Pismo iz Austrije

Ja također jučer dobio čestitku i odmah nazval frendove koji su godinama živjeli u Austriji. Slikali me sa 92 tamo di je maximum 50 na sat (nije ni loše moglo je bit i više :mrgreen:). Vele mi frendovi da je bolje platiti jer ako se ne plati cifra se može povećati, a isto to se dešava ako se praviš grbav i ignoriraš. Osim toga vele mi da će mi vjerovatno već za ovo zabraniti vožnju Austrijom na par mjeseci. Isto sam tako poslao mail frendici koja je odvjetnica u Austriji da mi javi kakva bi mi mogla biti kazna za nestašluk koji sam načinio. Kad mi se javi napišem.
I da ovo kaj mi je došlo sada samo je upit o tome ko je vozio i da ak se ne napiše ili mulja kazna ide vlasniku vozila (malkice pojačana jer se muljalo).

Do daljnjeg toliko, samo bez panike 8)
 
enduro said:
Vozio Mujo iz Cazina, to bi mozda moglo proci, sa BiH sigurno nemaju suradnju.

mana te price je da onda Mujo nema pravo upravljanja vozilom kroz A. A i ako ga uhvate onda placa na licu mjesta.

U A imaju nacina kako doci do novaca....nazalost.....
 
Pinta 001 JA said:
Ja također jučer dobio čestitku i odmah nazval frendove koji su godinama živjeli u Austriji. Slikali me sa 92 tamo di je maximum 50 na sat (nije ni loše moglo je bit i više :mrgreen:). Vele mi frendovi da je bolje platiti jer ako se ne plati cifra se može povećati, a isto to se dešava ako se praviš grbav i ignoriraš. Osim toga vele mi da će mi vjerovatno već za ovo zabraniti vožnju Austrijom na par mjeseci. Isto sam tako poslao mail frendici koja je odvjetnica u Austriji da mi javi kakva bi mi mogla biti kazna za nestašluk koji sam načinio. Kad mi se javi napišem.
I da ovo kaj mi je došlo sada samo je upit o tome ko je vozio i da ak se ne napiše ili mulja kazna ide vlasniku vozila (malkice pojačana jer se muljalo).

Do daljnjeg toliko, samo bez panike 8)

ako imas mogucnosti uplatiti bez davanja izjave o tome tko je stvarno vozio uplati :)
 
Napises da je vozio neko sa foruma kome znas ime i prezime ili odaberes sretnog dobitnika na facebooku,pa neka on onda dokazuje austrijancima da on nije vozio

:LOL:

A ti kao osumnjiceni se imas zakonsko pravo braniti sutnjom ili kako najbolje smatras za sebe

:mrgreen:

ili je to tako samo na filmovima
 
Ne znam kako je u A samo sam jednom platio na licu mjesta a znam kako je u Olanda i Germanija. U Olanda ti slika registraciju od zada i libo ih ko je vozio. Ne platis prvi put njima jos bolje jer drugi put je puno vise a tek treci put  :LOL: Kod Svaba slika s prijeda i posalje ti sliku(imam ih nekolko  :LOL: ) pa dokazi da to nisi ti  :mrgreen: Svabe to bas rade zbog tog jest moje auto al nisam ja vozio  :mrgreen:
 
Čekam odgovor od frendice odvjetnice koja živi i radi u A. Jebeš zabranu kroz A ona je i tak samo malo veća od SLO pa se da obići :mrgreen: :mrgreen:

Inače od svih kazni koje sam do sad platio u A bilo da sam vozio motor, bilo auto, najviša je bila 35 jureka.
 
Nekada  se digitalna fotografija nije mogla na sudu koristiti kao dokaz, neznam kako danas stoje stvari po tom pitanju
Ako ima neko na forumu ko radi u krim.tehnici najbolje ce znati :wink:


ili nasprejat tablice i bok.

products_ps_howto-2011.gif
 
Ti ko da si pao sa marsa    :LOL:  odavno se i snimke i fotografije mogu se koristit kao dokaz u prekrsajnom postupku  :jesus:  sta mislis zasto poslje 2012. vise nema jubito snimki sa tablicama, licima itd itd.  :mrgreen:
 
KING RR said:
Ti ko da si pao sa marsa    :LOL:  odavno se i snimke i fotografije mogu se koristit kao dokaz u prekrsajnom postupku  :jesus:  sta mislis zasto poslje 2012. vise nema jubito snimki sa tablicama, licima itd itd.  :mrgreen:

jedan se hvalio svojoj "super" voznjom tj. voznjama u okolici Bregenz-a na youtube. bez tablice i lica ali sa brzinomjerom i bojama motocikla. tu i tamo je brzina kretanja bila na brzinomjeru 299km/h.

jednom se zajebao sto je snimak dulje trajao nego obicno - do svog kvarta ...nasli su ga i kaznili vrlo bolno!!
mislim da vise nema pravo upravljanja motornim vozilom uopce...
 
nije ni 180 eura kraj svita ,ako se muški voziš muški i plati .Čini mi se da je kod nas i veća (nedavno platio jednu,ma se sad ne zalićem kroz mista ) (y)
 
Koliko je bio dug vremenski period od prekršaja do primitka čestitke? Pitam čist da izračunam jesam li preživio...
 
cosmic said:
Koliko je bio dug vremenski period od prekršaja do primitka čestitke? Pitam čist da izračunam jesam li preživio...
Prekršaj počinjen 29.8. Čestitka stigla 14.10.
 
Hvala na odgovorima. Kingu i Kroniku posebno.
Nek i ja pomognem Aus proračun.
Ipak su nam čaću Sanadera hranili mjesecima. :mrgreen: :palacdolje:
 
Nije ni čudo da nam je sudstvo u ku..u, da nam je administracija spora,glomazna?!
Dok istraže ko je vozio -baba, dida, stric, tetka..obiđu cijelo porodično stablo za 200kn kazne.
Treba ovak ko AU- poderi vlasnika vozila, na vlasniku je da vodi brigu o svom vozilu i tko ga vozi. :mrgreen:
 
Pinta 001 JA said:
Mene okinuli 28.08. A pošta stigla 15.10.
Možda se može dogovoriti neki grupni popust?