profesionalno zavarivanje

narx

New member
Radim neke modifikacije na celicnoj rami i htio bi dati nekome ko ima atest da mi to profesionalno zavari. Ja bi sve nastimao i popikao toliko da se drzi.
Jel zna neko neku firmu ili pojedinca koji se bavi takvim stvarima i da li bi mozda neko s foruma to mogao napraviti. Ima jedno 10ak varova pretezno cijev na cijev ceono i pod kutem.

edit: U Zagrebu.
 
Kaj nije onaj centar za zavarivanje, ili kak se već zove... Mislim da je na ćošku Savske i Vukovarske... Ali oni navodno imaju i roentgenske snimke varova.

Nisam 100% siguran, ali...
 
shonyo said:
Kaj nije onaj centar za zavarivanje, ili kak se već zove... Mislim da je na ćošku Savske i Vukovarske... Ali oni navodno imaju i roentgenske snimke varova.

Nisam 100% siguran, ali...
ipim ?

mislim da toga tamo nema godinama
 
markookram said:
ipim ?

mislim da toga tamo nema godinama
Nemam pojma. Ali znam da je tamo nešto bilo. Davno je frend išo radit nešto oko rame, pa je onda pričao o tome.
 
Imaš u lučkom specijalna zavarivanja, čovjek ti je specijaliziran za glave i blokove motorav i svega kaj se tiće mehanizaciej, ali mislim da bi ti i ramu mogao zavarit, najbolje da nazoveš pa vidiš budem ti još naknadno dal broj i ime firme, jer sam trenutno na poslu, ali čovjek je pravi majstor nema šta  (y)
 
Malo sam se bacio u ove zavarivačke vode, pa čisto da vidim jel ima ovdje kakve ekipe za razmjenu iskustava...

Ima raznih aparata danas na tržištu, pa da malo nabacimo kakvo mišljenje po tom pitanju ... :)
 
Malo sam se bacio u ove zavarivačke vode, pa čisto da vidim jel ima ovdje kakve ekipe za razmjenu iskustava...

Ima raznih aparata danas na tržištu, pa da malo nabacimo kakvo mišljenje po tom pitanju ... :)
reci.....
što te zanima.....
 
Ti prvo nauči kuhati i instalirati OS na lap, onda te možemo dalje educirati... (y)
kuhati učim..... vidiš da zapratim i tvoje upise na tu temu...... što kažu "na greškama se uči, a na tuđim još bolje".....
instaliranje raznih softvera i oseva mi je nažalost dio svakodnevne rutine.... tako da je to apsolvirano....
nadao sam se da ćemo i varit skupa......
 
Ja radim malo finije stvari ... :D

Nedavno mi čovjek dođe da mu "spasim" glavčinu od jednog starog radnog stroja, nema više takvih za kupiti ... naravno gus ... kažem mu ja 500 kuna .. lik me gleda i kao puno mu je ... ja ga uhvatim na foru i kažem mu ok, može za 300, ali odeš i kupiš nikalj elektrode ... ode lik i vrati se s elektrodama još ljući i kaže da bi bolje prošao da je meni platio sve ... :D

jebiga ... :D
 
Ne znam jesi li utvrdio kak ti leži klasično zavarivanje sa standardnom rutilnom elektrodom,recimo 1,5 mm u početku.Zašto ti to spominjem.Uz svu ovu modernu tehniku zavarivanja danas mnogi misle da je lako naučiti.,a nije.Preciznost vjerujem da imaš,ali to je toliko kompleksno područje da pop...iš. A i po pitanju zdravlja još više,,pogledaj malo na YouTubeu zavarivanje by Griger, pojasniti će ti se mnoge stvari.Kreni i sretno👍🔧🍻
 
Ja se ovdje malo šalim ... ;)

Radim kao profesionalni zavarivač već godinama... imam ateste i za TIG i za MIG ... (y)

Otprilike kako sam prestao pisati na forumu o motorima .. :D
 
  • Like
Reactions: triumf and enduro