Povecanje snage na nexusu 250

toni_st

New member
Pozdrav svima,

mene zanima kako pojacati nexusa 250, znaci dobit snagu(konje), a ne minjat kuglice i stavljat multivar itd.

Znaci jeli se moze chipirati, staviti power commander, ima li za njega kit za povecanje kubikaze, jeli ima sportskih bregastih?

Svi koji znaju nesto neka pomognu.
 
http://www.malossi.com/catalogo/Cata_Main.asp?Marca=120&Famiglia=0&Modello=MO/GINE250&LastCod=undefined&LastMod=undefined
 
gle, vjerovatno ovo nije odgovor koji si trazio, ali puuuno zadovoljniji ces biti ako prodas svoj i kupis jaci motor ili skuter, vjeruj mi, ustedjet ces i vrijeme i novac..

pozdrav
 
fz6naked said:
gle, vjerovatno ovo nije odgovor koji si trazio, ali puuuno zadovoljniji ces biti ako prodas svoj i kupis jaci motor ili skuter, vjeruj mi, ustedjet ces i vrijeme i novac..

pozdrav

(y)

Slazem se ...
 
Hm, pa cekaj. Ugradnjom rolica, kevlar belt-a, variomata i sl. u biti povecavas iskoristivost agregata. Zar to nije prvi korak, a onda eventualno dalje...  :misli: Jer hard tuning skutera je rupa bez dna, a kao sto rednyaW i ostali kazu, jednostavnije, bolje i jeftinije bi bilo uzeti nesto jace...  (y)
 
Malo reć RUPA, više BUNAR, GROTLO, JAMA JAZOVKA... bez dna dakako...
 
Neisplati se bacati hrpu para na skut

stavi glasniji spuh i mislit češ da si brži :LOL:
 
da,to vi radite kaj imate spuhove..
:LOL:
 
fz6naked said:
gle, vjerovatno ovo nije odgovor koji si trazio, ali puuuno zadovoljniji ces biti ako prodas svoj i kupis jaci motor ili skuter, vjeruj mi, ustedjet ces i vrijeme i novac..

pozdrav
i ja se slažem s ovim mišljenjem, uzmi barem 500tku, da ne zamjeniš 250 za nexus 300  :)
 
stavi mu turbo :mrgreen: :mrgreen:
šalim se naravno, ovo šta su dečki rekli ako baš očeš više snage kupuj nešto jače
 
vjerovatno nitko nije razumio pitanje.
ja sam pitao moze li se kako povecati snaga, a ne jeli to isplativo ili ne, jeli bolje kupit jaci skuter ili motor za tu cijenu.
zelim povecati smagu agregatu 2-3 konja mozda malo vise da je brzi od ostalih 250-tki.
a ne minjat kugle i stavljat multivar i auspuh pa(kao jedan prijatelj), na semaforu bit brzi do 2 duzine motora a na pravcu duzem od 500 metara ja ga opet skidam. meni je krajnja po satu 149 a njemu 128. a to je razlika.

Zelim ostavit isti prijenos samo povecat snagu mašine, i zato sam pitao jeli moguce chipirat ga ili stavit powercommander, jer me boli briga za cijenu(želio sam zadnju gumu 160/60 14 i stavio sam je, nije me bilo briga sto me je felga sa 500-ice i guma ispala 3000kn. to sam zelio i to sam stavia), a nexus 500 mi ne triba.




 
skini mu tu 160 gumu i felgu i bit če brži jer mu je to malo tu mač
stavljaj bregastu aspuh brusi glavu stavi mu nitro(da moguće je bar mislim da je), čuj ako imaš para sve se da napravit

a jeb.. ono želiš biti brži pa zašto nebi uzeo nešto jače nexus500 ili nešto slično, ne kužim te
 
Toni ak te zanima hard core tunin kontaktiraj lika sa iz ovog topica, ak je on napravio Nexus 500 Turbo zašto nebi mogao i ti.

http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=4537.0

Samo mali c/p iz njegovog posta

1.   malosi multivar 5111808      oko 230e     komplet sa rolnicama i belom oprugom
2.   federe 2911326                 oko  25e      za kvacilo (kod mene su zute)
3.   federe 2913068                 oko  40e      za bregasto vratilo
4.   bregasta 5912907              oko 250e
5.   kais 6112856                     oko  80e     od kevlara X belt
6.      k&n filter                          oko   60e     za vazduh ulozak
7.      leovince 4road                   oko  350e
8.      denso ittrium                     oko   25e     svecica
9.      powercommander pcIIIusb    oko  350e    ili   kit rapid bike 2 limiter      oko 560e
     (oko 60 ps - 185 km/h-8400ob/min)                   (64 ps - 204 km/h-9300ob/min)   
                                           ----------------             ili                       --------------
                                                oko 1410e                                            oko 1620e
 
Ja na malossi stranici nigdje ne vidim bregastu za dotični model :misli:
Ovo bi bilo ok staviti iako na samu mašinu jedino ventili utječu ostalo je samo prijenos
RED SPONGE
4 STROKE VALVE with SPRINGS
VARIATOR MULTIVAR 2000
MAXI DELTA CLUTCH adjust. autom. clutch
TORQUE DRIVER 4stroke
X KEVLAR belt for MAXI SCOOTER

na malossi stranici ponuda tuning dijelova za nexus nije ni blizu kao za vxr npr. veča frga,bregasta,struja,ccm kit :palacdolje:
 
toni_st said:
vjerovatno nitko nije razumio pitanje.
ja sam pitao moze li se kako povecati snaga, a ne jeli to isplativo ili ne, jeli bolje kupit jaci skuter ili motor za tu cijenu.
zelim povecati smagu agregatu 2-3 konja mozda malo vise da je brzi od ostalih 250-tki.
a ne minjat kugle i stavljat multivar i auspuh pa(kao jedan prijatelj), na semaforu bit brzi do 2 duzine motora a na pravcu duzem od 500 metara ja ga opet skidam. meni je krajnja po satu 149 a njemu 128. a to je razlika.

Zelim ostavit isti prijenos samo povecat snagu mašine, i zato sam pitao jeli moguce chipirat ga ili stavit powercommander, jer me boli briga za cijenu(želio sam zadnju gumu 160/60 14 i stavio sam je, nije me bilo briga sto me je felga sa 500-ice i guma ispala 3000kn. to sam zelio i to sam stavia), a nexus 500 mi ne triba.


Pa sta za to bi ti stavljao power commandere i slicne gluposti?? kako ti nije zao novaca??

radje investiraj u novi sat, jer ovaj ocito hebeno laze..

:LOL: :LOL: :LOL:

pozdrav

 
guma ga nije usporila, jos uvijek ide kao i svaki serijski 250.

a sto se tice sata, ovaj na nexusu laze koliko i na novom Suzukiu GSX R 600 K7. jer kad ja vozil 140, on vozi pored mene i na digitalno satu mu pokazuje tocno koliko i moj. Znaci i on bi morao minjat sat.
 
prije je isao 149, sad 140..

jos malo pa ce stat..

salim se, gle, ne zanima me uopce koliko ide..

aj bok..
 
gusta said:
Toni ak te zanima hard core tunin kontaktiraj lika sa iz ovog topica, ak je on napravio Nexus 500 Turbo zašto nebi mogao i ti.

http://www.mojskuter.com/forum/index.php?topic=4537.0

Samo mali c/p iz njegovog posta

1.  malosi multivar 5111808      oko 230e    komplet sa rolnicama i belom oprugom
2.  federe 2911326                oko  25e      za kvacilo (kod mene su zute)
3.  federe 2913068                oko  40e      za bregasto vratilo
4.  bregasta 5912907              oko 250e
5.  kais 6112856                    oko  80e    od kevlara X belt
6.      k&n filter                          oko  60e    za vazduh ulozak
7.      leovince 4road                  oko  350e
8.      denso ittrium                    oko  25e    svecica
9.      powercommander pcIIIusb    oko  350e    ili  kit rapid bike 2 limiter      oko 560e
    (oko 60 ps - 185 km/h-8400ob/min)                  (64 ps - 204 km/h-9300ob/min)   
                                          ----------------            ili                      --------------
                                                oko 1410e                                            oko 1620e

koji lik, moj idol :mrgreen: :mrgreen:
 
toni_st said:
guma ga nije usporila, jos uvijek ide kao i svaki serijski 250.

a sto se tice sata, ovaj na nexusu laze koliko i na novom Suzukiu GSX R 600 K7. jer kad ja vozil 140, on vozi pored mene i na digitalno satu mu pokazuje tocno koliko i moj. Znaci i on bi morao minjat sat.

daj molim te reci mi to koji nexus 250 ide 149?!