Prvi motor

milanche said:
Fazer majka


Sented from my iBok juzing Tapatok
(y) Neće te iznenadit u niskim okretajima, 4 cilindra, miran rad, uglađen.. a kad se malo privikneš, držiš ga u višim okretajima gdje promjeni ćud. Neće ti dosadit jako dugo!
 
DiAbLeRo said:

Uf taj sam vec vidio, i svidja mi se :)  (y) TNX!
Kolko vidim, to je neki salon, iskustva s time? kaj oni spustaju km i to? trebam to brinut?  Makar kolko god gledam, ovaj z750 mi je sve vise i vise napetiji, samo sto ih po njuskalu bas nema!

Ovaj mi je napet al 49.500ufff! (ima na forumu neki fond, dajmo mu da vozi ili nesto?)
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/kawasaki-z-750-750-cm3-oglas-5184109

A kaj mislite o ovom?
http://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/kawasaki-z-750-750-cm3-oglas-5184109
 
kuglager said:
Razmisli,nije bitna marka već namjena,svi su te dobru stvar pitali,za kaj ti treba?

Ak ti treba za tuRRiranje ispred birca,duge vožnje,kamenje ,blato na to se misli?

Ja bi naglasak metil na zaštitu od vjetra i komotnost  :)

kamenje, blato nikako! Kroseri itd..sorry mozda je to nekima super, meni vise za duge voznje, e sad...da ne ispadnem povrsan, nije bas za turiranje ispred birca ali volio bi da se vidi! :))
Zato mi taj z750 ok nekak, ko lezaljka al nije :p
 
Zvonimirko said:
Uf taj sam vec vidio, i svidja mi se :)  (y) TNX!

Ovaj gornji link sam ti i stavio jer mi se čini zaimljiv, kupuješ direktno od salona, na kartice, kredit, keš kakogod, imaš kakvu-takvu garanciju da je motor O.K., meni se čovjek (ne sjećam se imena, mislim da je Vlado) učinio od povjerenja. Ne košta te ništa otić tamo i raspitat se, a vjerujem da je i cijena negoušiebl... Ima i jeftinijih u oglasniku, ali ponekad jeftiniji ne znači i bolji izbor.
 
Zvonimirko said:
kamenje, blato nikako! Kroseri itd..sorry mozda je to nekima super, meni vise za duge voznje, e sad...da ne ispadnem povrsan, nije bas za turiranje ispred birca ali volio bi da se vidi! :))
Zato mi taj z750 ok nekak, ko lezaljka al nije :p
Vidim da si več odlučio!  :mrgreen:
Zekan je motor koji se treba znat vozit ili bar imat malo iskustva. Ima 100tinjak i kusur konja, vuče konstantno od niskih okretaja, zna bit nervozan i ako nisi vozio ništa prije - jednostavno je presnažan za tebe kao apsolutnog početnika!
Prije bi ti predložio neki supersport od 600 jer jednostavno nejde do nekih 5-6t okretaja nego Z! Al opet- gas se ne daje sam od sebe, nisi neki balavac koliko mi se čini tak da..
 
Nintendo said:
Vidim da si več odlučio!  :mrgreen:
Zekan je motor koji se treba znat vozit ili bar imat malo iskustva. Ima 100tinjak i kusur konja, vuče konstantno od niskih okretaja, zna bit nervozan i ako nisi vozio ništa prije - jednostavno je presnažan za tebe kao apsolutnog početnika!
Prije bi ti predložio neki supersport od 600 jer jednostavno nejde do nekih 5-6t okretaja nego Z! Al opet- gas se ne daje sam od sebe, nisi neki balavac koliko mi se čini tak da..
Ako je talent snaći će se , ako nije, ni biciklo mu ne pomaže  :mrgreen:
 
Z-750 je bmx  (y) vozi se bez problema pa cak i pocetnik  (y) prijatelj mi ima 2007 60 000 km više na zadnjem nego na dva kola radi ko singerica (y) moja preporuka Z- 750 em je lip em je dobar :D (y)
 
lunjo said:
Ako je talent snaći će se , ako nije, ni biciklo mu ne pomaže  :mrgreen:
Ako je  (y) , ako nije  :misli:
poštar said:
Z-750 je bmx  (y) vozi se bez problema pa cak i pocetnik  (y) prijatelj mi ima 2007 60 000 km više na zadnjem nego na dva kola radi ko singerica (y) moja preporuka Z- 750 em je lip em je dobar :D (y)
I lip je i dobar!  :wink:
Ak ti se sviđa Z probaj nać nekog dovoljno hrabrog  :mrgreen: da ti da đir pa ćeš steć koliko-toliko neki dojam!
Motor se kupuje srcem.. najgore je kupit nešto što ti se nesviđa pa onda kasnije žalit!
 
Mali zeko se lagano vozi, to ne bude problem. Ali nemoj se zavarati, ozbiljan je to motor i treba da "imat" kad krene.
Pamet u glavu i doziraj gas.  (y)
Kod kupnje nikad pamet, samo srce. U vožnji obrnuto. Malo je motora koji praštaju iznad 100ks.
 
Nintendo said:
Vidim da si več odlučio!  :mrgreen:
Zekan je motor koji se treba znat vozit ili bar imat malo iskustva. Ima 100tinjak i kusur konja, vuče konstantno od niskih okretaja, zna bit nervozan i ako nisi vozio ništa prije - jednostavno je presnažan za tebe kao apsolutnog početnika!
Prije bi ti predložio neki supersport od 600 jer jednostavno nejde do nekih 5-6t okretaja nego Z! Al opet- gas se ne daje sam od sebe, nisi neki balavac koliko mi se čini tak da..

Nit balavac nit blesavac (bar se nadam :) At to sto kazes gas se ne daje sam, mislim kolko sam skuzio predlazes radje neki R6 ili tako nesto?
 
Skripter said:
Mali zeko se lagano vozi, to ne bude problem. Ali nemoj se zavarati, ozbiljan je to motor i treba da "imat" kad krene.
Pamet u glavu i doziraj gas.  (y)
Kod kupnje nikad pamet, samo srce. U vožnji obrnuto. Malo je motora koji praštaju iznad 100ks.

Ova je jako dobra: Kod kupnje nikad pamet, samo srce. U vožnji obrnuto :)

Ps. samo jos da umabcim ekonomiju i to je to! Steta kaj ih ima jako malo na njuskalu :(
Kolko sam skuzio dosta ljudi predlaze fazer, mislim ok je, navise mi upo u oko ovaj kaj mi DiAbLeRo predlozio (Yamaha FZ6S2)
ali kad pogledam Zeku kak ga vi zovete(cak mi se i naziv svidja) ufff to je to, srce proradi!

I jos kad mi Nitendo veli da bi trebo uzet mozda neki supersport...gle nakraju cete me nabrijat na neki R6 ili cbr :p


 
Živili :)
Zeko je jeben stroj slazem se... A za tebe morda er-6?? To bi ti bil moj savjet :)
Sretno i pomalo :)
 
Teško da će ti netko kvalitetno preporučiti motor kad ni sam ne znaš što ti paše.
Mislim da bi najpametnije i dugoročno najjeftinije bilo prvo potrošit koju kunu tako da prvo rentaš/posudiš  3-4 nakeda (jer vidim da priča ide u tom smjeru) i to sa 1, 2 i 4 cilindra, nakon toga možda i koji motor sa manjom zaštitom od vjeta pa da onda sam doneseš odluku što ti paše za vožnju u smislu ciklistike, snage i okretnog momenta odnosno odaziva mašine, položaj na motoru s obzirom na tvoju visinu itd., a da ti se ujedno i sviđa jer kod motora "srce je uvijek u pravu".

Evo ti jedan moj primjer, tek neki dan sam prvi put probao Gileru GP800 i razočarao se do bola, a s obzirom da sam vozač sa ajmo reć poprilično iskustva, bio sam 100% uvjeren kako bi mi taj skuter legao ko' budali šamar.
Zaključak: badava ti sve preporuke, tehnički podaci, priče rekla/kazala i što ja znam što sve ne, dok jednostavno ne sjedneš i ne probaš, to ti je moj jedini savjet  8)
 
koliko vidim njegovo srce je vec odlucilo (z750) tako da ne znam cemu sve ovo... :jesus:
 
Zvonimirko said:
Ova je jako dobra: Kod kupnje nikad pamet, samo srce. U vožnji obrnuto :)

Ps. samo jos da umabcim ekonomiju i to je to! Steta kaj ih ima jako malo na njuskalu :(
Kolko sam skuzio dosta ljudi predlaze fazer, mislim ok je, navise mi upo u oko ovaj kaj mi DiAbLeRo predlozio (Yamaha FZ6S2)
ali kad pogledam Zeku kak ga vi zovete(cak mi se i naziv svidja) ufff to je to, srce proradi!

I jos kad mi Nitendo veli da bi trebo uzet mozda neki supersport...gle nakraju cete me nabrijat na neki R6 ili cbr :p
http://m.njuskalo.hr/sportski-motori/yamaha-r6-600-cm3-oglas-5137098

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Gledam komentare i koliko vidim nitko ti nije rekao nista konkretno. Ako imas priliku od nekoga probat motor probaj, ako ne kupuj ono sto ti se sviđa. Oko tehničkih osobina ti nemogu pomoći jer ne posjedujem Z-a, kolega je imao prije Z-a i koliko znam nije bilo nikakvih problema.
 
U slicnoj dilemi san bija i ja prije 5-6 godina kad san uzima prvi motor. znaci totalni pocetnik na motoru, bez kilometra na 2 kola. onih nekoliko km na skuterima i ne racunan. sad gledaj, ako vec neko vrijeme vozis nekakav skuter pa sad gledas uzet motor onda bi se cak i lako privika na z750, ali ako to nije slucaj, radije gledaj nesto slabije, voznije i pitomije. budi siguran da ce ti prvi motor par puta past na mjestu. z 750 ti tu opet nije najbolje rjesenje...

i nemoj mislit da je z750 pitomiji od nekog sportasasa u klasi 600. Z je sportski motor, samo bez oklopa. ne daj da te nedostatak plastike zavara. sve masine u nakedima su dosle iz klase sport. malo su ugusene da bi bile korisnije obicnom vozacu, ali to su jos uvijek petarde.

moja preporuka ti je er6n, jos sa nekim otvorenim topom grmi ko lud, a vjeruj mi nece ti bit spor sezonu - 2, a ako ti dosadi, prodas ga i ides dalje.
ako si ipak visok i er6n ti je mali, onda pogledaj xtx 600 od yamahe.

a sad, ako si bas zalipija na nakeda u klasi 600, onda bi ti preporucija fz6. puno vozniji i okretniji od z750. i medju nogama djeluje puno manje, u nizim okretajima puno pitomiji od z750, a kad ga razvrtis isto ide ko metak.
 
Pusti price,uzmi zeku... Svidja ti se-kupi ga... Malo lakse s gasom i nemas frke... Sjedali su decki i na puno jace motore po prvi put... Nisi balavac i pazit ces,a Z te sigurno nece prebacit na ledja ako ga malo i odvrnes... KUPUJ ode sezona.