pomoc kod kupovine Suze

bmw m 5 said:
Nema nikakvih blokada. Krajnja brzina je oko 280 km/h. Imam prednji lancanik za zubom vise....inace original je isla 270 km/h. Vidio sam sliku u oglasniku. Motor izgleda ok. jedino je previse načičkan sa naljepnicama,za moj gust. Oni akrapovici.....to je prava stvar !!!
Ok, tako sam i mislio. Ja sam ga nagovorio da felge i blatobran pofarbamo u crveno da se motor otvori vizualno. Akrapovići? Sa svim se je susedima posvadil. Jesu li tvoje felge špricane?
 
Da...ofarbane su iz estetskih razloga. To je napravio prvi vlasnik. Tip je dao za farbanje 300 eu. A sada mi je i jasno zasto....vec treci set guma mijenjam.....felge nigdje ni taknute !!!! Farbano je stvarno kvalitetno.....i jos na kraju,stavljene su u pec.....da se to dobro zapece...Tako mi je rekao.
 
Na isti nacin su farbane i ove. Priprema, filer, 2 sloja boje, pec i mislim da je poslje jos stavljen bezbojni lak. Al moram priznati da izgleda kao bomba.
Cijeli je motor relativno dobro napravljen a i rijetki su u HR. Ovaj tvoj VTR mi je 5 za kojeg znam da je u HR.
Nego reci koliko ti trosi motor, dali ti brzo odlazi zadnja guma (radi jakog momenta), i zanima me na koliko pumpas gume?
 
Potrosnja.....sa 100 kn(to je negdje oko 12 litara) napravim(normalna voznja) 160 km. Ako ga gazim....onda 120 km. Guma je za 3000-4000 tisuce gotova. Koristim power pilot,i onako na rubovima....izgleda kao da si vozio po grobniku. Jednostavno....sva je onako hrapava...i neravnomjerno potrosena. Gume pumpam naprijed 2.5 nazad 2.9. Da,rijetke su...a pogotovo one u top stanju. Siguran sam da ce ti motori kroz vrijeme sacuvati svoju cijenu..Inace,moja je od prvog vlasnika,nikad na podu,nikad na kisi...uvijek servisirana u ovlastenom Honda servisu. A i kupio sam ga preko preporuke....a ne preko oglasa. Ja ga imam oko godinu dana...napravio sam s njim oko 15.000 km(sada ima 36.675). Nemam nikakvih zamjerki....osim sto je malo tezak....i sada po ljeti,cim stanes u kolonu....grije se za poluditi...Ja znam za tri takva modela. Jedan je u Zelini,jedan je mislim u Varazdinu...i ovaj od tvog frenda. Bas zato mi je motor zakon...jer ih je malo....a i ono utisnuto na lijeve i desne deklove HRC....govori sve. Inace..moj kum ima ovlasteni servis i prodaju Honda...u umagu...a ja se isto bavim time...i jedno sam vrijeme radio kod njega u servisu(a i sada skoknem,kada nesto zapne i kada ima guzvu). Tako da sto se honde tice.....nema nepoznanica :wink:.
 
to je ipak jedan od onih "posebanih motora"  (y) i nema ga svaki šaban...što opet može biti problem kod pronalaska djelova ili kanije prodaje, ali da je heben - je!