Pitanjce oko kupoprodaje

bobo RR said:
I na taj broj mogu dobiti informacije o nekom vozilu i nekom eventualnom teretu koje ono ima bilo od banke ili nekoga drugoga
pRRobaj.
ako ne ide tako probaj uživo.

liberty said:
može (y)
korisno i preporučljivo učiniti
Jel to moguće u svakoj poslovnici, putem telefona ili na neki treći način?
 
liberty said:
kod ovjere
ovjerava se potpis osobe koja potpisuje, ne spominje se u ovjeri jeli je ili nije punomoćnik
ne razmišlja se o punomoći

Kao što sam i mislio...javni bilježnici su samo otimači novaca od nedužnih građana. Potpuno bespotrebna nakupina wannabe odvjetnika :mrgreen:
 
Bandit said:
Kao što sam i mislio...javni bilježnici su samo otimači novaca od nedužnih građana. Potpuno bespotrebna nakupina wannabe odvjetnika :mrgreen:
Budiom realni, za tih 50ak kuna ni ne mozes dobiti vise. (osim ovjere potpisa, a ni to nije malo)
PS Nisam biljeznik  :LOL:
 
Bandit said:
Kao što sam i mislio...javni bilježnici su samo otimači novaca od nedužnih građana. Potpuno bespotrebna nakupina wannabe odvjetnika :mrgreen:

potpuno si u pravu, izmišljeno zanimanje, bez ikakve realne potrebe za njim. čitav život živimo bez javnih bilježnika i sve super funkcionira, odjednom borimo se za domovinu, između ostalog dobijemo javne bilježnike, ne možemo više živjeti bez njih, a stvari u državi funkcioniraju manje nego ikada.  :LOL:
 
sisak35 said:
potpuno si u pravu, izmišljeno zanimanje, bez ikakve realne potrebe za njim. čitav život živimo bez javnih bilježnika i sve super funkcionira, odjednom borimo se za domovinu, između ostalog dobijemo javne bilježnike, ne možemo više živjeti bez njih, a stvari u državi funkcioniraju manje nego ikada.  :LOL:

tako je :mrgreen:
 
Tomica said:
Budiom realni, za tih 50ak kuna ni ne mozes dobiti vise. (osim ovjere potpisa, a ni to nije malo)
PS Nisam biljeznik  :LOL:

Za pedeset kuna mogao bi barem utvrditi da se potpisuje opunomoćenik vlasnika vozila, i vrijedi li mu punomoć za prodaju vozila.
Neš ti pročitat jedan papir...a za kaj dobiju 50 kn? Pogleda osobnu, pogleda tebe i veli, je to je on...bam štambiljček gore? Ma daj me ne zezaj...i za to treba škola i državni ispit? Niti ga je briga za osobni (falsifikat ili ne), niti ga briga kaj ovjerava, glavno da je potpisnik tu...a po kojoj osnovi on potpisuje, boli ga kifla? Fakat banana...
 
Nije 50 kn. 3 primjerka ugovora (jedan prodavaču, 2 kupcu) ovjera košta cca. 95 kn.
Ja neki dan radio isto 3 primjerka ali za nešto drugo (ne vozila) i platio 98.5 kn.
 
zaroz said:
Dakle, kupujem si polovan motor. Čovjek koji ga prodaje je drugi vlasnik, motor nije prepisan na njega nego on ima punomoć od prvog vlasnika. Pa me zanima hoće li to biti problem kod potpisivanja kupoprodajnog i prepisivanja motora na mene, tj. hoće li se u priču morati uključivati prvi vlasnik ili sve obavimo samo drugi vlasnik (opunomoćenik) i ja?
Motor je na pravog vlasnika i s njime radiš ugovor o kupoprodaji 8)