RIP - jedan je previše, a ono već preko 30!

MOONSHIELD said:
Ne kužim ni ja tu ovisnost kao ni ostali seljaci, ali ti očito kužiš.

IP35wUr.gif
 
Baš neki dan me jedna prijateljica pitala kako me nije strah da ću izletit s ceste ili pogodit auto i zašto jednostavno ne vozim skuter jer je i on dovoljan za doći od točke A do točke B...
Onda je s moje strane uslijedio onaj govor, koji je svatko od vas vjerujem masu puta koristio, o tome kako se umrijeti može i hodajući i kako sve ne...
A skuter vozim neodgovornije od motora... Je da nemože preko 100 ali mu je*** mater u svakoj vožnji...
Zatim dođeš kući i razmisliš zašto je to tako... Zašto kad sjedneš na motor ne postoji nitko osim tebe i ceste... Kao da igraš igricu, auti su tu samo botovi za nabijanje ega pri prestizanju...
Većina nas spremno govori "barem ću umrijet sretan", a kolko puta mi se govno u guzici zaledilo kad volan počne plesat, kad zablokira zadnja guma, u naglom kočenju, kad naletim na škalju u zavoju... Ali sutra dan su sve te situacije samo adrenalinske injekcije koje se spremno dijele s prijateljima aludirajući pritom na svoju sposobnost vladanja motorom...
 
Najveća adrenalinska inekcija mi je bila pred 2 mjeseca kad me pocelo nosit po mokroj cesti prvo drift od 10 metara na jednu stranu, pa kontra s volanom i onda je bacilo dupe na drugu stranu jos 2-3m. I onda se ponosis kako nisi pao  :0648:

A s quadom prije je driftanje po mokroj cesti, makadamu bila rutina :mrgreen:
 
Eni said:
Većina nas spremno govori "barem ću umrijet sretan",
kad zablokira zadnja guma, u naglom kočenju
gledam mrtve svakodnevno, ali nijedan mi baš ne izgleda ko da je umro sretan :LOL:

druga stvar, kak zadnja guma može zblokirati?? nekaj ti očito ne valja s kočnicom ili gumom, a i moraš shvatiti da se zadnjom koči samo u nekim slučajevima, tipa dok voziš po makadamu, travi i sl. :misli: :mrgreen:

iz mojeg iskustva s motorima starog nekih 10ak godina, osim dva (odnosno tri, dva su bila u jednoj noći) pada koja se ne sjećam uopće, pamtim samo tri situacije u kojima sva tri puta krivnju snose najviše druga vozila, odnosno, dva puta sam namjerno istjeran s ceste, prvo od cigana koji su išli drito u moj smjer i otjerali me namjerno, sreća pa nisam imao brzina, pa dok me lokalni frajer s alfom otjerao s ceste jer sam ga išao prestizati i jedanput dok mi je kombi presjekao cestu na potpuno preglednom dijelu ceste, više su se tresli ovi koji su se vozili iza mene, meni je uvijek prevladala sreća jer sam se izvukao iz mat situacija u kojima bi vjerojatno teže stradao da nisam ostao pribran (y) proklizavanja i slično ni ne računam jer je to svakodnevica :LOL:
 
hebate, ovdje kod mene SAMO U GRADU godisnje ode 250-350 ljudi, zavisi od godine. Prosle godine je bilo 230+ a ove evo do danas su vec toliko nakupili a ima jos 2-3 mjeseca sezone....
policija veli da 95-97% gine zbog gresaka koje prave vozaci auta a ovih ostalih 3-5% - greske motociklista.
 
gledajući klipove iz Moskve, tamo ovi s autima nisu normalni :mrgreen:
 
prpa said:
gledajući klipove iz Moskve, tamo ovi s autima nisu normalni :mrgreen:

Jos je brojka i dobra - Moskva ima 4x vise stanovnika nego cijela HR  :mrgreen:
 
Hard Rocker said:
hebate, ovdje kod mene SAMO U GRADU godisnje ode 250-350 ljudi, zavisi od godine. Prosle godine je bilo 230+ a ove evo do danas su vec toliko nakupili a ima jos 2-3 mjeseca sezone....
policija veli da 95-97% gine zbog gresaka koje prave vozaci auta a ovih ostalih 3-5% - greske motociklista.
..pa se i dalje voziš, a ovi tu cvile za 2-3 strana turista i razmišljaju o prodaji motora ili samoubojstvu da preduhitre smrt :mrgreen:
 
MOONSHIELD said:
..pa se i dalje voziš, a ovi tu cvile za 2-3 strana turista i razmišljaju o prodaji motora ili samoubojstvu da preduhitre smrt :mrgreen:

Kaj se nebi vozio? Pa manja mu je sansa poginut na motoru nego u HR. Kod nas godisnje 70-100 ljudi pogine na motorima/skuterima. U Moskvi bi ih trebalo poginut 300-400 da bi prosjek bio isti.
 
e baš me zanima kako si došao do te precizne računice :LOL:
 
MOONSHIELD said:
..pa se i dalje voziš, a ovi tu cvile za 2-3 strana turista i razmišljaju o prodaji motora ili samoubojstvu da preduhitre smrt :mrgreen:

naravno da se i dalje vozim.
meni ti je u travnju\aprilu tip izletio sa autobuske linije i zakocio ispred mene. ne znam le to ima po HR, ovdje ima posebnu liniju za gradski promet, sve pod kamerama, ko uleti na nju ostane bez dozvole na godinu dana i stvarno se rijetko desi da auti tamo voze. ovaj baja je rijesio da zapali po toj traci i shibo je daleko iza 200 posto me je prestigao a ja sam isao tu negdje oko 200-220 i za pola sekunde se prestrojio ispred mene i zakocio. sjebo mene, sjebo sebe, sjebo auto, sjebo meni motor i jos dobio batina od ovih mojih koji su isli sa mnom samo sto oni sporo voze pa su ostali jedno kilometar iza, sramota...onaj u autu iza veli da sam odletio jedno 10-12 metara u zrak i pao na guzicu, ustao, dosao do auta, otvorio vrata (valjda da mu ebem mater) i tu sam pao. 2 dana u nesvjesti, 3 tjedna u jednoj bolnici, 2 operacije, pa 2 tjedna u drugoj pa 4 tjedna rehabilitacije i slicnih pizdarija, jos 2 na sljakama, sad sa stapom hodam...jel znas koja mi je bila prva misao kad sam sebi dosao?
dal cu stic da se oporavim do GS Trophy ili ne. Jes qr moj cu da mislim da ne manem motora, aha, samo sto nisam.

pa hebate mene ovdje svakog dana po 372 puta probaju ubit dok sam na motoru
https://www.youtube.com/watch?v=B0RTrCYTMKs
di cu stic ako budem svakog dana crne misli mislio?
Prvo sto sam uradio nakon operacije - otisao doma i sjeo na harley :)
jes da je taj magarac kriv i da me sjebo onako bas, dobrano...trebace mi jos godina dana da dodjem sebi no i da sam ja malo vise gledao u ogledala vidio bi da ovaj leti i vjerojatno bih se, to be on the safe side, pomakao jednu traku na lijevo i nista ne bi bilo.
Improve your skills i to je to, ko se opusti taj i najebe bez obzira cija je greska. vazda trebas mislit i za sebe i za onog drugog.
 
MOONSHIELD said:
e baš me zanima kako si došao do te precizne računice :LOL:

broj stanovnika u HR i Moskvi
broj poginulih u HR godisnje

jednostavno  :jesus:
 
U HR u pravilu ginu na magistralama i mozda u većim gradovima gdje nema kulture vožnje kao npr Rijeka.
Probaj ovu računicu. Grad Zagreb vs Moskva omjer.
 
alfa75 said:
. Grad Zagreb vs Moskva omjer.

A kako bi to izracunao? Niti je jednak broj motora po glavi stanovnika, sezona voznje ne traje jednako dugo... Nepoznanica koliko hoces
 
Pa naravno, usporedba je nikakva. Koncentracija motora u čabru je garantirano veca nego u Moskvi. Ako vec imaju vise para onda nemaju vise sunca.
Samo potegnes u sezoni zg ri starom cestom, vise stranaca na bajkovima nego domaćih, a svi idu u statistiku koliko mozemo svjedočiti.
 
Hard Rocker said:
naravno da se i dalje vozim.
meni ti je u travnju\aprilu tip izletio sa autobuske linije i zakocio ispred mene. ne znam le to ima po HR, ovdje ima posebnu liniju za gradski promet, sve pod kamerama, ko uleti na nju ostane bez dozvole na godinu dana i stvarno se rijetko desi da auti tamo voze. ovaj baja je rijesio da zapali po toj traci i shibo je daleko iza 200 posto me je prestigao a ja sam isao tu negdje oko 200-220 i za pola sekunde se prestrojio ispred mene i zakocio. sjebo mene, sjebo sebe, sjebo auto, sjebo meni motor i jos dobio batina od ovih mojih koji su isli sa mnom samo sto oni sporo voze pa su ostali jedno kilometar iza, sramota...onaj u autu iza veli da sam odletio jedno 10-12 metara u zrak i pao na guzicu, ustao, dosao do auta, otvorio vrata (valjda da mu ebem mater) i tu sam pao. 2 dana u nesvjesti, 3 tjedna u jednoj bolnici, 2 operacije, pa 2 tjedna u drugoj pa 4 tjedna rehabilitacije i slicnih pizdarija, jos 2 na sljakama, sad sa stapom hodam...jel znas koja mi je bila prva misao kad sam sebi dosao?
dal cu stic da se oporavim do GS Trophy ili ne. Jes qr moj cu da mislim da ne manem motora, aha, samo sto nisam.

pa hebate mene ovdje svakog dana po 372 puta probaju ubit dok sam na motoru
https://www.youtube.com/watch?v=B0RTrCYTMKs
di cu stic ako budem svakog dana crne misli mislio?
Prvo sto sam uradio nakon operacije - otisao doma i sjeo na harley :)
jes da je taj magarac kriv i da me sjebo onako bas, dobrano...trebace mi jos godina dana da dodjem sebi no i da sam ja malo vise gledao u ogledala vidio bi da ovaj leti i vjerojatno bih se, to be on the safe side, pomakao jednu traku na lijevo i nista ne bi bilo.
Improve your skills i to je to, ko se opusti taj i najebe bez obzira cija je greska. vazda trebas mislit i za sebe i za onog drugog.


(y)

Nego, reci kakve su bolnice tamo, stanje i tako ?