Pismo iz Austrije

jessy

Well-known member
Dali netko od upućenih ima kvalitetan odgovor na ovo. Došlo pismo, nepreporučeno. Neznam njemački ali koliko sam shvatio obavještavaju me o počinjenom prekršaju prebrze vožnje. Kazna 180€ itd.
Već sam ga zveknuo u smeće da nisam ni otvorio kovertu, dali da ostane u smeću ili postoji zakonska odgovornost u hrvatskoj  ako se zanemari ovo pisamce.
Unaprijed hvala na zakonski osnovanom odgovoru.
 
Ako neces platit mos to bacit u smece, sve dok HR prek. sudu nestigne pravomocna presuda AU suda, onda ce te procesuirat nasi, pa ces HR proracunu platit milom ili ovrhom, njima svejedno.
Osim ako neplaniras nazad u AU, platit ces to sa penalima.
 
jessy said:
Dali netko od upućenih ima kvalitetan odgovor na ovo. Došlo pismo, nepreporučeno. Neznam njemački ali koliko sam shvatio obavještavaju me o počinjenom prekršaju prebrze vožnje. Kazna 180€ itd.
Već sam ga zveknuo u smeće da nisam ni otvorio kovertu, dali da ostane u smeću ili postoji zakonska odgovornost u hrvatskoj  ako se zanemari ovo pisamce.
Unaprijed hvala na zakonski osnovanom odgovoru.
Jao Jessy, mislim da je to bilo na povratku sa Grossa...tj. tvog puta prema Dolomitima. Da si isao prema Villachu sa nama sigurno bi dobio vecu kaznu :mrgreen: Cudno mi je jer su i mene dvaput slikali u Austriji ali nikada nisam nista dobio, bar za sada :skriven:
 
Kad imas prebrz motor, kupi bemveja



Srki
 
jessy said:
Dali netko od upućenih ima kvalitetan odgovor na ovo. Došlo pismo, nepreporučeno. Neznam njemački ali koliko sam shvatio obavještavaju me o počinjenom prekršaju prebrze vožnje. Kazna 180€ itd.
Već sam ga zveknuo u smeće da nisam ni otvorio kovertu, dali da ostane u smeću ili postoji zakonska odgovornost u hrvatskoj  ako se zanemari ovo pisamce.
Unaprijed hvala na zakonski osnovanom odgovoru.

kazna za prebrzu voznju vrlo jednostavno. 88km/h ( tolerancija je vec oduzeta u tvoju korist ) umjesto 50km/h. Za takav prekrsaj kazna od 180,-€ i nije prevelika.

posto ne znaju tko je vozio obavijest o prekrsaju salju vlasniku automobila koji pak pismenim putem moze ( ali i ne mora ) obavijestiti tko je u dato mjesto i vrijeme upravljao vozilom.
Kazna se nece smanjiti ili povecati tako da ostaje da istu netko i plati. ti ili taj netko tko je upravljao.

e sada da li ces kaznu platiti ti sam ili ces pricekati procesuiranje je tvoj izbor.

mozes naravno i traziti sliku i ostale dokaze sto pak povecava kaznu za min 50,-€. a mozes im slati i prigovor da tvoj auto tamo nije bio u navedeno vrijeme ali tu ces morati imati vrlo cvrste dokaze.





 
kronik said:
kazna za prebrzu voznju vrlo jednostavno.

posto ne znaju tko je vozio obavijest o prekrsaju salju vlasniku automobila koji pak pismenim putem moze ( ali i ne mora ) obavijestiti tko je u dato mjesto i vrijeme upravljao vozilom.
Kazna se nece smanjiti ili povecati tako da ostaje da istu netko i plati. ti ili taj netko tko je upravljao.

e sada da li ces kaznu platiti ti sam ili ces pricekati procesuiranje je tvoj izbor.


Koga ce procesuirati ako neznaju tko je vozio :misli:
Ukoliko je vlasnik osumnjiceni ima se pravo braniti šutnjom
Teret dokazivanja je ipak na tužitelju,osim ako to u EU nije drugacije tj, da osumnjiceni mora dokazivati svoju nevinost :misli:
 
Ninja said:
Koga ce procesuirati ako neznaju tko je vozio :misli:

procesuiraju uvijek vlasnika vozila. ukoliko im vlasnik vozila ne zeli/moze dati podatke od osobe koja je u to vrijeme upravljala vozilom.
 
kronik said:
procesuiraju uvijek vlasnika vozila. ukoliko im vlasnik vozila ne zeli/moze dati podatke od osobe koja je u to vrijeme upravljala vozilom.

Ako se stvari pravilno postave to ne prolazi, bar nebi smjelo
 
Ninja said:
Koga ce procesuirati ako neznaju tko je vozio :misli:
Ukoliko je vlasnik osumnjiceni ima se pravo braniti šutnjom
Teret dokazivanja je ipak na tužitelju,osim ako to u EU nije drugacije tj, da osumnjiceni mora dokazivati svoju nevinost :misli:
:LOL:
 
Plati i amen  (y)
 
Nindža d nobilo vonabi    :mrgreen:

Sve kazne vece od 70 € iz Austrije salju se na kucnu adresu vlasnika, kako znaju podatke, fino eto kako  :jesus:
Austrija nije rvaCkistan, platis i sutis, kakve zalbe i gluposti, to vise skoro ni kod nas nepije vode, ako neces platit nemoras, 180€ nije malo i poslat ce pravomocnu presudu nadleznom prek. sudu u Hr, ovi to moraju procesuirati i u konacnici neplacas Austriji nego nasima, a kad sljedeci puta dodjes u Austriju najebat ce ti se dupeta kod suca za prekrsaje pa ti dokazuj da si platio rvaCkistancima, eto  :jesus:

Prednost je sto se sa nasim ciganima mos dogovorit oko placanja, mana je ako moras nazad u austriju, a ti sad vidi sta se vise isplati, ni pravi ni zadnji koji je platio radi mira u kuci, recimo moj tetak pet puta u godini dana i sad je na nekoj crnoj listi  :LOL:
 
Ninja said:
Ako se stvari pravilno postave to ne prolazi, bar nebi smjelo

nazalost austrijski zakon je takav i tu nemas izbora a kaze da je vlasnik vozila uvijek odgovoran za vozilo.
bez obzira kako mi postavljali stvari.
 
KING RR said:
Nindža d nobilo vonabi    :mrgreen:

Sve kazne vece od 70 € iz Austrije salju se na kucnu adresu vlasnika, kako znaju podatke, fino eto kako  :jesus:
Austrija nije rvaCkistan, platis i sutis, kakve zalbe i gluposti, to vise skoro ni kod nas nepije vode, ako neces platit nemoras, 180€ nije malo i poslat ce pravomocnu presudu nadleznom prek. sudu u Hr, ovi to moraju procesuirati i u konacnici neplacas Austriji nego nasima, a kad sljedeci puta dodjes u Austriju najebat ce ti se dupeta kod suca za prekrsaje pa ti dokazuj da si platio rvaCkistancima, eto  :jesus:

Prednost je sto se sa nasim ciganima mos dogovorit oko placanja, mana je ako moras nazad u austriju, a ti sad vidi sta se vise isplati, ni pravi ni zadnji koji je platio radi mira u kuci, recimo moj tetak pet puta u godini dana i sad je na nekoj crnoj listi  :LOL:

kako znaju?! vrlo jednostavno: EU ugovor o medjusobnoj suradnji policija.

zalba u austriji prolazi samo onda kada imas nenadjebive dokaze kojima pobijas njihovo terecenje.

a za tvog tetka je sljedeca instanca - zabranja upravljanja motornim vozilom u Austriji. koliko? pitanje sljedeceg prekrsaja.
 
Bravo, 5+ iz zalaganja    (y)

Pa ti grijesi, jelte.
Iako, Au zakon je jos nista kakav je Svicarski  :shock:
 
Vozio Mujo iz Cazina, to bi mozda moglo proci, sa BiH sigurno nemaju suradnju.
 
imao slicno sranje u Njemackoj nedavno,sa kim god sam razgovarao kaze da je bolje platit. U samom pismu mi je pisalo da su uz kaznu jos minimalni troskovi koje moram platit 28,5 eura ,sto znaci da svako sljedece prepucavanje sa njima racunaju ekstra(slanje dokaznog materijala,ulaganje zalbe, bla bla). Ako te slikao radar tu ne mozes nista i nema se smisla zaliti. I meni je prvo doslo nepreporuceno pismo a kada su mi slali potvrdu da sam platio sa obavijesti da sam dobio kazneni bod kod njih to je bilo preporuceno. Ako im ne odgovoris na pismo sa podacima tko je upravljao vozilom do datuma kojeg su te trazili najvjerojatnije ce sljedece doci preporucena posiljka sa povratnicom
 
najzalosnije od svega je to sto oni imaju nasu bazu podataka i mogu nama slat kazne,a mi naravno njihovu nemamo i ako švabo kod nas napravi sranje i slika ga radar ne salju mu nista(za sada  :misli: )...mogu mu naplatit kaznu samo ako ga zaustave pri samom prekrasju tu kod nas.
 
Treba napomenit da su po toj direktivi duzni ta pisma slat na jeziku drzave iz koje je pocinitelj prekrsaja, ovaj gore se moze zalit da nije razumio sta hoce i da mu posalju ponovo    :mrgreen:    :LOL:
 
KING RR said:
Treba napomenit da su po toj direktivi duzni ta pisma slat na jeziku drzave iz koje je pocinitelj prekrsaja, ovaj gore se moze zalit da nije razumio sta hoce i da mu posalju ponovo    :mrgreen:    :LOL:
meni je prvo pismo (nepreporuceno) doslo na Hr, a ovo drugo skroz na njem :undecided: