Rama ZX-10 R

markookram said:
opet mogu ja odgovoriti  :mrgreen:

ali prpricano ... kako mi je u mislima ostalo ... jednom je rekao DB da je siguran u svoj posao , ali sa druge strane da je i novo novo ... za sve one koji si ne mogu priustiti 20 000 kn (ili koliko vec) za novu ramu ... on je tu  (y)
a i ima jedna posebna tema o tome ...

jednom momku sam prodavao neke dijelove za zx6r 07/08, i tako upadnemo u pricu i ja ga pitam sta je sa ramom, on kaze da je i ona platila, pitam ga ja di je da na ravnanje a on kaze da je kupija novu, pitan ja pa koliko jbte, kaze on 5800kn nova!! ja osta paf  :shock:
 
Tutty said:
jednom momku sam prodavao neke dijelove za zx6r 07/08, i tako upadnemo u pricu i ja ga pitam sta je sa ramom, on kaze da je i ona platila, pitam ga ja di je da na ravnanje a on kaze da je kupija novu, pitan ja pa koliko jbte, kaze on 5800kn nova!! ja osta paf  :shock:
Nekako mi je ta cijena premala za novu ramu...Cuo sam da samo ravnanje plate po 400-500 eura... :misli: :misli:
 
Tutty said:
jednom momku sam prodavao neke dijelove za zx6r 07/08, i tako upadnemo u pricu i ja ga pitam sta je sa ramom, on kaze da je i ona platila, pitam ga ja di je da na ravnanje a on kaze da je kupija novu, pitan ja pa koliko jbte, kaze on 5800kn nova!! ja osta paf  :shock:

900€ kako sam ja čuo.Al moraš dat staru nazad ako hoćeš papire
 
Icek said:
900€ kako sam ja čuo.Al moraš dat staru nazad ako hoćeš papire


To za staru je cista glupost
 
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/07-Suzuki-GSXR1000-GSXR-1000-Frame-Main-Frame_W0QQitemZ290359587247QQcmdZViewItemQQptZMotorcycles_Parts_Accessories?hash=item439ac7b1af


7000 kn.. je ebay.. al ono + ovo je kramasaki znaci 50% manje  8)
 
zizosb said:
Nekako mi je ta cijena premala za novu ramu...Cuo sam da samo ravnanje plate po 400-500 eura... :misli: :misli:

Cjena je OK , zajebancija oko ukucavanja brojeva od strane hak-a je problem , a i vrjednost motora s pp brojevima ... tak da ljudi biraju ravnanje  :?
 
Fire Breath said:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/07-Suzuki-GSXR1000-GSXR-1000-Frame-Main-Frame_W0QQitemZ290359587247QQcmdZViewItemQQptZMotorcycles_Parts_Accessories?hash=item439ac7b1af


7000 kn.. je ebay.. al ono + ovo je kramasaki znaci 50% manje  8)

ovo mi sad nije jasno,
kako rama ima već ukucan broj šasije ?  :misli:

kupovao sam novu za hondu u rutingu i stigla je bez broja šasije i pločice .....
 
markookram said:
znaci da je ko nova  :mrgreen:

ma je brate nova, al oni usrani policijski broj šasije, pa ga majstor na tehničkom htio ukucat na pola rame, negdje poviš dekla (tamo mu je bilo najzgodnije  :LOL: ), ma reko: šta ti je, jesi lud, pa je onda pristao kucati gore na predviđeno mjesto gdje je i tvornički, al onda opet nemože tamo dokučiti, pa je onda ukucao pokraj tog predviđenog mjesta.
Bio sam uz njega dok je lupio prva dva broja, i onda sam odustao. nisam ga više mogao gledat ...
samo mi je bilo u mislima da ispadne ravno. na kraju je ispalo i dobro (mislim ravno), samo što je se zajeb... na jednom broju pa ga je poništo sa X.
sve u svemu - katastrofa to lupanje broja šasije ...
 
Bilo bi interesantno čut od vlasnika kako je došlo do pucanja, motor je 2008. godište, dakle zaboravi nekakav zamor materijala ...
 
Što se tiče zavara on je puno čvršči nego tvornički.Kad smo ramu zavarili motor je ostao dosta kraći pa je bilo potrebno razvući ramu.Prilikom razvlačenja rama je ponovo napukla,ali na drugom tvorničkom zavaru i na punom dijelu di nema zavara.Mislim da to dovoljno govori.Vlasnik se vozi i napravio 2000tkm. nema nikakve primjedbe na vozne osobine motora.
Slažem se da je najbolje kupiti njovu ramu pogotovo kod kawasakije jer jr jeftina,ali ti brojevi na tehničom stvarno katastrofa i motor je teško posli prodati.U SVAKOM SLUČAJU VLASNIK IMA IZBOR DA BIRA.
 
Bubnul sam sa cca 160km/h na lezeceg policajca i spigo felgu jos gore nego ovaj na slici (u toj mjeri da je guma odmah pocela pustat jer felga je bilo dosta spigana) i nemam nikakvih problema sa ramom :neznam: ide zadnji, prednji i nikakvih problema u 18500km (y) drugim rjecnikom testirao sam ga :mrgreen: sta je sa ovim motorom na slici radjeno zbilja neznam :neznam: mada bi volio znat iz ciste znatizelje kako je doslo do ovakvog puknuca? i usljed cega? :mrgreen: ili jednostavno vlasnik nije imao srece :neznam:
 
Ne znam kako je motor udario,ali znam da su vilice bile skoro ne taknute kao i većina djelova prednjeg kraje OSIM RAME i grana koje je felga pogodila.INAČE rama se razvlači kao žvake nema niti malo žilavosti kao npr. r1,cbr1000., loše,jako loše,kawasaki sve nježniji i nežniji.
 
opa , onda imamo novog lidera u bad rama kategoriji  :mrgreen:




  te motore danas rade  ko ni sebi ni svom 
 
drugabrzina said:
Ne znam kako je motor udario,ali znam da su vilice bile skoro ne taknute kao i većina djelova prednjeg kraje OSIM RAME i grana koje je felga pogodila.INAČE rama se razvlači kao žvake nema niti malo žilavosti kao npr. r1,cbr1000., loše,jako loše,kawasaki sve nježniji i nežniji.

E sad si me malo zbunio :misli: :misli: :misli: :misli:

Ko god je ikad slusao materijale otprilike je nacuo nesto kao; elasticnost, zilavost, krutost i slicno. Obicno kad je nesto jako kruto, ono je i krhko. Kad je zilavo, obicno je mekano.
Cak ljudi znaju pa kazu ne mozemo bacati ovaj noz, puknuti ce mu vrh zbog krutoce, a ovaj je savitljiv ( zilav ) i njega ce mo bacati.

Zbog napisanog se cudim, kako u jednom trenutku rama pukne ko staklo, a u drugom ti kazes da se razvlaci ko zvaka :misli: Naime ako se tako lako razvlaci, je li nije logicno da se i guzva, a na ustrb pucanju :misli:
 
Sip said:
Zbog napisanog se cudim, kako u jednom trenutku rama pukne ko staklo, a u drugom ti kazes da se razvlaci ko zvaka :misli: Naime ako se tako lako razvlaci, je li nije logicno da se i guzva, a na ustrb pucanju :misli:

      ...pitanje je na mjestu. Valjda zato što neznam dovoljno, pa me zanima.