Pismo iz Austrije

LopovJack said:
Nije ni čudo da nam je sudstvo u ku..u, da nam je administracija spora,glomazna?!
Dok istraže ko je vozio -baba, dida, stric, tetka..obiđu cijelo porodično stablo za 200kn kazne.
Treba ovak ko AU- poderi vlasnika vozila, na vlasniku je da vodi brigu o svom vozilu i tko ga vozi. :mrgreen:

Eeee, nemaju oni Prodanoviće, Slokovićke, Pavasoviće, Krsnike,...i da ne nabrajam dalje :mrgreen:
 
Koliko se sjećam, prije par godina je bilo govora o sporazumu Mađarske, Austrije i Hrvatske vezano uz sigurnost prometa na cestama, odnosno upravo ovo - ako počiniš prometni prekršaj u jednom od tih zemalja, stiže ti kući kazna, gdje god da jesi. Zato me ovo ne čudi. Dakle, nije to da ti stigne kazna iz Mongolije, pa nikom ništa, ovo je riješeno na višoj razini. Ja bih se još dobro raspitao i ... vjerojatno platio.

Imao sam i ja sličnu nedoumicu - prije više od 10 godina u SAD su me uhvatili za brzinu, kazna je bila preko 200 dolara (kad je dolar bio preko 8 kn). I platio sam, iako me ne bi ganjali u Hrvatskoj, ali idući posjet SAD-u bi me bilo frka.

Šta nije Goranu Milići, dok je radio jedan od svojih dokumentaraca, stigla kazna iz Australije??  :misli:
 
ovo ljeto sam bil kod frenda kraj Beča i baš je to bila tema, kutije radari koje zajedno premještaju i ostale novotarije za slikanje, on je dugo gore i veli da je samo jednom tražio pravdu i nikad više koliko je cifra rasla svakom žalbom  :shock:
definitivno tvrdi po svojem iskustvu a i drugih koji gore žive da je bolje platiti bez nekih raspravljanja  (y)
 
.....jebate čitam ove komentare i ne razmem još uvjek ovaj BALKANIZAM, svi vi koji glumite "frajere" i vozite nekaj brže od ograničenja i onda se kurčite, pa kurčite se i onda kad to isto  treba i platiti i nabacite im i tringelt....  (y)                                ......a ne da kukate i cvilite kako če mo, e pa u donekle poštenim i civiliziranim zemljama ne funkcionira balkanizam.... :D
 
ko vam kriv kad se vozate po Austriji :mrgreen:..ja juce puna linija i malobrza voznja..kad iza zbunja plavci haj stani znas li sta si uradio :mrgreen:..znam reko upravo sam vam platio rucak :mrgreen:..20KM i vozi dalje..znaci BIH obecana zemlja, ima brda ima krivina, dobra klopa a za policiju samo sitno 10-20KM  i nema problema
 
gastajbarter said:
ko vam kriv kad se vozate po Austriji :mrgreen:..ja juce puna linija i malobrza voznja..kad iza zbunja plavci haj stani znas li sta si uradio :mrgreen:..znam reko upravo sam vam platio rucak :mrgreen:..20KM i vozi dalje..znaci BIH obecana zemlja, ima brda ima krivina, dobra klopa a za policiju samo sitno 10-20KM  i nema problema
Meni su uz naplacenu kaznu rekli di je slijedeca patrola,sve za 10 KM. :LOL:
 
grafit said:
nije ni 180 eura kraj svita ,ako se muški voziš muški i plati .Čini mi se da je kod nas i veća (nedavno platio jednu,ma se sad ne zalićem kroz mista ) (y)

2000 + 100 kn za 87 kmh kroz Korenicu
 
Ovaj članak tvrdi da su te obavjesti izvana o počinjenom prekršaju navlakuša: http://m.autoklub.jutarnji.hr/article/?article-id=1105
 
jessy said:
Ovaj članak tvrdi da su te obavjesti izvana o počinjenom prekršaju navlakuša: http://m.autoklub.jutarnji.hr/article/?article-id=1105

Taj clanak je star godinu dana, treba samo u MUP-u provjeriti da li oni policiji drugih zemalja EU daju podatke o vlasniku vozila. Ako nasa policija daje trazene podatke, treba platiti kaznu da ne bude vece stete.
 
Brzo stiglo, nadam se da je naša opasnost iz 7.mj onda prošla. To baca novo svjetlo na vožnju Austrijom koju sam volio više od svih drugih EU država... Nikad nismo divljali po naseljenim mjestima ali 70-80-90 na motoru nije baš neki problem a vidim da su kazne dosta odmakle od onih 20-30eur koje smo tamo znali plaćati.
 
BM0021 said:
Brzo stiglo, nadam se da je naša opasnost iz 7.mj onda prošla. To baca novo svjetlo na vožnju Austrijom koju sam volio više od svih drugih EU država... Nikad nismo divljali po naseljenim mjestima ali 70-80-90 na motoru nije baš neki problem a vidim da su kazne dosta odmakle od onih 20-30eur koje smo tamo znali plaćati.

i dalje se u A moze itekako uzivati! a naselja gdje je 50-70km/h i ne traju toliko dugo :)

 
Ja sam jednom platio kaznu iz madjarske, vozio sam 18 preko ogranicenja i zaustavila me murja u Madjarskoj, rekao sam mu da pise, nisam htio platiti na licu mjesta. Kazna je dosla na moju adresu u Becu i to u Forintama. 30 000 Forinti za 18 km/h preko ogranicenja.
Sva akcija, prebacivanje Eura u Forinte i kazna 102 Euro.
Ista stvar kao i kod tebe, pismo koje je doslo je bilo na madjarskom jeziku i uz njega podatci banke i konto na koji se treba uplatiti, tada se nisam razmisljao, odmah sam uplatio.
 
Sredju said:
Ja sam jednom platio kaznu iz madjarske, vozio sam 18 preko ogranicenja i zaustavila me murja u Madjarskoj, rekao sam mu da pise, nisam htio platiti na licu mjesta. Kazna je dosla na moju adresu u Becu i to u Forintama. 30 000 Forinti za 18 km/h preko ogranicenja.
Sva akcija, prebacivanje Eura u Forinte i kazna 102 Euro.
Ista stvar kao i kod tebe, pismo koje je doslo je bilo na madjarskom jeziku i uz njega podatci banke i konto na koji se treba uplatiti, tada se nisam razmisljao, odmah sam uplatio.

kod madjara niti nema manje od 30.000 HUF! jos niti jednom nije bila manja!

isti im je curac jeli parking ili prebrza voznja. barem je kod mene tako bilo.
 
U Dolomitima su sela puna kamera protiv brzine (od ove godine).
Ima sela sa 5 ravnih šnita i na sredini svake je kamera.

Da li i talijani šalju čestitke?
 
Super Jura said:
U Dolomitima su sela puna kamera protiv brzine (od ove godine).
Ima sela sa 5 ravnih šnita i na sredini svake je kamera.

Da li i talijani šalju čestitke?

zar ne slikaju talijani samo sa prednje strane?!?!? isto kao i madjari i u RH???