Pomoć kod kupovine novog/rabljenog motora i savjeti mladim vozačima

Barbadadost

New member
Sep 30, 2020
2
4
3
Split
Pozdrav ljudi

Evo kupija bi svoj prvi motor sa 33 godine.
Svidja mi se masu motora svaki ima nesto ali nazalost ogranicen san izboron zbog visine 193-194.Iman i 115 kila pa nebi bas da izgledan ka grizli na trokolici...
Dosta san cita proucava gleda usporedjiva oo netu i gleda na onoj cycle ergo stranici al po njoj izgleda svaki motor mali.
Nebi kupova BMW GS i slicno a izbor mi je nekako pa na za prvi motor
1.Yamaha XJR 1300 2005.
2.HD Dyna Super Glide 2004.
3.Suzuki GSX 1400

Nasa san par oglasenih po njuskalu xjrova i nijedan HD, njega san nasa na Autoscout
a gsx1400 ima jedan jedini ili 2 na njuski...

ako moze kakav savjet osin da iden na djetu i da se smanjin i sl bija bi zahvalan :) ;)
jer nema sanse da iden na djetu

https://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/yamaha-xjr-1300-1300-cm3-oglas-32176578

https://www.autoscout24.com/offers/...7f-e053-e250040a7eb8?utm_source=android-share

Pozdrav

SpoRRi

Well-known member
May 7, 2015
2,604
92
48
36
Republic of Ragusa
Obzirom da si stariji necu ti govorit nego samo pamet u glavu. Valjda si vozio skutere prije nego se odlucio na motor jer moras znati da si odabrao motore koji su po kilazi onako prilicno potezi pa mozda ce biti u pocetku manevriranje zajebano dok ne uhvatis na manjim brzinama. Sve u svemu kupi i uzivaj i pamet u glavu.

DADO+

Well-known member
May 27, 2010
8,904
83
48
2 Barbadadost

uzmi koji ti najviše želiš, tj. na kojem misliš da ćeš biti najsretniji,
ako ti ne dojade, ionako ćeš ih još puno promijeniti (y)

StickyFingers

Active member
Oct 15, 2019
278
69
28
Zagreb
Pozdrav ljudi

1.Yamaha XJR 1300 2005.
2.HD Dyna Super Glide 2004.
3.Suzuki GSX 1400
Od ovog nabrojanog, XJR je najlakši i "najsportskiji" od ostalih, GSX oće bit zajeban na većim brzinama i malo je teži, ali se uvijek može dobro prodat/mjenjat...

Di se ti micek planiraš vozit, i gdje ćeš se vozit??? ja bi se po tome više ravno... ako će tu biti nešta grada i međugradskih ganjanja, onda se izbor sužava na XJR i GSX-a... Ako ćeš peglat vikendom dulje kilometraže, onda ni Harley nije loš izbor.. Ja bi na taj način odabirao...

mateoz

New member
Oct 22, 2017
10
2
3
24
Zagreb

Zna li netko nešto o ovom motoru? Inače su r6 u oglasnicima skuplje za barem 5k.
Jedino što mi se čini mi se da ima neku jeftinu kopiju akrapoviča (ovo nagađam; nisam siguran).

Deusx19

New member
Jun 29, 2020
6
1
3
Zagreb
Zna netko mozda nest o ovom motoru, malo ih u hrvatskoj pronalazim ninja 650r/er6f, taj model mi nekako zapeo za oko?

StickyFingers

Active member
Oct 15, 2019
278
69
28
Zagreb

Zna li netko nešto o ovom motoru? Inače su r6 u oglasnicima skuplje za barem 5k.
Jedino što mi se čini mi se da ima neku jeftinu kopiju akrapoviča (ovo nagađam; nisam siguran).
Jedini valjda koji se prodaje za nofce koje i vrijedi...

Shaninho

New member
Oct 20, 2020
2
1
3
Može li netko od iskusnjara bacit oko na ove fotke i reći što bi sve trebalo zamijeniti da se motor dovede u stanje prije pada.
Što bi potencijalno moglo još otići a da nije vidljivo na fotkama?
Vjerojatno ću otići vidjeti, pa pofotkati iz blizine na dnevnom svjetlu.
Malo mi loše izgledaju metalni dijelovi - zahrđali, a motor samo par godina star?!? Mislim, moguće je ako prijašnji vlasnik živi blizu oceana, no Yamaha to godište bi trebala bolje podnijeti te uvjete.

Last edited:

Spider

Active member
Jul 20, 2020
448
82
28
Zagreb
Malo mi loše izgledaju metalni dijelovi - zahrđali, a motor samo par godina star?!? Mislim, moguće je ako prijašnji vlasnik živi blizu oceana, no Yamaha to godište bi trebala bolje podnijeti te uvjete.
Samo u vezi ovog gore: Ne brinite, moj '19 SWM made in Italy isto hrda dok Husaberg '12 (KTM) ne hrda a u Zg sam, a kamoli ova Yamaha made in Indonesia (Java), nije to Japan ni EU nazalost. ;)
Ima razlike u proizvodnji motora od 4000-6,500-8000 Eur.

domo1995

New member
Oct 28, 2020
5
0
1
Pozdrav ljudi;
Upravo polažem za motor A kategoriju, pa već sada gledam koji bi motor mogao kupiti?
Inače imam 25 godina i nisam nikad vozio motore, par puta skuter, ali eto sad me nešto došlo da si kupim motor.
Trebam mišljenje svih, a pogotovo iskusnih vozača oko kupnje prvog motora
Osobno mi se sviđaju po izgledu tzv "naked" motori , razmišljao sam o kawasaki Er6n , ktm 390 Duke, ktm 600.
Uglavnom htio bi takve motore po izgledu , jačine od cca 400-600 kubikaže, ali bi htio čuti mišljenje vas koji je motor bolje za kupit, da kasnije imam manje problema sa porpavcima, koji motori su pouzdaniji i dugoročniji i da nema puno popravaka i da naravno htio bi polovnog pa ako imate neke prijedloge gdje pogledati, recimo tata je kupio svog bmw-a u sloveniji tako da dolaze i međunarodne ponude u obzir.
Živi bili gdje god bili :D

+marek+

Well-known member
Apr 9, 2008
2,063
66
48
120
Bistra
Obzirom da za istu lovu možeš birati fz6, gsr600, hornet 600, ja bi gledao u tom smjeru.
Svi od reda pouzdani, nisu skupi za održavanje, ima i previše aftermarket opreme za njih, ne gube skoro niš na cijeni, a i lako se danas/sutra prodaju

NoOne

Member
Mar 18, 2019
119
2
18
Virovitica
Preporuka za FZ6, položio prije dvije godine i isto mi je prvi motor. Nije prejak, može povuć, mislim da je idealan za početnike. marek je sve rekao da nemam to dodat, osim da možeš pogledat moj oglas :D Prodajem jer sam otišao u Njemačku.

SpoRRi

Well-known member
May 7, 2015
2,604
92
48
36
Republic of Ragusa
Kad ste spomenuli te onda bi preporucio GSR od tih svih iako sam vozio FZ6 5 godina. Najvozniji! Jbg ja sam vozio 2004 fz6 a gsr je 2010 moze biti da je zbog razlike u godinama ali je miljama daleko ispred fz6

BradatiGad

Member
Apr 28, 2020
77
12
8
Samobor
FZ6 vjecno popularni medu pocetnicima A kategorije :),takoder prvi A motor i bez zamjerke!

Spider

Active member
Jul 20, 2020
448
82
28
Zagreb
Pozdrav ljudi;
Upravo polažem za motor A kategoriju, pa već sada gledam koji bi motor mogao kupiti?
Pozdrav, da kupujem 1.motor i imam A kat. uzeo bi KTM Duke 390.
Skoro sam ga uzeo '18 iako nemam A ni A2, ali je prevladao razum.. ;)

Last edited:
  • Like
Reactions: t0malito