r1 2004 ,kako rješiti problem sa korpom

brko636

New member
pozdrav prije svega, znači molio bi za pomoč, ako je netko radio,tojest riješavo problem korpe na yamahi r1 2004 god, dosta mi se čuje u leru i pa htio bi to nekako otklonit ali nemam ideje, dali se kupuje nova ili samo oni federi unutra. jer ima neki luft po meni. čuje se, al kad stisnem kvačilo zvuk potpuno nestane, . šta radit????
 
Ma vozi. Moja se cuje ima vec dvadeset tisuca. Na leru melje kao ducati a kad stisnem kumplug umiri se
 
brko636 said:
pozdrav prije svega, znači molio bi za pomoč, ako je netko radio,tojest riješavo problem korpe na yamahi r1 2004 god, dosta mi se čuje u leru i pa htio bi to nekako otklonit ali nemam ideje, dali se kupuje nova ili samo oni federi unutra. jer ima neki luft po meni. čuje se, al kad stisnem kvačilo zvuk potpuno nestane, . šta radit????

Šta reći, koju posluku porati. :mrgreen: Sada nas je dvoje:
> http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,86462.msg3953731.html#msg3953731

Daj mi kaži koliko km imaš i dali imaš još kakvih simptoma osim navedenih?

Inače, i meni je tako krenulo ispočetka. Samo je lupkala, a kada bih stisnuo kvačilo, zvuk bi nestao.
 
brko636 said:
pozdrav prije svega, znači molio bi za pomoč, ako je netko radio,tojest riješavo problem korpe na yamahi r1 2004 god, dosta mi se čuje u leru i pa htio bi to nekako otklonit ali nemam ideje, dali se kupuje nova ili samo oni federi unutra. jer ima neki luft po meni. čuje se, al kad stisnem kvačilo zvuk potpuno nestane, . šta radit????

Nova korpa je po katalogu od Yamahe - 3.066,00 kn. Možda za keš izvučeš kakav popust.

Šustice u korpi se ne mogu naručiti zasebno. Mislim da se ne mogu ni izvaditi tako lako, jer su "zalivene" unutar kučišta.
Šuste na kvačilu se mogu naručiti posebno, ali ne vjerujem da je do njih. Moje na skoro 50.000 km su kao nove.
 
:vidiga:



:mrgreen:

..ma da se to prenitat, raspertlas i pod federe podbacis mesingane il tvrdje bakarne podloske, kupis alu zakovice i drzi samo kita je to, na djamahahahahu mislim  :jesus:

..iako po ja bi prije gledao na onaj mali lezaj 8) , a potom i oglasnik  :mrgreen:
 
KING RR said:
..ma da se to prenitat, raspertlas i pod federe podbacis mesingane il tvrdje bakarne podloske, kupis alu zakovice i drzi ...

Sada zjb na stranu, drži da, drži vodu dok majstori odu, niti centimetar od tih šustica prolazi lanac pumpe ulja, da jedna od tih zakovica ispadne, bye-bye mašina, tako da, ja se nebi igrao. :) (y)

P.S. Tim gore je što vecina Yamaha mjeri razinu, a ne pritisak ulja, tako da nebiš ni znao da pumpa više ne tjera ulje, u karteru bi ga bilo dovoljno i senzor se vjerovatno nebi aktivirao, tako da...  :? Nije za igrati se sa time. Nova korpa i gas. 8)
 
Zajebi, uvaljena palija u garanciji  :jesus:  to je prvo sta sam pogledo kad sam iso po njega  :LOL:


..meni je na 636 "zvonila" korpa, skinio, razbusio, oso u metalku kupio podloske i zakovice, zakuco, sastavio, napravio 15 soma i prodo ga, ni vise nikad zvonila ;)

..to sto vas jebe uopce nemora bit do korpe vec do onog lezaja, kolega je 2007. prodo samo zbog tog suskanja, prenito korpu i opet ista kita bila  :LOL:
 
KING RR said:
Zajebi, uvaljena palija u garanciji  :jesus:  to je prvo sta sam pogledo kad sam iso po njega  :LOL:


..meni je na 636 "zvonila" korpa, skinio, razbusio, oso u metalku kupio podloske i zakovice, zakuco, sastavio, napravio 15 soma i prodo ga, ni vise nikad zvonila ;)

..to sto vas jebe uopce nemora bit do korpe vec do onog lezaja, kolega je 2007. prodo samo zbog tog suskanja, prenito korpu i opet ista kita bila  :LOL:

Kojeg, igličastog na korpi? I njega sam naručio, mislim da je oko 150 kn a pixna jos 250 kn. Ili misliš na potisni na poklopcu kvačila? On je OK, njega necu mjenjati.

Btw, '07. je tip RN19, 16-ventilac (RN12 je 20V), iako izvana vrlo slične, u biti vrlo različiti motori.
 
Iglicasti ce tesko otic al kad ved drkas treba sve promjenit, ovaj drugi zna jebat, mislis ok je pod prstima, a kad se zavrti kako spada susti ko kutija puna sarafa  :mrgreen: 
..jbga srecom nemam prerenomiranu pa se nemoram sekirat  :jesus:  :LOL:
 
sa jamaho sam prešo nekih 55tkm. sve super osim evo toga, i to mi se malo čulo, al malo po malo cukanje na kvačilu itd, počelo mi se malo više čut, puno mi je za novu 3 milje , probat ču prvo sa "druk" ležajom
 
moja r1 1999 g.ima 62tkm,isto se cuje al me ne sikira,moj moto je ne diraj dok ne otpadne  :mrgreen:
 
ugly kid denis said:
moja r1 1999 g.ima 62tkm,isto se cuje al me ne sikira,moj moto je ne diraj dok ne otpadne  :mrgreen:

To je linija RN01, koliko mi je poznato ta linija i nema neke boljke sa kvačilom. Frend ima RN09, prvi vlasnik, oko 35.000 km, njemu sve radi OK. A ova moja i od kolege forumaša, nisu to prve RN12 za koje sam čuo da imaju problem sa korpom.

Inače je normalno da korpa počme raditi određene lupkajuće zvukove na ler gasu, na vecini motora/japanskih litRRi sa takvom km (bar je moje neko iskustvo takvo).

:neznam: