Prerade plastike za motore u carbon !!!!

Nije valjda da ga je baniralo sunce vam vase..
Glava ako si to ucinio proganjat ce te do kraja zivota!
 
Neko na njuški prodaje horneta "full carbon"
Da nije njegovo rukodijelo??
 
Elias said:
Neko na njuški prodaje horneta "full carbon"
Da nije njegovo rukodijelo??

Nope, još nije ni peć upalil  :mrgreen:
 
jota said:
Jel ta peć drvena  :misli:

Nije, karbonska je. Zato joj i treba dugo da upali  :mrgreen:
 
Jednom decku tu sa foruma necu ga imenovat :mrgreen: sam poslao kalup koji je tribalo samo malo dotjerat i da po tome napravi karbon . Navodno je imao sve potrebno za izradu ali ništa od toga  :palacdolje: Vratio mi kalup i u prijatelja sa nekom vakum vrecom nakon par pokušaja uspili. Karbon je jako zajeban to nije krpljenje brodova sa smolom.
 
Dakle da se nadovežem na temu koju sam otvorio. Ne nije drvena nije ni karbonska... Peč stoji još uvijek ali razlog što nisam bio i pisao o tome dosta dugo je što sam bio u engleskoj i vratio se tek prije 2 tjedna ... Druga stvar nije moguće dobiti CARBON u  večim količinama kao naprimjer  2-m2  jer nemožeš kupiti niti uvesti karbon veči od 40 x 40 cm u HR jer di god da ga kupiš i dođe na carinu neče ti dati niti dopustiti da preuzmeš paket jer carbon se koristi za izradu oružja da bi ja mogao raditi i izrađivati oklope itd.... Trebam imati dozvolu od ministarstva da bi se znalo za što ide,koja je svrha carbona,koliko se troši itd.... A neda mi se zajebavati sa time tu sam htio sam probati nije išlo i jbg... Soory šta da kažem drugo....  :?
 
Naručivao preko ibeja 200g i 240g dolazilo bez ikakvih problema tak da ne kužim fantazije a ekipa iz kompozit kemije ima kaj god treba.. dosta toga vec radio tak da stvano citam i ne kuzim u cem je kvaka osim u vratima  :misli:
 
crobikerpu said:
Dakle da se nadovežem na temu koju sam otvorio. Ne nije drvena nije ni karbonska... Peč stoji još uvijek ali razlog što nisam bio i pisao o tome dosta dugo je što sam bio u engleskoj i vratio se tek prije 2 tjedna ... Druga stvar nije moguće dobiti CARBON u  večim količinama kao naprimjer  2-m2  jer nemožeš kupiti niti uvesti karbon veči od 40 x 40 cm u HR jer di god da ga kupiš i dođe na carinu neče ti dati niti dopustiti da preuzmeš paket jer carbon se koristi za izradu oružja da bi ja mogao raditi i izrađivati oklope itd.... Trebam imati dozvolu od ministarstva da bi se znalo za što ide,koja je svrha carbona,koliko se troši itd.... A neda mi se zajebavati sa time tu sam htio sam probati nije išlo i jbg... Soory šta da kažem drugo....  :?
Da se nadovežem, znaci sa carbonom se bavim vec 4-5 god, radio sam i neke stvari za jedrilice itd, itd, u planu mi je napraviti komplet plastika za mog Dukca ali nemam jednostavno vremena, imam sve od vacuum pumpe do pribora za vacuum infuziju, trenutno je aktualan takozvani "prepreg" carbon koji u sebi vec ima epoxy te je s njime puno jednostavnije da raditi nego sa običnim carbonom.
Nezz di si to cuo da ne možeš uvesti carbon? možda si mislio na epoxy ili odječjivać, meni nikad nisu zaustavljali carbon, samo epoxy i ostale kemijske preparate koje se koriste pri izradi dotičnih komponenti.
 
Soundslave said:
Da se nadovežem, znaci sa carbonom se bavim vec 4-5 god, radio sam i neke stvari za jedrilice itd, itd, u planu mi je napraviti komplet plastika za mog Dukca ali nemam jednostavno vremena, imam sve od vacuum pumpe do pribora za vacuum infuziju, trenutno je aktualan takozvani "prepreg" carbon koji u sebi vec ima epoxy te je s njime puno jednostavnije da raditi nego sa običnim carbonom.
Nezz di si to cuo da ne možeš uvesti carbon? možda si mislio na epoxy ili odječjivać, meni nikad nisu zaustavljali carbon, samo epoxy i ostale kemijske preparate koje se koriste pri izradi dotičnih komponenti.

Radis li felge za motore mozda, carbonske mislim  :misli:
 
Mocippaldi said:
Radis li felge za motore mozda, carbonske mislim  :misli:
Ne, nije to baš tako jednostavno, jako je komplicirano, nebih se iskreno opuštao u to, nemam autoclave pecnicu a ona igra jako veliku ulogu u proizvodnji felgi i ostalih carbonskih djelova koja iziskuju ekstremnu čvrstoću.
 
Ima coj'k u Rijeci sto radi carbonske felge pa kontam da nisi jeftinijo od njega  :mrgreen:
 
Soundslave said:
Ne, nije to baš tako jednostavno, jako je komplicirano, nebih se iskreno opuštao u to, nemam autoclave pecnicu a ona igra jako veliku ulogu u proizvodnji felgi i ostalih carbonskih djelova koja iziskuju ekstremnu čvrstoću.
Ej odjebi pricu o karbonskim felgama to je stara zajebancija ode na forumu...
Bio je lik koji je tumacio da ih radi sto bi rekli u bosni "ko iz picke"..
Tako da nemas sta obrazlagat...
Svi znamo da za carbonske felge tribas jeben alat i dosta znanja...
Jedino je taj balunovic tumacio suprotno...
 
Vez said:
Ej odjebi pricu o karbonskim felgama to je stara zajebancija ode na forumu...
Bio je lik koji je tumacio da ih radi sto bi rekli u bosni "ko iz picke"..
Tako da nemas sta obrazlagat...
Svi znamo da za carbonske felge tribas jeben alat i dosta znanja...
Jedino je taj balunovic tumacio suprotno...

Ni's moro odma  :LOL:
 
Mocippaldi said:
Ni's moro odma  :LOL:
Iz postova se covik cini normalan i uredan, zao mi da ga forumski garibi levate a covik nije upoznat sa ninternim zajebancijama.... :wink: