RIP - jedan je previše, a ono već preko 30!

miro

Well-known member
Čitam malo rubriku RIP, ne znam što me nagnalo da ju prelistam i reko, idem izbrojati, kad ono preko 30 ove godine ljudi poginulo na motorima  :shock: :shock: :shock: -cijeli razred!!!
Jedan je puno, previše, ali 30 ljudi više nije s nama - zbog čega?  :( :( :(
Gledam uzroke, od banalnih, do ludosti. 30 ljudi od nas, mislim, bili su na ovaj ili onaj način jedni od nas, voljeli su motore i vožnju.
Stvarno, daj Bože pameti i blagoslova i meni i onima koje susrećem na cesti da ne skončam(o) baš tako - bila bi to prevelika ispraznost.  :( :( :(

:( :( :(
 
Ovdje kod nas prije par godina petorica zginula u tjedan dana. A svake godine na pocetku sezone  ginu ljudi, bez obzira na iskustvo i koje je vrste dvokotac. Zalosno.


Tko zna sto mene ceka iza ugla.
 
svi misle neću ja, neće se to meni dogodit, a nažalost događa se svima, a pravo nas pogodi tek kada netko bliži/poznanik nastrada

npr., od nas 3 koji smo se vozali u osnovnoj na mz, bt90, ctx... kada se prešlo na prave motor... njih dvojice više nema :(

ko zna do kraja ljeta koliko će još... što forumaša, što nama nepoznatih nastradati na cestama - nadam se ni jedan
 
Treba uvijek računati da netko može naletjeti sa sporednog puta.Tako je moj pokojni susjed kupio prvi veliki motor  TDM 900 i brzo nakon što ju je kupio otišao na put sa kojega se nije više vratio.Neiskustvo i loša sreća.. Treba paziti a ja prvi nabijam gasa čim izađem van grada.
 
Jbmti svaki put kad pogledam ovakvu temu odustanem od kupnje motora na par dana i onda opet sve po starom, sve u svemu nije dobro  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
 
DamirK said:
Cega se ti bojis Miro? Tebe ionako ceka puno ljepsi zivot u raju++++++ :mrgreen:

AKo opet krene o proroku Izaiji i janjcima i lavovima, ja ću ga zadavit. :mrgreen:
 
mate said:
AKo opet krene o proroku Izaiji i janjcima i lavovima, ja ću ga zadavit. :mrgreen:

Pa sta ti osh da ti o krmadima prica a tuzna tema  :misli: :mrgreen:
 
mate said:
AKo opet krene o proroku Izaiji i janjcima i lavovima, ja ću ga zadavit. :mrgreen:
neću, budi u miru, nisam zato otvorio temu, već zbog osvještenja da je smrt na motoru stvarnost već nego mislimo kad se vozimo.  (y)
 
kazu da je smrt bliza nego kragna od kosulje za vratom..nije samo na motorima :(...setas po pjesackoj zoni odnekle se zaleti auto i pokupi te, ides trotoarom padne komad fasade za zgrade i adio, gledas je zgodna mlada zasto da ne..kad ono kasnije sida :mrgreen:
 
miro said:
neću, budi u miru, nisam zato otvorio temu, već zbog osvještenja da je smrt na motoru stvarnost već nego mislimo kad se vozimo.  (y)

A ti isto samo da pišeš. JBt nismo to znali dok nas nisi osvijestio. Fakat gledaš na sebe malo s visokog.
 
Jučer u okolici motorijade u VŽ županiji, dvojici frendova na motorima, glupan s autom oduzme im prednost, pokupi ih oba, jednom frendu pređe autom preko motora i u bijeg, sreča policija ga je za čas ulovila, lik napuše 1,70. Oba su motorista su završila u bolnici, sreča ostali živi. I šta reći  :? :? :? :? :? :? :? :?
 
Mislim da bi trebalo nove vozace koji polazu B, C,D i E jos u autoskoli senzibilizirati kako da se ponasaju prema motorima.
 
kava007 said:
Jučer u okolici motorijade u VŽ županiji, dvojici frendova na motorima, glupan s autom oduzme im prednost, pokupi ih oba, jednom frendu pređe autom preko motora i u bijeg, sreča policija ga je za čas ulovila, lik napuše 1,70. Oba su motorista su završila u bolnici, sreča ostali živi. I šta reći  :? :? :? :? :? :? :? :?

Što reči?
Da je pravosudni sustav katastrofalan.
Da taj analno začeti imbecil vjerovatno neće ni dana provesti u zatvoru.
Da će svoje psihopatske gene prenositi na nove generacije izroda, te nastaviti onečišćavati genetski pool.
Da je oko za oko najbolji i najpravedniji pravni sustav.
Da su mi likovi koji bježu s mjesta nesreće šljam #1.



 
Meni se ljudi smiju i misle da sam kreten kad kazem da svi su svi oni koji voze motore sigurno do neke mjere suicidalni likovi. Da nisu, ne bi sjedali na motor.

Svi znamo da se ne dogadja nekome drugome. Ali je adrenalin do jaja, pa nekako prelazimo preko cinjenice da je daleko opasnije od vecine drugih "ispusnih ventila" koje mozemo raditi.
 
Sredju said:
Vise ljudi pogine u autu, pa opet voze.

jesi blebnuo glupost....koliki je omjer  vozača automobila prema vozačima motocikala 1000:1....10000:1.. zna li itko, u postotku je ovo najopasnija razonoda koja postoji. Opasnija od ronjenja, skakanja sa padobrana, ekstremnog planinarenja i tko zna još čega. Ipak je ne bi mjenjao vožnju motorom za nijedan od navedenih sportova ili hobija, a kako je netko spomenuo...ako ti je suđeno...Bože pomozi.
 
crni konjanik said:
jesi blebnuo glupost....koliki je omjer  vozača automobila prema vozačima motocikala 1000:1....10000:1.. zna li itko, u postotku je ovo najopasnija razonoda koja postoji. Opasnija od ronjenja, skakanja sa padobrana, ekstremnog planinarenja i tko zna još čega. Ipak je ne bi mjenjao vožnju motorom za nijedan od navedenih sportova ili hobija, a kako je netko spomenuo...ako ti je suđeno...Bože pomozi.

je li suđeno nekome ko sjedne na motor bez kacige i ostale opreme i vozi 200+ kroz naselje i zabije se u stub od rasvjete i na licu mjesta mrtav.. :misli: odgovoran si za svoje postupke i sam odlučuješ o svojoj budućnosti.. svi mi moramo biti svjesni rizika na dva kotača i u svakom trenutku čuvati svoj život i život drugi učesnika u prometu (y)