Pitanjce oko kupoprodaje

zaroz

New member
Dakle, kupujem si polovan motor. Čovjek koji ga prodaje je drugi vlasnik, motor nije prepisan na njega nego on ima punomoć od prvog vlasnika. Pa me zanima hoće li to biti problem kod potpisivanja kupoprodajnog i prepisivanja motora na mene, tj. hoće li se u priču morati uključivati prvi vlasnik ili sve obavimo samo drugi vlasnik (opunomoćenik) i ja?
 
zaroz said:
Dakle, kupujem si polovan motor. Čovjek koji ga prodaje je drugi vlasnik, motor nije prepisan na njega nego on ima punomoć od prvog vlasnika. Pa me zanima hoće li to biti problem kod potpisivanja kupoprodajnog i prepisivanja motora na mene, tj. hoće li se u priču morati uključivati prvi vlasnik ili sve obavimo samo drugi vlasnik (opunomoćenik) i ja?

ovisi koliko je punomoć stara u odnosu na ono što PU očekuje po tom pitanju
u mojoj PU navodno toleriraju punomoći stare do 6 mj. ne znam po kojoj osnovi, ali je tako
 
zaroz said:
mislim da je lik rekao da je kupio motor u 6. mjesecu...
navodno toleriraju?

okreni broj PU, reci nek te spoje s šalterom gdje se to obavlja, pa priupitaj (y)
 
ok to u vezi prijepisa,a možemo li nas dvojica uopće potpisati kupoprodajni ako on u prometnoj i knjižici vozila nije vlasnik nego samo opunomoćenik?
uglavnom,mogu li ja ikako izvisiti u ovoj priči??
 
zaroz said:
ok to u vezi prijepisa,a možemo li nas dvojica uopće potpisati kupoprodajni ako on u prometnoj i knjižici vozila nije vlasnik nego samo opunomoćenik?
uglavnom,mogu li ja ikako izvisiti u ovoj priči??
možete potpisati
ali s punomoći i ugovorom morate na mupu izvršiti prijepis i to nakon porezne i tehničkog
tako da rizik postoji
 
ja sam imao istu situaciju, ali ne sjećam se kako se riješila uglavnom mi smo normalno ispunili kupoprodajni on je odjavio motor kod sebe ja platio porez kod nas i otišao na tehnički i onda mup i sad je na mene :D
 
nemožeš izvisit...
ako ima punu punomoč to znači punamoč i prodaja i sve ... :mrgreen:
netreba vam taj iz prometne ako je opunomočen netko za sve postupke a to vidiš u punomoči zato se tako i zove...
uglavnom možete sve rješiti bez toga iz prometne... (y)
 
pero1986 said:
nemožeš izvisit...
ako ima punu punomoč to znači punamoč i prodaja i sve ...
netreba vam taj iz prometne ako je opunomočen netko za sve postupke a to vidiš u punomoči zato se tako i zove...

a šta ako je izdao punomoć na nekoliko strana
ako je već s nekim zaključen kupoprodajni ugovor a taj nije prepisao motor na sebe
šta ako je punomoć krivo ispunjena
itd.

da ne govorim o drugim problemima kod prodaje kao što su osiguranja tražina i ovrhe

8)
 
znači nema problema? ok,hvala dečki!  :D A jel mogu ja nakon potpisanog kupoprodajnog i plaćenog poreza,prepisati motor na sebe (znači da u prometnoj i knjižici vozila piše da sam ja vlasnik) a da motor stoji odjavljen tamo negdje do proljeća (tj. dok ne skupim pare za registraciju i osiguranje) i da ga onda registriram (za neka 4 mjeseca recimo)?
 
liberty said:
a šta ako je izdao punomoć na nekoliko strana
ako je već s nekim zaključen kupoprodajni ugovor a taj nije prepisao motor na sebe
šta ako je punomoć krivo ispunjena
itd.

da ne govorim o drugim problemima kod prodaje kao što su osiguranja tražina i ovrhe

8)

pa s kim će biti zaključen kupoprodajni ako motor stoji kod čovjeka i čeka da ja dođem po njega? tko bi lud zaključio kupoprodaju,a ostavio robu kod prvog vlasnika?
 
zaroz said:
pa s kim će biti zaključen kupoprodajni ako motor stoji kod čovjeka i čeka da ja dođem po njega? tko bi lud zaključio kupoprodaju,a ostavio robu kod prvog vlasnika?
da idemo u detalje
ili već nisi čuo da ljudi prodaju istu stvar različitim kupcima pa se oni međusobno spore :misli:

svi želite čuti: nema problema samo daj, to je to
kad vam se napomene da moguće postoji rizik( a zato si i otvorio temu) onda se uzjogunite
kad upadnete u probleme kažete joj nisam znao ili se iščuđavate

sretno s kupnjom (y)
 
najbolje ti je, ako je motor još uvijek registriran otići s tim koji ima punomoć do javnog bilježnika napraviti ugovor,platiti u poreznoj porez na kupoprodaju (opunomoćenik je još uvijek uz tebe)idete zajedno u policijsku postaju on kao opunomoćenik mora odjaviti vozilo u ime vlasnika jer ga vlasnik odnosno opunomoćenik "mora odjaviti u slučaju kupoprodaje u roku od 15 dana",onda nastupaš ti daješ teti na šalteru kupoprodajni ugovor ,policu osiguranja ,punomoć na stariju od 6mj. kojom je opunomoćenik tebi prodao vozilo,obe knjižice odnosno potvrdu da je odjavljeno vozilo,ako teta kaže da je sve ok njemu euriće i stvar riješena.
ako nije registrirano vozilo onda napravi ugovor,plati porez,prođi tehnički,napravi osiguranje ,pođi u policiju,i pripazi da ta punomoć nije starija od 6mj.,jer znaju zezati radi toga,kad ti teta udari pečat u knjižice ti njemu euriće i  pozdravite se
 
motor je odjavljen..a što se tiče ovoga od prije par postova,mogu li ga ostaviti odjavljenog do proljeća,a da dobijem prometnu i knjžicu vozila na svoje ime?znači postoji li mogućnost da ga ne registriram kod prijepisa?
 
zaroz said:
motor je odjavljen..a što se tiče ovoga od prije par postova,mogu li ga ostaviti odjavljenog do proljeća,a da dobijem prometnu i knjžicu vozila na svoje ime?znači postoji li mogućnost da ga ne registriram kod prijepisa?
ako je odjavljen znači nema police ,ako nema  police ona ti ne može ovjerit pečat u knjižicu jer nema osiguranja a ujedno i tehničkog pregleda.
možda jedino da joj ostaviš tu punomoć i ugovor i rečeš da ćeš ga registrirat na proljeće,ali mislim da ti je najbolje kontaktirati policijsku postaju objasnit im svoje želje i postavit se onako kako ti kažu.
 
zaroz said:
i zašto toliko inzistiraju na punomoćima mlađim od 6 mjeseci?
nisam  pitao ,ali su mi jednom prilikom rekli da mi je starija od 6mj.te da ne mogu napravit odjavu,nego da im pošaljem vlasnika ili da dođem sa punomoći novijeg datuma