Planovi za ovu godinu

Danas smo odvezli Transalpinu od Sibiu do Novaka. Sutra idemo probat Transfagarasan. Ima dosta motorista iz Poljske, Njemacke i Madarske koi krecu ujutro. Zadnja informacia od ekipe koa je prosla (Poljaci prepricavaju) da ne postoe fizicke zapreke vec samo znak ali dae prohodno. Jutros nam je jedan vozac kamiona, Rumunj, reka da je danas otvorena :misli:
Sutra vam javimo iz prve ruke (y)

Transalpina nam je danas promienila sva godisnja doba...od vrucine do smrzavanja i nekoliko pljuskova. Na vrhu je bila gadna magla. Vriedilo je doci :D Cesta je zakon!
 
Iskreno receno nama je Transalpina ostala u puuuno boljem sjecanju od Transfasgarasana....bolje, duze, interesantnije, ljepsa priroda i tako to
 
To i mene brine...vecina hvali Transfasgarasan kao najbolju cestu u Europi, pa cak i nekoliko puta "bolju" od Transalpine :misli:
 
Transfagarastan je otvoren! Nie sluzbeno ali se prolazi. Upravo smo dosli na jezero Balea lac. Savrsenstvo!
Istina pala je magla prie 5 min, jezero se na vidi ali nema veze
 
pa3q said:
Transfagarastan je otvoren! Nie sluzbeno ali se prolazi. Upravo smo dosli na jezero Balea lac. Savrsenstvo!
Istina pala je magla prie 5 min, jezero se na vidi ali nema veze
hvala na info  (y)
 
djuka007 said:
Iskreno receno nama je Transalpina ostala u puuuno boljem sjecanju od Transfasgarasana....bolje, duze, interesantnije, ljepsa priroda i tako to
Da je ponoviti?
 
u beogradu sam irazmišljam do sofije preko đerdapa i rumunjske,jel neko išo tuda?dali se isplati?
 
PREK Milanovca ti je dosta loša cesta ali vrijedi ič tuda jer treba vidjet dunav na tom potezu pa sve do Đerdapa. Pital si za ceste u Bugarskoj! Čist u redu sve.Auto cesta od Sofije do Burgasa je dobra a dalje do Turske nisam išao jer smo pičili prema Varni...U bUgarskoj se nametaj dobre i prejeftine janjetine a imaju bome i dobrih vina... Poz (y) (y)
 
Mr. Noo said:
PREK Milanovca ti je dosta loša cesta ali vrijedi ič tuda jer treba vidjet dunav na tom potezu pa sve do Đerdapa. Pital si za ceste u Bugarskoj! Čist u redu sve.Auto cesta od Sofije do Burgasa je dobra a dalje do Turske nisam išao jer smo pičili prema Varni...U bUgarskoj se nametaj dobre i prejeftine janjetine a imaju bome i dobrih vina... Poz (y) (y)
hvala!evo bas stali u milanovcu,picimo prema đerdapu
 
vozilo se sest dana;
brenner
trento
passo giovo
passo crocedmini
como (bellagio)
preko lugana (sve preko planina) na saulzzo, pa dalje u franz. alpe i onda
col agnel
onda grand route des alpes (cesta br. 902) na sjever:
col d izoard
col d galibier
montvernier (ovaj je guba, najkraci ali bas kul, slucajno mi lokalni seljak preporucio)
col d madeleine (sreo quick step na treningu, bas su dosli na vrh)
jos bar desetak prijevoja kojima nisam zapamtio ime, pa onda
cold d colombiere
bonneville  :mrgreen:
preko pas des Morgins u CH
pa onda preko Thuna i Brianza, na Sustenpass (5°C, vidljivost 3m i tako nekih 15km), Chur, Davos i Pass Flüela, itd
 

Attachments

  • IMG_20180619_1603393.jpg
    IMG_20180619_1603393.jpg
    319.1 KB · Views: 163
Elias said:
Frend bija u nediju gore, Sustenpass još uvik zaprto....

nije vise ali se ne vidi prst pred nosom
 

Attachments

  • IMG_20180622_0945031.jpg
    IMG_20180622_0945031.jpg
    177.5 KB · Views: 157
  • IMG_20180622_0945103.jpg
    IMG_20180622_0945103.jpg
    126.4 KB · Views: 144
  • IMG_20180622_0949239.jpg
    IMG_20180622_0949239.jpg
    310.6 KB · Views: 145
vratili se , cca 2500km  :mrgreen:

ZG - Đerdap- Negotin -Sokobanja- Pirot - Vlasinsko jezero -Ćustendil - Skopje -Kuršumlija - Kopaonik - Zlatibor - uz Drinu do Srijemske Mitrovice - ZG  :eek:hne:

ak sam ja na R-u preživjela onda mogu svi ;)



(Powered by frubar.net)




 
lunjo said:
vratili se , cca 2500km  :mrgreen:

ZG - Đerdap- Negotin -Sokobanja- Pirot - Vlasinsko jezero -Ćustendil - Skopje -Kuršumlija - Kopaonik - Zlatibor - uz Drinu do Srijemske Mitrovice - ZG  :eek:hne:

ak sam ja na R-u preživjela onda mogu svi ;)



(Powered by frubar.net)
onaj prvi dan ste bili non stop na par sati ispred nas
 
črnomerec said:
onaj prvi dan ste bili non stop na par sati ispred nas

tak se potrefilo , dogovarali se u hodu ;)

alpine said:
**ote, kod njih corba tece i u potocima  :LOL:

i nestane do jedan popodne  :? :LOL:
inače, Đavolju varoš vrijedi pogledati a ova boja vode je stvarno takva , navodno ima nešto u njoj što pomaže u borbi s ranama , a pogotovo hemeroidima :neznam:
 
Da li mi možete dati kontakte koje poznate ili preporuke za prenoćište (hotel ili hostel) sa parkingom za motor.

Lokacije su: Beograd, Skopje, Ohrid, Albanija(negdje uz obalu prema Crnoj Gori) Crna Gora (Budva).

Nebitno je dal je hotel, hostel ili nečiji aprtman, samo da je pristojno i da mogu zbrinuti motor  (y)

Hvala unaprijed ! :021:
 
Skopje

Elizabeth Apart House , 078/241-168 , zovi direkt , atmosfera je bila ko doma, cure su sjajne i rade odličan doručak
inače , taxi je 2€ tak da ti je svejedno di si  :mrgreen:



 

Attachments

  • IMG_20180622_070406.jpg
    IMG_20180622_070406.jpg
    570.5 KB · Views: 176
  • IMG_20180621_095407.jpg
    IMG_20180621_095407.jpg
    628.4 KB · Views: 160
ha ha lipo, pogled iz sobe na motore i ugodna cakula nakon dugog dana  (y) 
 
danc00 said:
Da li mi možete dati kontakte koje poznate ili preporuke za prenoćište (hotel ili hostel) sa parkingom za motor.

Lokacije su: Beograd, Skopje, Ohrid, Albanija(negdje uz obalu prema Crnoj Gori) Crna Gora (Budva).

Nebitno je dal je hotel, hostel ili nečiji aprtman, samo da je pristojno i da mogu zbrinuti motor  (y)

Hvala unaprijed ! :021:

koliko god cudno zvucalo, gostoprimstvo je na balkanu velika stvar i svi ce pomoc i potrudit da se osjecas dobro kod njih... a kod domacina nakon dvi recenice vidis jeli ok ili ne.. dosad sam najgora iskustva imao u hrvatskoj s jako cudnim likovima "sa apartmanima", kojima se po govoru prepozna ko su i sta su

moj savjet, kreni pa di dodes