PROJEKT GPZ 900 R

Dali zna netko gdje mogu nabaviti inbus vijke veličina 10 s finim navojem za kalipere?
Jel zna netko jel moraju biti i ojačani i po još nečem posebni ili je svejedno?
 
obicno su to "grade 8" vijci, ima ih svaka malo bolje opremljena trgovina vijcima, meni najblize je Imbus u Trogiru,... ako ne nades, posalji mjere, pa cu ti poslat,...
 
FZR_1000 said:
Dali zna netko gdje mogu nabaviti inbus vijke veličina 10 s finim navojem za kalipere?
Jel zna netko jel moraju biti i ojačani i po još nečem posebni ili je svejedno?
izmiri korak sa češljom i možeš nać bez problema u trgovinama vijčane robe, za čvrstoču nisam siguran al mislim da ne triba ništa specjalno jer se stežu na 2,5 kg
 
Odi kod Sase u Vijci Kranjec trgovinu na tresnjevci, ima svega pa pretpostavljam da ces naci sto ti treba!  (y)
 
Krenuo sam danas kod kranjeca ali je več zatvorio, pa sam svratio u špansko mislim da se trgovina zove INBUS VIJCI i tamo nisam našao imbus deset s finim navojem. Kupio sam vijak 10 ali sa glavom 17, kad sam ih probo namontirati shvatio sam da mi gedora ne stane, pošto sam kupio vilice bez orginal šarafa neznam kakvi su orginal.
 
FZR_1000 said:
Stigle mi napokon i pumpe naručene s ebaya! Izgledaju brutalno, vidjet čemo kako će raditi  :misli:
Nacjenko sam se na ebayu, nakraju su me sa carinom, poštarinom i svime izašle oko 1100kn.

izgledaju dobro  (y)

jeli to od motora ili za bicikl?
 
OldBoy said:
    ...standardno kod japanaca: vijak 10x1.25 sa glavom za ključ 15.
Takav mi je potreban, 80x10x1.25 sa glavom 15 gdje bi ja takve mogao nabaviti? Opet sam danas zakasnio kod Kranjeca, idem sutra pa ću probat tamo.
 
FZR_1000 said:
Takav mi je potreban, 80x10x1.25 sa glavom 15 gdje bi ja takve mogao nabaviti? Opet sam danas zakasnio kod Kranjeca, idem sutra pa ću probat tamo.

tesko da ces nac inbuse sa finim navojem, a jos manje vijak sa manjim OK,
ako ne nades znam covjeka koji radi vijke po narudzbi u svim dimenzijama i kvalitetama.
Moj bi prjedlog bio da kupis dugacki inbus koji ima dovoljno tjela da na njemu narezs potrebni navoj,
svaki tokar to moze napraviti.
 
stankovukovic said:
tesko da ces nac inbuse sa finim navojem, a jos manje vijak sa manjim OK,
ako ne nades znam covjeka koji radi vijke po narudzbi u svim dimenzijama i kvalitetama.
Moj bi prjedlog bio da kupis dugacki inbus koji ima dovoljno tjela da na njemu narezs potrebni navoj,
svaki tokar to moze napraviti.
Idem sutra pa ako nista ne riješim javim se. Hvala!
 
Dali netko zna ili možda ima kakvu informaciju da netko prodaje ramu od GPZ-a 900, trebala bi mi ispravna rama s papirima.
Unaprijed se zahvaljujem!
 
ako je rama ok mislim da je to fer cijena, tj teško da ćeš naći jeftinije.
pratim projekt i prerada mi se sviđa,....nego da li znaš kako stojiš s troškovima  :poke:
:mrgreen:
 
Upao sam u temu kao padobranac i ostao oduševljen tvojim radom.
Ne znam kada sam zadnji put pročitao sve postove ( preko 25 ) u jednoj temi.
Samo nastavi tako naprijed i jedva čekam da vidim gotov motor !! (y)
 
toecutter said:
Upao sam u temu kao padobranac i ostao oduševljen tvojim radom.
Ne znam kada sam zadnji put pročitao sve postove ( preko 25 ) u jednoj temi.
Samo nastavi tako naprijed i jedva čekam da vidim gotov motor !! (y)
Hvala, hvala!