PROJEKT GPZ 900 R

Kvaliteta ima svoju cijenu, tak je vazda bilo i bit ce.
Odlicno je odradjeno.  (y)
 
Elias said:
Kvaliteta ima svoju cijenu, tak je vazda bilo i bit ce.
Odlicno je odradjeno.  (y)
Ja sam zadovoljan, kroz par motora koje sam odradio shvatio sam da jeftino kupuju samo bogati.
Kad sam gledao da prođem ispod cijene u večini slučajeva sam platio duplo od prave cijene.
 
Malo sam se pozabavio sa usisom, spojit cu dvije frge u jednu fi 6 granu na koju ću namontirat malo veču gljivu.
Evo par slika kao to izgleda;
 
Svaka čast majstore  (y)  (y)  (y)

Pitanje: s čim variš inox?

Ja sav inox varim na elektro (REL), elektrode 2 mm
 
kmamic said:
Svaka čast majstore  (y)  (y)  (y)

Pitanje: s čim variš inox?

Ja sav inox varim na elektro (REL), elektrode 2 mm
Ista stvar samo je razlika što ja ne varim ja pokušavam variti  :LOL:
 
malaga said:
sad imas i auspuhe i usise 4-2 :mrgreen: :wink:
Mislim da ipak više nemam, spigale su se ove pločice na koje sam vario tako da ne dihtaju više kako spada.
Imam za sada neku jednostavniju ideju pa ću probati tako, a kasnije se možda opet vratim na ovu kemiju.
 
FZR_1000 said:
Mislim da ipak više nemam, spigale su se ove pločice na koje sam vario tako da ne dihtaju više kako spada.
Imam za sada neku jednostavniju ideju pa ću probati tako, a kasnije se možda opet vratim na ovu kemiju.
spigale se od topline varenje? jbg pomalo
 
FZR_1000 said:
Kad sam vario nisam ih stegnuo vijcima na neku ravnu površinu i cijele su se popigale, drugi puta ću pametniji bit!
nemoram ti ni govorit,ali ipak :mrgreen: mozes napraviti i malo deblje,onda su manje sanse da se tako skrivi,iako se bas i ne vidi debljina onih,a deblje nece utjecati na usis
 
Možda bi ti odgovarale duple gljive one ovalne 1-2 ,3-4 .One dosta dobro rade jer izjednačavaju podtlak usisa.A i zaobiša bi te komplikacije sa kolinima i ko zna čim još.Samo naprid još malo pa pada vožnja.  (y)
 
Ako se ne varam mislim da je rekao da mu te nestanu od rezervara  :misli:
 
FZR_1000 said:
Kad sam vario nisam ih stegnuo vijcima na neku ravnu površinu i cijele su se popigale, drugi puta ću pametniji bit!

Kod zavarivanja će se te ploće uvijek izvitoperit, čak i ako ih fiksiraš.
Ja bih na tvom mjestu ploćice izrezao od debljeg materijala, zavario ih (fiksirane na ravnu podlogu vijcima), te ih nakon toga dao poravnati glodalicom.
 
    ...opet budem dosadan, ali probaj segmente od aluminija: izrezati, saviti, iskovati od 2 do 3mm lima po izboru, provizorno fiksirati power-tapeom da vidiš kako to izleda, pa na kraju sve skupa zalemiti "čarobnim" štangica ma od Sarinja. Spojeve obradiš biaksima i ispoliraš do glatkoga. Mislim da ni original gumene ne bi pružale manji ospor portoku zraka kod usisa.
 
nba163 said:
Ako se ne varam mislim da je rekao da mu te nestanu od rezervara  :misli:
Točno, zbog toga ovo sve i kemijam + frge mi nemaju prirubnice na koje se mogu fiksirti filteri šelnom.
 
little bastard said:
Kod zavarivanja će se te ploće uvijek izvitoperit, čak i ako ih fiksiraš.
Ja bih na tvom mjestu ploćice izrezao od debljeg materijala, zavario ih (fiksirane na ravnu podlogu vijcima), te ih nakon toga dao poravnati glodalicom.
Za sad ću izvest neku jednostavniju verziju filtera sa spužvom nekakovom, izgubio sam volju za ovu prvu verziju.
 
OldBoy said:
     ...opet budem dosadan, ali probaj segmente od aluminija: izrezati, saviti, iskovati od 2 do 3mm lima po izboru, provizorno fiksirati power-tapeom da vidiš kako to izleda, pa na kraju sve skupa zalemiti "čarobnim" štangica ma od Sarinja. Spojeve obradiš biaksima i ispoliraš do glatkoga. Mislim da ni original gumene ne bi pružale manji ospor portoku zraka kod usisa.
To mi je bila prva ideja, da o aluminijskih koljena i cijevi to napravim ali sam ubrzo shvatio da je naći aluminisko koljeno u Hrvatskoj ravno traženju svemirskog broda.
Bila bi to najednostavnija opcija, pogotovo sa Durafixom kojeg spominješ  (y)
 
FZR_1000 said:
To mi je bila prva ideja, da o aluminijskih koljena i cijevi to napravim ali sam ubrzo shvatio da je naći aluminisko koljeno u Hrvatskoj ravno traženju svemirskog broda.
Bila bi to najednostavnija opcija, pogotovo sa Durafixom kojeg spominješ  (y)

    ...nemaš aluminijskih koljena, sam si izreži i popigaj "kose" kolutiće od lima i kada ih pobrusiš da sasvim dosjedaju jedan na drugi, kreneš Durafixom. Ja ga nisam imao pa sam morao variti.
 
OldBoy said:
     ...nemaš aluminijskih koljena, sam si izreži i popigaj "kose" kolutiće od lima i kada ih pobrusiš da sasvim dosjedaju jedan na drugi, kreneš Durafixom. Ja ga nisam imao pa sam morao variti.
Neznam dali sam te dobro skužio, jel misliš da od ljuski formiram cijev i koljeno?