profesionalno zavarivanje

Imao sam prilike raditi s takvim aparatom, pa sam se zato i odlučio na njega ..... Što je najvažnije, sve funkcije koje su opisane na aparatu, zaista ima i rade .. :D

Na poslu radim sa profesionalnom aparatima top klase ... Kemppi za TIG i Fronius za MIG i svaki košta više nego novi Panigale .. :D ... ali to mi za kod kuće zaista ne treba ... (y)

Smanji malo ribu .
 
Ovo su MIG-ovi na testiranju ... sa TIG-ovima se nisam slikao, bar mislim .. :D ... iako radim primarno na TIG-u

OK OK ... nije kao novi Panigale, ali je kao onaj 2 godine star .. :D ..Ovaj prvi s lijeve strane sam s opremom košta debelo preko 100K .. 🤑

IMG_20190814_215418.jpg
 
Bio sam na nekim Miller prezentacijama te sam radio sa njihovm uredjajem za predgrijavanje te Ares predgrijavanje i odzarivanje.
 
Ja predgrijavam u rerni, ali samo kad žena nije kod kuće ... 🤣🤣🤣

U firmi ne radim komade koji trebaju predgrijavanje... drugu vrstu posla radim ...
 
Pitanje,namjeravam kupiti inverterski aparat za zavarivanje .Prvenstveno zbog težine i lakšeg rada ,imam stariji obični .Vidim da u ponudi ima REL I TIG aparata u jednom .Pa me zanima kao se može variti Tig postupkom neke manje stvari sa tim jeftinijim aparatima do ccca 3000 kn.Zanima me telwin ninfinity 220 ,U specifikacijama piše da radi i rel i tig zavarivanje a ni intermencija nije loša .
 
Pitanje,namjeravam kupiti inverterski aparat za zavarivanje .Prvenstveno zbog težine i lakšeg rada ,imam stariji obični .Vidim da u ponudi ima REL I TIG aparata u jednom .Pa me zanima kao se može variti Tig postupkom neke manje stvari sa tim jeftinijim aparatima do ccca 3000 kn.Zanima me telwin ninfinity 220 ,U specifikacijama piše da radi i rel i tig zavarivanje a ni intermencija nije loša .
Ako se Tig pokreće sa kresanjem nije za preporučit jer u startu kontaminiraš i oštetiš volfram elektrodu. Inače Telwin su bili dobri aparati prije 15god i servis u tvornici ok jer sam imao neke posebne zahtjeve za reparaturno zavarivanje. (y)
 
  • Like
Reactions: grafit
Pitanje,namjeravam kupiti inverterski aparat za zavarivanje .Prvenstveno zbog težine i lakšeg rada ,imam stariji obični .Vidim da u ponudi ima REL I TIG aparata u jednom .Pa me zanima kao se može variti Tig postupkom neke manje stvari sa tim jeftinijim aparatima do ccca 3000 kn.Zanima me telwin ninfinity 220 ,U specifikacijama piše da radi i rel i tig zavarivanje a ni intermencija nije loša .
TIG postupkom ne zavaruješ manje ili veće stvari, već TIG postupkom radiš ono što treba raditi TIGom ... ;)
Ako aparat ima TIG opciju, onda više nije do aparata, već do onoga tko s njim radi .. :D međutim, navedeni aparat nije direktno predviđen za TIG već ga moraš "nadograditi" ... nema priključak za plin, pa plin puštaš preko ventila na gorioniku ... potrošnja argona je strašno velika i očajno skupa .. aparat nema HF paljenje (paljenje na dugme) već moraš "grebati" iglom kao i sa elektrodom po metalu da uspostavi luk .. ukratko, katastrofa ... ;)

Za slično novaca imaš puuno bolje aparate koji zaista imaju TIG opcije .. ;)

recimo ovako nešto .. ;)

 
TIG postupkom ne zavaruješ manje ili veće stvari, već TIG postupkom radiš ono što treba raditi TIGom ... ;)
Ako aparat ima TIG opciju, onda više nije do aparata, već do onoga tko s njim radi .. :D međutim, navedeni aparat nije direktno predviđen za TIG već ga moraš "nadograditi" ... nema priključak za plin, pa plin puštaš preko ventila na gorioniku ... potrošnja argona je strašno velika i očajno skupa .. aparat nema HF paljenje (paljenje na dugme) već moraš "grebati" iglom kao i sa elektrodom po metalu da uspostavi luk .. ukratko, katastrofa ... ;)

Za slično novaca imaš puuno bolje aparate koji zaista imaju TIG opcije .. ;)

recimo ovako nešto .. ;)

kupio inverterski obični rel aparat ,shvatio da mi tig i nije bas potreban
 
Naravno da ti TIG nije potreban ako nemaš šta s njim raditi ... :D
 
Ako se Tig pokreće sa kresanjem nije za preporučit jer u startu kontaminiraš i oštetiš volfram elektrodu. Inače Telwin su bili dobri aparati prije 15god i servis u tvornici ok jer sam imao neke posebne zahtjeve za reparaturno zavarivanje. (y)

TIG koji se pokrece sa kresanjem? Kakav je taj zboga i kako bi to uopce funkcioniralo?
Prvi puta cujem.
 
Svi oni koji nemaju HF start. Ima dosta takvih, uglavnom lošiji modeli...
To mi ne zvuci nimalo smisleno ni izvedivo, moram vidjeti kako to funkcionira na nekom klipu. Zalijepis elektrodu i sto onda?

Inace varim na tvom usernameu zadnje 2g :)
 
Svaki MMA (REL) aparat u teoriji može biti TIG ako mu dovedeš plin na gorionik .. ;) i to ti je upravo taj na "kresanje" (scratch TIG), gdje iglu moraš zagrebati po materijalu da bi se uspostavio luk (isto kao sa elektrodom) .... slijedeći korak ti je "lift TIG"... to je kompromis između scratch tig i HF, kod njega moraš samo "pipnuti" materijal, a elektronika odradi ostalo, tj. uspostavi luk jako male struje i kad odvojiš iglu od materijala, elektronika odradi svoje i krene sa punim lukom željene struje ... i na kraju ono što je u punom slmislu te riječi je HF (visoko frekventno) paljenje, a do je na dugme ... (y)

IMG_20210120_145137.jpg
 
  • Like
Reactions: pikacu79

Ljudi što je ovo?
 
Lasersko zavarivanje 80-90€
Pretpostavljam prevara

Screenshot_2023-07-24-14-02-59-83_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg
 
Last edited:
Da, il laser il TIG tehnika el luka sa automatskim dodavačem žice, stara je to izmišljotina. Pogodna samo za nove i čiste elemente. Nije za reparaturu!