Razlika u kacigama obzirom na njihovu cijenu i proizvođača

Jasno mi je da određena razlika u sigurnosti postoji, ali kolika je zaista ta razlika. Da li je mala, kao kad recimo uspoređujemo klasu 1000 i 600 iz japana, ili ovdje govorimo o većoj razlici, kao npr kle vs zx10?
Mislim da, kao što netko reče, svaka kaciga na tržištu danas mora zadovoljiti određen kriterij, a ne da jedna puca na glavi a druga ne. Mislim da tu razlike baš nisu tolike. Uz to mislim da je bitno i što je između samo glave i vanjskog ruba, tj kakav je taj materijal koji na sebe mora preuzeti određenu amortizaciju u slučaju udarca, jer nije poanta samo da ti se glavuđa ne raspade izvana, već i iznutra. Inače, koliko iz osobnog iskustva mogu reći, u završnoj obradi je stvarno velika razlika, pa zasigurno i u brtvljenju mada ne baš sad toliko jako, ali u ostalom uglavnom vidim samo finiš, i ono što bi mogli nazvati dodatnom opremom koja može i nemora biti. Dakle, gubi li hipik( onaj koji ne mari kako izgleda) naspram nekoga kome je stalo kako izgleda uz još gore nabrojano ako kupi recimo kacigu za 1500 kuna a ne za 5000 kuna.
 
Medo said:
Istina, zato i ja razmišljam da ju kupim bez obzira što mi je ova koju sada imam kao nova. Samo ja ipak gledam onu "običnu" a ne karbon.
Vozio sam se malo sa njom i definitivno najtiša kaciga koju sam probao.
znaci ipak je akrap malo preglasan  :mrgreen:
 
aurellie said:
Miro, znam da tvoja Bieffe kaciga dobro dihta, udobna je, i sve to. I da se čudiš kako može bi bolje od toga. Ali nikad nećeš znat kakva je to kaciga od 3-5000kn, dok ne isprobaš. A kad isprobaš, znat ćeš i sam odgovor na pitanje  (y)
priznajem, s tom exkluzivom se još nisam vozio, nit sad kupujem kacigu, ali pitam samo da li su razlike tolike ili i 1500 kuna može parirati 5000 osim u exkluzivi, no ne i ostalom.

Razlike između 1500 kn odijela i 5000 je jasna, tu se nema što reći, ali između 3000 i 5000 mislim da je minimalna.
 
Znam da samo razlika u boji ili šarama ponekad mož biti teška i preko 1000 kuna. A yebo boju.
 
Mislim da bi tebi tvoja glava trebala vrijediti puno više od 500, 5000, 50000, 500000, 5000000. 50000000.........kn, pa sad ako ova skuplja i nije toliko puta bolja u svim segmentima koji su nabrojani u prethodnim postovima nema veze čak i da je za jedan posto samo bolja od najeftinije opet je u njoj tvoja neprocijenjiva glavica. :mrgreen:
 
ako misliš da moja glava vrijedi... eto ti je , pa ju ti nosi...  :LOL:
 
DVOGLAVI ORAO said:
Mislim da bi tebi tvoja glava trebala vrijediti puno više od 500, 5000, 50000, 500000, 5000000. 50000000.........kn, pa sad ako ova skuplja i nije toliko puta bolja u svim segmentima koji su nabrojani u prethodnim postovima nema veze čak i da je za jedan posto samo bolja od najeftinije opet je u njoj tvoja neprocijenjiva glavica. :mrgreen:
to je istina. moja glava je meni najvrijednija, ali kao i u svemu u životu i ovdje tražiš zlatnu sredinu.

Jesi li ti kupio najsigurniji auto? najsigurnije odijelo? Najsigurniju kornjaču za kičmu? Najsigurnije čizme za motor? ZNAM DA  NISI, pa tako i u ovome tražim kompromis između svega.
 
Ne treba mi tvoje kad već imam dvije prevelike kamo bi još s tvojom. (y)
 
markookram said:
znaci ipak je akrap malo preglasan  :mrgreen:
:mrgreen:
Meni je svaki otvoreni spuh preglasan jer moram paziti na sluh. Problem mi je buka od vjetra koja naveliko nadglasa spuh. Zato se uvijek i vozim sa čepičima za uši. A S1 je tiha skoro kao kada imam čepiće u ušima.  (y)
 
Medo said:
:mrgreen:
Meni je svaki otvoreni spuh preglasan jer moram paziti na sluh. Problem mi je buka od vjetra koja naveliko nadglasa spuh. Zato se uvijek i vozim sa čepičima za uši. A S1 je tiha skoro kao kada imam čepiće u ušima.  (y)

pjevas u zboru :misli:
 
Trenutno imam kacigu Nolan N61, koštala je nekih 800-900kn i vozila sam s njom tri sezone, nije nešto, ali poslužila je.... Istina da se proširila i prozviždala, ali pošto se financiram sama (život, školovanje,....) gotovo svaku kunu ulažem u gorivo kako bi se mogla što više voziti.... Za vrijeme sezone inače radim 4000-5000km mjesečno i to mi je najveći gušt u životu tako da uz sve kvarove, šarafanja, redovno održavanje (lanac, gume, registracija) ne ostaje mi puno novaca za opremu.... Znam, sad ćete me popljuvati jer kao ako se voziš moraš imati i opremu.... bla, bla,.... e pa ja ju nemam i bar sam svih ovih godina do sada proputovala motorom što veliki dio onih ''tatinih sinova i kćerkica'' što se voze u punoj opremi od kafića do kafića, neće napraviti do kraja života....
Istina, oprema (ne mislim samo na kacigu, iako je ona jedna od važnijih u svemu) u mnogo slučajeva spašava život, ali ne mogu si ju adekvatnu svi priuštiti..... Osobno nemam namjeru padati, kao ni većina vas, a ukoliko mi se dogodi neka nesreća, sve je stvar sudbine....
Za iduću sezonu moram kupiti novu, ali nikako neću biti u mogućnosti dati više od 1200-1500kn....
 
miro said:
ali pitam samo da li su razlike tolike ili i 1500 kuna može parirati 5000 osim u exkluzivi, no ne i ostalom.

Razlike između 1500 kn odijela i 5000 je jasna, tu se nema što reći, ali između 3000 i 5000 mislim da je minimalna.


ista stvar i s kacigama

za malo vise od 1500kn mozes kupit vrhunsku kacigu. a razlika izmedu kaciga od 3000 i 5000kn je isto minimalna, vecino se placa ime i design

 
miro said:
priznajem, s tom exkluzivom se još nisam vozio, nit sad kupujem kacigu, ali pitam samo da li su razlike tolike ili i 1500 kuna može parirati 5000 osim u exkluzivi, no ne i ostalom.

Razlike između 1500 kn odijela i 5000 je jasna, tu se nema što reći, ali između 3000 i 5000 mislim da je minimalna.
Stari vjeruj mi da su to ogromne razlike...pogotovo kad ti je kaciga par sati neprekidno na glavi i to po kojekakvim cestama ! Ja sam jednu shoei jednostavno od muke razbio o asvalt jer postane neizdrživo ju imati na glavi ! Ova xr 1000 je izuzetno udobna i mirna kaciga ali nisam zadovoljan "tišinom"na povečim brzinama !! Kaciga ispod realnih 500 eura nije vrijedna komentara !!!
 
Ne! :mrgreen:
Ali ni drugima ne bi bilo zgorega nositi čepiće za uši.
Evo npr. mjerenje buke u kacigi pri brzini od 90km/h i 130km/h.
A vjerujem da znate kako buka preko 90dB već može oštetiti sluh.

A evo i Orion-ov tekst: http://www.motori.hr/Kako_sa_uvati_sluh__1257.html

Iskreno, ove su me brojke iznenadile kada se radi o S1, ali u stvarnosti je velika razlika.
 
zvonko situm said:
Stari vjeruj mi da su to ogromne razlike...pogotovo kad ti je kaciga par sati neprekidno na glavi i to po kojekakvim cestama ! Ja sam jednu shoei jednostavno od muke razbio o asvalt jer postane neizdrživo ju imati na glavi ! Ova xr 1000 je izuzetno udobna i mirna kaciga ali nisam zadovoljan "tišinom"na povečim brzinama !! Kaciga ispod realnih 500 eura nije vrijedna komentara !!!
nebi rekao da je shoeica losa mozda ti jednostavno ne pase kalup kacige prema obiku glave
kod mnogih je to slucaj , a on je vidljiv kod duzis voznji kada primjetis da te na mjestima kaciga jace stisce a na nekim je skoro labava
 
Medo said:
Ne! :mrgreen:
Ali ni drugima ne bi bilo zgorega nositi čepiće za uši.
Evo npr. mjerenje buke u kacigi pri brzini od 90km/h i 130km/h.
A vjerujem da znate kako buka preko 90dB već može oštetiti sluh.

A evo i Orion-ov tekst: http://www.motori.hr/Kako_sa_uvati_sluh__1257.html

Iskreno, ove su me brojke iznenadile kada se radi o S1, ali u stvarnosti je velika razlika.
meni su uvijek cepici u jakni i uvjek ih stavim kod malo duzih voznji
po gradu nikad
 
markookram said:
nebi rekao da je shoeica losa mozda ti jednostavno ne pase kalup kacige prema obiku glave
kod mnogih je to slucaj , a on je vidljiv kod duzis voznji kada primjetis da te na mjestima kaciga jace stisce a na nekim je skoro labava

danas probao x-lite - kalup mi je uzas...
dok mi shark recimo odlicno pristaje
 
Jebiga moj motor proizvodi 120db pa mi je svejedno dal puše ili ne  .............malo sam nagluh već
 
ja čepiće uglavnom koristim kad skidam temperaturu, ali da kaciga mora biti ok i nakon dosta km, to stoji, kao ni da buka ne treba biti prevelika . od toga fakat boli glava. Trenutno nemam problema sa zvukom, a kad voziš brzo, ako je motor pretih, uvijek ga nadjača vjetar. Sjećam se da me je na vf-u znala boliti glava i bilo mi je muka od subwoofer zvuka koji je ispuh ispouštao kad recimo otpustiš gas. Ponekad je to imresivno, ali za duži put - ne baš. Možda bi to vrhunska kaciga ipak malo apsorbirala.