Razlika u kacigama obzirom na njihovu cijenu i proizvođača

miro said:
ja čepiće uglavnom koristim kad skidam temperaturu, ali da kaciga mora biti ok i nakon dosta km, to stoji, kao ni da buka ne treba biti prevelika . od toga fakat boli glava. Trenutno nemam problema sa zvukom, a kad voziš brzo, ako je motor pretih, uvijek ga nadjača vjetar. Sjećam se da me je na vf-u znala boliti glava i bilo mi je muka od subwoofer zvuka koji je ispuh ispouštao kad recimo otpustiš gas. Ponekad je to imresivno, ali za duži put - ne baš. Možda bi to vrhunska kaciga ipak malo apsorbirala.


to samo Schuberth uklanja ili minimalizira, ili cepici

niti ARAI RX7  niti SHOEI xspirit  tu nemaju sanse, glasne kacige, jebat ga, racing a ne touring
 
miro said:
ja čepiće uglavnom koristim kad skidam temperaturu, ali da kaciga mora biti ok i nakon dosta km, to stoji, kao ni da buka ne treba biti prevelika . od toga fakat boli glava. Trenutno nemam problema sa zvukom, a kad voziš brzo, ako je motor pretih, uvijek ga nadjača vjetar. Sjećam se da me je na vf-u znala boliti glava i bilo mi je muka od subwoofer zvuka koji je ispuh ispouštao kad recimo otpustiš gas. Ponekad je to imresivno, ali za duži put - ne baš. Možda bi to vrhunska kaciga ipak malo apsorbirala.
:lolcry:
znas onaj o ivici i njegovoj baki ?

budem ga stavio u viceve
 
speed attack said:
ista stvar i s kacigama

za malo vise od 1500kn mozes kupit vrhunsku kacigu. a razlika izmedu kaciga od 3000 i 5000kn je isto minimalna, vecino se placa ime i design


tako je (y)
 
DObro, nastojati ću se držati savjeta kad budem išao na novu kacigu. Nekako mi smrdi da će 2500 ili neka kuna gore biti limit, ali vidjet ćemo još.
 
...ja bi si ubo Suomycu...ak bu neka akcija...neku Flower model...vidim da je tu gay ok.... :jesus:
 
miro said:
DObro, nastojati ću se držati savjeta kad budem išao na novu kacigu. Nekako mi smrdi da će 2500 ili neka kuna gore biti limit, ali vidjet ćemo još.


pa za 2500kn se kupi vrhunska kaciga
 
sssss said:
ću biti u mogućnosti dati više od 1200-1500kn....

Pa za 1500 kn se može kupit super kvalitetna kaciga.
Mislim da npr. HJC fg-14 košta nekih 1500 kn (za gotovinu).

Na stranici noveme-nove je čini mi se stara cijena

http://www.novema-nova.hr/galerija/displayimage.php?album=random&cat=11&pos=-272


evo cijena 1500 ovdje
http://webshop.motori.hr/cgi-bin/artikal.cgi?ID=27
 
Evo samo da se kratko javim.

Pri padu sam udario glavom u asfalt jako dobro i još se postrugao par metara. Glavi ništa, kaciga malo popucala (najviše vizir) i debelo ostrugana na asfaltu. Odmah sam je prestao koristiti i kupio novu.

Jest investicija od 2500 kn koja je trajala 2 mjeseca, a sad skoro 3000 kuna druga kaciga ali nije mi žao ni lipe  (y)

Prva kaciga mi je bila HJC a sad imam LAZER-a
 
Za 1600kn ja kupio Nolan N84 i jaaako dobra kaciga i šta se tiće završne obrade,kvalitete laka,udobnosti i buke.Osim toga sa njom sam dobio pin lock i dvostruki vizir tako da se nemoram zajebavat nosat crni vizir za po danu i prozirni za po noći  :mrgreen: tri muhe jednim udarcem  (y)
 
Pivi said:
Pa za 1500 kn se može kupit super kvalitetna kaciga.
Mislim da npr. HJC fg-14 košta nekih 1500 kn (za gotovinu).

Na stranici noveme-nove je čini mi se stara cijena

http://www.novema-nova.hr/galerija/displayimage.php?album=random&cat=11&pos=-272

evo cijena 1500 ovdje
http://webshop.motori.hr/cgi-bin/artikal.cgi?ID=27

Hvala pivi....  :wink:  Iako još ne mogu točno ništa znati kad i za koliko ću moći ponoviti se, ipak hvala....  (y)
 
sssss said:
Hvala pivi....  :wink:  Iako još ne mogu točno ništa znati kad i za koliko ću moći ponoviti se, ipak hvala....  (y)

Ma dobro...kad tad...

Samo sam htio reći kako se i za 1500 kn može kupit kvalitetna kaciga, te da nikako nije potrebno davat više od 3000 kn u vrh glave...sve preko toga je apsurd...ali tko ima novaca nek izvoli. (platit ime, exkluzivu zato jer je nosi neki vozač, .....itd.).

Ja sam si ovo ljeto kupio kod šepića IXS hx-243 za 760 kn.

Kaciga je ok, ima nekoliko nivoa (4-5) zatvaranja-otvaranja vizira, unutrašnjost na skidanje...itd...itd...

A šta je najvažnije od svega - sigurnost. Prolazi istu sigurnosnu normu  ece 022  kao i kaciga od 2500 kn.

Na kraju to je ipak najvažnije.
 
miro said:
di si to probao i po kojoj cijeni? :wink:

u mms-u...
necu ti reci cijenu :jesus:
sto nisi probao onu x-lite 801rr? ona ti je u tvom dosegu cijene


@speed: kad sam vidio da je agv valerossi replica 3500kn na snizenju, a inace je oko 5000, doslo mi je muka kolika je marza
 
demza said:
u mms-u...
necu ti reci cijenu :jesus:
sto nisi probao onu x-lite 801rr? ona ti je u tvom dosegu cijene


@speed: kad sam vidio da je agv valerossi replica 3500kn na snizenju, a inace je oko 5000, doslo mi je muka kolika je marza
trenutno u mom dosegu nije ništa. Bieffe će još malo poslužiti, a kad dođe dan D - we shall see!
 
demza said:
@speed: kad sam vidio da je agv valerossi replica 3500kn na snizenju, a inace je oko 5000, doslo mi je muka kolika je marza

to je uvijek tako

kad usporedis regularnu cijenu i onu za koju pojedine proizvode mozes kupit na akciji

kao npr. jedno vrijeme Sete i McCoy RX7 na ebayu, za 399€ kupi odma
8)
 
speed attack said:
to je uvijek tako

kad usporedis regularnu cijenu i onu za koju pojedine proizvode mozes kupit na akciji

kao npr. jedno vrijeme Sete i McCoy RX7 na ebayu, za 399€ kupi odma
8)

:povraca:

serem im se na tolike marze
 
Puno faktora utice na cijenu i razlike u cijenama .
Recimo kad se porede kacige iste klase i slicne kvalitete cijena je i do 300€ razlike  :x
Skupe kacige(Arai,Shoei itd) placaju vozace i to utjece na cijenu ,onda te firme imaju velike razvojne centre koje prave i ispituju kacige a to kosta jako puno penjeza dok manje i jeftinije firme kupe neku od tih kacige izrezu je i ispitaju i po tome naprave svoju kacigu.Dakle razvoj novog produkta skoro nista ne kosta  :shock:
Druga stvar je da Arai firma ima na svim stazama kad je neki moto evenement svoj tim koji svima koji dodju sa Arai kacigom djabe poprave kacigu ili ispitaju ako je netko pao i sunjicav je  :misli: dakle servis sluzba na visokom nivou  (y)
Marze na te kacige su isto vece nego na neke nepoznate   :palacdolje: logicno motoristi su cudan svijet uvijek gledaju sta je skuplje pa kupuju za razliku od recimo automobilista  :shock:
Ja osobno imam 2 Arai i rado bi ih zamjenio za neku drugu ali neide mi nikako  :misli: sve sto sam probao nepasi mi nikako a kad stavim bilo koju Arai na glavu ko da sam se rodio sa njom  :mrgreen:
Arai je skupa ,viziri su skupi i ima najgori mehanizam za skidanje vizira(Ho-Ruk  :mrgreen:) a sto je bucna neznam imali koja druga da je tako bucna  :misli: ali sto lezi na glavi i sto je udobna nema joj ravne  (y)
 
Imam N93 nolan, tad je bila top model

1280grama, pinlock, skida se unutrasnjost komplet, 3 kompozit bla bla..


Uglavnom dvoumio sam se jos između suomy explorer ali prevagnulo je na nolan jer ima pinlock ( nevjerujem antifog vizirima)

Skroz sam zadovoljan jer je kaciga ultra lagana, ventilacija je ok, dobro sluzi onaj stitnik za bradu.

Kao sto sam vec rekao suomy je kostao nekih 1800kn i sviđao mi se i probao sam i sve super, ali pinlock kojeg nolan ima prevagnuo je kod izbora. moram reci da stvar funkcionira vise nego odlično.



Neki dan gledam kod šepića SHOEI kaciga po 3000+ kn i vidim da neke nemaju stitnik za bradu,neke su dosta teske pa dolazim do zakljucka da nije skuplja kaciga uvijek bolja. ovisno kome je sto prioritet. mozda grijesim ali..
 
miro said:
Ajd nek mi to netko konačno što točnije razjasni. Kacigu možete kupiti od nekih 500 do 5000 ili više kuna (nebito sad točno koliko). Po čemu je ova skuplja 10 puta bolja od ove prve, najjeftinije. 10 puta sigurno nije lakša, a isto tako i 10 puta sigurnija. Da li se tu samo radi o nešto većeoj sigurnosti, možda malo manjoj težini i tu i tamo nekoj mogućnosti kao skidanje i promjena vizira i unutrašnjosti, način na koj brtvi i propušta zvuk, te po meni, najmanje vrijednoj a ponajviše cijenjenoj boji ili šari na samoj kacigi koja zna drastično promijeniti iznos. Da li je tu u igri samo šminka ili je prednost skupe kacige obziron na cijenu potpuno opravdana.

Ja inače imam bieffe kacigu, 1400 grama, 1000 kuna, vizir moš skidat, nakon 4 godine tvrdoća spužve je malko već popustila, na jednom mjestu se pokrov spužve malko odlijepio - no ništa posebno, ipak su 4 godine u pitanju, vizir brtvi ok, doduše, malo sam stvar korigirao, ali je sasvim ok. Što bi više dobio kacigom od 5000 kuna?
Koliko ja znam puno toga utječe na cijenu. Kao prvo materijali od kojih je napravljena školjka, ali i unutrašnost kacige, kako je izvedena ventilacija i koliko je funkcoinalna, kvaliteta samog vizira. jako velik utjecaj na cijenu ima sama grafika, pogotovo ako je u pitanju nečija replica jer tu je ukalkulirana visina Ugovora sa dotičnom facom plus provizija od svake prodane replice u cijelom svijetu. Recimo Biaggi je 2005 od Suomy-a keširao pola milje eurića samo za Ugovor , plus kojekakve premije. Općenito proizvođači koji imaju sponzorske ugovore sa vozačima jako puno troše na WSBK i Moto GP jer na svakoj trci su ljudi iz tvornice koji se brinu za njihove kacige, a sve to skupa je opet u cijeni kacige koju mi kupujemo. Isto tako kod največih proizvođača plaćaš i samo ime, kao i kad kupuješ mercedes ili bmw koji sigurno nije duplo bolji od toyote ili vw a duplo je skuplji. Naravno tu je i razvoj i ipitivanje novih modela i samih materijala koji utječu i na kofmor ali i na sigurnost. Svaki postojeći i novi model mora zadovoljiti norme i standarde, a skoro svaki kontinent ima svoje norme koje se uvjek po nečemu razlikuju jedna od druge. u pricipu najednostavnije ćeš skužiti čemu tolika razlika u cijeni ako probaš staviti na glavu kacigu istog proizvođača za soma kuna i recimo za 3,5 soma ili skuplju.  (y)