policijska nekorektnost

Status
Not open for further replies.
f6 said:
A vidi se da si cajo. A Ako si cajo to ti nedava pravo da radiš što hočeš. Pa čovjeće i na Divljem zapadu su pokušavali postaviti nekoga (sud) iznad šerifa. Znaš zašto? Da šerif ne može provoditi svoju samovolju. A naši caji pokušavaju upravo to.

A što se tiče onoga da njih neko pošalje na neko mjesto i naredi im što da kontroliraju tu si potpuno u pravo. I znaš što je najkatastrofalnije u tome. Ako su zaduženi za napr. kacigu, možeš kraj njih proči sa 200 kmh i bez auspuha, ako imaš kacigu sve je OK. Itd, itd.

Ali znaš što; nisu caji glupi; glupi smo mi o kome raspravljamo. Njihovo ponašanje i ponašanje cijelog sustava koje se temelji na obavezi punjenja proračuna a ne sigurnosti u prometu ne zaslužuje ni malo obzira ni blagonaklonosti. Toliko o tome. Zbogom!!!

Nisi glup! Na dobrom si tragu, mada to malo muljevito i maglovito objašnjavaš... skoro da ti ne vjerujem. Mada je ono o "zaduženju" za određenu stvar bedastoća.

Na Divljem zapadu šerif je bio policija, a sud je bio sud. Sud je uvijek iznad policije, predstavlja sudsku vlast za razliku od policije koja je izvršna, ali sud nije nikada mogao narediti, niti onom šerifu niti današnjem policajcu, mogao reći KAKO da radi, već je mogao samo tražiti ŠTO da se napravi. A tako je i danas.

Netko reče i da je taj NETKO tko kaže policajcima i odredi gdje će se i što postaviti za nadzor prometa isto policajac... a ja bih mu rekao samo da taj najčešće samo u istoj odori. Inače je najčešće sve, samo ne policajac... jer tako zakon dozvoljava.
 
f6 said:
Njihovo ponašanje i ponašanje cijelog sustava koje se temelji na obavezi punjenja proračuna a ne sigurnosti u prometu ne zaslužuje ni malo obzira ni blagonaklonosti. Toliko o tome. Zbogom!!!


TAKO JE!!!
 
pošto živim u Austriji mogu reci da je ovdje policija daleko humanija i obzirnija prema ljdima, koliko sam puta doživio u hr da policajci bez razloga razloga nalemaju ljude.



primjerice frenda su pretukli jer je na jarun ušao s alkoholom u ruci i to su se skupili oni debili iz luckog njih 6 izletilo iz defendera uhvatili ga i prebili kao stoku :palacdolje:



90% tih policajaca su teški retaji
 
ADAM said:
Ako stavim rotirku na svoj vatrogasni kombi,bez ikakvih problema ću se profurati po svakoj ulici,pa čak i preko Trga Bana J.Jelačića u ZG

I pritom Te neće nikada, baš da je prisutno i 27 policajaca na Trgu, netko nešto pitati... jer zakonom određena službena vozila su ona koja to imaju pravo, i tako će uvijek i biti. Kao što će uvijek biti bedaka koji će svoj slabašni mozak naprezati i trovati sa takvim gradivom. Umjesto da svoje frustracije sa milijun drugih problema u ovoj državi, koji muče i motocikliste i sve ostale građane, kanaliziraju u nekom drugom smjeru i nešto i poduzmu, oni se zamaraju sa zakonom dozvoljenim stvarima...  :misli: :misli: :misli:

Uskoro ćemo ovdje pokrenuti i temu glede najpoželjnijih i nakonstruktivnijih budućih promjena zakona o prometu i izmjenama pravilnika koji se nas tiču. Zato malo promislite i budite pametni i realni, jerbo postoji mogućnost da sa nekim politički najodgovornijim i najmoćnijim ljudima za promet i izmjenu zakona malo porazgovaram na prijateljskoj bazi...

A zna se da se takve stvari ionako najbolje rješavaju u neformalnim situacijama, nego na sjednicama... više je poslova sklopljeno na golf-igralištima, nego u sali za sastanke... i to je istina... mada ja neću biti na golf-igralištu, da ne bih nekoga nehotice ubio, obzirom da onu lopticu ne bih pogodio baš da mašem kao helikopter...
 
Enduro fan said:
pošto živim u Austriji mogu reci da je ovdje policija daleko humanija i obzirnija prema ljdima, koliko sam puta doživio u hr da policajci bez razloga razloga nalemaju ljude.

primjerice frenda su pretukli jer je na jarun ušao s alkoholom u ruci i to su se skupili oni debili iz luckog njih 6 izletilo iz defendera uhvatili ga i prebili kao stoku :palacdolje:

A ti pušiš tako glupu spiku, koju nisi vidio, ali ti ju je sigurno ispričao taj isti frend...  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

Zapamti jedno: ništa, ali ništa se na ovom svijetu ne dešava BEZ RAZLOGA... čudno da uvijek nevini dobe batine, zar ne?  :misli: :misli:
 
Sledgehammer said:
A ti pušiš tako glupu spiku, koju nisi vidio, ali ti ju je sigurno ispričao taj isti frend...  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

Zapamti jedno: ništa, ali ništa se na ovom svijetu ne dešava BEZ RAZLOGA... čudno da uvijek nevini dobe batine, zar ne?  :misli: :misli:
:mrgreen: ... čudno ali istinito... evo ja naprimjer, dobio sam batina od policije kad nisam bio kriv... ali jebiga... više puta nisam dobio batina kad jesam bio kriv... pa ću im to refundirati...  :LOL:
 
Sledgehammer said:
A ti pušiš tako glupu spiku, koju nisi vidio, ali ti ju je sigurno ispričao taj isti frend...  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

Zapamti jedno: ništa, ali ništa se na ovom svijetu ne dešava BEZ RAZLOGA... čudno da uvijek nevini dobe batine, zar ne?  :misli: :misli:


vidio sam to na svoje oči, momak je došao na ulaz s pivom u ruci što je ocito bilo zabranjeno (neznam zašto) na što ga je policajac iz lučkog zamolio da baci limenku na to ga je on pitao zbunjeno "žašto" posle 10 sec dolazi 5 njegovih kolega odvode ga i namlate brutalno iza defendera, frendica je sve snimila na mobitelu tako da imamo dokaz!!!


ovo ce te vjerovatno citati za par dana u nekom dnevnom listu, ta 5-ca sigurno dobivaju otkaz, stvarno imate rasulo od policije vecina tih policajaca valjda još ima PTSP takvo šta je nemoguce da se desi u Austriji.



Sramota šta hrvatski građani moraju doživljavati od strane policajaca...
 
Enduro fan said:
takvo šta je nemoguce da se desi u Austriji.

Tamo je jedino nemoguće da se svaki sroljo sprdne i da ne napravi ono što je određeno i od strane policije zapovijeđeno. Tamo je nemoguće da netko ne radi i ne ponaša se u skladu sa pravilima samo zato jer prvo svi moraju čekati da taj sroljo to shvati, onda o tome "promisli", i onda donese vlastiti sud o tome da li je to njemu logično i da li će stoga on po toj odredbi i postupiti...

Ti u Austriji sigurno pitaš policajca milijun puta "zašto" za svaki kurac koji ti se sprdne i za sve što te on pita ili ti zapovijedi.

Nemoraš mi reći kakav si: šutiš k'o pič.. u šaci, ne puštaš niti zvuk, i ne dišeš. A poslije se uvjeravaš kako si bio dobar i hrabar.  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

I ja sam živio vani više od 4 godine, i nagledao sam se "junačina" da pukneš od smijeha... doma sokolići, tamo vrapčići... jadnici.
 
ako krenem od sebe samog... nikad nebih volio biti policajac, pogotovo interventni... jer znam kakve smo mi sami pizdarije znali prirediti na kojekakvim koncertima, ili izlasku u grad... a o tolerantnosti policajaca... iz mog iskustva mogu reći samo najbolje..... desilo mi se da sam pijan ( da bi ispao frajer ) ošamario policajca u uniformi, ali ipak nisam dobio batina.. samo su me njih par odvukli od njega te se verbalno obračunali samnom... a da sam ja bio na njihovom mjestu.. pa jebote, ubio bi boga u samom sebi...

da se razumijemo, ja i dalje baš i ne volim policiju, ali stvarno nema smisla srati tamo gdje to jednostavno nema smisla..  :palacdolje:
 
Pivi said:
Ma znaš šta...dosta mi je više...prestani kakat više...
Hrvatska policija je u kurcu kao nigdje drugdje, to je činjenica i začepi više!
a najgori od svih je sledž...  :LOL:
 
Ajde se vi koji imate "problema" s murijom malo zbrojte.Imam skoro 5 banki i u životu nisam imao nikakvu frku s njima,osim u vezi kakvog prometnog prekršaja koji sam napravio.To bi se isto rješavalo kulturnim razgovorom,bez pisanja prijava ili trpanja za kavicu.I ja sam hodao na koncerte(još i sad idem :mrgreen: ),tulume,tekme,kafiće i nikad me nisu ništ pitali.Ako je bila racija,dal sam im osobnu,dečki pogledali,zapisali,zahvali se i otišli.Očito neki misle da mogu radit njesra bez posljedica po njih(ili će tatice,stričevi,babe nazvat rođu pa će sve završit u košu),a kad dobe po njonji onda drvljem i kamenjem na policiju.Kaj vas niš doma nisu naučili?Prestanite više lupetat.Bok.
 
Krampus, ali ti nisi moderator ovdje. Temu si započeo, sad jebiga, ne odvija se sve kako ti oćeš. Šta da ti kažem?

Ne razumijem ljude koji mrze policiju sam zato. Radi nekog kretena koji te jednom udari, pa ti mrzi sve?! Plitko.
A jel mrzite sve blagajnice, jer vam je jednom neka ukrala na računu?! Glupa usporedba, ali glupa je i situacija iz rečenice poviše.

I Koko, svaka čast.
 
krampus said:
da sam ja moderator na ovom forumu SVE OVO BI OBIRSAO.. jer je TOTALNI OFF TOPIC
POBJEEEDAAAAAA!!!!!!
:hura:
 
Rivi said:
Krampus, ali ti nisi moderator ovdje. Temu si započeo, sad jebiga, ne odvija se sve kako ti oćeš. Šta da ti kažem?

Ne razumijem ljude koji mrze policiju sam zato. Radi nekog kretena koji te jednom udari, pa ti mrzi sve?! Plitko.
A jel mrzite sve blagajnice, jer vam je jednom neka ukrala na računu?! Glupa usporedba, ali glupa je i situacija iz rečenice poviše.
Vidiš, vidiš druže Rivi... kvalitetna misao.  (y)

Samo me čudi da je od tebe čujem!  :LOL:
:wink: :wink:
 
krampus said:
Po prvi put u zivotu, danas, sam odlucio napraviti drasticni korak glede policijske nekorektnosti.

Danas negdje oko 15:30 smo se kolega (vozac) i ja sa autom vracali sa obavljenog terenskog posla u Servis gdje radimo. Kretali smo se iz pravca Komolca prema Dubrovniku. U Čajkovićima smo naišli na policijsku partolu koja je, očito, vršila neke provjere vezane za nedavnu prometnu nesreću koja se tamo dogodila. U patroli, osim policijskog auta, bio je i policajac motorist, koji je parkirao motocikl na sred ceste, sa upaljena sva 4 žmigavca.
Uredno smo ih zaobišli i nastavili dalje da bi nas isti taj policajac motorist pretekao u Sustjepanu, mozda 50-tak metara prije autobusne stanice, dakle na mjestu gdje je vec debelo 50 km/h ograničenje. Policajac nas je pretekao  na punoj liniji, bez rotacijskih svjetala i pri brzini od oko (barem) 100km/h.

Mi smo se kretali brzinom od oko 60-65 km/h, dakle isto preko ogranicenja, ali mizernog ogranicenja, a on je proletio kraj nas mnogo većom brzinom. Zapamtio sam registracijsku pločicu i odlučio ga prijaviti prometnoj policiji.

Nakon posla sam otišao u prometnu policiju i o navedenom napravio propisnu tužbu koja će se u ponedjeljak procesuirati.

Da se razumijemo, ja nisam svetac, ja prvi pravim prometne prekršaje, napravio sam ih STOTINE...
ali činjenica je da se trudim poboljšati kvalitetu i sigurnost svoje vožnje na motociklu (skuteru), ali smatram da je krajnje nepošteno i bezobrazno da se autoritativne osobe, poput policajaca ponašaju NEKOREKTNO na našim cestama i da krše iste one propise koji se tiču i nas OBIČNIH sudionika u prometu. Mene će kazniti zato jer sam prekršio ograničenje za 12km/h a njega nitko neće kazniti zato jer je prekršio 4 važna prometna propisa i ograničenja.
Ovo je samo jedan od načina kako da toj nekorektnosti stanemo na kraj.

Krampus

Sam sebe uvlacis u sranja s tom prijavom...To ti bas i nije pametno.Sta mislis da se nece saznat ko ga je prijavio?
 
Hrvoje said:
Vidiš, vidiš druže Rivi... kvalitetna misao.  (y)

Samo me čudi da je od tebe čujem!  :LOL:
:wink: :wink:

Slušaj, panduru jedan... Bom ti prihajou na DDK, pa boš vidou!!!
 
kako policijski sluzbenik moze voziti preko ogranicenja a da to i dalje bude sigurno?

primjer naselje 50kmh je ogranicenje. on proleti sa 95 ? to moze biti sve samo ne sigurno. iao oni imaju nazalost tu prednost da to smiju..mislim da to nikako nije sigurno.
 
Status
Not open for further replies.