldhochstraße itd..itd... Da sad ne dužim. U stvari, dali je netko od vas 07-og.08-og. i 09-og. lipnja na ISLE OF MAN TT-u. Da baš nismo jedini iz ovog govrnog područja. Mada iskustvo mi govori da naših ima svugdje. I imam jedan veliki problem? Ovako:
- kako gore odnjeti carsko meso za gril a da se ne pokvari bit će tu još -roštiljke,čavapi,pleskavice? Hmm..
Pivo bumo gore kupili, špek je suh i njega nosimo odavde.
Sad vjerovatno puno vas misli ovaj je lud?(šta i nije baš toliko pogrešno).
Ali u puno zemalja sam već ostao gladan i žedan. (to si više nebum dozvolio).
Engleska mi je ostala duboko u sječanju. Špek k o m a (fuj). Jaja na oko bez žumanjak, šunka k o m a. Meso katastrofa. Dorućak same pahuljice poredane po duginim bojama, kao da sam u vrtiću.
Pozdrav.

Sad pazi ovo:MESO BILO KAKVO STAVIŠ U POSUDU U SVINJSKU MAST(onu bijelu finu koju moš na kruh mazati).šta misliš kako se čuvalo meso dok nije bilo frižidera!?
 
Ne kužim tupave Engleze. Pa Crnogorci u Kamenarima kad napune trajekt voze, mislim svakih 5 do 10 minuta, jure non stop a kao pametni Englezi moraš rezervirati kartu 3 godine unaprijed. KOMA.
Pokušavamo uskladiti ovaj izlet sa drugim eventima, bumo vidjeli. Prioritet je otok.Rezervni plan: motore ostaviti u Heysham-u ili Liverpool-u, pa lagano svu opremu na leđa i pješice na trajekt.
https://www.youtube.com/watch?v=FhH3mRkKDX8
Samo bez panike.
Veći problem mi je dobra klopa i dobra piva. Ovo sa kartama sam prepustio Australijancu (neka se snađe). Do gore bumo već stigli.
Uffff skoro sam zaboravio " i dobra strptizeta" Ha..ha..
 
Karte upravo kupljene. Australijanac upravo javio.
Liverpool - Douglas 05.06. ujurto u 06:00h.
povratak iz Douglasa 08.06. u 15:00h.
Eto ipak ima karti za trajekt.
Mada vjerujem da i nismo kupili karte kad bi gore došli da na šalteru ima uvjek nešto.
No dobro šta je tu je. Cijena 850€. za tri motora.
Sad je ostao još jedan proble: čavapi, carsko meso, roštiljke itd...itd...
 
UUuuuuuuuuuuuu tako ti zavidim...... :cigle:

Sibaj sibaj slike...
 
svaka čast na odvažnosti (y), a i sreći


pratim  :wink:
 
4 nisu  :palacdolje:
 
Ufffff.... Ovako da lagano pocnemo.
Neznam odakle ali pokušat cu da vas previše ne gnjavim sa textom.
Trebalo nas je ici troje ali kako to obicno bude netko mora zajebat. U poćetku je bilo malo ljutnje pošto je kolega otkazao  zadnji dan prije puta, australijanac je platio trajekt za 3 motora + smještaj. Nema veze ja i australijanac smo to prepolovili fifti fifti. Tako da je izlet krenuo super.
Jutro u 5 sat se krece pošto je prenoćište u Banen-Badenu, 870 kilometara od Zagrebu ujedno i najdulja udaljenost cijelog putaovanja.
Austrija kiša, zaustavljamo se pokraj autoputa da si obućemo kišnjake. (kišnjake smo obukli i skinuli oko 1000 puta.)
Ispred Salzburga nas zaustavlja Austriski policajac na novom Kawasakiju Versisu. Kaže da vozimo prebrzo kroz tunel. No dobro, obecajemo da nebumo vozili brzo i to je to. Nema kazne. Super
Obilaznica oko Minhena smak svjeta, kiša ne da pada nego imam osjećaj da sam ispo Nijagarinih vodopada.
Sakrili smo se pod most i cucimo. Cekamo da se malo smiri.
 
Evo,,,evo budem se potrudio, unaprijed da kažem da nisam profesionalni potograf i da neke slike nisu ispale baš najbolje ali mislim da je OK.
Nakon što smo stigli u Baden - Baden i odjahali najdulju etapu kosti bole kao da mi je 150 godina, o guzici necu ni pricat. Ujutro dorucak u Bekeraju i gas dalje za Calais, udaljenost nekih 650 kilometara (mislim). Francuska niša narucitio, autoput, cestarina, opet autopu pa cestarina i tako sve do Calaisa.
 
Calais, kupovina trajektnih karti za Englesku, cijena po motoru i putniku nekih 40€. Mijesta na brodu kao u prici. Brodovi voze svakih sat vremena.
 
Napokon u Engleskoj, malo cudna ta Engleska.
Dover ljepi stari gradic, nakon što smo se smiestili u hotel malo šetnja gradom, nailazim na cudnu biciklisticku stazu koja vodi na stepenice, hmmmm.... možda se u Engleskoj bicikl vozi po stepenicama, jesam seljak, pa izmislili su mauntin bike.
Deda koi nikada nije vidio BMW sa remenom, cudio se kao puran glisti. Atrakcija.
 
Pab gdje obicni hamburger košta 11,50 Funti  :shock:
Ali u svim pabovima su to nermalne cijene, koma.
Hotel je bio OK, ali ima malo cudnih engleskih fora.
Ovako, o ovome razmišljam dan danas.
Kako oprati ruke u mlakoj vodi????? Jedna pipa je za kipucu vodu a druga za hladnu, hmmmm a mlaka voda????
Kaže austalijanac da mogu birati hoću li kipuću da ofurim ruke ili hladnu da mi se zalede.
A prekidać za svjetlo u kupaonici smo ražili 5 minuta, kad evo cuda, povuceš špagu koja visi sa strpa i svjetlo se upali,  :D
kao da smo otkrili Ameriku.
No dobro treba se naviknuti na Engleske fore.
No dobro stvari koje smo razbacali treba kao mađionicar spakovati u jednu torbu.
 
Ovo sa špinama je i meni dizalo tlak kad san bia gori. Pita san domaćine koji im je vrag, fora je u tome što su nakon ww2 kuće izgrađene sa tankom za vodu na tavanu. Ta voda iz tanka se grijala i koristila za centralno i vruću špinu, sukladno tome nije dobra za piće jer tankovi nisu održavani.
Zašto se u posljednjih pola stoljeća nisu modernizirali... pa, još uvik imaju kraljicu  :LOL:

Super putopis  (y) (y)
 
lex said:
Ovo sa špinama je i meni dizalo tlak kad san bia gori. Pita san domaćine koji im je vrag, fora je u tome što su nakon ww2 kuće izgrađene sa tankom za vodu na tavanu. Ta voda iz tanka se grijala i koristila za centralno i vruću špinu, sukladno tome nije dobra za piće jer tankovi nisu održavani.
Zašto se u posljednjih pola stoljeća nisu modernizirali... pa, još uvik imaju kraljicu  :LOL:

Super putopis  (y) (y)

:D :D :D :D :D
Ima toga još, sjetim se kad vidim fotke.

Ujutro dorucak, australijanac se prepire sa konobarom da je kava (shit) pravio sam se da ne razumijem. :D Ja samo znam da im je doručak po našemu veliko sranje. (grah iz konzerve, pecene kobasice itd...) možda jesam coban ali ne kao i oni da ujutro jedem grah iz konzerve, sila boga ne moli, kad sam se toga sranja najeo prdio sam skroz do Liverpula.  :D  :D  :D
A i udaljenosti su im sranje. 2/4 milje, 3/5 milje ufffffff......cekaj da preracunam.
 
Autoput u Engleskoj napet, sve je kontra, kružni tokovi katastrofa, do Londona nismo skužili da su im benziske sakrivene u šumi i da piše Service za benzisku. Nađosmo mi benzisku i skužimo foru tako i australijanac skuži nekakvu Francuskinju na BMW RR-u i eto beskonacne price.
Motore smo ustavili u hotelu u Liverpulu, a u grad smo otišli taxijem jer nismo više imali snage.