Restauracija BMW R25/2 1952 by Ziggy

ja mogu vjerovati 5 šavova,ali 10  :misli:  :mrgreen:

koji klip ide unutra? neki novi ili stari?
 
Reparacija zadnjeg štop svijetla,

2EE6D49F-09DB-4A8C-9E4F-5DBE73189DF6-3823-00000552E2401E24_zps950ba286.jpg

9B5EA4A2-5235-49EA-8AE3-B0D7D3B56A4F-3823-00000552DCE04420_zps89dfcdd4.jpg

CCE45AA5-6621-42D6-8B7A-149CDBD9A2A5-3823-00000552D7967B6A_zps2ed6656f.jpg

CBB494CA-41FA-4EDA-A134-47E6946D96FA-3823-00000552C4D78ADD_zps133222f4.jpg
 
rocky6 said:
ja mogu vjerovati 5 šavova,ali 10  :misli:  :mrgreen:

koji klip ide unutra? neki novi ili stari?

Ma novi klip sam kupio:
Kolben%20R%2025-3.jpg


a97c_2.JPG


upresana košuljica na standardni provrt je je stari bio na drugoj specijali.. :rolleyes:
 
bit će dobro,visoko mu čelo  :wink:
pitam zato jer sam imao klipove u Triumphu kupljene kod Stemlera,neki proizvođač iz Francuske-odlično ih radi,ali sam zaboravio kako se zovu (bacio kutiju i račun), a htio sam ga naći na googlu da vidim za koje motore sve rade klipove.ako je to-to napiši .
Imao sam i mahle i kolbensch., ali su mi ovi nekako "najjači" kad ih poslije izvadiš-nema "potpisivanja"

ajd ti požuri da se koji put provozamo na ljeto..

 
rocky6 said:
bit će dobro,visoko mu čelo  :wink:
pitam zato jer sam imao klipove u Triumphu kupljene kod Stemlera,neki proizvođač iz Francuske-odlično ih radi,ali sam zaboravio kako se zovu (bacio kutiju i račun), a htio sam ga naći na googlu da vidim za koje motore sve rade klipove.ako je to-to napiši .
Imao sam i mahle i kolbensch., ali su mi ovi nekako "najjači" kad ih poslije izvadiš-nema "potpisivanja"

ajd ti požuri da se koji put provozamo na ljeto..
(y)

Probat ću iskopat kutiju, kod nas se ništa eonima ne baca u smeće..  :mrgreen:
 
kod vas na "najtmens susret" se dolazi starim motorima-ako dođem sa pž ekipom do tada budi gotov.  (y)
 
evo lijeva ruka radi! Kad je taj susret? Koleha je uzeo dijelove polirati jer sam je sad u k.....! Kromiranje bi trebalo ici u slijedecu nedjelju tamo negdje 10.3. Danas nabacio motor, prednju vilicu, lampu u subotu struja i montiram gume na tockove! Ajde vise da se to sastavi pa da se vidimo. Cuo sam za neki susret 12.5. da se tamo nadjemo, tad je i izlozba kod nas u N.G. falit ce mi sofera za boxer stand!!
 
Jel stvarno ziggy vozis gv 650? jel pazis na pogonsku remenicu? mom kumu u gradisci se okrenula na kroneru, jedva nekako rjesio!
 
mislim da ima u Duga Resi za kromirat raspitam se pa javim.  (y)
 
goldwing1 said:
evo lijeva ruka radi! Kad je taj susret? Koleha je uzeo dijelove polirati jer sam je sad u k.....! Kromiranje bi trebalo ici u slijedecu nedjelju tamo negdje 10.3. Danas nabacio motor, prednju vilicu, lampu u subotu struja i montiram gume na tockove! Ajde vise da se to sastavi pa da se vidimo. Cuo sam za neki susret 12.5. da se tamo nadjemo, tad je i izlozba kod nas u N.G. falit ce mi sofera za boxer stand!!
datum postaje "upitan" sve više,bit ćeš pravodobno obavješten ako dođe do promjena.  :mrgreen:
dobro je što ti je ruka u funkciji,ali zaboravio sam ti reći da tražiš kirurga u otpusnom pismu da ti napiše" što više razgibavati lijevu šaku vožnjom na motoru uz stiskanje kvačila,po mogućnosti svakodnevno,a u slobodno vrijeme i više"  :mrgreen: ,kad sam ja isjekao prste  štajerom,onda sam se tako izliječio  (y) ( i traži odmah "penziju"  :LOL: )

ajd da ne trkeljamo bez veze, reci tu ili na PP Ziggy-u gdje kromiraš,kako itd...zato smo te i prozvali  :misli:

skuco-javi i ti,da znamo jel ima ....
 
ovaj u d.r nije baš nešto.u zg PATAFTA tamo je kolega kromirao volan. veli da sam pripremiš jer puno traže za pripremu.
neznam kako to ovi iz zg neznaju.  :shock:
 
goldwing1 said:
evo lijeva ruka radi! Kad je taj susret? Koleha je uzeo dijelove polirati jer sam je sad u k.....! Kromiranje bi trebalo ici u slijedecu nedjelju tamo negdje 10.3. Danas nabacio motor, prednju vilicu, lampu u subotu struja i montiram gume na tockove! Ajde vise da se to sastavi pa da se vidimo. Cuo sam za neki susret 12.5. da se tamo nadjemo, tad je i izlozba kod nas u N.G. falit ce mi sofera za boxer stand!!

:D  http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,232785.0.html  :wink:

goldwing1 said:
Jel stvarno ziggy vozis gv 650? jel pazis na pogonsku remenicu? mom kumu u gradisci se okrenula na kroneru, jedva nekako rjesio!
Ako mislimo na istog čovjeka, pozdravi ga.. Ja sam pio kavu u Gradiškoj sa likom koji je kupio salonski GV650 , ali imao je puno nekih problema..curenje tanka i slično..
Primjetio sam na vrijeme kada sam mijenjao gumu na 13000, bila blago popuštena..( ali i čitao sam o tom problemu)
Podcijenili su tehničku izvedbu osiguranja matice , jer motor ipak ima dosta snage za cruisera , 180 širina  gume i raspon između pogonske remenice ove na kotaču..


Riješio sa loctite plavi, i cijev od 2 metra..  (y)



rocky6 said:
datum postaje "upitan" sve više,bit ćeš pravodobno obavješten ako dođe do promjena.  :mrgreen:
dobro je što ti je ruka u funkciji,ali zaboravio sam ti reći da tražiš kirurga u otpusnom pismu da ti napiše" što više razgibavati lijevu šaku vožnjom na motoru uz stiskanje kvačila,po mogućnosti svakodnevno,a u slobodno vrijeme i više"  :mrgreen: ,kad sam ja isjekao prste  štajerom,onda sam se tako izliječio  (y) ( i traži odmah "penziju"  :LOL: )

ajd da ne trkeljamo bez veze, reci tu ili na PP Ziggy-u gdje kromiraš,kako itd...zato smo te i prozvali  :misli:

skuco-javi i ti,da znamo jel ima ....

Off je poželjan.. štoviše.. :censored:

skuco said:
ovaj u d.r nije baš nešto.u zg PATAFTA tamo je kolega kromirao volan. veli da sam pripremiš jer puno traže za pripremu.
neznam kako to ovi iz zg neznaju.  :shock:

O  tome ti i pričam, jednostavno čitajući malo iskustva ljudi po hr..ispada da je u HR kromiranje neka viša dimenzija koju mi smrtnici nemožemo dokučiti jbt... :misli:


 
Dakle, uspio sam iskopat originalnu sirenu.. Ispravna je i baš mi je fora način na koji je izvedena mehanika i izolacija namotaja.. :0648: CyberPunk  :yoman:

Mislio sam raditi neke sheme sa strujom na 12V i to..ali ipak na kraju ide komplet originalna centrala , samo elektronski regler sa regulacijom,,
Već se gledam kako klečim na + 40 negdje u nekoj pripizdini i mijenjam kondenzator, brikam žice, poljevam krom vodom koji mi je zasrala kiselina iz akumulatora.. :LOL:

IMG_1129_zpse3bede31.jpg

IMG_1128_zpsec030657.jpg

IMG_1127_zps90232b35.jpg

IMG_1126_zpsfb1ca1ad.jpg

IMG_1125_zps3b3ffbd0.jpg

 
skuco said:
ovaj u d.r nije baš nešto.u zg PATAFTA tamo je kolega kromirao volan. veli da sam pripremiš jer puno traže za pripremu.
neznam kako to ovi iz zg neznaju.  :shock:
ma znaju mnogi,ja mogu nabrojati još 5-6 njih koji to rade ali pitanje je kako rade ?? nekada se sve "ljušti" kod prvog pranja,nekada traje jednu godinu, nekada se vidi "kroz" kromirano, itd. čak sam imao  dosta dobro napravljeno(mogao si tući čekićem po dijelovima-ništa ne otpada) ali bilo je previše"žuto",kažu falio je neki "katalizator" za "bijelu" boju-al bilo trajno...
preporučiti nekoga- teško,jer iskustva su različita ... meni čak mađarska-Pečuh,bilo super,ali ne znam dal još rade.

ovaj nsu rezervar (na slici) - vrhunski rad kod majst.Patafte- ali tek iz trećeg pokušaja!!  :misli: jaaako zanimljiva  tema,stvarno ispada da je higgsov bozon lakše objasniti    :mrgreen:

ziggysb said:
Mislio sam raditi neke sheme sa strujom na 12V i to..ali ipak na kraju ide komplet originalna centrala , samo elektronski regler sa regulacijom,,
Već se gledam kako klečim na + 40 negdje u nekoj pripizdini i mijenjam kondenzator, brikam žice, poljevam krom vodom koji mi je zasrala kiselina iz akumulatora.. :LOL:

kad bude sve gotovo onda baterija u kutiju- ne curi,ne "ubija" krom...ali kupiš samo kutiju-ima kod nas baterija za 79 kn  (y),čak voziš i jednu u rezervi.............kao neki...

http://www.ebay.de/itm/Gel-Batterie-Blitz-wartungsfrei-6V-12Ah-AWO-EMW-/251172677049?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item3a7b0ee5b9



 
skuco said:
ovaj u d.r nije baš nešto.u zg PATAFTA tamo je kolega kromirao volan. veli da sam pripremiš jer puno traže za pripremu.
neznam kako to ovi iz zg neznaju.  :shock:

Ko veli da neznamo ;)

Majstori za kromiranje

Obrtnički centar na Žitnjaku. Prezime gazde je Patafta, a ovo je njegov mob: 09 8229 417.

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,232383.msg3826795.html#msg3826795

Zato sam i otvoril temu Korisni linkovi

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,232383.msg3826795.html#msg3826795

 
ovom mom je kromirao volan mislim od nsu maxa i ne ljušti se. al je sam pripremao.